[INNE] anemia

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Czarna20
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 07, 2004 10:26 pm
Kontakt:

[INNE] anemia

Post autor: Czarna20 »

czy ktoś miał szczurka z anemią? proszę podzielcie się doświaddczeniem, sposobami leczenia... (mam małe zaufanie do mojego weta, moze wy mi coś podpowiecie)
w domu szaleją --> Czika (psica), i ogoniaste: Brązowa, Nika, Lilith,Dara i Tavi

gdzieś tam --> Szatan, Czedar, Gałka,Zuzu, Kremówka, Gryzelda,Mamuśka, Cykorka i Kreska.....
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[INNE] anemia

Post autor: ESTI »

A masz przypadek anemii u szczurka???
Ja nigdy osobiście nie słyszałam o takim przypadku.
Obrazek
Czarna20
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 07, 2004 10:26 pm
Kontakt:

[INNE] anemia

Post autor: Czarna20 »

no właśnie mam taki przypadek :-(
w domu szaleją --> Czika (psica), i ogoniaste: Brązowa, Nika, Lilith,Dara i Tavi

gdzieś tam --> Szatan, Czedar, Gałka,Zuzu, Kremówka, Gryzelda,Mamuśka, Cykorka i Kreska.....
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[INNE] anemia

Post autor: Lulu »

ja mam doswiadczenie w leczeniu anemii... tyle, ze to ja mialam anemie.

nie bede polecac zadnych lekow, bo nie wiem ktore sa bezpieczne dla szczura i ktore mu pomoga.

ale oprocz roznych preparatow wazne jest jedzenie z duza iloscia zelaza: buraki, szpinak, mieso itd (byl taki okres w moim zyciu, ze do kazdego posilku pilam barszcz czerwony :? ).

a tak z ciekawosci, ktory szczuras?
Czarna20
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 07, 2004 10:26 pm
Kontakt:

[INNE] anemia

Post autor: Czarna20 »

biała - Mamusia Kreski i Brązowej. ta anemia to z powodu tych krwawień z przewodów rodnych....leczone kurcze z 3 razy i nic, teraz na szczęście przestało.
w domu szaleją --> Czika (psica), i ogoniaste: Brązowa, Nika, Lilith,Dara i Tavi

gdzieś tam --> Szatan, Czedar, Gałka,Zuzu, Kremówka, Gryzelda,Mamuśka, Cykorka i Kreska.....
Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

[INNE] anemia

Post autor: PALATINA »

Polecam te produkty, które wymieniła Lulu!
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
gryzaj
Posty: 461
Rejestracja: czw lis 11, 2004 8:23 pm
Kontakt:

[INNE] anemia

Post autor: gryzaj »

ja kupilam takie suszone buraczki - chrupki
musze zobaczyc, czy sa jeszcze u mnie w sklepie, a jak nie to moge Ci wyslac dla malej
(niewiele tego juz zostalo, bo jeszcze peciak sie tym zajadal, ale troche jednak jest :wink: )

oba moje szczurasy sie tym zajadaly, wiec chyba to jest dla nich (dla mnie tez) przynosciowe! :mrgreen:
Obrazek Obrazek
Czarna20
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 07, 2004 10:26 pm
Kontakt:

[INNE] anemia

Post autor: Czarna20 »

gryzaj jak mozesz to podaj nazwę i firmę to zamówię u siebie jak będzie można. jak się nie da to poproszę cię o wysłanie. dzięki :)
w domu szaleją --> Czika (psica), i ogoniaste: Brązowa, Nika, Lilith,Dara i Tavi

gdzieś tam --> Szatan, Czedar, Gałka,Zuzu, Kremówka, Gryzelda,Mamuśka, Cykorka i Kreska.....
gryzaj
Posty: 461
Rejestracja: czw lis 11, 2004 8:23 pm
Kontakt:

