Ogórki, pomidory

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
kitten
Posty: 387
Rejestracja: wt mar 29, 2005 12:48 pm

Ogórki, pomidory

Post autor: kitten »

Z tego co pamiętam to podczas kiszenia ogórków wytwarza się jakaś substancja która jest trująca dla szczurów
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Ogórki, pomidory

Post autor: Ewqa »

Kiszone ogórki to w sumie zepsute ogórki, może dlatego?

Moje paskudy ogórków żadnych nie lubią i czreśni tez nie, a pomidor to tylko te kawałki bez pestek, a skórke zostawiają. One nie za bardzo lubią warzywa surowe, wola gotowane.
Ale z tą kukurydza musze spróbować, może to polubia?
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Awatar użytkownika
Gadom
Posty: 388
Rejestracja: sob sie 06, 2011 9:44 pm
Lokalizacja: Piechowice
Kontakt:

Re: Ogórki, pomidory

Post autor: Gadom »

Odkopie trochę stary temat ale mam pytanie znalazłem coś takiego:
- nie podawać zielonych części pomidora – trujące;
ale o które to części chodzi? Bo dałem szczurkom pomidora bez skorki z pestkami, ale później jak to przeczytałem koło pestek zauważyłem taki zielony miąższ i już zgłupiałem, dożo nie zjadły i ogólnie tego miąższu raczej nie ruszały, bo pojadły trochę i zostawiły.
ze mną :Dexter
za TM : Max I [*],Max II [*][/i],Wielki Wojownik Sheldon, Wojownik cichy bohater Dexter[*] ;([/i]
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogórki, pomidory

Post autor: valhalla »

Z reguły "zielone części" to jednak liście i łodygi :) Przyznam, że na ten zielonkawy miąższ nie zwracam uwagi, moje szczury jedzą pomidory w całości, niewiele zostawiają i żyją.
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogórki, pomidory

Post autor: Hanka&Medyk »

Gadom pisze:Odkopie trochę stary temat ale mam pytanie znalazłem coś takiego:
- nie podawać zielonych części pomidora – trujące;
ale o które to części chodzi? Bo dałem szczurkom pomidora bez skorki z pestkami, ale później jak to przeczytałem koło pestek zauważyłem taki zielony miąższ i już zgłupiałem, dożo nie zjadły i ogólnie tego miąższu raczej nie ruszały, bo pojadły trochę i zostawiły.
Chodzi również o ten stożek łączący miąższ z szypułką. Dla ludzi ponoć również jest szkodliwy.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
Gadom
Posty: 388
Rejestracja: sob sie 06, 2011 9:44 pm
Lokalizacja: Piechowice
Kontakt:

Re: Ogórki, pomidory

Post autor: Gadom »

To ogólnie jak pomidora to odciąć tez ta cześć z pestkami? Kurde mam nadzieje ze tego ze tak powiem płynu zielonego nie tknęły albo nawet jak leciutko to nie zaszkodzi.
ze mną :Dexter
za TM : Max I [*],Max II [*][/i],Wielki Wojownik Sheldon, Wojownik cichy bohater Dexter[*] ;([/i]
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ogórki, pomidory

Post autor: Kluska123 »

Ta czesc z pestkami z reguly sama zawsze odpada przy krojeniu takze problem by byl z glowy :D Ale ja na pewno mozna podawac, chodzi tylko o te dwie czesci, ktore valhalla i Hanka&Medyk Ci opisaly ;)
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
Gadom
Posty: 388
Rejestracja: sob sie 06, 2011 9:44 pm
Lokalizacja: Piechowice
Kontakt:

Re: Ogórki, pomidory

Post autor: Gadom »

O nie wstyd nie zauważyłem wiadomości od valhalla :P Aha to nie potrzebnie jak zwykle spanikowałem :P
ze mną :Dexter
za TM : Max I [*],Max II [*][/i],Wielki Wojownik Sheldon, Wojownik cichy bohater Dexter[*] ;([/i]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Ogórki, pomidory

Post autor: Paul_Julian »

Hanka&Medyk pisze:
Gadom pisze:Odkopie trochę stary temat ale mam pytanie znalazłem coś takiego:
- nie podawać zielonych części pomidora – trujące;
ale o które to części chodzi? Bo dałem szczurkom pomidora bez skorki z pestkami, ale później jak to przeczytałem koło pestek zauważyłem taki zielony miąższ i już zgłupiałem, dożo nie zjadły i ogólnie tego miąższu raczej nie ruszały, bo pojadły trochę i zostawiły.
Chodzi również o ten stożek łączący miąższ z szypułką. Dla ludzi ponoć również jest szkodliwy.
Też słyszalem, ze jest szkodliwy. Ja nigdy nie pamietam o odkrojeniu pestek. Takie male pewnie nie zaszkodzą, albo szczur ich nie zje , tak samo jak w winogronach.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
monisiaxp
Posty: 455
Rejestracja: wt paź 04, 2011 3:39 pm
Lokalizacja: Małopolska/Tarnów

Re: Ogórki, pomidory

Post autor: monisiaxp »

Mój szczurasek dostaje codziennie po kawałeczku ogórka.
Zjada ze smakiem. Nie jestem pewna jedynie co do skórki ogórka więc ogórki z reguły mu obieram. :p
Za pomidorami zaś nie przepada.
człapusia
Posty: 2
Rejestracja: śr lis 09, 2011 4:55 pm

Re: Ogórki, pomidory

Post autor: człapusia »

Moje ogonki zrobią wszystko za kawałek ogórka :) a jak walczą za ostatni kawałek, który zostanie w klatce :D
Awatar użytkownika
zapaasnik
Posty: 261
Rejestracja: sob maja 12, 2012 11:09 am
Lokalizacja: Włodawa/Lublin

Re: Ogórki, pomidory

Post autor: zapaasnik »

a czy szczurom można podawać normalnego ogórka ze sklepu?
Ze mną: Jodie, Zoey
_________________________________________________________________________________________________________
[*] Mary Jane
[*] Effy
Awatar użytkownika
katkanna
Posty: 554
Rejestracja: pt lis 23, 2012 12:51 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogórki, pomidory

Post autor: katkanna »

Moje dostają dupki od pomidora i kawałki ogórka zielonego. Obierać nawet nie muszę, bo skóry po prostu nie tykają: wyjadają miękki miąższ i zostawiają skórkę.
Awatar użytkownika
zapaasnik
Posty: 261
Rejestracja: sob maja 12, 2012 11:09 am
Lokalizacja: Włodawa/Lublin

Re: Ogórki, pomidory

Post autor: zapaasnik »

nikt mi nie odpowie? :(
Ze mną: Jodie, Zoey
_________________________________________________________________________________________________________
[*] Mary Jane
[*] Effy
Awatar użytkownika
katkanna
Posty: 554
Rejestracja: pt lis 23, 2012 12:51 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogórki, pomidory

Post autor: katkanna »

Chyba wszystkie jedzą takie zwykłe sklepowe, z wyjątkiem użytkowników, co mają własne ogródki ;D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”