Mięso w diecie szczurów

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Mięso w diecie szczurów

Post autor: Mycha »

Nigdy nie dawałam mojim /ort szczurkom mięsa- sama jestem wegetarianką. Słyszałam że powinnam im podawać mięcho tylko pod jaką postacią :?:
Ostatnio zmieniony śr gru 12, 2007 11:54 am przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Mięso

Post autor: Ania »

Myszko proponuje miesko gotowane w nieosolonej wodzie (mieso kazdego rodzaju bez przypraw-wolowina, wieprzowina, drob), moje zwierzaki uwielbiaja gotowany drob z rozgotowanym ryzem (robi sie papka).
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Adi

Czy takie mi?so b?dzie dobre ???

Post autor: Adi »

Cześć. Zacznę od tego, że jestem tutaj nowy :P A teraz do rzeczy. Mam problem z mięsem. Czy szczurkom posmakuje np. schabowy lub szynka wieprzowa. :lol: :? A jeśli nie to jakie mięsko mam im podawać ?
Yrsa

mi?sko

Post autor: Yrsa »

Myślę, ze nie ma problemu zeby podawać szczurasom mięsko. Ja ostatnio dałam mojej kabanosika i zjadała z chęcią. Nie dawaj tylko zbyt wiele bo jak szczurek "zachomikuje" je gdzieś to może zacząć sie psuć a wtedy to jest niedobrze.
Zresztą poczytaj sobie posty w "Karmienie", tam jest troszke o mięsie.
noCkya

Mięso

Post autor: noCkya »

Ale ale, w "sklepowych" szynkach i kiełbasach jest od groma konserwantów! Ja mojemu daję swojskiego gotowanego kuraka :) i kości do obgryzania. Wcina, aż miło popatrzeć!
Yrsa

Mięso

Post autor: Yrsa »

Ja właśnie w święta dałam mojej szczurci kurczaczka z rosołu. I tak prawdę mówiąc to nawet nie wiem co się z nim stało bo po prostu zniknął. :) Tajemnicze co... :D Szyneczki nie dawałam jeszcze ale to po prostu dlatego, że sama nie lubię i nie mam u siebie.

Za to dałam Misao pierwszy raz jajko na twardo. Pierwszy raz się tak szarpała jak jej nie chciałam puścić jedzonka. :D Nawet nie przypuszczałam, ze ona tak się na to rzuci.

A tak poza tym to stwierdziłam, że ona rośnie w oczach. Nie wiem ile waży bo nie mam wagi w domu, ale na pewno jest większa. :) Sweet!!!
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Mięso

Post autor: Mycha »

Zasada jest prosta, podajemy mięsko:
- bez konserwantów
- bez przypraw (!)
- które jest świerze
- nie smażone
Pozdrawiam
Życzę smacznego :lol:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Mięso

Post autor: lajla »

mycho aj tez jestem wegetarianka !!! :) od 3 lat :P ale jeszcze jem rybe bo mam 14 lat i musze jeszcze jakies bialko zwierzece jesc :) i takie miesko polecma CI szczurom :) berdzo je lubia i nic w tym dziwnego bo niektre szczury sa znane ze jesli ich wlasciciel am tez rybki(e) to szczury proboje je wylowic :) dzikie szczury tez tak robia wiec w genach maja pozeranie rybek ;)
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Surowe mięso

Post autor: Ania »

Odradzam podawanie surowego miesa samcom. Jak wynika z badan nad szczurami - podawanie samcom surowego miesa budzi w nich naturalny instynkt lowczy niekoniecznie wobec malych gryzonii - moga nie tylko zagryzc partnera w klatce ale zaczac kasac ludzi.
Niestety znam to tez z autopsji...
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
AMStafF

Surowe mięso

Post autor: AMStafF »

ja dla swojego szczura daje surowego miesa i on dalej normalnie funkcjonuje tzn nie rzuca sie na inne szczury ani na ludzi
na ludzi rzuca sie tylko kiedy oni od niego uciekaja a on chce zeby go drapac za uszkami :lol: :wink:
Guest

Surowe mięso

Post autor: Guest »

Z tym surowym mięsem to się nie zgodzę. Moje szczurasy samce i samice dostają surowe mięso. Jedne uwielbiają inne nie przepadają za nim. Ale żaden z moich szczurów nigdy nikogo nie ugryzł do krwi, ani też nie pogryzł współlokatorów. Często daję im kości wieprzowe z resztkami mięsa surowe. Najlepiej kiedy kość jest złamana, wtedy wyjadają szpik i są w 7 niebie ;-). Za to nie przepadają za surowymi warzywami, a marchwi wręcz nieznoszą!
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

Surowe mięso

Post autor: oliwi@ »

Mój szczteż od czasu do czasu dostaje surowe mięsko z kurczaka lub wołowiny i jeszcze nie zdarzylo mi sie aby dzibnął mnie kub kogokolwiek (poza moją mamą bo nie wiem czemu ale jej nie lubi). Tak samo podaje mu czasem białoko i skorupki. Żóltego sera dostaje wieczorem prawie codziennie po małym kawałeczku od 5 miesięcy i nie jest wcale gruby ani jakiś chory. Jest wręcz bardzo dobrze jak na mój gust zbudowany, ma raczej umięśnione a nie tłuste ciałko ;)
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Surowe mięso

Post autor: Ania »

Oliwio - to wszystko zależy od szczura a konkretnie od:

- rodzaju hodowli, szczury z hodowli wsobnej (mlode z polaczenia brata z siostra, ojca z corka, matki z synem itd) maja wrodzone zachowanie agresywne
- charakteru szczura, zwierzaki dominujace bardzo czesto w ten sposob bronia swojego terytorium
- charakteru rodzicow

Nie zawsze wiemy, skad pochodzi nasz szczurek, podatnosc na agresje moze ujawnic sie nagle (najczesciej wlasnie w ten sposob sie ujawnia). Ograniczajac surowe mieso u samcow mozna zapobiec takim zachowaniom (o ile samiec z natury nie jest agresywny - co najczesciej oznacza, ze pochodzi z hodowli wsobnej).
To fajnie, ze Twoj zwierz nie jest agresywny, moj tez nie, ale pierwszy szczur jakiego mialam - gryzl do kosci (przegryzl mi dlon na wylot) wiec jestem pewna tego, co pisze.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
klakier

Surowe mi?so

Post autor: klakier »

czy można szczurkom dawać (okazjonalnie) surowe mięso?? w sumie szczur wędrowny jest wszystkożerny!!!
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

Surowe mięso

Post autor: IVA »

Zgadza się, szczur wędrowny jest wszystkożerny a w dodatku zdziczały. Jeśli więc chcesz mieć zdziczałego szczura to dawaj mu mięsko surowe, dużo surowego mięska. :evil:
A tak juz poważnie, lepiej nie, jak chcesz dawac mięsko to gotowane.
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”