[Samiczki] - Czy nie za duza roznica wieku

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Krysia
Posty: 17
Rejestracja: sob cze 04, 2005 8:47 am

[Samiczki] - Czy nie za duza roznica wieku

Post autor: Krysia »

mam taki problem ze szczurzycami posiadam Franie juz 2 miesiace ma ona wsumie 5 miesiecy, Mysie zas mam 4 tygodnie i ma ona 8 miesiecy zapoznawalam je na neutralnym gruncie ale duza podgryza mala a ona sie boi i przyszeld czas na moje pytanie:) czy nie jest zbyt duza roznica wieku na zapoznanie ich wlasciwie nie wiem czy dalej wypuszczac je razem czy trzeba poczekac az Mysia(ta mlodsza) bedzie w stanie sie obronic??????
Ostatnio zmieniony pt mar 24, 2006 10:51 am przez Krysia, łącznie zmieniany 1 raz.
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[Samiczki] - Czy nie za duza roznica wieku

Post autor: ESTI »

Moim zdaniem to nie jest duza roznica wieku, poprostu musisz je zacząć łączyć aż do skutku. Jeśli jeden sposób zawodzi, to próbuj następnego. W końcu starsza będzie musiała zaakceptować młodszą.

A czy mocno robi jej krzywdę?
Obrazek
ala-zuzia
Posty: 74
Rejestracja: wt lut 15, 2005 7:11 pm

[Samiczki] - Czy nie za duza roznica wieku

Post autor: ala-zuzia »

Moim zdaniem lepiej poczekać z pomysłem zamieszkania razem szczurzyc. Starsza może przecież jej nie zaakceptować, jeśli przez jakiś czas była sama... Ja proponuję jeszcze inny sposób. Łącz je, ale nie w klatce. Po prostu obydwie póść np. po podłodze, by mogły i podejść do siebie, obwąchać się, ale i jeśli będzie taka potrzeba- uciec. Ten sposób jest lepszy, ponieważ w klatce będą walczyły o terytorium, a na nowym terenie po prostu się poznają. Pilnuj ich, w razie czego oddziel je, by nie zrobiły sobie krzywdy. Musisz liczyć się też z tym, że nie zaakceptują się...
M0j0_J0j00
Posty: 154
Rejestracja: śr lut 09, 2005 8:27 pm

[Samiczki] - Czy nie za duza roznica wieku

Post autor: M0j0_J0j00 »

poczekaj jeszcze 3-4 miesiące i starssza szczurzyc się uspokoji napewno będą już mieszkać razem...
Malina :)
ala-zuzia
Posty: 74
Rejestracja: wt lut 15, 2005 7:11 pm

[Samiczki] - Czy nie za duza roznica wieku

Post autor: ala-zuzia »

Jeszcze dodam małe sprostowanie: chodziło mi o to, aby sprawdzić ich reakcję na innego szczurka...
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[Samiczki] - Czy nie za duza roznica wieku

Post autor: krwiopij »

ja bym poczekala 3-4 dni, nie miesiace... zwierzaki uspokoja sie troche i wtedy spokojnie mozna zaczal laczenie...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
M0j0_J0j00
Posty: 154
Rejestracja: śr lut 09, 2005 8:27 pm

[Samiczki] - Czy nie za duza roznica wieku

Post autor: M0j0_J0j00 »

krwiopijko oczywiście że można lączyć na dniach szczurki tak co 4 dni tak jak ty pisałaś :) ale jeśłi nie wyjdzie wystarczy poczekać bo słyszałem że w ciągu kilku miesięcy zmienia sie szczurze usposobienie do innych szczurków.
Malina :)
Krysia
Posty: 17
Rejestracja: sob cze 04, 2005 8:47 am

[Samiczki] - Czy nie za duza roznica wieku

Post autor: Krysia »

ogonki sie nie gryza dotkliwie moze to i ja przezywam bardziej niz one ale dzieki za wszystkie rady napewno nie przerwe ich zapoznawania jeszcze raz dzieki
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

[Samiczki] - Czy nie za duza roznica wieku

Post autor: Mycha »

