Kiwa się - spowodowane czerwonymi oczami.

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Kiwa się - spowodowane czerwonymi oczami.

Post autor: Paul_Julian »

klimejszyn pisze:Paul ja też byłam pewna, że moje huskusie maja czarne. dopiero na zdjęciach jak błysnęłam lampą widac było rozjaśnione źrenice :)
A też sie kiwają ?

Mucha321, jak te Goombasy w filmie o Mario Bros, tylko one brzydkie były :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Mucha321
Posty: 1672
Rejestracja: pn kwie 13, 2009 2:37 pm
Lokalizacja: GRODKÓW / STARY GRODKÓW
Kontakt:

Re: Kiwa się - spowodowane czerwonymi oczami.

Post autor: Mucha321 »

Fakt. ;D

Wiem! Może Jovi się kiwa, bo on w końcu beige husky, nie black. Hm..
' czasie, zwolnij, bo nas wszystkich pozabijasz. //


z nami: Noël Rotta Taivas, Ozzy Rotta Taivas, Pascal Rotta Taivas i Rumcajs Rotta Taivas.

+ RESZTA TOWARZYSTWA :)
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Kiwa się - spowodowane czerwonymi oczami.

Post autor: Nakasha »

Nie wszystkie muszą się kiwać i nie wszystkie tak samo. ;)

Jest jeszcze taka kwestia, że szczurki z bardzo jasnymi oczami mogą szybciej tracić wzrok, bo do oka wpada za dużo światła i siatkówka (część światłoczuła w oku) ulega uszkodzeniu. ;) Więc z wiekiem mogą się bardziej kiwać.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Kiwa się - spowodowane czerwonymi oczami.

Post autor: klimejszyn »

Paul_Julian pisze:
klimejszyn pisze:Paul ja też byłam pewna, że moje huskusie maja czarne. dopiero na zdjęciach jak błysnęłam lampą widac było rozjaśnione źrenice :)
A też sie kiwają ?
nie, huskie się nie kiwają. z czerwonookich kiwają się u mnie tylko labisie i szampanek ;)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
yoanna
Posty: 8
Rejestracja: pt lip 16, 2010 6:22 pm

Re: Kiwa się - spowodowane czerwonymi oczami.

Post autor: yoanna »

Witam,
Mam pytanie. Czy tzn.że szczury z czerwonymi oczami mniej widzą czyli trudniej się oswajają, nie mogą przyjsc na zawłoanie, nie rozpoznają własciciela czy nie moga chodzic obok jego nogi? Mój szczuras jest jeszcze malutki, czerwonooki, ale jak go wypuszczam to nie za bardzo eksploruje rzeczywistosc... raczej chowa sie pod czym lub za czyms.
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Kiwa się - spowodowane czerwonymi oczami.

Post autor: IHime »

yoanna pisze:Witam,
Mam pytanie. Czy tzn.że szczury z czerwonymi oczami mniej widzą czyli trudniej się oswajają, nie mogą przyjsc na zawłoanie, nie rozpoznają własciciela czy nie moga chodzic obok jego nogi? Mój szczuras jest jeszcze malutki, czerwonooki, ale jak go wypuszczam to nie za bardzo eksploruje rzeczywistosc... raczej chowa sie pod czym lub za czyms.
Moje czerwonookie oswajały się tak samo dobrze, jak czarnookie. Przychodzą na wołanie po imieniu, poznają nas, chodzą za nami po domu, wspinają się na kolana i ramię. Same też radzą sobie doskonale, nie mają żadnych problemów z poruszaniem się po pokoju, meblach. Jedyna różnica, że bardziej boją się hałasów, kiedy nie mogą się zorientować od razu, co narobiło huku. Ale czarnookie szczury też boją się hałasów i najpierw uciekają, a potem dopiero patrzą, co to było.
Wszystkie szczury na wybiegu wolą się ukryć, bo czują się wtedy bezpieczniej. Muszą się przyzwyczaić i oswoić, zanim zaczną swobodnie zwiedzać. Powodzenia w oswajaniu szczurka!
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kiwa się - spowodowane czerwonymi oczami.

Post autor: alken »

u mnie jest tak że czarnookie na hałas zwiewają gdzie popadnie a czerwonooka zatrzymuje się i kiwa :D w ogóle boi się mniej, ale to raczej kwestia charakteru chyba niż oczu. szczury generalnie słabo widzą więc czerwonookie nie są jakieś bardziej upośledzone pod tym względem.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
yoanna
Posty: 8
Rejestracja: pt lip 16, 2010 6:22 pm

Re: Kiwa się - spowodowane czerwonymi oczami.

