Arbuz

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Arbuz

Post autor: lajla »

[quote="Zuszka"]ALe zaciekawil mnie ten arbuz... ? Czy to jest w jakis sposob szkodliwe dla szczurow????[/quote]

ja wszysykim mojim szczura dawalam arbuza wszysstkie go lubily floyd tez i zadnemu nic po nim sie nie stalo :)
Zuszka
Posty: 58
Rejestracja: sob mar 20, 2004 6:24 pm

Arbuz

Post autor: Zuszka »

a ta skorka zielona z arbuzA??? ja dalam taki kawalek arbuza z czerwonym i troche tego zielonego z dna, to cale doszczetnie zezarl...
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Arbuz

Post autor: Ania »

Kupiłam wczoraj arbuza i włożyłam do lodówki. Dziś w upał dałam uszkom po kawałku - ochłodziły się momentalnie bo po zjedzeniu zaczęły wszystkie wariować jak dzikie ;)
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
OlaA
Posty: 536
Rejestracja: ndz lip 18, 2004 4:25 pm

Arbuz

Post autor: OlaA »

Pamietam jak Poli dalam arbuza. Cala byla umazana sokiem :lol:
Pozdrawiamy
OlaA + Pola (ur. 23.06.2004r - data umowna):D
kpik
Posty: 64
Rejestracja: sob sty 08, 2005 8:57 am

arbuz i brzoskwinia?

Post autor: kpik »

szczur właśnie żebrze o kawalek arbuza i czai się na brzoskwinię... czy dac jej spróbować ????
nutka & ola
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

Arbuz

Post autor: WildMoon »

Arbuz nie powinien zaszkodzic, brzoskwinia tez nie... Ale lepiej nie podawaj pestki brzoskwini ani pestek z arbuza... Nie mam pojecia, czy to czasem nie trujace dla szczurow (?)
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
Kia113625
Posty: 23
Rejestracja: śr cze 08, 2005 5:22 pm

Arbuz

Post autor: Kia113625 »

Nie wiem jak brzoskwinia ale arbuz na pewno jej nie zaszkodzi więc mozesz swojemu ogonkowi podawać go nawet dużo w końcu to prawie sama woda!!! Ale jak radził przedmówca nie dawaj jej pestek ani tego ani tego!!! Pozdrawiam
Kia113625
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Arbuz

Post autor: merch »

Daj i pestki tez mozesz dać :) arbuz to dyniowate czyli pestki na pewno nie sa toksyczne a o pestke brzoskwini bedą zabki piłować a toksyczna tez niejest :)
pozd m
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
kpik
Posty: 64
Rejestracja: sob sty 08, 2005 8:57 am

Arbuz

Post autor: kpik »

wielkie dzięki, ale zanim doczytałam odpowiedzi nutka zabrała pestke i spróbowała arbuza .. od małych ilości jej się nic nie stanie :drunken:

ale dzięki za odpowiedzi !! :wink:
nutka & ola
kitten
Posty: 387
Rejestracja: wt mar 29, 2005 12:48 pm

Arbuz

Post autor: kitten »

Wicca dopadła pestkę arbuza i nic jej się nie stało ale na wszelki wypadek wydłubuję...
ala-zuzia
Posty: 74
Rejestracja: wt lut 15, 2005 7:11 pm

Arbuz

Post autor: ala-zuzia »

Czy można według was dawać ogonkom pestki arbuza? Czy nie zawierają one jakiś składników, które mogą wywołać np. biegunkę? Co o tym myślicie? :roll:
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Arbuz

Post autor: ESTI »

Już było o tym pisane, lepiej nie dawać, jednakże nieudowodniono czy są szkodliwe. Ja uważam, że lepszym rozwiązaniem będzie podanie samego arbuza, niż jego pestek. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
koopa
Posty: 689
Rejestracja: sob lip 22, 2006 11:52 am
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Arbuz

Post autor: koopa »

to mam problem bo moje chlopaki kochaja pestki z arbuza!! daje im po kilka nie zaszkodziły im jak do tej pory. nie wiem teraz czy zaprzestać czy nadal ich nimi rozpieszczać?
Ozzek (*) 10.10.04 - 16.07.06
Rubin (*) 11.06.07 - 12.06.07
Joda + Jenkin od 18.07.06
Jenkin (*) 15.07.08 Joda (*) 14.12.08
RubinII (*) od 2.07.07 - 26.10.2008
Czejen od 22.09.07
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

Arbuz

Post autor: falka »

W owocach egzotycznych HP jest arbuz, trafiła mi się też pesteczka, więc może Śliwa wypowie się na ten temat :)?
Awatar użytkownika
Patha
Posty: 372
Rejestracja: pn mar 27, 2006 6:42 am
Kontakt:

Arbuz

Post autor: Patha »

mój szczurek ze wszystkich owoców najbardziej lubi arbuza! też kocha te pestki ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”