[KREGOSLUP] uraz Kapunia

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[KREGOSLUP] uraz Kapunia

Post autor: ESTI »

Też macham łapkami z zadowolenia z nadzieją, że może będzie lepiej...oby oby, trzymam kciukasy za SENIORA. ;) :przytul:
Obrazek
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[KREGOSLUP] uraz Kapunia

Post autor: limba »

raport z dnia dzisiejszego...Kapcio jest żwawszy i weselszy...mniej sie drapie iiii polizał mnie po ręku :zakochany: nie wiem czy to wyraz sympatii bo wczesniej miałam na rękach swoje krówki...ale układa sie przy mnie , łazikuje sobie tyle ile potrafi a dzis nawet wykonał skok :wink: z domku...ale jest zdecydowanie weselszy :D
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

[KREGOSLUP] uraz Kapunia

Post autor: falka »

:klas2k: będzie coraz lepiej :)
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[KREGOSLUP] uraz Kapunia

Post autor: merch »

Też bardzo cieszę . A swoją droga to Encorton w tymprzypadku pomógłby na swiąd za to pasozyty by tylko miały łatwiej. A skąd u wetów taka moda na alergie sie zrobiła? To juz kolejny przypadek rozpoznanej alergii zamiast pasozytów , jaki obserwuje na forum.
PozdrM
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

[KREGOSLUP] uraz Kapunia

Post autor: Ewqa »

[quote="merch"]A skąd u wetów taka moda na alergie sie zrobiła? To juz kolejny przypadek rozpoznanej alergii zamiast pasozytów , jaki obserwuje na forum. [/quote]
Leczenie alergii jest dłuższe i bardziej kosztowne. No i łatwiej gdybać że cośtam niż podjąć konkretne leczenie.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[KREGOSLUP] uraz Kapunia

Post autor: limba »

No to jestesmy po zdjęciu...Kapcio ma przemieszczony krąg :-( ...czeka go kuracja przeciwzapalno-sterydowa...pozatym nie mozna nic z tym zrobić :-( ...czucie w łapkach ma ...no nic..zobaczymy...dobrze sobie chłopak radzi mimo swojego ...mozna nazwac kalectwa...
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[KREGOSLUP] uraz Kapunia

Post autor: ESTI »

Kurcze, obawiałam się tego. Biedny maluszke, może kuracja lekowa pomoże...
Obrazek
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[KREGOSLUP] uraz Kapunia

Post autor: limba »

[quote="ESTI"]Kurcze, obawiałam się tego. Biedny maluszke, może kuracja lekowa pomoże...[/quote]
Wojtys tez stawiała na to...póki nie cierpi i jest wesoły i sobie radzi...dozyje u mnie swojej starości....po wizycie tak sie we mnie wtulił że myslałam że się popłacze...
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[KREGOSLUP] uraz Kapunia

Post autor: ESTI »

[quote="limba81"]po wizycie tak sie we mnie wtulił że myslałam że się popłacze...[/quote]

Boziu...ja bym się poryczała - powaga. :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[KREGOSLUP] uraz Kapunia

Post autor: limba »

[quote="ESTI"]Boziu...ja bym się poryczała - powaga.[/quote]
oj mi nie wiele brakowało...całą droge do domu byl taki wtulony...leżał ja go smyrałam on sobie ząbkami strzelał...po czym odkryłam spora kałuże na moim podkoszulku :wink:
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Tola
Posty: 45
Rejestracja: śr wrz 21, 2005 7:11 pm

[KREGOSLUP] uraz Kapunia

Post autor: Tola »

A co sądzicie o leczeniu Encortonem zapalenia gruczołów mlekowych? Jak pytałam doktora, dlaczego steryd, powiedział mi, że w Zorki wieku (19 miesięcy) sterydy "nie zdążą" narobić wielkiej szkody w przeciwieństwie do antybiotyków.
A ja myślałam, że sterydy w leczeniu to ostateczność.
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[KREGOSLUP] uraz Kapunia

Post autor: limba »

więc diagnozna jest taki że Kapunio ma szczelinę między kręgami (cierpi na ta samą przypadłość co dr Wojtyś) ...możliwe że kiedyś miał pękniety kręgosłup...nic się nie da zrobić poza lekami doraźnymi gdyby bardzo bolało...no i mam spróbować żeby Kapcio trochę popływał... tak doszłysmy razem do wniosku że mozna by spróbować u niego tego rodzaju rehabilitacji...
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[KREGOSLUP] uraz Kapunia

Post autor: ESTI »

Widzialam Kapcia i jest slodyczkiem kofanym, duzi piekny chlopaczek...szkoda, ze tyle przezyl niedobrego w zyciu...przy takiej jednak opiece-lepiej nie mogl trafic. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[KREGOSLUP] uraz Kapunia

Post autor: limba »

oj Estuś :oops: mógł do Ciebie na przykład :D

[ Dodano: Pon Paź 10, 2005 2:52 pm ]
Jako iż temat jest zmieniony (i bardzo dobrze) piszę o lekach doraźnych przepisanych Kapuniowi..dr Wojtyś przepisała, dr Bielecki potwierdził..Meloksam-przeciwzapalnie i przeciwbólowo 1/16 tabletki (przynajmniej przez 10 dni). Lek działa 24 godz. Mydocalm-(mam wykupić w razie gdyby Kapuniowi się pogorszyło.) Pogorszenie niedowładu tylnych kończyn ,skurcze łapek, bardzo silna bolesność, brak chęci lub brak możliwości poruszania się..
Meloksam podaje jak widzę że coś boli, albo mam takie podejrzenie..np zamieranie w jednek pozycji, trudność z podrapaniem się w okolicach pyszczka, niechęć do ruchu itepe oraz profilaktycznie przy nagłych zmianach pogodowych gdyż uraz(ból) objawia sie tak jak reumatyzm...
Jeśli kogoś zaniepokoi wygląd kręgosłupa swojego ściurka TUTAJ może porównać jak to wygląda u mojego ..i jedyne co moge poradzić to lecieć pędem do weta...
Ostatnio zmieniony wt lut 14, 2006 5:09 pm przez limba, łącznie zmieniany 1 raz.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[KREGOSLUP] uraz Kapunia

Post autor: limba »

Dodam jeszcze że od paru dni do leków dołączyłam naświetlanie lampą Zeptera. Raz dziennie 3 piknięcia.. Zaczęłam dawać również Mydocalam i ciur mi sie zdecydowanie ożywił..Niestety zauważyłam przykurcze prawej tylnej stopki, ale na to również Mydocalm..a tak pozatym bardzo dobrze sobie radzimy, śpimy na pieluchach, buszujemy po kątach ..
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”