[Sciolka] - Sianko

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

[Sciolka] - Sianko

Post autor: Angua »

[quote="Wadera"]Ja mam zle doswiadczenia z aromatyzowanym papierem. Szczury po prostu zjadaly go masowo! A najlepsiejsze byly truskawkowe chusteczki higieniczne!
Obecnie do robienia gniazda daje zawsze niepachnacy i niekolorowy papier (tak, tak... czerwone wzorki na serwetkach sa rowniez pycha! ...w przeciwienstwie do mdlej bieli....... -_-")

A odnosnie zjadania papierow... najlpyszniejsze sa stare, spurszale ksiazki z biblioteki :) :) :)
[/quote]
heh, Twoje szczurasy mają ciekawe kulinarne przyzwyczjenia, w innym dziale, jeśli mnie pamięć nie myli, piszesz że spożywają żwirek samozbrylający :wink: ja wolę moim takich wynalazków nie dawać, bo jeszcze wpadną na podobny pomysł :wink:
Czarna20 - papier do drukarki, oprócz tego że twardawy, jest drogawy ;) a do tego wybielany chemicznie. Nie lepszy zwykły, ordynarny, szary papier toaletowy? miętki, fajnie się drze i duzo nie kosztuje
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
Czarna20
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 07, 2004 10:26 pm
Kontakt:

[Sciolka] - Sianko

Post autor: Czarna20 »

możliwe, możliwe.... :D trzeba będzie spróbować w nowej klatce :D
w domu szaleją --> Czika (psica), i ogoniaste: Brązowa, Nika, Lilith,Dara i Tavi

gdzieś tam --> Szatan, Czedar, Gałka,Zuzu, Kremówka, Gryzelda,Mamuśka, Cykorka i Kreska.....
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

[Sciolka] - Sianko

Post autor: jokada »

[quote="Aś"] Ma ktos pomysł czym można zastąpić siano?
musze sprawdzić czy przypadkiem nie jestem na nie uczulona
chciałabym czyms je zastąpić na pewien czas
i tu powstaje problem- czym
musi być to cos włóknistego, stosunkowo miekkiego
nie chłonacego wilgoci
[/quote]
wiem że to autocytat ;)
ale może jeszcze cos wymyslicie ciekawego
pomysł na cos niechłonącego wilgoci
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

[Sciolka] - Sianko

Post autor: Angua »

Aś, zabiłaś mi klina...przejrzałam wszystkie posty i naprawdę ciezko znaleźć coś jeszcze... A właściwie dlaczego to ma być coś niechłonącego wilgoci? Wiem ze chodzi o coś do wyścielenia gniazdka, a skoro szczurasy je notorycznie obsikują, to chyba lepiej dać coś chłonacego wilgoć i wymieniać za każdym razem jak zasikają? Niechłonacy materiał spowoduje ze szczury będą pływać we własnych siuśkach, a nie o to chyba chodzi :? Fakt, ze papier po pewnym czasie jest ładnie sprasowany ale siano też szybko sie uklepuje. Pocięte stare szmatki mogłyby byc, tyle ze nie nastarczysz tyle szmatek, zeby wymienic za kazdym razem jak ci szczury uperfumują
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

[Sciolka] - Sianko

Post autor: jokada »

chodziło mi o cos niechłonacego, coś co by schło dość szybko
gniazdka sa zrobione w kołowrotków przyczepionych poziomo
więc jest to konstrukcja ażurowa
siano jako dolna warstwa dawało miekkość i przewiew pod kilkoma kawałkami papieru na wierzchu
jak na razie maja papier

ale on po jednym dniu jest juz wilgotny, jak bym im po kazdych siuśkach wymieniała
to bym miała taki przerób papietu toaletowego, że hej...

a siano nie moze być bo niestety wyszło że mam na nie alergie
klakier

[Sciolka] - Sianko

Post autor: klakier »

nie wiem czy by to zdało egzamin ale może morska trawa lub włukno kokosowe ( używane do produkcji materacy) ale to jest ciężko zgobyć i nie mam pojęcia ile kosztuje. Ale może by sie nadały wiórki drewniane (nie ten "pył" ze sklepu tylko takie długie duże wiurki np z zakładu stolarskiego. Jest jeszcze jedna opcja tzw wełna drzewna. to można dostać lub kupić w zakładach wylęgu drobiu (jest używane na ściółke dla pisklaków)
Sigrun

Co zamiast trocin??

