[NIE MAM POMYSLU] ospalosc, ciezki oddech

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Kasiula
Posty: 30
Rejestracja: ndz lip 23, 2006 8:17 am

[NIE MAM POMYSLU] ospalosc, ciezki oddech

Post autor: Kasiula »

moja malutka dziwnie sie zachowuje :cry: jest strasznie ospala,siedzi w jednym miejscu,oddycha szybciej niez zwykle i na dodatek kicha...kupilam ja jakis czas temu,wiec myslalam ze to ze stresu ale teraz wydaje mi sie zejest chora.nie wiem co z nia zrobic ,podac jej jakies lekarstwo czy poczekac i isc jutro do weta.to cos powaznego czy po prostu przyziebienie??naprawde sie o nia boje :cry:
Ostatnio zmieniony czw lip 27, 2006 5:44 pm przez Kasiula, łącznie zmieniany 1 raz.
Zagubiona pośród myśli
Zagubiona pośród pragnień
Zagubiona pośród głosów
Zagubiona pośród zagubionych
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[NIE MAM POMYSLU] ospalosc, ciezki oddech

Post autor: merch »

u szczurow nie mozn czekac- choroba rozwija sie szybko, to co napisalas wskazuje na chorobe ukladu oddechowego. Konieczny antybiotyk.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Kasiula
Posty: 30
Rejestracja: ndz lip 23, 2006 8:17 am

[NIE MAM POMYSLU] ospalosc, ciezki oddech

Post autor: Kasiula »

czyli jutro szybko do weta bo dzis nie czynny :cry: boje sie ze moze mi zdechnac
Zagubiona pośród myśli
Zagubiona pośród pragnień
Zagubiona pośród głosów
Zagubiona pośród zagubionych
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[NIE MAM POMYSLU] ospalosc, ciezki oddech

Post autor: merch »

W warszawie jest kilka lecznic całodobowych i weterynarzy którzy maja dyzury w niedziele zobaz w dziale weterynarze.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Kasiula
Posty: 30
Rejestracja: ndz lip 23, 2006 8:17 am

[NIE MAM POMYSLU] ospalosc, ciezki oddech

Post autor: Kasiula »

tak wiem ,tylko mieszkam pod warszawa i boje sie ze podroz moze pogorszyc jej stan...nie wiem czy jechac czy czekac do jutra
Zagubiona pośród myśli
Zagubiona pośród pragnień
Zagubiona pośród głosów
Zagubiona pośród zagubionych
Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

[NIE MAM POMYSLU] ospalosc, ciezki oddech

Post autor: Elbereth »

Jedź. Wyściel jej transporterek czymś miękkim i cieplutkim i trzymaj go, żeby nie latał po samochodzie, to nic nie powinno jej się stać. Jeżeli szczurka jest ciężko chora, to jutro może już być za późno :-( . Jeżeli gryzoń (nie tylko szczur, inne małe zwierzątka też) poważnie zachoruje, to bez pomocy weterynarza zwykle źle się to kończy :cry: .
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
Kasiula
Posty: 30
Rejestracja: ndz lip 23, 2006 8:17 am

[NIE MAM POMYSLU] ospalosc, ciezki oddech

Post autor: Kasiula »

no ok ale ja bede jechala autobusem...
Zagubiona pośród myśli
Zagubiona pośród pragnień
Zagubiona pośród głosów
Zagubiona pośród zagubionych
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[NIE MAM POMYSLU] ospalosc, ciezki oddech

Post autor: Lulu »

Kasiula, jezeli zdecydowalas sie jechac to pamietaj by zadbac o to by szczur sie nie przegrzal. przy takich upalach podroz jest dla zwierzaka bardzo uciazliwa. owin transporter wilgotna szmatka. jak dlugo bedziesz jechac?
czy szczur ma apetyt? daj mu jakiego 'mokrego' jedzonka na podroz, np jabuszko. wez tez poidlo gdyby nie chcial tego jesc.
Jestes pewna, ze w Twojej miejscowosci nie ma weterynarza, ktory przyjmuje w niedziele?
Kasiula
Posty: 30
Rejestracja: ndz lip 23, 2006 8:17 am

