[ZĘBY] ruszanie i wypadanie

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
hanoverka
Posty: 159
Rejestracja: śr sie 31, 2005 6:56 am

[ZEBY] wyrwane siekacze

Post autor: hanoverka »

Stalo sie to bo wplątała sie w przescieradlo takie z gumką i chcialam jej pomóc to sie zaczela rzucac i sie zlamala...mieszkam w Świdniku....bylam u weta powiedzial ze tego jednego juz nie ma(ząbka) a drugi niedlugo mu wypadnie :(

[ Dodano: Czw 02 Lut, 2006 ]
ej czyli co mam jej jeszcze podawac poza gerberkami,ogóreczkami,pomidorami i jogurtami? bo karma to juz na pewno nie bedzie potrzebna :(

Boje sie co tata powie.....niedawno kupil Lunce 2 paczki karmy za 10 złoty tak na zapas :( on nawet nie chcial malej kupic Vibovita jak kichala :(
Obrazek
moja Lunka koffaniutka:*:* :baby:
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[ZEBY] wyrwane siekacze

Post autor: ESTI »

Mozesz dawac:
- jogurty
- serki biale
- przeciery z warzyw i kurczaka (mozesz sama robic)
- rozgnieciona kasza gryczana, jeczmienna, ryz z rociapcianym mieskiem i warzywami
- ziemniaki mocno ugotowane
- banan
- inne owoce z miodem

Pamietaj, ze szczurki maja inne zeby poza sieczakami, chodzi o to, zeby nie musiala gryzc twardych rzeczy, bo nie bedzie w stanie.

No coz, teraz musi dojsc do siebie, badz przy niej, przytu, poglaszcz i ogladaj te zabki. A wetow to bym udusila. :evil:
Zycze im tego, zeby wyrwal im ktos zeby i siedzieli z bolaca glowa, bez lekow przeciwbolowych... wrrrr
Obrazek
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[ZEBY] wyrwane siekacze

Post autor: ESTI »

I jak tam malutka?
Obrazek
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

[ZEBY] wyrwane siekacze

Post autor: Ewqa »

Jesteście pewni że ząb nie odrośnie? Mojej śwince kiedyś też wypadł a potem zaczął odrastać.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[ZEBY] wyrwane siekacze

Post autor: Lulu »

Ewqa, to zalezy co sie stalo... jezeli sie zlamal tylko to odrosnie... gorzej jezeli wypadl caly :?
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

[ZEBY] wyrwane siekacze

Post autor: Ewqa »

U mojej świnki poprostu wyszedł cały, ale nie przesądzam bo się nie znam az tak bardzo. Problem w tym że nie ufam ostatnio wetom i dlatego sieję niepokój ;)
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[ZEBY] wyrwane siekacze

Post autor: ESTI »

Ewqa, nie wiadomo czy odrosnie czy tez nie.
To sie okaze... za jakis czas.
Obrazek
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[ZEBY] wyrwane siekacze

Post autor: Nisia »

[quote="ESTI"]Zycze im tego, zeby wyrwal im ktos zeby i siedzieli z bolaca glowa, bez lekow przeciwbolowych... wrrrr[/quote]
Nie za bradzo zrozumiałam wypowiedź Hanoverki, ale Esti jest chyba bradziej w temacie.

Chciałam tylko rzec coś. Kiedyś Henia była bardzo osowiała i coś ją wyraźnie bolało (w obrębie głowy). Dr Wojtyś nie miała pojęcia co, ale zaleciła zastrzyki z Tolfedine (Tolfine) - środek przeciwbólowy i przeciwzapalny, działa przez 24 h. Wojtys podawała podskórnie, ale można też domięśniowo. Podobno bezpieczny.
Na wagę szczura 350 g podała dawkę 0.02ml.
Jeśli Twój wet nie chce nic dać to może wymuś na nim ten zastrzyk? Jeśli mu na szczurze nie zależy to czemu by miał nie dać? Tolfedine powinien mieć każdy wet. Tym bardziej wydaje mi się to wskazane tutaj, bo do rany moze wdac sie zakażenie, czy zapalenie.

A co do wieści, że drugi niedługo wypadnie. Nie wierz plotkom. To normalne, że siekacze u szczurów się ruszają. A czy jak Tobie wypadnie ząb, to sąsiednie też zaraz wypadają?
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[ZEBY] wyrwane siekacze

Post autor: ESTI »

hanoverka, jak szczurcia?
Obrazek
hanoverka
Posty: 159
Rejestracja: śr sie 31, 2005 6:56 am

[ZEBY] wyrwane siekacze

Post autor: hanoverka »

a chyba ok...dzisiaj wylazła z hamaczka i jadła jogurcik :oczko2: a tera chyba znowu spi.....ale widac ze jest eszcze osowiala :nie2:

