Najlepszy moim zdaniem sposób na oswajanie...

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

marcinszeja
Posty: 22
Rejestracja: wt gru 06, 2005 5:44 pm

Najlepszy moim zdaniem sposób na oswajanie...

Post autor: marcinszeja »

Siemka...
Oswajanie dosyć śmieszne,ale dobre...
1.Przygotuj wanne (najlepiej jak będzie dosyć wysoka...szczurki wysoko skaczą :D)...wysusz ...
2.Usiądz sobie w wannie na swetrze...w ubraniach ochronnych (długie ubrania, rękawiczki, szalik ?! :p) wprowadz szczurka do wanny i czekaj
3.Będzie to na początku szok dla szczurka, bierz go delikatnie na ręce w ten sposób uczysz go ochrony jakiej mu dostarczasz...chwile go mniej na rękach i daj znów na wanne...bo kilku takich powtórzeniach nie będzie sie już opierał...i będzie mu u Ciebie dobrze...a dlaczego...w łapki mu będzie zimno od wanny :)
4.Posiedź w wannie z około 20-30 minut, mów do niego spokojnym, cichym głosem po wybranym wcześniej imieniu...Ściągnij rękawice...niech wstępnie pozna Twój zapach...przygotuj sie na możliwe ugryzienie...
5.Można sprawdzić...np jak sie szczur oddali zagwiżdż ,lub klaśnij to szczurek sie wystraszy i przyjdzie do Ciebie bo wie,że jest bezpieczny...
6.Ten sposób używałem ja i moi znajomi...jeszcze nikt sie na tym nie zawiódł...spróbujcie...
PAMIĘTAJCIE...Po odstawieniu do klatki daj mu jego ulubiony smakołyk...Szczurek to sobie zapamięta :)[/b]
"PaTrZ kOmU uFaSz..."
an
Posty: 1480
Rejestracja: pn lip 11, 2005 5:03 pm

Najlepszy moim zdaniem sposób na oswajanie...

Post autor: an »

sposob na wanne jest forumowiczom dobrze znany:)
fajnie, ze dziala, chociaz mi sie Arabeski w ten sposob nie udalo oswoic. pewnie to kwestia indywidualna...
Black American Irish, Black Hooded, Dumbo Topaz, Dumbo Rex Black, Dumbo Rex Merle Lilac Aguti, Dumbo Blaze Beige Fuzz
Wiktoria
Posty: 118
Rejestracja: wt lut 07, 2006 5:09 pm
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Najlepszy moim zdaniem sposób na oswajanie...

Post autor: Wiktoria »

Fajny sposób. Spróbuje oswoić nim szczurka który będzie dokupywany do figla ;)
Malgi
Posty: 27
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 2:08 pm

Najlepszy moim zdaniem sposób na oswajanie...

Post autor: Malgi »

ja tak oswajałam swojego szczurka, był baaardzo wystraszony ale nie gryzł, dwie kuracje na wanne pomogły, chował się za mnie cały czas i wchodzil mi do rękawa.
Teraz i tak nie jest oswojony dobrze, ale jest dużo lepiej. Nie chce dać się wziąć na ręce, nie lubi moich rąk, jak chce go wziąć to się cofa:/
Polecam sposób na wanne. Dużo musiałam się naszukać, zanim znalazłam ją na tym forum.
tarantulek
Posty: 75
Rejestracja: wt lut 14, 2006 1:21 pm

Re: Najlepszy moim zdaniem sposób na oswajanie...

Post autor: tarantulek »

Może dobry sposoób, ale u mnie to się źle skończyło :/ Jak tylko go póściłem to mi pod nogi uciekał tak że nie mogłem się ruszyć :? potem przeprowadzałem tą kuracje poza wanną, ale on wcale nie chciał się poznać z rękami tylko biegał po wannie. Potem się okazało że wanna była ciepła :shock: Skończyło się tym że obaj ze szczurkiem się zmordowaliśmy :nie2: Najgorsze że net wysiadł i nie mogłem dokładnie zobaczyć tego przepisu :?
q*_*p Każdy szanujący się użytkownik powinien mieć podpis. (prawda?)
madsis
Posty: 28
Rejestracja: czw lis 24, 2005 10:00 pm

Najlepszy moim zdaniem sposób na oswajanie...