Post autor: yoanna »

Dzieki za odpowiedz, pocieszyliście mnie ;D
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Kiwa się - spowodowane czerwonymi oczami.

Post autor: Blanny »

W dzień wydaje się, że mój husky ma oczy czarne, ale w nocy widać, że są ciemno-czerwone. Kiedy się boi albo coś w tym rodzaju, to zaczyna.. Rzucać się na boki, podskakiwać i wygląda, jakby panowanie nad ciałem stracił. oO
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
kolczatkaaaa
Posty: 1
Rejestracja: czw sie 26, 2010 7:35 pm

Re: Kiwa się - spowodowane czerwonymi oczami.

Post autor: kolczatkaaaa »

A mi się wydaje ze ma zapalenie ucha srodkowego, i niekoniecznie musi byc widac ze ucho w srodku jest czerwone.
Poza tym szczury maja taka bakterie ze czasami przez cale zycie sie nie ujawnia ale jak sie ujawnia tomw taki spoosb ze moze sie kiwac tracic rownowage, moze ta bakteria przejsc do mozgu i stad zapalenie najlepiej isc do veta poprosic o antybiotyk niektore szczury sa zmuszone do tego aby go brac przez cale zycie
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Kiwa się - spowodowane czerwonymi oczami.

Post autor: Paul_Julian »

Kolczatko, jak szczur ma zapalenie ucha środkowego, to kiwa sie w zupełnie inny sposób :) Te bakterie o których piszesz, to bakterie Mykoplazmozy, i piszemy już o tym na forum ( na temat zapalenia ucha też ).
Zgadzam sie z Toba , ze te bakterie mogą przeniknąć do mózgu, ale nie odbywa sie to tak od razu. Mykoplazmoza atakuje powoli, i już dłuuuuugo wczesnie pojawiają sie symptomy choroby ( najpierw wygląda jak przeziebienie), więc powinno sie zareagowac wczesniej.
Zresztą zapalenie mózgu a zapalenie ucha to cos innego. W obu przypadkach szczur nie kiwa sie na boki, tylko się kręci, chodzi do tyłu, przewraca. Moze tez kręcic sie np. w jedną stronę , i jeszcze chyba jak sie go chwyci za ogon , to sie nie wyrywa , tylko kręci. Szczurów nie wolno łapać za ogon, ale jest to jedna z metod sprawdzenia (tylko dokładnie nie pamiętam) .
Naprawdę wygląda to inaczej.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
bemyself
Posty: 208
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Kiwa się - spowodowane czerwonymi oczami.

Post autor: bemyself »

moje szampanki kiwają. tak lekko jakby bocznie. bardziej jednak haskulec. ale on bardziej ciekawski jest wiec moze dlatego. wydaje mi sie ze lapia perspektywę w ten sposob. bo zaobserwowalam to glownie gdy je cos zaciekawi.
ADHD z ogonem i jajcami :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Kiwa się - spowodowane czerwonymi oczami.

Post autor: Paul_Julian »

Tak, starają sie dojrzeć co tam jest , złapać ostrość. Czerwonookie są prawie ślepe. Jak poznają teren i klatke , to go zapamiętają i sie nie kiwają. Ale jak tylko coś zmienisz w wystroju , to będą znowu sie kiwać , zeby zobaczyc co to :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
bemyself
Posty: 208
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Kiwa się - spowodowane czerwonymi oczami.

Post autor: bemyself »

bardzo widoczne jest to gdy np wlezą po szafę gdzie jest ciemno,wtedy kiwaja sie najmocniej. wyglada to jak tkanie konia.

przy probie wyciagniecia spad szafy na gerberka szedl za palcem liżąc az do granicy cienia, wyraznie widzial granice gdzie jest ciemno a gdzie jasno;)
ADHD z ogonem i jajcami :)
Awatar użytkownika
Lama-Carolina
Posty: 82
Rejestracja: wt lut 11, 2014 1:59 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kiwa się - spowodowane czerwonymi oczami.

Post autor: Lama-Carolina »

Powiem tak Że mój ogonek [*] też albinosek czerwonooki tak samo miał i własnie mnie zastanawiało dlaczego
Arsen Salem Muffin Kuba Calvo George Antoś Feta
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”