[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy neurologiczne

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Akka
Posty: 1016
Rejestracja: sob sty 10, 2009 10:25 am
Lokalizacja: Kraków

Re: [SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy neurologiczne

Post autor: Akka »

Odświerzam. Przy zapaleniu mózgu po ilu dniach i dawkach sterydu powinno być widać jakąkolwiek poprawę stanu zdrowia szczurka? Czy jeżeli szczurek odmawia picia wody to należy poić go na siłę? Boje się że się zakrztusi...
Obrazek
Ze mną: ♥ Batasuma, Guernica, Negra, Blixa ♥
Odeszły: Dżuman, Karbonka, Harpi, Yerstina, Indali, Ramona, Hawana, Iskariot, Szpilka, Luna [*]
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy neurologiczne

Post autor: unipaks »

marchewa pisze:Smutna, ponawiam pytanie za Ewqą: czy wet był kompetentny, godny zaufania i znajacy się na szczurkach? To ważne.
Gdy moja Tuśka była chora (prawdopodobnie zapalenie mózgu) wet kazał ją po tygodniu uśpić! A Tuśka leczona zgodnie ze wskazówkami z forum po miesiącu lata jak wariatka i cieszy się życiem. więc ja bym wetowi tak bardzo nie wierzyła.
Akka , trzebaby popytać tych z dużym doświadczeniem na przestrzeni lat, co się zetknęli z zapaleniem mózgu i jak było leczone ; może to jednak coś innego - błędnik albo jeszcze inna sprawa? Oby udało się Dżumana z tego wyprowadzić dzięki właściwemu leczeniu
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
casie
Posty: 344
Rejestracja: pn sie 08, 2005 3:16 am
Lokalizacja: Łódź/Skierniewice

Re: [SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy neurologiczne

Post autor: casie »

Bardzo nie lubie pisac w tym temacie... Kolejny mój szczurek i znowu po roku zdrowego życia, obserwuje niepokojace objawy...
Ogólnie nie jest jeszcze źle, jak pewnie powiedziałby niejeden "fajny" weterynarz... ale cos mi sie nie podoba... powiedzcie czy mam racje... od wczoraj, a może od czwartku mój szczurek jest jakby słabszy... porusza się wolniej, a trzymając go w rękach czuje jakby mi "przelatywał".. jest taki "miękki"... a nie sztywny i wyrywny, jak do tej pory, ale taki poddający sie...
Jesli chodzi o jedzenie...to je, ale tzrymajac smakołyk, - trzyma go nisko podłogi, jakby troszke, jedną łapkę miał słabszą :(
Udało mu się wejść na klatkę,ale robi to jakoś niepewnie... Przecież w ciągu kilku dni nie zestarzał się??
Czy zaczynają sie problemy neurologiczne... :(
Awatar użytkownika
Akka
Posty: 1016
Rejestracja: sob sty 10, 2009 10:25 am
Lokalizacja: Kraków

Re: [SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy neurologiczne

Post autor: Akka »

Casie lepiej dmuchać na zimne...
Obrazek
Ze mną: ♥ Batasuma, Guernica, Negra, Blixa ♥
Odeszły: Dżuman, Karbonka, Harpi, Yerstina, Indali, Ramona, Hawana, Iskariot, Szpilka, Luna [*]
sssouzie
Posty: 2692
Rejestracja: sob gru 20, 2008 5:33 pm
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

Re: [SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy neurologiczne

Post autor: sssouzie »

mam pytanie do osób które wcześniej leczyły takie problemy neurologiczne-
ile wyniosła cała kuracja?
doczytałam, że minimum to 1 tydzień zastrzyków..ale średniej cenowej nigdzie nie było.

nie wiemy na razie co dokładnie jest u nas - zapalenie ucha czy co innego, ale objawy są takie jak opisywane,
i leczenie przed nami.. :-\
...czyż nie dobija się koni...?
sssouzie
Posty: 2692
Rejestracja: sob gru 20, 2008 5:33 pm
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

Re: [SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy neurologiczne

Post autor: sssouzie »

ah no i jeszcze.
zaczynamy leczenie w Hematowecie. czy jest to dobry wybór jak na leczenie takich schorzeń?
czy może wskazana byłaby zmiana weta?
czytając posty na ten temat nie mogłam w sumie dowiedzieć się, czy jest to naprawdę groźne,
i czy każda minuta jest tu walką. dostałyśmy jeden zastrzyk, ze skrętem żadnych zmian, szczurka jednak widać wzmocniła się.
jest młoda- ok 5 miesięcy, ma siłę, często się szoruje, choć przecież ciężko jej. z piciem średnio, zjadła jedynie trochę jogurtu naturalnego. przebywa w transporterku wyścielonym szmatkami gdy nie ma mnie w pokoju.
nie wiem co jeszcze mogę dla niej zrobić?
dogrzewać jakoś?
...czyż nie dobija się koni...?
Awatar użytkownika
flowerola
Posty: 14
Rejestracja: wt sie 03, 2010 4:18 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy neurologiczne

Post autor: flowerola »

Witam!