[INNE] anemia

Post autor: gryzaj »

no wlasnie nie mam pojecia jak to sie nazywa, bo od razu wywalilam orginalne torebki :/
a nie wiedzialam juz tego w sklepie, w ktorym to kupilam (a kosztowalo pewnie ze 2 zl), ale przejde sie jeszcze i zobacze jakbyco - moze sie nazwa trafi :]
moge conajwyzej wyslac zdjecie chrupka :wink:
Obrazek Obrazek
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[INNE] anemia

Post autor: merch »

Z jedzenia to zdecydowanie wątróbka, natomiast mysle ze spokojnie mozesz spróbować podawać jakieś dziecięce preparaty żelaza , tylko oczywiscie w dawce odpowiednio mniejszej, sa jakieś iryski własnie z zelazem i witaminami.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Czarna20
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 07, 2004 10:26 pm
Kontakt:

[INNE] anemia

Post autor: Czarna20 »

dzięki wam wszystkim bardzo, problem w tym ze nie jestem przekonana do tej diagnozy.....
w domu szaleją --> Czika (psica), i ogoniaste: Brązowa, Nika, Lilith,Dara i Tavi

gdzieś tam --> Szatan, Czedar, Gałka,Zuzu, Kremówka, Gryzelda,Mamuśka, Cykorka i Kreska.....
Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

[INNE] anemia

Post autor: PALATINA »

Juz wcześniej miałam zapytac - Skąd w ogóle wiadomo, że to anemia? Były badania krwi - czy tak tylko jako wniosek, bo krwawiła wcześniej?
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
Czarna20
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 07, 2004 10:26 pm
Kontakt:

[INNE] anemia

Post autor: Czarna20 »

taki tylko wniosek z tych poprzednich krwawień i po obmacaniu szczura ze nie ma guza...nie było żadnych badań
w domu szaleją --> Czika (psica), i ogoniaste: Brązowa, Nika, Lilith,Dara i Tavi

gdzieś tam --> Szatan, Czedar, Gałka,Zuzu, Kremówka, Gryzelda,Mamuśka, Cykorka i Kreska.....
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

[INNE] anemia

Post autor: falka »

Jeśli chodzi o buraczki to polecam susz z buraczków - torebka kosztuje około 2 złote, powinnaś dostać w hipermarkecie albo w jakimś dużym sklepie. Oraz: wszystkie zielone warzywa (na czele szpinak i brokuły), jajeczka, fasolka, oczywiście czerwone mięsko (na czele wątróbka). Pamiętam też, że chorej na anemię koleżance mama robiła jakiś napar z pokrzywy, ale trzeba by było coś o tym poszukać :).

"Warto wiedzieć, że żelazo z produktów pochodzenia roślinnego wchłania się dużo gorzej niż z produktów pochodzenia zwierzęcego. Z badań wynika, że wchłanianie żelaza z ryżu i szpinaku wynosi 1%, z kukurydzy 3%, z sałaty 4%, a z pszenicy 5%. Natomiast wchłanianie żelaza z ryb wynosi 11%, z wątroby 12%, a z mięsa cielęcego 22%. Taka różnica jest spowodowana odmienną formą chemiczną: w produktach pochodzenia zwierzęcego mamy żelazo hemowe - dwuwartościowe, a w produktach roślinnych żelazo niehemowe - trójwartościowe." koniec cytatu ;)

U ludzi leczenie dietą tylko wspomaga leczenie farmakologiczne, ale nie może go zastąpić, mam rację, LuLu?
Czarna20
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 07, 2004 10:26 pm
Kontakt:

[INNE] anemia

Post autor: Czarna20 »

a widziałam ostatnio w zoologiku takie suszone rybki dla gadów, jak myślicie moze być?? (trochę mnie od nich odrzuca bo mają oczy.... ble)
w domu szaleją --> Czika (psica), i ogoniaste: Brązowa, Nika, Lilith,Dara i Tavi

gdzieś tam --> Szatan, Czedar, Gałka,Zuzu, Kremówka, Gryzelda,Mamuśka, Cykorka i Kreska.....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”