Post autor: madsis »

Przede wszystkim to każdy szczuras jest inny, co działa na jednego nie musi działać na innego. ;) Wanna jest dobra ale u mnie się musiało obyć bez wanny, bo mieszkam w akademiku i jakoś dały się oswoić. Misia była nawet bardzo agresywna, w klatce mnie rąbała do krwi :twisted: . Mój sposób cierpliwość i wyrozumiałość, poza tym jak najwięcej czasu ze ściulkami. Jak jestem w domu to spędzaja ze mną prawie cały dzień.
co dwa szczurki to nie jeden ;)
tomxx
Posty: 56
Rejestracja: wt lut 07, 2006 9:02 pm

Najlepszy moim zdaniem sposób na oswajanie...

Post autor: tomxx »

A jak niby wyciągniesz tego szczura z klatki żeby do wanny go włożyć?
by tomxx
marcinszeja
Posty: 22
Rejestracja: wt gru 06, 2005 5:44 pm

Najlepszy moim zdaniem sposób na oswajanie...

Post autor: marcinszeja »

Ciuuuu...pado niby jak ?! :?
Proste ściągasz górną cz. klatki i wyciągasz szczura za pomocą grubej rękawicy :hihi:
"PaTrZ kOmU uFaSz..."
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Najlepszy moim zdaniem sposób na oswajanie...

Post autor: limba »

[quote="marcinszeja"]Proste ściągasz górną cz. klatki i wyciągasz szczura za pomocą grubej rękawicy[/quote]

Jesli szczur nie jest agresywny to po co rekawica? Ja swojego zadnego szczura w zyciu nie bralam przez rekawice..
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
tomxx
Posty: 56
Rejestracja: wt lut 07, 2006 9:02 pm

Najlepszy moim zdaniem sposób na oswajanie...

Post autor: tomxx »

Wszystko fajnie ale z samicą półroczną która ma maluchy to niebędzie łatwy sposób żeby wyszła
by tomxx
Dona
Posty: 2033
Rejestracja: pt lip 09, 2004 3:45 pm

Najlepszy moim zdaniem sposób na oswajanie...

Post autor: Dona »

Na razie to daj jej odchować młode, może być agresywna bo ich broni skoro Cię nie zna.
marcinszeja
Posty: 22
Rejestracja: wt gru 06, 2005 5:44 pm

Najlepszy moim zdaniem sposób na oswajanie...

Post autor: marcinszeja »

[quote="limba81"][quote="marcinszeja"]Proste ściągasz górną cz. klatki i wyciągasz szczura za pomocą grubej rękawicy[/quote]

Jesli szczur nie jest agresywny to po co rekawica? Ja swojego zadnego szczura w zyciu nie bralam przez rekawice..[/quote]


W moim przypadku szczur był agresywny i mnie gryzł...Być moze Twój ogonek taki nie jest to po co ten komentarz !?
"PaTrZ kOmU uFaSz..."
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Najlepszy moim zdaniem sposób na oswajanie...

Post autor: limba »

Wiec chyba wyrazilam sie jasno ze skoro szczur nie jest agresywny to nie ma sensu brac go w rekawicy. Nie wiem po co Twoj komentarz, po to jest to forum zeby sie dzielic doswiadczeniami. Proponuje szczerze troche spokojniej reagowac, bo moja wypowiedz nie miala byc atakiem.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
KAWKA
Posty: 3
Rejestracja: śr mar 15, 2006 11:32 am

Najlepszy moim zdaniem sposób na oswajanie...

Post autor: KAWKA »

mój szczurasek jest oswojony ale moze spróbóje trik z wanną- moze sie do mnie zbliży- (niemam takiego do niego zaufania - one zreszta do mnie też)mam nadzieje że to nas zbliży.....
Kawka adam
Iza
Posty: 58
Rejestracja: pt mar 31, 2006 2:42 pm

Najlepszy moim zdaniem sposób na oswajanie...

Post autor: Iza »

ja próbowałam z wanną, ale mam zamiar zrobić to jescze raz, myśle, ze poprzednio za krótko siedziałam z nim w wannie, no, ale może, za drugim razem... zobaczymy
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”