To jest mój pierwszy post na forum, więc mogę być trochę nie w temacie... Jednak piszę, gdyż mam poważny problem z moim szczurkiem Karolkiem :( Otóż ponad 2 tyg. temu wyjechałam na wakacje i oddałam pod opiekę szczurka mojej zaufanej koleżance, która niestety też wyjeżdżała, ale tylko na tydzień, więc przez ten czas szczurek został w domu tylko z jej współlokatorem. Po powrocie koleżanka zauważyła, że Karolek mruży oczy i że zachowuje się jak po neuroleptykach, czyli jest spokojny i trochę ospały. Gdy mi go przywiozła, zauważyłam iż Karolek jest zdecydowanie powolniejszy, ogólnie chodzi, ale robi to bardzo pokracznie, jak chce biegać to łapki mu się rozjeżdżają, nie trzyma w łapkach jedzenia i jest ogólnie oszołomiony. Byłam u weta, dostał stery i antybiotyk i mamy teraz czekać. Je tylko jakieś typowe smakołyki, typu arbuz, pomidor, ale nawet nie reaguje na dropsy ???
Proszę pomóżcie mi, bo naprawdę nie wiem, co mamy robić. Czy jest możliwe, że Karolek zachowuje się tak po jakimś szoku albo po środkach odurzających???!!! Czy to choroba mózgu (zapalenie albo nowotwór). Chciałabym, żeby znów sobie beztrosko gryzł mój tapczan....
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy neurologiczne

Post autor: Paul_Julian »

Co powiedział wet ? To jest kluczowe. Jak nie pamietasz, to mozesz zadzwonić , zapytać . Najwazniejsze jest , ze byłaś u lekarza i dostał leki. Bardzo mozliwe , ze zachowuje sie tak z szoku ( w koncu był w obcym miejscu trochę czasu) , ale wtedy dlaczego wet podał leki ?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
flowerola
Posty: 14
Rejestracja: wt sie 03, 2010 4:18 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy neurologiczne

Post autor: flowerola »

Wet powiedział, że może mieć krew w kale, więc Karolek dostał antybiotyk, ale po przeczytaniu postów, doszłam do wniosku, że może wet nie chciał mnie martwić i dlatego nic nie mówił o ew. zap. albo gorszych sprawach. Poza tym dok. powiedziała, że wygląda jak 'struty' albo właśnie w szoku.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy neurologiczne

Post autor: Paul_Julian »

Myśle, że wet powinna Ci powiedziec nawet o najgorszym. Przyszło mi jescze do głowy, ze byc moze Karolek dostawał nie takie jedzonko , albo resztki z obiadu ? Niekoniecznie zepsute jedzenie , ale moze coś zaszkodziło.
Trzymamy kciuki.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
flowerola
Posty: 14
Rejestracja: wt sie 03, 2010 4:18 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy neurologiczne

Post autor: flowerola »

Dziękujemy bardzo:)

Dam znać, jak się sytuacja rozwija. Takie słowa wsparcia dużo dają ;)
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: [SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy neurologiczne

Post autor: nausicaa »

jeśli to coś neurologicznego, to steryd powinien pomóc. obserwuj szczurka, a jeśli ten stan potrwa dłużej, to szczrek powinien dostać steryd co dziennie.

ale nie wykluczam, że szczurek czuł się samotny i bał się nowego miejsca, szczególnie jeśli jest sam. polecam doodoptować mu towarzysza. wydatek i opieka ta sama, zabawy 100razy więcej, a zadowolenie i zachowanie szczurków kompletnie inne.
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
flowerola
Posty: 14
Rejestracja: wt sie 03, 2010 4:18 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy neurologiczne

Post autor: flowerola »

Myślałam o tym, ale Karolek ma już 2 latka i wcześniej był całkiem zaborczy jeśli chodzi o terytorium../boję się, że teraz może się jeszcze bardziej zestresować. Do tego martwi mnie jego ślamazarność, zachowuje się tak, jakby miał coś z głową. Czy nowy towarzysz w tym stanie to dobry pomysł?
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: [SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy neurologiczne

Post autor: nausicaa »

najpierw lepiej poczekać, aż szczurek wydobrzeje. jeśli ma 2 lata, to taka zmiana warunków i samotność była dla niego napewno dużym stresem. narazie nic więcej oprócz podawania sterydu i leków nic nie da się zrobić. no może poza zapewnienim szczurkowi ciszy i spokoju, bez wyciągania go na siłę itd.

a gdybyś chciałą adoptować, to najłatwiej będzie mu zaakceptować młodego szczurka, ale ten z klei moż go męczyć, kiedy nie będze miał się z kim bawić. druga opcja to adopcja straego szczurka, w podobnym wieku, ale tu mogą być problemy z łączeniem, chocia zwykle da się je obejść. no i pry adopcji młodego musiałabyś się prygotować na przygarnięcie następnego, żeby maluch potem znów nie czuł się samotny.
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
flowerola
Posty: 14
Rejestracja: wt sie 03, 2010 4:18 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] problemy neurologiczne

Post autor: flowerola »

Witam

Mój Karolek nieco się ożywił, ale jest coś, co mnie niepokoi. Od kilku dni w ogóle nie je twardych albo dużych kawałków jedzenia, jakby nie mógł otworzyć pyszczka wystarczająco szeroko. Byliśmy u pani wet i obcięto mu ząbki, ale po tym nic się nie zmieniło. Zastanawia mnie to, bo z jednej strony wróciły mu siły w łapkach, jest żywszy, nie stroszy się jak wcześniej, wychodzi na mieszkanie, ale z drugiej nie je już nawet dropsów i jest bardziej nerwowy, czasami 'lata' po pokoju bez celu, zanim ruszy w którąś stronę obkręci się wokół ogonka (w lewym kierunku). Wet powiedziała, że gdyby to był nowotwór mózgu to nie byłoby poprawy.

Może któryś ogonek miał taki problem?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”