[UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
GoHa
Posty: 830
Rejestracja: śr wrz 03, 2003 4:29 pm
Kontakt:

[UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: GoHa »

Niech szlag trafi chorubska ... nic nie jest dobrze ... jest beznadziejnie ... dalszy ciag choroby Quby w poscie http://szczury.org/showthread.php?pid=10517#10517
Dobrze jest być kochanym... :)
Koornel
Posty: 10
Rejestracja: pt mar 12, 2004 11:29 am

Help! Muj szczur ma sraczk? !!

Post autor: Koornel »

Ratunku !! Z moim szczurxem dzieje się coś dziwnego. Zaczęło się trzy dni temu, kiedy nalałem mu przez pomyłkę za dużo mleka do miseczki (moja szczurowinka bardzo lubi mleko). Wieczorem, zrobiła na moją bluzę wielką kupę ( na szczęście twardą 8)) :!: Następnego dnia dostała trochę jogurtu i odwaliła to samo, z tym że na rzadko (dla odmiany). Pomyślałem, że dostaje za dużo białka, więc dziś nie dostała ani grama mleka, jogurtu czy innego produktu zawierającego białko. Ale sytuacja się powturzyła (wcześniej na siostrę, teraz na mnie). Nie wiem co robić :!: Pomocy :!:

PS: Proszę się nie śmiać. Jak byś się czuł/a, gdyby tobie szczurx zrobił WIELKĄ, cuchnącą, rzadką kupę na bluzę :?:
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Help! Muj szczur ma sraczkę !!

Post autor: Ania »

Przebiałkowanie. Problem nie znika w minutę, gdy odstawisz mleko - odczekaj okło 3 dni, w tym czasie powinno się wszystko unormować. Gdyby tak się jednak nie stało po kilku dniach - napisz tutaj, coś poradzimy.
Organizm "wyrzuca" szkodliwe substancje dość długo, to nie trwa kilka minut/godzin dlatego musisz czekać. Niewykluczone, że twoja szczyurcia jest na produkty białkowe zwyczajnie uczulona (tak zwana - alergia żołądkowa objawiająca się problemami z trawieniem lub kompletnym brakiem trawienia i przez zwierzaczka przelatuje wszystko jak przez rurkę, do tego dochodzą bóle żołądka a przy nie stosowaniu diety może dojść nawet do śmierci z powodu odwodnienia organizmu).
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Czarna20
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 07, 2004 10:26 pm
Kontakt:

Help! Muj szczur ma sraczkę !!

Post autor: Czarna20 »

PS: Proszę się nie śmiać. Jak byś się czuł/a, gdyby tobie szczurx zrobił WIELKĄ, cuchnącą, rzadką kupę na bluzę
A co w tym śmiesznego...szczurka przecież boli brzuszek, to raczej tragiczne, że bardziej podkreślasz sprawę obsmarowanej bluzy a nie cierpiącego ogonka. To nic przyjemnego mieć rozwolnienie
w domu szaleją --> Czika (psica), i ogoniaste: Brązowa, Nika, Lilith,Dara i Tavi

gdzieś tam --> Szatan, Czedar, Gałka,Zuzu, Kremówka, Gryzelda,Mamuśka, Cykorka i Kreska.....
RATtamahatta
Posty: 95
Rejestracja: czw mar 11, 2004 2:16 pm

chory brzuszek!!!

Post autor: RATtamahatta »

pare dni temu kupiliśmy z moim chłopakiem szczurkę...pomijam fakt ze jest potwornie płochliwa(jeszcze sie z czyms takim nie spotkałam),ale ona strasznie smierdzi...kupki robi naogół dosyć twarde,ale dzisiaj jak zajrzałam do klatki to zobaczyłam ,ze nasionka sa posklejane prawie ze wodnistą kupka,myślałam,że to stres,ale to trwa chyba za długo...problem polega jednak na tym zapachu...to nie jest taki typowy zapach rozwolnionej kupki....pachnie bardziej jak zbuk...po za tym I TO MNIE NIEPOKOI NAJBARDZIEJ-ona ma gazy,leżałam przy jej klatce i nagle usłyszalam takie jakby cichutkie syknięcie i od razu pojawił sie ten zapach...powtórzyło sie to kilka razy ,a dzisiaj(i wiem ze to smiesznie zabrzmi)siedzac na ramieniu kuby,zrobiła kupke prosto na sciane,normalnie z niej wystrzelila ,niemalrze pod katem prostym ,przelaciala kawalek i zatrzymała sie na scianie....czym moga byc spowodowane wzdecia??oczywiscie pójdziemy z nia do weta,ale chciałam jeszcze poszukac jakiejs rady... :cry:
GoHa
Posty: 830
Rejestracja: śr wrz 03, 2003 4:29 pm
Kontakt:

[UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: GoHa »

:( hm... moznaby spekulowac, co jest malej, jakby byla u Ciebie dluzej... Wtedy sama bys sie pewnie domyslila. Skoro masz ja ze sklepu, to nie wiadomo, co dawali malej do jedzenia... Lec do Weta... ale dobrego... malutka moze sie meczyc... Zycze powodzenia.
Dobrze jest być kochanym... :)
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

Help! Muj szczur ma sraczkę !!

Post autor: oliwi@ »

Możliwe tez że mleko i jogurt (jako płynne produkty białkowe) pomieszane z pokarmem suchym, czy z jakimś innym smakołykiem (moze z owocami) doprowadziło do rozwolnienia. Jak nie minie po ok. 3 dniach to idź do weta bo szczur może się poważnie odwodnić.
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: krwiopij »

biegnij do weterynarza! przy takiej biegunce maluszka bardzo latwo moze sie odwodnic! kurcze... nie chce cie martwic, ale objawy, o ktorych piszesz, doskonale pasuja do zapalenia ukladu pokarmowego... moj maly diego niestety go nie przezyl... :( lec do weta... niech sam oceni...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
leyzer87

Rozwolnienie!!

Post autor: leyzer87 »

Co mam zrobić?
Mój szczurek(mam go długo) robi na żadko... strasznie śmierdzące dość duże kałuże.
Boję się o niego, czy jest na to lekarstwo? :cry:
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: Ania »

Do weta pędź, przyczyn może być wiele
- alergia
- zatrucie
- nietolerancja pewnych składników
- robale
- bakterie
- wirusy

nie mozna postawić diagnozy i dać jeden lek na wszystkie schorzenia, trzeba znać przyczynę

Napisz dokładniej czym zwierzaka karmisz, czym dokarmiasz, w jakich ilościach, co ma do picia itp. Ile zwierzak ma, od kiedy jest u ciebie itd.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Help! Muj szczur ma sraczkę !!

Post autor: lajla »

sprubuj tez na dwa dni podawac sucharki i gorzka cherbate teraz bedzie sobote wiec bedziesz mial czas to mozesz mu co 10 minut czy 20 podawac herbate na lyzeczce bo jak podaz za duzo na ras plynow szczur nowy zrobi rzadka kupe lub zwymiotuje
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Help! Muj szczur ma sraczkę !!

Post autor: krwiopij »

wedlug wszystkich anglojezycznych szczurkowych serwisow (doinformowalam sie :P) szczury, ze wzgledu na budowe ukladu pokarmowego, nie sa w stanie wymiotowac...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Help! Muj szczur ma sraczkę !!

Post autor: Ania »

Krwiopijko - ten temat był już przerabiany kilkakrotnie i wyniki są takie, że jednak potrafią a przekonao się o tym już kilkoro forumowiczów.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
PALATINA

Help! Muj szczur ma sraczkę !!

Post autor: PALATINA »

Co do wymiotów to nie wiem-?
A może to tylko było ulewnie z przełyku, nie wymioty? Podczas wymiotów pracuje tłocznia brzuszna. Czy tak było? Czyj szczurek wymiotował?

Nie wiem, jak szczury, ale wiem, że jak koń zwymiotuje (nosem) to już po nim (pęknięcie żoładka =szybka śmierć), choć podobno zdarzają się wyjątki...

Wracając do tematu mleka, to osobiście się przekonałam, że po wypiciu za dużej jego ilości lub piciu go przez kilka kolejnych dni -szczuraski mają biegunkę. Potem na szczęście ustępuje!
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Help! Muj szczur ma sraczkę !!

Post autor: krwiopij »

ja nie mam zadnego wyksztalcenia w dziedzinie szczurzej fizjologii, ale wydaje mi sie, ze moze byc dokladnie tak, jak mowi PALATINA - to, ze zwierzakowi kapie z pyszczka nie musi oznaczac, ze on wlasnie _wymiotuje_... moze zawartosc zaladka moze cofac sie w jakis inny sposob? czy ktos widzial szczurka zachowujacego sie jak np. wymiotujacy pies? to takie dosc charakterystyczne zachowanie...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”