[UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
PALATINA

Help! Muj szczur ma sraczkę !!

Post autor: PALATINA »

Tak właśnie myślę, że to nie było typowe dla psa (to jeden z najczęściej wymiotujących gatunków) wymiotowanie. To mogło być coś zbliżonego, a może treść pokarmowa jeszcze nie dotarła do żołądka? Trzeba by było sprawdzić pH!!!! Ale kto będzie latał z papierkiem lakmusowym, gdy zauważy, ze szczur robi coś, co wygląda na wymiotowanie (zwłaszcza, że to się pewnie nie często zdarza. Mi się nie zdarzyło, a mam szczury od prawie 10 lat!)!
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Help! Muj szczur ma sraczkę !!

Post autor: lajla »

jha widzalam mojego floyda robil dokladnie takie ruchu jakby staral sie wypkac napinal miejsnie i rozszerzal pyszczek a potem no domyslcie sie :roll:
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Help! Muj szczur ma sraczkę !!

Post autor: Ania »

Więc ja napiszę z tych co pamiętam - GoHa - może się tu udzieli - z tego co opisywaa wyglądało to dokładniena wymioty (skurcze żołądka na ten przykład). Jej szczur zwrócił biszkopta, którego zjadł.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Multipla
Posty: 48
Rejestracja: czw mar 11, 2004 4:36 pm

i znów problem z Magikiem.... :(

Post autor: Multipla »

Mój Magic chyba jest chory. :( Dziwnie się zachowuje. Jest osowiały, trzęsie się i ma biegunkę z rozwolnieniem. Co to może być? Wydaje mi się że chyba nic groźnego bo skórkę, sierść i oczka ma zdrowe.
Proszę o rady.
Dopóki sznura wroga dłoń dotyka, niech huczy w nawach próżna złość, ja wisieć będę panu u języka aż będzie któryś z nas miał dość
I nawet gdy mnie diabli wezmą, poświadczy świętych figur rząd, że jeden garbus karku nie zgiął wśród upodlonych klątw.
Jacek Kaczmarski
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

[UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: jokada »

może zatrucie ?
nie zjadł czegoś nietypowego ? :?
jakiegoś kwiatka ?
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: krwiopij »

jesli ma biegunke, to bardzo niefajnie... moze szybko sie odwodnic... kup mu w aptece wegiel medyczny... maly mogl sie czyms zatruc, jak juz wspomniala Aś...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Multipla
Posty: 48
Rejestracja: czw mar 11, 2004 4:36 pm

[UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: Multipla »

Hmmm... Raczej się nie zatruł. Cały czas go pilnuję i je to samo co mój drugi szczurek, który jest zdrowy. Nie mógł zjeść żadnego kwiatka bo jeszcze nie jest do końca oswojony i nie wypuszczam go na dywan. Biega tylko po łóżku. Tak w zasadzie to biegał bo teraz prawie się nie rusza. :(
Coraz bardziej się o niego martwię. Chyba czuje się coraz gorzej...
Dopóki sznura wroga dłoń dotyka, niech huczy w nawach próżna złość, ja wisieć będę panu u języka aż będzie któryś z nas miał dość
I nawet gdy mnie diabli wezmą, poświadczy świętych figur rząd, że jeden garbus karku nie zgiął wśród upodlonych klątw.
Jacek Kaczmarski
Multipla
Posty: 48
Rejestracja: czw mar 11, 2004 4:36 pm

[UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: Multipla »

Kupiłam mu ten węgiel. Jak i w jakich ilościach mogę go podawać Magikowi?
Dopóki sznura wroga dłoń dotyka, niech huczy w nawach próżna złość, ja wisieć będę panu u języka aż będzie któryś z nas miał dość
I nawet gdy mnie diabli wezmą, poświadczy świętych figur rząd, że jeden garbus karku nie zgiął wśród upodlonych klątw.
Jacek Kaczmarski
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: krwiopij »

daj mu pol tabletki w lapki... powinien zjesc... na biegunke pomaga bardzo sera bronchipur, ale to tylko u weta dostaniesz... dbaj, zeby caly czas mial dostep do swiezej wody... dogrzewaj go - do plastikowej butelki nalej cieplej wody i poloz kolo jego domku... sporobuj podac mu troche owsianki (ugotuj mu na mleku, jesli nie jest uczulony, mozesz dodac odrobine miodu) - to doda mu sil i powinno zmniejszyc biegunke...

