[UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: Rzadka kupka

Post autor: Niamey »

Mleko to nie jest dobry napój dla szczurów ;)
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Rzadkie bobki - obżarstwo?

Post autor: Blanny »

Moje szczury robią rzadsze bobki, kiedy daję im dużo rzadkiego żarcia, typu gerberki, serki.. (Chociaż nie śmierdzą jakoś bardzo.)
Jak im przez dzień-dwa nie dam nic rzadkiego, to robią zwykłe, zwarte bobki. :P
Może spróbuj swoim dwa dni nie dawać gerberków, serków albo owoców miękkich (nic im się nie stanie). Dawaj samą 'paszę'. I sprawdź czy ich bobki wciąż będą takie 'luźne' i śmierdzące.

Poza tym, tak jak radzą poprzedniczki, ogranicz im trochę jedzonko. Nic się nie stanie, jeśli będą miały pustą miseczkę przez kilka godzin.. No i, jeśli dosypujesz im karmy, nie dawaj równocześnie innego jedzonka (typu owoce czy gerberki), bo będą się śpieszyły z żarciem i będą chciały wszystko zjeść. Daj im rano trochę 'paszy', na obiadek coś dobrego, typu gerberek czy serek waniliowy czy jabłuszko albo gotowana pierś z kurczaka, ale tylko trochę! Pół gerberka to za dużo nawet na dwa szczury. Wydzielaj im mniejsze porcje, ale sycące. :) I na noc znowu im sypnij trochę 'paszy' do miski. Do tego dbaj, żeby zawsze miały wodę..

Jestem pewna, że jakoś rozwiążesz ten problem. :)
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rzadkie bobki - obżarstwo?

Post autor: StasiMalgosia »

a ja bym jednak poszedł do weta to może być coś z wątrobą i zbieraniem się wody w otrzewnej a że u wszystkich możliwe jest że wszystkie to złapały
Obrazek
Sheeruun
Posty: 1880
Rejestracja: śr paź 01, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: Suwałki

Re: Rzadkie bobki - obżarstwo?

Post autor: Sheeruun »

Teraz już jest dobrze.
Tylko jak dostaną jakieś mokre żarcie to czasem zrobią rzadkie bobki. Może wtedy się objedli albo coś.. naprawdę nie szło wytrzymać.
Stworzenie bezszczurowe.

Byli ze mną: Japek, Siergiej, Matt, Vincent, Ciel, Gacek, Dorian, Hiroki, Kiwi, Kokos
Odeszli za TM: Aki, Aleksander, Sky, Artemis, Szuflad, Pendrive, Hiroki
Diabeł - gdzieś tam..
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rzadkie bobki - obżarstwo?

Post autor: StasiMalgosia »

albo się czymś zatruły dobrze że jest już ok
Obrazek
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Rzadkie bobki - obżarstwo?

Post autor: yss »

miały 3 miesiące na dojście do siebie...
w ogóle to wątek leci do objawów i leczenia ;) lepiej późno niż wcale.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Vivon
Posty: 735
Rejestracja: czw paź 15, 2009 5:09 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: [UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: Vivon »

Witajcie
Przed chwilą zauwarzyłam że jeden z moich szczurów robi rzadkie i bardzo śmierdzące kupki. Co może mu być, dlaczego nie wydala normalnych odchodów, co mogę mu podać aby mu przeszło ? Czy to pierwsze objawy jakiejś poważnej choroby ? :(
Cheedarek [*]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: Paul_Julian »

Jestes we własciwym temacie, więc przeczytaj . Temat ma już sporo stron , i nawet na tej stronie było podanych kilka rozwiązań :)
Dosłownie kilka postów wyżej.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: unipaks »

Vivon, postaraj się upewnić , czy w kale nie ma krwi mogącej być objawem poważniejszej choroby jelit ; jaki jest kolor kupek? Może barwi je kolorowy składnik karmy ? Możliwe , że twój szczurek jest tylko zestresowany , ale na wszelki wypadek mogłabyś ogonkowi podać smektę albo lepiej lakcid ; sprawdź też , czy brzuszek ma miękki i niebolesny. Jak rzadkie kupki będą się utrzymywać , idź koniecznie do weta , czasem odwlekanie może się bardzo smutno kończyć.
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Vivon
Posty: 735
Rejestracja: czw paź 15, 2009 5:09 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: [UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: Vivon »

Możliwe żeby miał biegunkę po miękkim jedzeniu ?
Cheedarek [*]
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: unipaks »

jeśli w większych ilościach , to i po gerberkach ogonek może mieć rzadszą kupę. :) Odstaw miękkie i warzywka , zostaw na ziarnie i wspomóż lakcidem; mam nadzieję , że będzie dobrze :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
saharcia
Posty: 1
Rejestracja: ndz maja 08, 2011 2:15 pm

Moze pomozecie?? :( [UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunk

Post autor: saharcia »

Słuchajcie kupiliśmy mala szczurzyce kilka dni temu w sklepie zoologicznym.Wszystko było porządku już sie przyzwyczajała wchodziła na ręce, biegała po tapczanie. W klatce do jedzenia miała suchy pokarm, dałam jej kawałek marchewki i jabłka ale za duzo nie zjadła.Wczoraj dostała ostrej biegunki. Zmieniłam jej scoilke, bo strasznie była upaprana. Myślałam ze to wina marchewki lub jablka, możne w sklepie zoologicznym im nie dawali...? Ale przed 3h wróciłam do domu, wzięłam ja na ręce, niby wszystko ok. przyszła przytuliła się. Musiałam włączyć pranie wiec ja odłożyłam. Schowała sie do domku. Teraz spojrzałam i ... okazało sie nie zdechła. Ma moze ktoś pomysł dlaczego???
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: Paul_Julian »

To żyje czy nie żyje, bo nie zrozumiałem ?
Jesli nie zyje - to może już była chora, a biegunka bardzo odwadnia i potafi wykończyć nawet najsilniejsze zwierzę (czlowieka też).
Jesli żyje - podaj jej okruch węgla leczniczego, powinno pomóc , często szczurki z zoologa maja biegunkę ze stresu.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Locorooco
Posty: 63
Rejestracja: wt cze 21, 2011 12:04 pm

Biegunka

Post autor: Locorooco »

Witam. Moja April przyzwyczaiła się już do nowego otoczenia i do mojej ręki więc pozwoliłem jej wejść na ramie, ale tam dostała biegunki, znaczy się jej bobki były zielonkawe i rzadkie. Coś się z nią dzieje ?
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Biegunka

Post autor: mini »

Owszem, szczury nie oswojone robią ze stresu..ale nigdy mi się nie trafiło coś podobnego. Musiała coś zjeść, albo masz kiepską karmę..
Daj jej węgiel leczniczy albo smektę. Ale przede wszystkim dowiedz się od czego to ma.
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”