Jejciu, jakie maluchy!

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

Jejciu, jakie maluchy!

Post autor: WildMoon »

Ale ESTI chodzilo o starszego samca (na pewno juz mial bardzo widoczne klejnociki ;)) i samiczki w wieku 3.5 tygodnia, a to roznica. ;) Dopoki samcom nie opuszcza sie jadra do moszny i nie zacza miec jednoznacznych zamiarow (a to po opuszczeniu jader jeszcze zazwyczaj troche trwa, bo hormony od zaraz nie dzialaja) to wydaje mi sie, ze nie ma problema. Ja mialam samce z samicami (wraz z matka) juz nie pamietam dokladnie, ale chyba ponad 6 tygodni w jednej klatce i pod stala obserwacja. Jak zauwazylam, ze samce podczas zabawy naskakuja na samice, to rozlaczylam. Ale jak sami widzicie, troche to potrwalo. ;)
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
Andre
Posty: 35
Rejestracja: pt lip 15, 2005 12:19 pm
Kontakt:

Jejciu, jakie maluchy!

Post autor: Andre »

Widzicie, cały ten piękny miot powstał ze szczurki, która go urodziła nie mając jeszcze 2 miesięcy (a sądzę, że najwyżej 6-7 tygodni). To oznacza, że gdy miała 3-4 tygodnie najwyraźniej jeden z braci (w tym samym wieku) zrobił jej te małe.
I co Wy na to?
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

Jejciu, jakie maluchy!

Post autor: WildMoon »

Ale Andre, sa to tylko przypuszczenia, czy wiesz na pewno, ze Twoja samica nie miala jeszcze ukonczonych 2 miesiecy?
Ja bardzo watpie, ze 3 lub 4 tygodniowy szczur samiec, jest juz zdolny do reprodukcji. Nawet bardzo, bardzo w to watpie. Ba, wykluczam.

Dodano po 3 minutach:

Nawet, jesli miot ten byl bardzo maly, jest malo prawdopodobne, ze samce osiagnely wiek rozrodczy przed ukonczeniem 5 tygodnia zycia.
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
szczurkowa_pani
Posty: 113
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 9:05 pm

Jejciu, jakie maluchy!

Post autor: szczurkowa_pani »

:) maluszki są już u mnie.. :) Jutro ayumi zabiera Harry'ego.
zrobilam im pare fotek + bonus mojego nowego starego szczurka (mam go od dwoch tygodni- przecinka ) oraz tuptusia :)
http://www.folami.pl/szczury

p.s.
harry- z błyskawicą :)
Moja dziewuszka z łezką ;)
MOI CHŁOPCY: tuptuś-filipek (husky), Przecinek (kapturek) i RODZYNEK W MĘSKIM GRONIE: AMELKA :)
Andre
Posty: 35
Rejestracja: pt lip 15, 2005 12:19 pm
Kontakt:

Jejciu, jakie maluchy!

Post autor: Andre »

Gratuluję Szczurkowej Pani (i sobie :P ) pomyślnie przeprowadzonej akcji transportowej! Naprawdę się cieszę, że maluchy znalazły gościnne domy!
Teraz tylko czekam na foto-story z zapoznawania!

Wracając do teoretycznych rozważań o wieku ich mamy - OK, zatem przypuśćmy że jej miot miał ukończony 5. tydzień. Ciężarną od paru dni Ravenę wziąłem, gdy miała 6 tygodni. Urodziła mając 2 miesiące... jak dla mnie jest to więcej niż prawdopodobne. Wiem, że innych szczurów nie było w klatce Raveny prócz braci od czasu na 2 tygodnie przed zakupem (chodziłem często do tego sklepu).

PS. Świetne zdjęcia! Tuptuś jest śliczny i bardzo podobny do mojej starszej Morany!
Awatar użytkownika
Ayumi
Posty: 1105
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 3:51 am

Jejciu, jakie maluchy!

Post autor: Ayumi »

ja dzisiaj jade do szczurkowej, do Swarzędza po Harry'ego - mam nadzieję, że trafię =]

Dodano po 2 minutach:

[quote="Andre"]Teraz tylko czekam na foto-story z zapoznawania! [/quote]
u mnie moze dzisiaj bedzie foto-story, jak mi bateria w aparacie nie siądzie... napewno Harry'ego z Shantim ^^

Dodano po 20 minutach:

patrzajcie na to: http://szczury.org/album_page.htm?pic_id=2792
ze mną: Mysh
20 aniołków po drugiej stronie tęczy: Mr Happy; Harry; Floyd; Ramzes; Mia; Baby; Lucy; Elsa vel Elly; Alex; Pandora vel Panda; Dolls; Zazu; D; Shanti; Salomea Nine vel Sally; Antehai vel Anti; Elmer vel Elmo; Salem; Oskar; Tigra [']
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Jejciu, jakie maluchy!

