[KASTRACJA] Wacław

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

[KASTRACJA] Wac?aw

Post autor: Kaka »

W niedzielę o 13.00 mam stawic się w wrocławskiej lecznycy przy ul. Św. Antoniego 10 na zabieg kastracji Wacława. Za zabieg zapłacę 50 zł (chyba ze ten skurczybyczek będzie wylizywał swoją rankę, mam nadzieję ze nie bo bedzie mnie to kosztować następne 50 zł, BŁAGAM MÓDLMY SIĘ ABY NIE, bo te pieniądze to moje ostatnie oszczędności).
I tutaj mam prośbę do tych forumowiczów, których szczury zostały juz wykastrowane.
Zadaje pytania:
1. Jak przeszły zabieg?
2. Czy bardzo interesowały się stęrczącymi niteczkami :wink: ?
3. Czy ich charakter zmienił się o 180 stopni, czy też tylko minimalnie?
4. Czy zmieniły się ich kulinarne upodobania?
5. Jak reagowały na inne szczurki niezależnie od płci ?

Oczywiście wszytskim wam z góry dziękuję :lol:
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
Czarna20
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 07, 2004 10:26 pm
Kontakt:

[KASTRACJA] Wacław

Post autor: Czarna20 »

mogę odpowiedzieć tylko na kilka podpunktów
1. dobrze, bez komplikacji
2. wcale
3.jeszcze nie zauważyłam zadnych zmian
4.za wcześnie chyba jest po operwcji zebym mogła to stwierdzić
5.tak jak przed kastracja - najpierw wąchanko a potem zlewka (na samiczki)
w domu szaleją --> Czika (psica), i ogoniaste: Brązowa, Nika, Lilith,Dara i Tavi

gdzieś tam --> Szatan, Czedar, Gałka,Zuzu, Kremówka, Gryzelda,Mamuśka, Cykorka i Kreska.....
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[KASTRACJA] Wacław

Post autor: krwiopij »

1. zadnych problemow...
2. wcale...
3. tez wcale...
4. nic a nic... do tego wcale nie przytyl...
5. normalnie... poczatkowo dziewczyny traktowaly go jak 'pelnowartosciowego' samca... potem, kiedy poziom hormonow opadl, uznaly go po prostu za normalnego czlonka stada...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

[KASTRACJA] Wacław

Post autor: Kaka »

no więc Wacław przeszedł już kastrację. Pani parę razy musiała mu dawać zastrzyk w pupcię, bo narkoza wougle go nie łapała, godzinę trwało usypianie (powiedziała ze jessze nigdy nie znała tak mocnego szczurka :D)po zabiegu, serduszko bardzo dobrze pracowalo i oddychal też dobrze, nie mógł się za to wybudzić (dla kontrastu z uśpieniem :D). Po ok. 30-40 minutach od zabiegu zaczął żwawiej się poruszać. Teraz nadal się wybudza sle już w mojej klatce wyłożonej ligniną. Jest silny chłopak z niego jak na swoje lata!!!!! jeszcze nigdy nie miałam potrzebybyć z nim u weta (oby tak dalej) a ma już w końcu 2 lata :D

[ Dodano: Nie Lip 17, 2005 10:56 pm ]
mam pytanko. Czy pozwolic Wackowi lizac te ranki po zabiegu???

[ Dodano: Pon Lip 25, 2005 5:24 pm ]
Mniej więcej po ilu tygodniach od zabiegu następuje znaczny sppadek hormonu?
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
czukukkcza
Posty: 544
Rejestracja: czw sie 18, 2005 11:16 am

Kastracja.

Post autor: czukukkcza »

szukałam,grzebałam,dokopywać się próbowałam...nie znalazłam nic na temat kastracji tutaj.
Pablo jest już dojrzałym płciowo samczykiem,chciałabym go wykastrować,by w razie kupna drugiego szczurka[w zoologicznych się nie patyczkują raczej ze sprawdzaniem płci...]nie było ok.10 słodkich "niespodzianek";)
i mam pytania w zw. z kastracją:
1.ile może taki zabieg kosztować?
2.ile może trwać?
3.czy po zabiegu zmieni się charakter Pabla?jak bardzo?
4.czy po zabiegu mogą nastąpić jakieś komplikacje?jakie?
Pabluś i Stachanek razem na Niebieskiej Łące...
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

[KASTRACJA] Wacław

Post autor: Kaka »

Ostatnio zmieniony sob wrz 10, 2005 3:45 pm przez Kaka, łącznie zmieniany 1 raz.
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[KASTRACJA] Wacław

Post autor: ESTI »

[quote="czukukkcza"]1.ile może taki zabieg kosztować? [/quote]
Od 30 do 150 zł.

