mój szczur nie chce siedzieć w klatce :)

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
kpik
Posty: 64
Rejestracja: sob sty 08, 2005 8:57 am

ona chce wi?cej biegac, nie chce do klatki.

Post autor: kpik »

"problem" jest taki: puszczam moją szczurcie codziennie, od ok16 do 1 w nocy, w tym czasie bawię się z nią, nosze na ramieniu, pozwalam swobodnie pobiegać po pokoju albo nawet trochę dalej...ona sobie w tym czasie je,śpi, bawi się itp. a ona zawsze jest taka smutna jak ją chcę w klatce zamknąć... nie chce do niej wracać, a jak juz ją wsadze (na siłe, a Nutka zapiera się łapkami) to siedzi taka osowiała...nie wierzę, że za krótko chodzi. na noc boję się ją zostawiać poza klatką... co zrobić zeby nie była taka smutna w klatce?

z góry diękuje za pomoc!
Ostatnio zmieniony ndz paź 15, 2006 8:43 am przez kpik, łącznie zmieniany 1 raz.
nutka & ola
Mada
Posty: 745
Rejestracja: sob mar 22, 2003 12:08 am
Kontakt:

mój szczur nie chce siedzieć w klatce :)

Post autor: Mada »

Myślę że najlepszym rozwiązaniem byłoby dla niej towarzystwo szczurka. Jeżeli masz taką możliwość to warto przygarnąć drugiego. Nie będzie Ci tak bardzo przykro, i jej także, gdy nie bedzie możliwości się nią zająć.
...Tusia, Dziuba,Kruffka,Beza biały aniołek w sercu....Kreciu kocham Cię :( Wybacz; Nikita,Fredziulek, Marokko, Greta wredotka
Mona
Posty: 83
Rejestracja: czw cze 03, 2004 6:19 pm
Lokalizacja: Elbląg

mój szczur nie chce siedzieć w klatce :)

Post autor: Mona »

A jeśli nie morzesz mieć drógiego szczurka, to zadbaj o to aby klatka stła się dla niej miejscem interesującym, wykombinuj jakieś zabawki, ciekawe wyposarzenie, pochowaj jej jakieś smakołyki aby miała zajęcie :wink: (oczywiście na dłurzsą metę to niewystrczy, ale zawsze zajmie szcurka na jakiś czas)
knautia
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 4:33 pm

mój szczur nie chce siedzieć w klatce :)

Post autor: knautia »

muszę przyznać,że mam podobnie, tzn. pomimo że wydaje mi się, że szczura powinna być już zmęczona- ja jestem- kiedy wkładam ją do klatki nigdy nie jest zadowolona :-( patrzy żałośnie tymi kochanymi ślepkami, paskudek... o koleżance myślę cały czas, ale jestem strasznym tchórzem i okrutnie boję się łączenia... a jeśli się nie polubią to nie chcę ich trzymać w oddzielnych klatkach :? z drugiej strony bywa też tak, że kiedy mam czas jej popilnować, bo z nią jest jak z dzieckiem, cały czas trzeba mieć na oku :bom: to ona sobie chrapie i ma mnie głęboko w poważaniu :wink: przekora jedna
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

mój szczur nie chce siedzieć w klatce :)

Post autor: Dixi »

Musisz pomyslec, co zrobic, zeby szczurka kojarzyla klatke z czyms milym. Nie dawaj jej smakolykow i ogolnie niczego do jedzenia poza klatka - niech jedzenie bedzie tylko w klatce. Naucz ja, ze po spacerku w klatce czeka na nia cos smakowitego. Mysle, ze to mogloby pomoc.
No i polecam towarzyszke zabaw pod postacia kolejnej szczurci :D
Pozdrawiam,
Aguśka
kpik
Posty: 64
Rejestracja: sob sty 08, 2005 8:57 am

mój szczur nie chce siedzieć w klatce :)

Post autor: kpik »

yhh no na drugiego szczurka się nie zdecyduje niestety, 1)boję się że sę nie polubią, 2) nie upilnuje 2 rozbrykanych zwierzów :P
ja jej w klatce juz wiele rzeczy wymyślałam zeby się nie nudziła, (teraz ma nawet duży słoik z ziemią a do niej wsypane ziarenka) ale ona i tak woli kopać w doniczkach (może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł na "ciekawe rzeczy do klatki")
Nutka ma taki zwyczaj, że wynosi z klatki wszystko co można zjeść i chowa pod łóżko, jej tam chyba przyjemniej niż w klatce :-(
nutka & ola
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

mój szczur nie chce siedzieć w klatce :)

Post autor: lajla »

