Herbatki ziołowe

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Herbatki ziołowe

Post autor: Paul_Julian »

A nie będą po tym sikac za duzo ?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Herbatki ziołowe

Post autor: zuzka-buzka »

Ja piję i sikam normalnie. xD
A jeśli by sikali dużo, to co z tego ;)
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Herbatki ziołowe

Post autor: Cyklotymia »

zuzka-buzka pisze:Ja piję i sikam normalnie. xD
A jeśli by sikali dużo, to co z tego ;)
Można sobie elektrolity wypłukać :]
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Herbatki ziołowe

Post autor: zuzka-buzka »

To dobrze, czy źle? :D
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Herbatki ziołowe

Post autor: Paul_Julian »

Żle. Herbatki powinno sie pić, jesli ma sie problem z daną częścią organizmu. Jak za duzo sikaja , to będą musiały pić wiecej energetycznych płynów, a to na dluzszą metę też niedobre.
Na płucka mozna im dać coś innego, ale nie wem teraz co, a nie mam czasu szukać .
Oczywiscie, jak CI podpiją tego bratka z kubka to nic im nie będzie, ale chodzi nam , zeby nie dawać regularnie do picia.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Herbatki ziołowe

Post autor: zuzka-buzka »

Aha, dzięki. ;) Będę im dawała raz na jakiś czas - może na miesiąc... :P Tak na poprawienie stanu płucek.
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Herbatki ziołowe

Post autor: Flaumel »

A raz na jakiś czas to moim zdaniem bez sensu, bo i tak nie pomoże i tak. No chyba, że będzie im smakowało i będzie czymś dla odmiany.
Obrazek
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Herbatki ziołowe

Post autor: zuzka-buzka »

Aha, dzięki, wreszcie wiem. :D

A melisa? pomogła by przy łączeniu? chyba uspokaja.
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
Sal
Posty: 9
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 12:37 am
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Herbatki ziołowe

Post autor: Sal »

Czy można dać szczurkowi suche listki zielonej herbaty do schrupania?
Ze mną: Arcus, Grafit
Za TM: Sinus
"Miłować ciebie, to jest życia mego cel, nadobna Ettariel..."
Awatar użytkownika
SkywalkerYoda
Posty: 443
Rejestracja: pt gru 02, 2011 7:10 pm

Re: Herbatki ziołowe -anty nowotworowo.

Post autor: SkywalkerYoda »

Od czasu gdy Skywalker (samiec, dwa lata) zachorował na nowotwór złośliwy, którego nieudało się w całości wyciąć i który ulokował się w wyjątkowo paskudnym miejscu (w głowie, na żuchwie...), szczurki codziennie piją mocną zieloną herbatę (otatnio mieszankę zielonej ze skrzypem polnym). Stosujemy prawdziwą zieloną, nie czarną z dodatkie zielonej. parzyy suszone listki. Nie wiem na ile przyczynia się do tego zielona herbata, a na ile inne metody, ale Sywalker ma się doskonale. Weterynarze zgodnie chcieli go uśpić, mówili, że nie będzie mógł jeść, że sie będzie męczył, że nie zahamujemy nowotworu, ponieważ jest bardzo inwazyjny... A Skywalker na przekór wetom jest pełen energii, je, biega i jest grubiutki :) Zieloną herbatę piją zamiast wody. Codziennie rano dostają ciepłą herbatkę i piją ją przez cały dzień. Anty nowotworowo dostają także zmielone siemię lniane zmieszane z białym serem i olejem lnianym, czasem pestki jabłka (zawierają B17) i do jedzenia dodajemy im Costrum (dostępne bez recepty). Polecam zieloną herbatkę i ze skrzypu polnego dla szczurków z nowotworem i profilaktycznie dla innych.
Bo umrzeć to zbyt mały powód, żeby przestać kochać
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Herbatki ziołowe

Post autor: zuzka-buzka »

A można wiedzieć gdzie ją kupujesz? :)
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
SkywalkerYoda
Posty: 443
Rejestracja: pt gru 02, 2011 7:10 pm

Re: Herbatki ziołowe

Post autor: SkywalkerYoda »

W spożywczaku. Dokładnie to w Avicie :) Te prawdziwe, tzn. z samych suszonych liści, to są zazwyczaj te tańsze od Liptonów itp. W sklepach ze Zdrową Żywnością też kiedyś takie kupowałam. Wydaje mi się, że jak juz podawać zieloną, to prawdziwą z suszonych liści. A herbatki ze skrzypu polnego kupuję w aptece.
Bo umrzeć to zbyt mały powód, żeby przestać kochać
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Herbatki ziołowe

Post autor: zuzka-buzka »

Dziękuję, poszukam. U nas nie ma raczej sklepów ze zdrową żywnością... Ale coś wykombinuję. Martiemu na pewno się przyda.
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
renata1009
Posty: 384
Rejestracja: czw lut 01, 2007 1:45 am
Lokalizacja: Ozorków

Re: Herbatki ziołowe

Post autor: renata1009 »

SkywalkerYoda i tak im smakuje ?
Moje wolą zwykłą wodę od zielonej herbaty :D
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Herbatki ziołowe

Post autor: zuzka-buzka »

Jakie zioła najlepsze na poprawienie wydolności płucek?
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”