Post autor: Sigrun »

Jak juz pisalam w dziale "choroby" wet stwierdzil, ze Freja kicha, prycha itd. od trocin i powinnam je wymienic. Pan nie wygladal na zbyt przejetego, ale postanowilam dac mu szanse i sprobowac. Faktycznie, od kiedy wyrzucilam trociny (ok. 7,5 godz,), Freja kichnela moze ze 3 razy. Napakowalam jej do klatki (tymczasowo) papierowych recznikow, chusteczek higienicznych, papieru toaletowego... Jednak wszystko juz jest mokre! :!: Jutro ide kupic cos co zastapiloby trociny, ale nie wiem co? Co byloby najlepsze? :?: Czytalam o sianku, zwirze, roznych granulatach... Moze jakis granulat wchlaniajacy wilgoc, do tego sianko i papier? :?:
Poradzcie mi cos... bardzo sie przejelam szczurkiem i chce, zeby mial jak najlepiej. :D
Ktos mi poradzil, zeby kupic granulat wchlaniajacy wilgoc dla kotow, bo jest go duzo i jest niedrogi (5kg- ok.5zl). Czy moze on zaszkodzic szczurkowi? Czy musi byc specjalny dla tych stworzonek?
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[Sciolka] - Sianko

Post autor: Ania »

Granulat drewniany polecam, równie dobrze działa glinka. I to i to dostaniesz bez problemu. Jeśli chodzi o żwirek - odradzam ten firmy PIGWA - jeśli Twój szczurek kicha od pylących trocin, bbędzie prychał od Pigwy bo ta też strasznie pyli.
Polecam ciut droższy - około 12 zł za 7 litrów żwirek CAT'S DREAM albo CAT'S BEST. Doskonały, nie pyli i rzadziej zmieia się niż trocinki. Do tego można oczywiście papier, ale ten trzeba wymieniać codziennie lub co 2 dni (ja tak robię a na miejsce starego kładę nowy i tak w kółko).
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
KaRa
Posty: 819
Rejestracja: pn gru 22, 2003 10:11 pm

[Sciolka] - Sianko

Post autor: KaRa »

a czy dzięki tym żwirką dla kotów będzie mniej śmierdzieć? ponieważ moje 4 dziewczyny tak mocno śmierdzą że nie da się wytrzymać i muszę codziennie im trociny zmieniać... a poprostu paczka trocin mi idzie wtedy w 10dni...
Obrazek
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

[Sciolka] - Sianko

Post autor: Mycha »

Co do pigwy to mogę powiedzieć, że rzeczywiście żadziej zmienia się ściółkę, ale także na innej zasadzie- trzeba trochę posiedzieć nad tym :wink: Czyści się ją tak samo jak kuwetę kota czyli łopatką i wybiera tylko brudy :wink:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
marsza
Posty: 10
Rejestracja: sob maja 08, 2004 12:01 pm
Kontakt:

[Sciolka] - Sianko

Post autor: marsza »

Ja np. mieszam trociny z tak zwana ściółka sanitarną dla gryzoni.......nie wiem czy to dobrze.....ściołka nazywa sie GUCIO...i ma taki ciemny kolor niczym ziemia, bardzo ja przypomina i pelno farfocli:) tylko szczuras jakos zaczal sie drapac....nie ma zadnych ranek, siersc jest czysta od insketow...(przynajmniej ja ich nie widze) wiec mysle sobie ze to jakies uczulenie....trociny? czy ta sciolka? duzo piszecie ze to trociny uczulaja......czy moge np. wymieszac ta sciolke z papierem...?
"...czyń dobro, kochaj wolność..."
mazmas
Posty: 10
Rejestracja: ndz maja 02, 2004 10:38 pm

[Sciolka] - Sianko

Post autor: mazmas »

Czyli wychodzi mi z tego ze zdecydowana większość uzywa papieru w róznej formie, znaczy sie jest on chyb anajlepciejszy--> tani, szybko sie wymienia, nirobi tyle bałaganu co trociny, niepowoduje alergii, jest ciepły i ciekawy dla szczurka bo moze sobie w nim robić norki, jedyny minus jest taki ze trzeba często wymieniać. Chociaz niektórzy wymieniają trociny codziennie.
Takie mi wysżło podsumowanie
--== Back to the Ground -- Wroclaw Crew ==-- GG:2133509
Obrazek
cyryl
Posty: 1
Rejestracja: śr lip 07, 2004 12:26 pm

[Sciolka] - Sianko

Post autor: cyryl »

hej! od jakiegos weta dowiedziałem się że szczury nie powinny mieszkać w sianie. tłumaczył to tym że w sianie mogą być jakies robale.

co wy o tym sądzicie?
Ostatnio zmieniony pt lut 17, 2006 1:04 am przez cyryl, łącznie zmieniany 1 raz.
Howgh!
koteczek
Posty: 468
Rejestracja: sob gru 20, 2003 9:13 pm

[Sciolka] - Sianko

Post autor: koteczek »

ja sie jeszcze nigdy nie spotkalam z robalami w sianie. Moje dziewczyny maja zawsze troche sianka na gniazdko jakby chcialy i wszystko jest ok. wiekszym problemem moze byc to ze szczurek moze byc uczulony na sianko...
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[Sciolka] - Sianko

Post autor: Ania »

Moje malce dostały wesz od wiórów, sami weci radzą wyprazać kilka minut wióry i siano w piekarniku przed wymienieniem ściółki. Nie stosuję ani wiórów, ani siana własnie głownie z powodu pasożytów.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”