Mada co ty tak niesmialo :D towarzystwo sczurka??? najlepiej dwoch a nie jednego!! nawet nie wiesz ile bedziesz miec radochy!! :D

ja zawsze jak wsadzam Floyda do klatki to on tez zadowolony nie jest (ale to jego wina ze nie mam drugiego szczura bo on nie chcial zaakceptowac za pierwszym razem, za drugim maly zyl w starsznym strecie przez Floyda, i mial ranki,a moja siostra zaczela reagowac alergiczne) wiec jest sam Floyd, i zawsze jak go do klatki wsadzam to odrazu daje mu cos dobrego do jedzenia :)
douchee
Posty: 236
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 10:58 am

mój szczur nie chce siedzieć w klatce :)

Post autor: douchee »

Moim zdaniem drugi szczurek niczego nie zmieni - sama mam dwa no i po takim chowaniu do klatki oglądam dwie mordki smutnie wyglądające zza kratek. Obie chciałyby więcej :)
:)
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

mój szczur nie chce siedzieć w klatce :)

Post autor: lajla »

Mada co ty tak niesmialo :D towarzystwo sczurka??? najlepiej dwoch a nie jednego!! nawet nie wiesz ile bedziesz miec radochy!! :D

ja zawsze jak wsadzam Floyda do klatki to on tez zadowolony nie jest (ale to jego wina ze nie mam drugiego szczura bo on nie chcial zaakceptowac za pierwszym razem, za drugim maly zyl w starsznym strecie przez Floyda, i mial ranki,a moja siostra zaczela reagowac alergiczne) wiec jest sam Floyd, i zawsze jak go do klatki wsadzam to odrazu daje mu cos dobrego do jedzenia :)
knautia
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 4:33 pm

mój szczur nie chce siedzieć w klatce :)

Post autor: knautia »

[quote="marshallek"]Nutka ma taki zwyczaj, że wynosi z klatki wszystko co można zjeść i chowa pod łóżko, jej tam chyba przyjemniej niż w klatce [/quote]
no, no , o to chodzi... moja też doskonale wie ,że klatka to jej domek, jest tam picie i jedzenie i można siusiu zrobić :wink: i kiedy biega to sobie tam zagląda isię "wyprowadza" pod komode- klatka stoi obok- nawet bierze trociny w pyszczek i wynosi...
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

mój szczur nie chce siedzieć w klatce :)

Post autor: Fam »

kup drogiego, albo zostawiaj potworka na noc pod warunkiem ze nie zje cie w nocy, ja z moja spie w weekendy, i ona wcale mi nie przeszkadza, pobiega troche po luzku a jak sie zmeczy to sama do klatki idzie i sie kladzie, rano zazwyczaj spi w domku a jak goraco to na podlodze za klatka
za tęczowym mostem: Karolcia
agacia
Posty: 675
Rejestracja: ndz maja 15, 2005 7:32 pm

mój szczur nie chce siedzieć w klatce :)

Post autor: agacia »

Moje ogonki mam niecaly tydzien.Na poczatku jak je bralam chcialy tylko do klatki,bo byly jeszcze oniesmielone i spokojne.Za to teraz zaczynaja szalec i spodobalo im sie branie na rece,chociaz za trzymaniem w dloniach chyba nie przepadaja i wola sobie siedziec na ramieniu lub lazic po calej mnie i do klatki wieczorami niechetnie wracaja.
Mały[*] (25.04.05-12.07.06)
Mr Jingles[*] (26.06.05-28.05.07)
morzeszek
Posty: 414
Rejestracja: śr maja 04, 2005 5:44 pm

mój szczur nie chce siedzieć w klatce :)

Post autor: morzeszek »

moich nigdy zagonić do klatki nie mogłem
a dziś wyszły i wróciły spowrotem
nie maja poprostu ochoty biegać
morfina ze mną od 19.IV.2005 (huski)
ixi ze mną od 19.V.2005 (albinoska)

zapraszam do mojej galeri
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

mój szczur nie chce siedzieć w klatce :)

Post autor: Lulu »

u mnie Hesus jest wyjątkiem. jak robiłam im całonocne bieganie Osama jak się zmęczył właził mi pod kołdrę i się przytulał, natomiast Hesus dobrowolnie wracał spać do klatki.
morzeszek
Posty: 414
Rejestracja: śr maja 04, 2005 5:44 pm

mój szczur nie chce siedzieć w klatce :)

Post autor: morzeszek »

moim szczurkom staram sie nie pozwalać kłaść ze mna
ponieważ zdaża mi sie wrócić do domu lekko nie wstanie
i obawiam sie że wtedy bym mógł zgnieść któreś z moich podopiecznych
morfina ze mną od 19.IV.2005 (huski)
ixi ze mną od 19.V.2005 (albinoska)

zapraszam do mojej galeri
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”