[UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

[UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: Dixi »

Dla świętego spokoju poszłabym na Twoim miejscu do weta - nie zaszkodzi, a może pomóc, jeśli okaże się, że są to objawy jakiejś choroby (czego oczywiście nie życzę).
Pozdrawiam,
Aguśka
martunia007
Posty: 10
Rejestracja: pn sty 10, 2005 12:37 am

[UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: martunia007 »

A co do kupki, trudno rzec. Od jak długiego czasu ma takie objawy? Czy obie jedzą to samo? Jak wygląda sprawa pochrząkiwania, jak dokładnie się zachowuje?[/quote]

Obie jedzą to samo, raczej nie karmie ich osobno, mam je kilka dni wiec moze jest to spowodowane nagłą zmianą ilości pokarmu, ale ta druga (Żaba) robi nrmalne kupki, a pochrząkiwanie u Zuzi wystepuje za kazdym razem jak mocno cos wącha, i niucha, tak jak u cżłowieka gdy ma np zatkany nosek, mysle ze poczekam eszcze 2 dni i jak bedzie bez zmian to zabiore je do lekarza,

Pozdrawiam :wink:
Carlos don Juan -wielka Bestia :P
ajlii
Posty: 459
Rejestracja: śr gru 01, 2004 12:58 pm

[UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: ajlii »

A może spróbuj powąchac obie szczurki? Moje jak im coś dolega natychmiast zmieniają zapach na dość ostry... choć Neli jak zrobiła zieloną kupkę pachniała normalnie, ale to był tylko jeden przypadek.
dziołchy: Nona, Kira, Oliwka, Sue, Tika, Fatima, Zulejka, Maszka, Latina, Penelopa, Kasjana

kawalery: Czarnul, Eliasz, Borys, Klimek, Ziemek, Milan, Dylan, Pedro, Cedrik, Maksim
martunia007
Posty: 10
Rejestracja: pn sty 10, 2005 12:37 am

[UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: martunia007 »

Hmmm właśnie wąchaliśmy je z moim chłopakiem obydwie i pachną tak samo tzn normalnie jak szczurki w ich wieku :) nie wydzielają żadnego ostrego zapachu :) pozdrawiam :]
Carlos don Juan -wielka Bestia :P
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: Beeata »

czy twoje szczuraski cos jeszcze dostaja oprocz suchej karmy?
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
martunia007
Posty: 10
Rejestracja: pn sty 10, 2005 12:37 am

[UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: martunia007 »

Dostają warzywka, suchy chlebek do gryzienia, od czasu do czasu, kawalek jakiegos gotowanego mieska i serek żółty w malutkich ilościach dosć rzadko.
własciwie są to wspólne szczurasy moje i mojego chłopaka, mieszkają u niego, bo ja mam swojego szczurasa olbrzyma :lol: od roku, ale z nim jest na szczescie wszystko dobrze ma na imie Carlos i jest wyrośniętym przystojniakiem :wink: jesli chodzi o tego mojego szczurasa to jedyny problem mam wtedy gdy ukradnie kawalek jakiegos smakołyka i zaciaga go za łóżko, gdy probuje go złapać, przeraźliwie piszczy ze chce mu to zabrać i nie wiem czy zabierać czy nie :P bo az mi go zal kiedy tak płacze strasznie
pozdrawiam :)
Carlos don Juan -wielka Bestia :P
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

[UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: Dixi »

Hmmmm.... jesli nie ma rzadnych innych niepokojacych objawow to nie ma chyba powodu do panikowania. Ale obserwuj je bacznie (razem z chlopakiem) czy nie kichaja, nie maja nastroszonej siersci itp.
Pozdrawiam,
Aguśka
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: Beeata »

moze jakas nietolerancja pokarmowa? Moze cos z suchej karmy mu nie sluzy? Jaka karme im dajesz? A moze przez 3 dni potrzymaj go tylko na suchym i poobserwuj? Kupki zdrowego szczura maja obowiazek wygladac zdrowo i tyle:))
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
martunia007
Posty: 10
Rejestracja: pn sty 10, 2005 12:37 am

[UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: martunia007 »

dostają suchą karme z Vitapolu, mojemu szczurkowi bardzo dobrzez słuzy i bardzo mu smakuje, :)
Carlos don Juan -wielka Bestia :P
roxi89
Posty: 22
Rejestracja: ndz lut 20, 2005 6:59 pm

Ci?g?e rozwolnienie?

Post autor: roxi89 »

Szczur mojej kumpeli, ma biegunkę czasami nawet pomarańczowa najczęściej podczas podróży do innych miejsc,sądze że to może być ze steresu? Jak myślicie, co ona ma w tej sytuacji zrobić bo to sie robi uciążliwe a mopze jest wywołane jakąś chorobą? Pomózcie z góry dzieki
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: ESTI »

A czy to się dzieje tylko podczas podróży?
Bo jak tak, to znaczy że się stresuje.
Jeśli nie tylko wtedy, to trzeba udać się do weta.
Obrazek
roxi89
Posty: 22
Rejestracja: ndz lut 20, 2005 6:59 pm

[UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: roxi89 »

No tylko podczas podrży ale ona jest jakas pomarańczowa aż...I wcale moja mpela nei daje jej dużo marchewki...
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

[UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: Dixi »

To pewnie sie stresuje i nie ma sie w takim razie co martwic.
Pozdrawiam,
Aguśka
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: ESTI »

Radziłabym zminimalizować ilość podróży, gdyż malec zwyczajnie ich nie lubi...i obserwować, bo ten kolor nie podoba mi się.
I tak poszłabym do weta na kontrolę.
Obrazek
Asia
Posty: 51
Rejestracja: pt mar 25, 2005 6:24 pm

[UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: Asia »

a doradzcie co zrobić jak szczur ma cały czas taka biegunke(nie wiem czy to biegunka bo konsystencja :) nie jest zbyt rzadka ) pozatym jak wziełam ja do siebie to kichała później sie uspokoiło i kichała tylko czasem a tego poranka znów zaczęła kichać tak dmuchać noskiem.POMÓŻCIE!!!!!! co zrobić????????? :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :cry: prosze o szybka odpowiedz :!: :!: :!: :!: :!: :!:
szedł facet koło koparki i dał sie nabrac :P
szczurzyce Wiola i Lena
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”