Szczurek a wyjazd zagranice

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

szczur za granice

Post autor: mazoq »

[quote="Masterton"]Do Angli nie trzeba żadnych paszportów ani zaświadczeń[/quote]
dobrze wiedzieć ;) choć mogę przysiąc że słyszałam że Anglia miała najbardziej zaostrzone przepisy dot. przewozu zwierząt :shock: pewnie po UE się pozmieniało...
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

szczur za granice

Post autor: ESTI »

Zasady przewozenia zmienily sie w lipcu zeszlego roku.
Wszystkie kraje nalezace do UE nie musza gryzoni poddawac kwarantannie.
Jedynym zastrzezeniem jest liczba - nie mozna jednorazowo przywiezc wiecej niz 5 sztuk.
Na pewno dobrze jest miec zaswiadczenie o ich zdrowiu - nie jest to wymagane, ale ja bym sie w nie zaopatrzyla, na wszelki wypadek.
Obrazek
viridjam
Posty: 265
Rejestracja: pt lut 17, 2006 12:30 am

szczur za granice

Post autor: viridjam »

o ile mi wiadomo, to tak jak piszecie w UE juz nie ma obowiazku posiadania dokumentoow aby przewozic male zwierzaki typu szczur.

jednak sama kiedy kursowalam miedzy francja a Polska, balam sie brac mala (ze wzgledu wlasnie na grozby, ze moga do kwarantanny zabrac i nigdy wiecej szczurci nie zobacze)
czmtsz
Posty: 94
Rejestracja: wt lut 28, 2006 8:43 pm

szczur za granice

Post autor: czmtsz »

Na promie w Anglii nic nie sprawdzali-przynajmniej nam, i może faktycznie do "Angli nie trzeba żadnych paszportów ani zaświadczeń", fakt faktem, że w Niemczech chcieli nam je zabrać bo nie mieliśmy paszportów :flex:
Dana
Masterton
Posty: 1153
Rejestracja: czw paź 28, 2004 2:20 pm
Kontakt:

szczur za granice

Post autor: Masterton »

[quote="ESTI"]Jedynym zastrzezeniem jest liczba - nie mozna jednorazowo przywiezc wiecej niz 5 sztuk.
[/quote]
A czy ten przepis nie dotyczy przypadkiem krajów spoza Unii? W defra powiedzieli mi, że mogłabym jednorazowo zabrać wszystkie szczury (grubo ponad 5).
A nawet gdyby to 5 na jedną osobę - tak wyraźnie było napisane, ale nie pamietam dla jakich krajów, to przecież nie będę jechała sama więc w razie czego mogę zabrać wszystkie za jednym razem.
i odszedl syjamski kawalek mnie...
przydeszł balijski...
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

szczur za granice

Post autor: ESTI »

[quote="Masterton"]A czy ten przepis nie dotyczy przypadkiem krajów spoza Unii? W defra powiedzieli mi, że mogłabym jednorazowo zabrać wszystkie szczury (grubo ponad 5). [/quote]
Ja sie dowiadywalam w rozych instytucjach (glowny inspektorat weterynarii i angielsie "cos" do spraw przewozenia zwierzat do UK) wszedzie mowili to samo - limit to piec gryzoni.

Kraje spoza UE musza spelniac odrebne restrykcje, czyli badania i kwarantanny.
Obrazek
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

szczur za granice

Post autor: Nisia »

A mnie jedno zastanowilo:
[quote="viridjam"]ze wzgledu wlasnie na grozby, ze moga do kwarantanny zabrac i nigdy wiecej szczurci nie zobacze[/quote]
Dlaczego mialabys nigdy nie zobaczyc wiecej szczura? Przeciez sama wiesz, czy szczur jest zdrowy, czy chory? W kwarantannie chodzi o choroby zakazne - przeciez chyba sama bys przed wyjazdem szczura wyleczyla, gdyby cos sie przypaletalo? A jak szczur okaze sie zdrowy po okresie kwarantanny, to dlaczego nie maja Ci go oddac?
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

szczur za granice

Post autor: ESTI »