[NIE MAM POMYSLU] ospalosc, ciezki oddech

Post autor: Kasiula »

nie napewno nie ma...bede jechala ok 40 mina a jesli owine transporter to nie bedzie jej za zimno??
Zagubiona pośród myśli
Zagubiona pośród pragnień
Zagubiona pośród głosów
Zagubiona pośród zagubionych
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[NIE MAM POMYSLU] ospalosc, ciezki oddech

Post autor: krwiopij »

Nie, nie powinno być jej za zimno. Jeśli masz w domu kostki lodu w woreczku, możesz owinąć je w jakieś szmatki i włożyć do transportera. Albo dać na dno termofor z zimną wodą. Wtedy szczurek sam może pilnować, żeby nie było mu za gorąco.

Jedź dzisiaj. Mała dostanie leki i powinno się jej szybko poprawić. Nie czekaj, bo infekcja może się szybko rozwinąć i narobić nieodwracalnych szkód.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[NIE MAM POMYSLU] ospalosc, ciezki oddech

Post autor: ESTI »

Mala powinna dostac antybiotyk (baytril), steryd (dexafort) i cos na wzmocnienie (witaminy, glukoza) jesli to zapalenie pluc.
Powinnas pojechac do weta, nawet nie do najlepszego, zeby podal wlasnie te leki, a w poniedzialek udac sie do specjalisty.
Obrazek
Kasiula
Posty: 30
Rejestracja: ndz lip 23, 2006 8:17 am

[NIE MAM POMYSLU] ospalosc, ciezki oddech

Post autor: Kasiula »

ufff bylam u weta.powiedzieli mi ze nie jest chora bo nie miala zadnej wydzieliy z noska,po przebadaniu tez okazało sie ze jest dobrze...byla oslabiona,miala za niska temp,dostala zastrzyk na wzmocnienie i mam jej podawac wysoko kaloryczne jedzonko zeby cukier sie jej podwyzszył.mam nadzieje ze pomoze i moja kochaniutka bedzie miala lepszy humorek bo narazie nie ma na nic ochoty. jak myslicie czy lekarz ma racje ??
Zagubiona pośród myśli
Zagubiona pośród pragnień
Zagubiona pośród głosów
Zagubiona pośród zagubionych
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[NIE MAM POMYSLU] ospalosc, ciezki oddech

Post autor: ESTI »

Mysle, ze diagnoza nie jest trafiona - jesli jest oslabiona, to z jakiegos powodu. Powodem moze byc choroba. Same leki na wzmocnienie nie pomoga.
Moja rada - jutro udaj sie do Warszawy do dr Wojtys (przyjmuje od 15 do 20) lub do dr Bieleckiego (SGGW) lub do lecznicy Oaza. Trzeba specjalisty, zeby sie wypowiedzial, gdyz szczurkowi prawdopodobnie cos dolega.
Obrazek
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

[NIE MAM POMYSLU] ospalosc, ciezki oddech

Post autor: mazoq »

właśnie mi się zdaje, może to przegrzanie? jeszcze niedawno mieliśmy tutaj bardzo podobny przypadek... chociaż w takim razie kichanie tu nie pasuje...
Kasiula
Posty: 30
Rejestracja: ndz lip 23, 2006 8:17 am

[NIE MAM POMYSLU] ospalosc, ciezki oddech

Post autor: Kasiula »

kichanie minelo.jak biore ja na rece to jest zupelnie inna niz w klatce:) a wet pow ze jest oslabiona i musi pojesc troche slodkich smakolykow:) w sumie to malo je ta moja bidulka.

mam nadzieje ze jej sie polepszy a jak nie to czeka mnie kolejna wizyta...nie wyglada mi na chora,tylko wlasnie w klatce malo szaleje

[ Komentarz dodany przez: ESTI: Nie Lip 23, 2006 7:56 pm ]
Posty polaczone.
ESTI adm.
Ostatnio zmieniony ndz lip 23, 2006 6:55 pm przez Kasiula, łącznie zmieniany 1 raz.
Zagubiona pośród myśli
Zagubiona pośród pragnień
Zagubiona pośród głosów
Zagubiona pośród zagubionych
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”