[ Dodano: Pon 06 Lut, 2006 ]
ej ale cos mi nie gra...woda w poidle wogóle nie ubywa....czy ona nie potrzebuje teraz wody??Żeby mi sie nie odwodniła... :cry:
Obrazek
moja Lunka koffaniutka:*:* :baby:
Awatar użytkownika
Aleksis
Posty: 6
Rejestracja: pn paź 29, 2007 4:28 pm

wypadł cały ząb+ osowiałośc

Post autor: Aleksis »

Dziś zauwazylam ze moja szczurzyca nie ma zeba siekacza -na górnej szczęce..drugi jej się troszke rusza..nie wiem jak tro się stało,sam wypdał..wczoraj dobrała sie do moich orzechów-pistacji..może przez nie złamała..oglądam ja,dziwnie się zachowuje,jest osowiała,chce spac..brak apetytu..
czy to normalne,że żeby wypadaja..ma ok 2,5 miesiąca








Polaczone z tematem istniejacym.
limba mod
Ostatnio zmieniony pn gru 10, 2007 11:27 am przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
:D
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Odp: wypadł cały ząb+ osowiałośc

Post autor: S. »

Zęby nie wypadają od pistacji. Moje potrafią rozłupać orzechy laskowe i nic im nie jest.
Idź ze szczurkiem do dobrego weterynarza. Jak najszybciej. Szczurek musi jeść, bo inaczej nie przeżyje. Może teraz zje coś miękkiego, czego nie musi gryźć (Nutridrink).
Awatar użytkownika
justinar
Posty: 36
Rejestracja: śr sie 12, 2009 12:15 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ZEBY] wyrwane siekacze

Post autor: justinar »

Post stary ale moze komus sie przyda...mojemu szczurowi wypadly 2 gorne siekacze ??? po 3 dniach pojawily sie nowe...takze - spokojnie - odrastaja!
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: [ZEBY] wyrwane siekacze

Post autor: nausicaa »

dzisiaj u szczurka (nie mojego) zauważyłam wadę zgryzu i przerośnięte siekacze- górne i dolne. na szczęście nie zaczęły wrastać w podniebienie, trcohę tylko zraniły dziąsło górne. wet je przyciął. z tym, że zauważyliśmy, że mała ma zepsute zęby górne (takie czarne w niektórych miejscach), chyba próchnica. z tym, że nie bardzo rozumiem, skąd mogła się wziąć, bo akurat te szzcury dostają dobrą karmę, rzadko pokarm mokry, a na pewno nic z cukrem. nie wiadomo, czy zębów nie trzeba będzie usunąć, jeśli bolą. teraz mała siedzi w kącie (ona w ogóle tak zawsze siedziała, ale może to przez to, że jej te zęby przeszkadzały), nie interesuje się nawet czekoladą.

nie znam się na szczurzych zębach, stąd mam pytanie:
-z tematu to jasno nie wynika- czy np wyrwane siekacze u szczura odrosną czy będzie musiała jeść mokry pokarm do końca życia?
- czy to czarne to próchnica czy może coś zupełnie innego?
- szczurka nie dostała antybiotyku, a ja się zastanawiam, czy jednak nie byłoby dobrze jej go podać, w sumie nie wiadomo, ile wrosło w dziąsła.
-i czy podawać jej jakiś przeciwból? tolfedyna albo apap? nie weim, czy ją boli po tym przycięciu- dziąsła się goją czy przez zepsute zęby. wetka kazała przemywać szałwią, ale nie wiem czy to wystarczy, a wetka tak średnio znałą się na szczurkach.
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

zabki

Post autor: Paul_Julian »

aneczka1-13 pisze:A teraz się pojawił kolejny problem. Bo wypadł mu jeden górny siekacz więc się zmartwiłam. Zastanawiam się w czym tu może być problem. Jeszcze dodam że ostatnio zmieniłam mu karmę z XtraVitalu na Jr Farm Krokant. Czy to może być przyczyna?? niestety mój wet teraz już nie przyjmuje i będę mogła pójść dopiero w poniedziałek.Czy może mam znaleźć innego w Poznaniu co przyjmuje w tych godzinach?? Normalnie je mimo wszystko. Co mam robić?? Martwię się o niego.
Wydzielone z http://szczury.org/viewtopic.php?p=729220#p729220
??? Cały wypadł ? Na pewno odrosnie, ale moze cos gryzł, jakiś plastik, twardy orzech, albo zeskoczył "na główkę" ? raczej nie karma, obydwie są przecież bardzo dobrej jakości. W poniedziałek jest świeto , więc pozamykane, spróbuj zadzwonić gdzieś.
Jescze mi przyszło do glowy zobaczyć czy mu sie tam nic nie robi w tej paszczy, a lbo w dziurze po zębie, jakiś stan zapalny czy coś .

Moze na razie zrezygnuj z twardego jedzenia, zeby nie obciązać innych ząbków, i nie pokaleczyć dziąsła.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”