ogolnie nie wygada to za dobrze... biegunka u szczurka moze byc bardzo grozna... na twoim miejscu poszukalabym calodobowego weta...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Multipla
Posty: 48
Rejestracja: czw mar 11, 2004 4:36 pm

[UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: Multipla »

dziękuję za rady. Postępuję tak jak mi Krwiopijko poradziłaś i widać już małe poprawy. Magic już nie ma biegunki, ale rozwolnienie zostało. I do tego bardzo brzydko pachnie na cały pokój :(
Dopóki sznura wroga dłoń dotyka, niech huczy w nawach próżna złość, ja wisieć będę panu u języka aż będzie któryś z nas miał dość
I nawet gdy mnie diabli wezmą, poświadczy świętych figur rząd, że jeden garbus karku nie zgiął wśród upodlonych klątw.
Jacek Kaczmarski
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

[UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: oliwi@ »

wyszoruj klatkę, podawaj szczurkowi dużo żarełka które zawiera soki i wodę.
jeśli biegunka przeszła całkiem to możesz też przestawić go na suchy pokarm (suchy chleb, ziarno, jakieś chrupki) to powinno "skleić" kupkę.
Utrzymuj szczurowi ciepło a jak to nie pomoże to leć do weta.
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: Beeata »

Co podawac do jedzenia w czasie biegunki:
Łyżkę ryżu zalaną dwoma szklankami wody zagotowujemy pod przykryciem i po zmniejszeniu ognia gotujemy jeszcze ok. godziny. Dodajemy pół łyżeczki soli, przecieramy przez sitko
Ugotowac na miekko marchew i przetrzec przez sito ,dodac wody i odrobinke soli .taka papke podawac szczurowi.
Na czlowieka wspaniale dziala jajko ugotowane na twardo z duuuza iloscia piueprzu .Nie ma rozwolnienia ,ktorego by to nie zatrzymalo.Nie wiem natomiastjak zadzialaloby takie jajko bez pieprzu,czy efekt bylby podobny. Musi duzo plynow pic
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
Multipla
Posty: 48
Rejestracja: czw mar 11, 2004 4:36 pm

[UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: Multipla »

jeszcze raz dziękuję za rady. Spróbuję zrobić magikowi taką dietkę jak radzicie. Tylko z pieprzu zrezygnuję.
Dopóki sznura wroga dłoń dotyka, niech huczy w nawach próżna złość, ja wisieć będę panu u języka aż będzie któryś z nas miał dość
I nawet gdy mnie diabli wezmą, poświadczy świętych figur rząd, że jeden garbus karku nie zgiął wśród upodlonych klątw.
Jacek Kaczmarski
martunia007
Posty: 10
Rejestracja: pn sty 10, 2005 12:37 am

Dziwne kupki u malucha

Post autor: martunia007 »

niedawno kupiłam dwie szczurzyce :P z czego jedna z nich robi żołtawe rzadsze niz ta druga kupki, i nie wiem czy to objaw jakiejs choroby czy jeszcze poczekac az minie, oprocz tego strasznie pochrząkuje, tak jakby miala zatkane drogi oddechowe, czy takiego malucha mozna wziąć do weterynarza juz?? czy jeszcze jest za wczesnie, ps, czy znacie dobrego weterynarza od szczurkow w Krakowie?? pozdrawiam wszystkich
Carlos don Juan -wielka Bestia :P
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: ESTI »

Na pewno nie jest za wcześnie na weta dla szczurasków. Przy okazji możesz zabrać obie pannienki, aby lekarz je obejrzał.

Co do weterynarzy w Krakowie, to zajrzyj do działu "weterynarze", tam znajdziesz info na ten temat.

A co do kupki, trudno rzec. Od jak długiego czasu ma takie objawy? Czy obie jedzą to samo? Jak wygląda sprawa pochrząkiwania, jak dokładnie się zachowuje?
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”