[quote="Nisia"]A jak szczur okaze sie zdrowy po okresie kwarantanny, to dlaczego nie maja Ci go oddac?[/quote]
Jeszcze wszystko zalezy od tego jak dlugo taka kwarantanna mialby trwac.
Nie wiem jaki jest czas dla gryzoni, ale psy chyba musza byc nawet do 3-6 miesiecy... :roll:
Obrazek
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

szczur za granice

Post autor: Nisia »

Ja slyszalam o 3 tygodniach.... ale moge sie mylic. Zreszta, to tez pewnie zalezy od ustalen danego kraju.
Masterton
Posty: 1153
Rejestracja: czw paź 28, 2004 2:20 pm
Kontakt:

szczur za granice

Post autor: Masterton »

Teraz w krajach UE nie ma kwarantanny pod warunkiem, że zwierzęta (dotyczy to psów, kotów i fretek) mają aktualne szczepienia i badania surowicy, które było wykonane przed wyjazdem. Przy czym zwierzak może wyjechać 6 miesięcy (okres nabierania mocy) po uzyskaniu wyniku, w którym ilość p/ciał przeciw wściekliźnie nie wykracza poza ramy normy.
Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie możemy czakać na "nabranie mocy" wówczas do UK kwarantanna wynosi 6 miesięcy a do Irlandii 3 miesięce. Odbywana jest już za granicą, ale przez cały ten czas nie widzimy zwierzaka.
Wracając do bliższych krajów unii, wiem że soho podróżuje z Holandii przez Niemcy z ogonami i nie miała żadnch problemów. W moim przypadku na granicy niemiecko polskiej panowie celnicy po swiecili tylko latarką do transporterka (3 ogony) i tyle.

EDIT
Mówicie o kwarantannie a w związku z tym, że jako takiej jej nie ma słowem tym określa się też czas spędzony ze zwierzakim w domu w oczekiwaniu na wyjazd, kiedy to zwierzak jest już po wszystkich badaniach. Trwa to 6 miesięcy.
i odszedl syjamski kawalek mnie...
przydeszł balijski...
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

szczur za granice

Post autor: Nisia »

Masterton, miałam na mysli kraje spoza Unii.
Masterton
Posty: 1153
Rejestracja: czw paź 28, 2004 2:20 pm
Kontakt:

szczur za granice

Post autor: Masterton »

no widzisz Nisia, to se popisałam ;)

Doinformowałam się i z tekstu defry wynika, że kraje spoza unii obowiązuje kwarantanna 6 miesięczna przy czym zwierzak odbywa ją w swoim, że tak napiszę rodzinnym kraju.
i odszedl syjamski kawalek mnie...
przydeszł balijski...
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

szczur za granice

Post autor: Nisia »

Wiesz, mnie interesuje cos jeszcze innego. Jak byloby z wywiezieniem szczura np. do Stanow, czy innej Kanady.
Smerfetka
Posty: 7
Rejestracja: wt mar 21, 2006 10:01 pm

Holandia a Polska

Post autor: Smerfetka »

Ja sie wybieram w wakacje z rodzicami do Holandi na 2 miesiace... I nie moge zostawic mojego szczurka... Wiec tak krotko rzecz biorac to: Musze mieć ten paszport??? Jak tak to jak mam go zrobic i gdzie i za ile???? Czy wystarczy tylko zasiwdczenie o tym ze zwierze jest zdrowe???
Masterton
Posty: 1153
Rejestracja: czw paź 28, 2004 2:20 pm
Kontakt:

szczur za granice

Post autor: Masterton »

Do Holandii nie musisz nic mieć, żadnego paszportu ani zaświadczenia. Wiem z doświadczenia, zabierałam tam swoje ogony.
i odszedl syjamski kawalek mnie...
przydeszł balijski...
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”