Miód

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Mimysia
Posty: 373
Rejestracja: czw mar 31, 2005 1:52 pm

Miód

Post autor: Mimysia »

Mimi nie lubi miodu.Raz jej dałam kilka płatków umaznych w miodzie to powąchała, skrzywiła się i poszła
This is the night
this a beautyfull night
and we call Bella Notte.

Miłość to coś co jest zawsze ale nie wszędzie.Taki przyjaciel, co się można zkichać wysyłając zaproszenia, bo nigdy nie przychodzi.
I tak się tydzień później wprosi ;)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Miód

Post autor: krwiopij »

dla moich sam miod jest za slodki... ale na przyklad twarozek z miodem czy kaszke manne z miodem uwielbiaja... :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
czukukkcza
Posty: 544
Rejestracja: czw sie 18, 2005 11:16 am

Miód

Post autor: czukukkcza »

dzisiaj rozpuściłam trochę spadziowego w wodzie.
zobaczę czy Pablo lubi taką wodę=]bo truskawkowe konfitury szybko z łyżeczki znikają=)
Pabluś i Stachanek razem na Niebieskiej Łące...
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

Miód

Post autor: falka »

Konfiturki to tak ostrożnie, bo to w połowie cukier :). A cukier jest bardzo niezdrowy dla wszystkich zwierzątek.
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Miód

Post autor: Ewqa »

U mnie woda z miodem idzie jak woda ;) Żeby nie było to maja 2 poidełka i to jedno z miodkiem musze codziennie napełniać.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Celina
Posty: 245
Rejestracja: czw sie 05, 2004 11:42 am
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Miód

Post autor: Celina »

Ja mam w domu miod na codzien mo moj tato ma pasieke i miod sprzedaje...Nunkowi nie dawalam do czasu kiedy nie zachorował :-( wtedy probowalam dawac mu jak najwiecej witaminek roznegorodzaju i midek bardzo mu spakował :) zlizywał zarówno z palca jak i taki z wodą....ale trzeba przyznac ze dawalam mu miodzik akacjowy(moj ulubiony) ktory jest delikatny w smakui moze dlatego Nunka to tak nie odstraszało :D
Ale Nunusiowi nawet zdrowy miodzik ie pomógł..... :cry:
Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli                           
Obrazek
Awatar użytkownika
Nietoperzyca
Posty: 76
Rejestracja: pn sty 30, 2006 8:13 pm
Lokalizacja: Piła

Miód

Post autor: Nietoperzyca »

Ja odświętnie dodaję trochę miodu do poidełka (naprawdę odrobinkę). Nie można ich wtedy od niego odciągnąć :hyhy:
Mona
Posty: 83
Rejestracja: czw cze 03, 2004 6:19 pm
Lokalizacja: Elbląg

Miód

Post autor: Mona »

Moje raz na jakiś czas dostają miodek akacjowy z twarorzkiem, gdyby mogły to by z miską włącznie zjadły :khihi:
Ahmi
Posty: 14
Rejestracja: śr sie 09, 2006 12:37 pm

Miód

Post autor: Ahmi »

Moja znajoma ma sposob na swoje szczurki. Kiedy "stroja fochy" i nie chca jesc zwyklej karmy dla szczurkow, bierze garsc ziarenek i skleja je miodem formujac kulke. Zostawia na troche i kiedy wszystko juz ladnie do siebie przylega daje ja szczurka. =) Z tego co mi mowila - dziala! :thumbleft:
Zyj i daj zyc szczurom!
Awatar użytkownika
maggie
Posty: 223
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 9:43 am
Lokalizacja: pod Poznaniem

Miód

Post autor: maggie »

Hmmm jeszcze z miodkiem nie próbowałam trzeba spróbować :khihi:
Obrazek
Od lewej:Maggie['],Pestka['],Mela['],Kropka :)
Maggie[']-moje słońce ;( (20.07.07r.)
Pestka[']-moje serduszko ;( (29.04.08r.)
Mela[']-moja siostra (10.12.08r.)
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

Miód

Post autor: Korlis »

Moje kiedy były małe lubiały jeść miód ;) Ale tylko jak był moczony w pestkach słonecznika, dyni lub owocach-Mmm... pyszności :oops: No ale teraz to ich kompletnie nie interesuje, nawet nie chcą powąchać :|
:P
Mona
Posty: 83
Rejestracja: czw cze 03, 2004 6:19 pm
Lokalizacja: Elbląg

Miód

Post autor: Mona »

Ja postanowiłam dodać moim troszke miodu do wody... omijały poidełko z daleka, hyba im ten pomysł nieprzypadł do gustu :roll: miodkowi z twarorzkiem mówimy tak, miodkowi z wodą stanowcze nie! :hyhy:
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Miód

Post autor: gosja1 »

moje raz dostały miodek i smakował, oj smakował :D postanowiłam nam wprowadzić do diety, jako że okres przeziębień nadchodzi :) pewnie szczurki skorzystają z tego raz na jakiś czas.
ogólnie chciałam zwrócić uwagę na parę rzeczy: miody spadziowe zawierają więcej glukozy niż fruktozy, natomiast nektarowe na odwrót. dla nas ma to takie znaczenie, że fruktoza nie powoduje wydzielania insuliny :) nie wiem, jak dla szczurków, bo w sumie do cukrzycy skłonność mają bodajże koszatniczki. jednak mimo wszystko tak średnio miody spadziowe mają większą wartość antybiotyczną. warto też zwrócić uwagę na to, ze miodek ma flawonoidy, które są antyoksydantami, działają przeciwzapalnie, przeciwnowotworowo, zmniejszają skłonności do tworzenia zakrzepów. oczywiście to wszystko pozytywne skutki DLA NAS ludzi, ale myślę ogólnie, że jeśli ktoś ma zamiar cokolwiek słodkiego podawać szczurkom, to zdaje się, że produkty pszczele w malutkich ilościach będą lepiej działały niż coś innego ;)
ach, ale mędrkuję... mogłabym jeszcze dużo napisać :P proszę wybaczyć, spaczenie prawie zawodowe :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Miód

Post autor: IHime »

Warto tylko zwrócić uwagę, żeby kupić miód naturalny, bo sztuczny nie ma tych dobroczynnych właściwości.
Awatar użytkownika
mietła
Posty: 330
Rejestracja: śr sie 18, 2010 11:52 am
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Miód

Post autor: mietła »

moje uwielbiają.Daję im z płatkami owsianymi albo kaszką manną raz na jakiś czas.
Moje "szczochy" kochane:
[*]Mysza,Mućka,Czarnula :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”