Może poprostu walka o hierarchię.
Albo atakuje młodsza, bo się boi, albo atakuje starsza, bo chce zdominować młodszą. Zaczekaj kilka dni i spróbuj ponownie je połączyć.
w ciągu kilku miesięcy zmienia sie szczurze usposobienie do innych szczurków.
Myślę, że nie o tyle zmienia się nastawienie, ale stan fizjologiczny- stają się starsze, młodsza będzie silniejsza, a starsza słabsza więc będzie to wyglądało zupełnie inaczej. Wcześniej starsza mogła atakować, bo czuła się silniejsza- potem da sobie spokój, bo nie będzie chciała denerwować silniejszej
:wink:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
kris
Posty: 104
Rejestracja: śr sty 12, 2005 3:12 pm

[Samiczki] - Czy nie za duza roznica wieku

Post autor: kris »

Hmm... ja mialem Ratte 4tyg chyba i wtedy doszla Mamuśka(teraz ŚP:().Ratta miała 2 miesiące, a Mamuśka miala mniej wiecej 8miesiecy. Tylko u mnie bylo odwrotnie :P bo Ratta atakowala Mamuśke;] . Za miesiac bede laczyc Ratte i Milke ;] Ratta bedzie miala 8miesiecy a mloda 2 :D czyli bedzie w podobnej sytuacji jak kiedys Mamuśka(niewiem czy pisze oft ale cotam:P). U mnie sie udalo. Laczylem je w lazience na podlodze. Daj im pobiegac z 10min na neutralnym terenie,a pozniej wsadz je do klatki(ja nawet trocin nie zmienialem :P) byly te walki ale niekrwawe. Ostatecznie wygrala Mamuśka ale Ratta atakowala na lozku,podlodze.
Ze mną :
Ratta ( husky )
Milka ( czarnuszek z białymi ślaczkami na brzuszku :D )
w moim sercu ŚP Mamuśka( 16.05.2005)
knautia
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 4:33 pm

[Samiczki] - Czy nie za duza roznica wieku

Post autor: knautia »

u mnie było tak... to opotymistyczna wersja :Dsamiczki dorosle
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

[Samiczki] - Czy nie za duza roznica wieku

Post autor: mataforgana »

[quote="M0j0_J0j00"]ale jeśłi nie wyjdzie wystarczy poczekać bo słyszałem że w ciągu kilku miesięcy zmienia sie szczurze usposobienie do innych szczurków.[/quote]

serio? a od kogo to słyszałeś? bo ja pierwsze słysze i wydaje mi sie to dosyć dziwne, że szczur tak po prostu bez niczego zmieni na pozytywny swój stosunek do innego szczura.

ja musiałam na pewien czas trzymać Iskrę z dala od dziewczyn, ale powód był nieco inny - ona była za maleńka i te dwie szkarady prawie zrobily jej krzywdę... dlatego wolałam poczekac trochę aż Iskra nabierze nieco sił. i czekałam - aż 5 dni, w trakcie których codziennie pozwalałam dziewczynom spotykac się w trakcie kontrolowanych odwiedzin. poskutkowało.

nie polecam jakiejś długasnej separacji, ale delikatne krok po kroku zapoznawanie się i przełamywanie barier.
powodzenia.
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
M0j0_J0j00
Posty: 154
Rejestracja: śr lut 09, 2005 8:27 pm

[Samiczki] - Czy nie za duza roznica wieku

Post autor: M0j0_J0j00 »

to tak jak z ludźmi dojrzewają...
Malina :)
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Samiczki] - Czy nie za duza roznica wieku

Post autor: Lulu »

to tak jak z ludźmi dojrzewają...
M0j0_J0j00, sprawdz najpierw swoje zrodlo informacji, zanim bedziesz wyglaszal takie rewelacje.

owszem, szczur dorastaja, w pewnym stopniu zmienia sie ich zachowanie, ale nie nastawienie do innych szczurow.
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

[Samiczki] - Czy nie za duza roznica wieku

Post autor: mataforgana »

uufff, LuLu, uspokoiłaś mnie, bo juz myslałam, że tylko ja uważam teorie M0j0_J0j00 za absurd.

Krysiu, i jak wam idzie?
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”