Dieta 1-2-miesięcznego szczurka

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Dieta 1-2-miesięcznego szczurka

Post autor: Mycha »

Można także mieszać gerberki ze zwykłą karmą lub inną karmą suchą. W młodym wieku kiedy szczurek intensywnie rośnie urozmaicona karma jest bardzo ważna, bo brak odpowiednich witamin może spowodować niedorozwój. Bardzo często w sklepach zoologicznych można spotkać dorosłe już, ale nieproporcjonalne zwierzątka...
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
nikitka
Posty: 155
Rejestracja: pn mar 19, 2007 11:59 am

RE: Dieta 1-2-miesięcznego szczurka

Post autor: nikitka »

Moje szczuraski nie tknęły białego sera ani jogurtu, a dawałam różne smaki, nie wiem czemu :-( za to wuwilbiaja gotowaną pangę i marchewkę.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: Dieta 1-2-miesięcznego szczurka

Post autor: yss »

nikitka a próbowałas dawać granulat sojowy? taki na kotlety mielone, suchy, bez żadnych przypraw? szczurasek powinien dostawać białko :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
nikitka
Posty: 155
Rejestracja: pn mar 19, 2007 11:59 am

RE: Dieta 1-2-miesięcznego szczurka

Post autor: nikitka »

mam taki granulat, nie wiedziałam, że mozna dac, zaraz spróbuję ;-)
dzięki za radę :hoprat:
Awatar użytkownika
Blueberry
Posty: 18
Rejestracja: śr gru 24, 2008 11:01 am

pierwszy szczur- mały- czym karmić????????????

Post autor: Blueberry »

http://i42.tinypic.com/262nrs3.jpg to jest mój ciur ;D (to obok to piłka do pingponga, ogoniasty się trochę skulił, ale objętościowo jest jak 1,5 takiej piłeczki) ... W innym moim pytaniu napisano mi, że ma miesiąc. Jeżeli to prawda, to czym go karmić tzn. ma być jakoś specjalnie żywiony? Może jeszcze mleko? To mój pierwszy szczur więc jestem trochę zielona. ???

Połączone z istniejącym tematem. /Agata
Ze mną mój kochany stitch <33
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: pierwszy szczur- mały- czym karmić????????????

Post autor: S. »

Zwyczajowa karma dla szczurków (zboża, płatki zbóż, suszone warzywa i owoce) plus karma wysokobiałkowa (gotowane mięsko, jajko - wszystko bez przypraw i bez soli; gerbery dla niemowlaków), plus pestki słonecznika, dynii, orzechy niesolone, plus warzywa i owoce.
Awatar użytkownika
Blueberry
Posty: 18
Rejestracja: śr gru 24, 2008 11:01 am

Re: pierwszy szczur- mały- czym karmić????????????

Post autor: Blueberry »

i on na pewno ma miesiąc?
Ze mną mój kochany stitch <33
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dieta 1-2-miesięcznego szczurka

Post autor: Malachit »

moim zdaniem ma kolo 5tyg, tyle ma moja Szu a wlasnie porownalam ja z pileczka specjalnie :P
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
Blueberry
Posty: 18
Rejestracja: śr gru 24, 2008 11:01 am

Re: Dieta 1-2-miesięcznego szczurka

Post autor: Blueberry »

dzięki za specjalne porównanie ;D ::)
Ze mną mój kochany stitch <33
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Dieta 1-2-miesięcznego szczurka

Post autor: Nina »

Wielkość ogona zależy też od genów i diety początkowej. Moje dwie malizny, które mają już prawie 2 miesiące, są na prawde maleńkie, myśle, że podobne do Twojego malucha a Croppa w tym wieku była ze 2,5 raza większa ;)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Dieta 1-2-miesięcznego szczurka

Post autor: yss »

jeśli mleko, to modyfikowane dla kociąt lub niemowląt.

z białkowych jogurt naturalny, twaróg, granulat sojowy [na sucho], gotowany bez soli i przypraw kurczak albo rybka, kaszki mleczno ryżowe dla niemowląt [bardzo polecam, jedna kaszka to co prawda 6 - 7 zł, ale wystarczy ci na całe dorastanie szczurka i zapewni mu wapń, białko, witaminy itp]
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Blueberry
Posty: 18
Rejestracja: śr gru 24, 2008 11:01 am

Re: Dieta 1-2-miesięcznego szczurka

Post autor: Blueberry »

A jaka ta kaszka(jakiś smak)? i ile mu jej dawać?
Ze mną mój kochany stitch <33
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Dieta 1-2-miesięcznego szczurka

Post autor: yss »

ja zawsze kupowałam bananową :) wszystkim moim szczurom smakuje.
kup miseczkę dla myszek lub chomików, taką małą, w tym robisz kaszkę wg przepisu na opakowaniu i wstawiasz do klatki. będzie sobie jeść ile zechce :) codziennie taka jedna miseczka będzie ok [zależnie od wielkości miseczki, jak zobaczysz że bardzo dużo zostaje chociaż szczurek lubi, po prostu rób trochę mniej bo to znaczy że pojemność michy jest za duża :D ]
ten się nie myli, kto nic nie robi
gaggatka
Posty: 1
Rejestracja: sob maja 12, 2012 10:55 pm

Re: Dieta 1-2-miesięcznego szczurka

Post autor: gaggatka »

Nigdzie nie mogę znaleźć karmy JR Farm "Dieta dla młodych szczurów". Bardzo mi na tym zależy, ponieważ w najbliższym czasie moja szczura gromadka się powiększy. Czy ktoś z tu obecnych ma dostęp do tego produktu? Może znacie zoolog, w którym można go dostać? Proszę, dajcie znać. Pozdrawiam.:)
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dieta 1-2-miesięcznego szczurka

Post autor: alken »

na stronie producenta jej nie widzę więc możliwe że jej nie produkują http://szczury.org/viewtopic.php?f=32&t=34608 w tym wątku jest post Smeg która wymienia zawartość procentową białka, tłuszczu itp. w różnych karmach
wybierz po prostu karmę o wyższej zawartości białka albo dawaj szczurkom dodatkowo więcej białka w okresie wzrostu. :)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”