Post autor: mataforgana »

a ja 3 grudnia odbieram w Warszawie albinoska dla znajomej :)

kurcze, vega przywiozłaby bąbla już jutro, ale ja sie rozchorowałam i zostaje na weekend w Łodzi, a malucha w bursie przez tydzień za nic trzymac nie mogę... :/

no ale ważne, że w końcu trafi do kochającego domku :)
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

Jejciu, jakie maluchy!

Post autor: WildMoon »

Czy mi sie tylko wydaje, czy te szczurki juz sie robia lekko grafitowe wokol pysia? ;) 8) Slodziaki jedne :)
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
Awatar użytkownika
Ayumi
Posty: 1105
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 3:51 am

Jejciu, jakie maluchy!

Post autor: Ayumi »

jeśli na tej łączonej fotce, to ja je trochę zrobiłam przeźroczyste
ze mną: Mysh
20 aniołków po drugiej stronie tęczy: Mr Happy; Harry; Floyd; Ramzes; Mia; Baby; Lucy; Elsa vel Elly; Alex; Pandora vel Panda; Dolls; Zazu; D; Shanti; Salomea Nine vel Sally; Antehai vel Anti; Elmer vel Elmo; Salem; Oskar; Tigra [']
Gryska
Posty: 353
Rejestracja: śr wrz 14, 2005 6:10 pm

Jejciu, jakie maluchy!

Post autor: Gryska »

Gwiazdeczka i Harry są śliczniaste naprawde. Zwłaszcza Gwiazdeczka chwyciła mnie za serduszko.
Życze udanego zapoznania i niech się brzdące dobrze chowają :)
Emilciu.... Ty wiesz, że nie zapomnę!!!!
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

Jejciu, jakie maluchy!

Post autor: WildMoon »

[quote="Ayumi"]jeśli na tej łączonej fotce, to ja je trochę zrobiłam przeźroczyste[/quote]
Nie Ayumi, ogolnie mowie. ;)
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
szczurkowa_pani
Posty: 113
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 9:05 pm

Jejciu, jakie maluchy!

Post autor: szczurkowa_pani »

:)ja im dam zapoznawanie :) niestety u mnie zapoznawania byc nie moze- dwa chłopaki +dziewuszka :)
Ale zapoznawanie Ayumi chetnie zobvacze ;))
Haryy pije wodziunie :)
MOI CHŁOPCY: tuptuś-filipek (husky), Przecinek (kapturek) i RODZYNEK W MĘSKIM GRONIE: AMELKA :)
Awatar użytkownika
Ayumi
Posty: 1105
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 3:51 am

Jejciu, jakie maluchy!

Post autor: Ayumi »

[quote="szczurkowa_pani"]Haryy pije wodziunie[/quote]
pijak paskudny no...
ze mną: Mysh
20 aniołków po drugiej stronie tęczy: Mr Happy; Harry; Floyd; Ramzes; Mia; Baby; Lucy; Elsa vel Elly; Alex; Pandora vel Panda; Dolls; Zazu; D; Shanti; Salomea Nine vel Sally; Antehai vel Anti; Elmer vel Elmo; Salem; Oskar; Tigra [']
Awatar użytkownika
Ayumi
Posty: 1105
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 3:51 am

Jejciu, jakie maluchy!

Post autor: Ayumi »

mam Harry'ego!!!!!!!!!!!!!!!!! teraz ide go zapoznawac z Shantim...

dzięki dla Andre, mojej bliźniaczki i wszystkich, którzy pomogli ^^ ;*
ze mną: Mysh
20 aniołków po drugiej stronie tęczy: Mr Happy; Harry; Floyd; Ramzes; Mia; Baby; Lucy; Elsa vel Elly; Alex; Pandora vel Panda; Dolls; Zazu; D; Shanti; Salomea Nine vel Sally; Antehai vel Anti; Elmer vel Elmo; Salem; Oskar; Tigra [']
szczurkowa_pani
Posty: 113
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 9:05 pm

Jejciu, jakie maluchy!

Post autor: szczurkowa_pani »

Maluszka rozwija sie dobrze :)) wariuje, zagryzła mojego misia no i otrzymała imie AMELKA (amelia) :) Może troszke podrosła :) przecinek dostaje świra bo mała ma klatke nad jego klatką i jak to facet probuje sie do ślicznotki dostać :)
MOI CHŁOPCY: tuptuś-filipek (husky), Przecinek (kapturek) i RODZYNEK W MĘSKIM GRONIE: AMELKA :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”