[quote="czukukkcza"]2.ile może trwać?[/quote]
Trwa około 0,5 godziny.

[quote="czukukkcza"]3.czy po zabiegu zmieni się charakter Pabla?jak bardzo? [/quote]
Stanie się łagodniejszy, zmniejszy się poziom testosteronu itp...poczytaj.

[quote="czukukkcza"]4.czy po zabiegu mogą nastąpić jakieś komplikacje?jakie?[/quote]
Jak zasze mogą, wszystko zależy od zwierzaka i jego organizmu. Czasami szczur ma problemy z serduchem, albo jest nerwowy i wygryzie sobie szwy...różnie bywa...
Obrazek
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

[KASTRACJA] Wacław

Post autor: Kaka »

a oto temat założony przez mnie samą http://szczury.org/viewtopic.php?t=6847
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
Alispo
Posty: 473
Rejestracja: śr sty 14, 2004 10:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

[KASTRACJA] Wacław

Post autor: Alispo »

nie lepiej wziac jakiegos szczurka potrzebujacego pomocy np.z forum,od kogos kto bedzie wiedzial ze to na pewno samczyk i nie bedzie niespodzianki?poza tym nie tak trudno w zoologicznym wybrac samczyka,naprawde nie trzeba byc super specem zeby poznac;)a co do kastracji to faktycznie bylo juz sporo,rozejrzyj sie :D
zostaly tylko koty i papugi....
[']: Rocky,Gaja,Gryzelda,Maja,Doti,Arka i Tosia
http://tailending3.blog.pl
http://www.empatia.pl
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[KASTRACJA] Wacław

Post autor: krwiopij »

jesli po samczyku nie widac, ze jest samczykiem, to znaczy, ze jest jeszcze zdecydowanie za mlody i powinien siedziec przy mamie... :?
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Ayumi
Posty: 1105
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 3:51 am

[KASTRACJA] Wacław

Post autor: Ayumi »

dobrze, że założyłaś taki temat, bo ja się właśnie zastanawiam nad wykastrowaniem Dollsa jak podrośnie, bo mam dwie samiczki samca i będzie czuł się strasznie samotny, a tak mógłby być razem z mamą i siostrą... co o tym myślicie?
ze mną: Mysh
20 aniołków po drugiej stronie tęczy: Mr Happy; Harry; Floyd; Ramzes; Mia; Baby; Lucy; Elsa vel Elly; Alex; Pandora vel Panda; Dolls; Zazu; D; Shanti; Salomea Nine vel Sally; Antehai vel Anti; Elmer vel Elmo; Salem; Oskar; Tigra [']
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[KASTRACJA] Wacław

Post autor: ESTI »

Ayumi, to iwyłącznie Twoja decyzja co zrobisz, my nie mamy nic do powiedzenia. ;)

Ile ma teraz chłopaczek?
Obrazek
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

[KASTRACJA] Wacław

Post autor: Kaka »

jeśli chcesz aby był z babkami no to go wykastruj, ale ja bym nie radziła kastrować tylko z takiego popwdu ( u mnie były również inne powody), radziłabym juz teraz dokupić samczykowi kolegę TO BĘDZIE NAJLEPSZE ROZWIĄZANIE
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
Awatar użytkownika
Ayumi
Posty: 1105
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 3:51 am

[KASTRACJA] Wacław

Post autor: Ayumi »

[quote="ESTI"]Ile ma teraz chłopaczek?[/quote]
nie nie... ja jeszcze nie mówię, że teraz... on jest maleńki, ale jak urośnie i będzie już miał jajeczka... a właśnie, w jakim wieku można kastrować szczurka?

co do dokupienia kolegi, to obawiam się, że wyleciałabym z hukiem z domu z moimi 3 szczurami i nowym przybyszem na doczepkę... :roll:

narazie opcja jest taka, że jak już Dollsik zostanie odkarmiony do końca, to ma szykowaną własną klateczkę, a Panda zostanie z mamusią...
ze mną: Mysh
20 aniołków po drugiej stronie tęczy: Mr Happy; Harry; Floyd; Ramzes; Mia; Baby; Lucy; Elsa vel Elly; Alex; Pandora vel Panda; Dolls; Zazu; D; Shanti; Salomea Nine vel Sally; Antehai vel Anti; Elmer vel Elmo; Salem; Oskar; Tigra [']
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[KASTRACJA] Wacław

Post autor: ESTI »

[quote="Ayumi"] jakim wieku można kastrować szczurka? [/quote]

Najlepszy wiek to od 5 miesiąca życia.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”