[Samce] - Bracia

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
pani_rotten
Posty: 219
Rejestracja: czw sie 11, 2005 3:30 am

[Samce] - Bracia

Post autor: pani_rotten »


zastanawiam sie czy biorac dwoch braci nie bede miala pozniej klopotu jak dorosna :roll: nie mam mozliwosci narazie ani finansowej ani miejscowej na dwie klatki / akwaria.....ale oczywiscie w razie problemow cos by sie wymyslilo ;)

no ale mam do was pytanie czy ktos ma dwa dorosle samce, nie koniecznie z jednego miotu, ale czy trzymane sa w jednej klatce, czy gryza sie i wogole....prosilabym o szybka odpowiedz...do tej pory mialam tylko singla samczyka (niech mu sie dobrze zyje w szczurzym niebie)
Ostatnio zmieniony pt mar 24, 2006 10:41 am przez pani_rotten, łącznie zmieniany 1 raz.
ukochany fredzio 24.7.2003-11.8.2005
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[Samce] - Bracia

Post autor: merch »

Nie spotkałam się z problemami , jeśli szczurki są połaczone za młodu lub pochodzą z jednego miotu.
Pozdr M
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Samce] - Bracia

Post autor: Lulu »

ja mam trzech samcow. Dante nie dogaduje sie z zadnym szczurem, do kazdego ogona pochodzi z agresja. taki juz ma charakterek.
ale oprocz tego mamy Hesusa i Cloude'a. mieszkaja ze soba i je spoko. chociaz Cloude ma dopiero 3 miesiace i od dwoch jest u nas w domu. wczesniej Hesus mieszkal z Osama. obydwaj byli juz dorosli jak zamieszkali razem (Hesus mial 5 miesiecy, Osama ok roku i 4 miesiecy) i tez bylo spoko. oczywiscie zawsze sa przepychanki i sprzeczki, ale to tak jak u ludzi ;) nie jest to grozne...

z merch, sie zgodze. nie powinno byc problemow ze szczurkami wzietymi z jednego miotu lub polaczonymi za mlodu. ale nie oczekuj, ze bede caly czas zyly bezkonfliktowo. troszke pewnie co jakis czas beda sie przepychac, ale to wszystko normalnie...

wiem, ze wiele osob sie ze zmna niezgodzi, ale czasami wydaje mi sie, ze to samice bardziej miedzy soba walcza. przyjamniej u nas w domu (Dante jest wyjatkiem potwierdzajacym regule).

bierz dwa, beda szczesliwsze :D
pani_rotten
Posty: 219
Rejestracja: czw sie 11, 2005 3:30 am

[Samce] - Bracia

Post autor: pani_rotten »

ja tez tak mysle :D teraz jestem juz przekonana ze w razie problemu dam sobie rade :) ze tez ja wczesniej nie odkrylam tej stronki :roll:
ukochany fredzio 24.7.2003-11.8.2005
Lolek_2110
Posty: 102
Rejestracja: ndz sie 07, 2005 7:57 am

[Samce] - Bracia

Post autor: Lolek_2110 »

Nie powinno byc problemow ja wziolem dwie samiczki niedawno i zadko sa przepychanjki a jak juz sa to nie grozne
Kira (16.08.05)
Roxi (16.08.05)
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[Samce] - Bracia

Post autor: limba »

przepychanki zawsze sie zdarza nawet wsrod rodzenstwa...
brac dwa i sie nie zastanawiac :wink: chlopakom bedzie weselej a i ty bedziesz miala duzo radosci z dwoch ogonków :P
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
pani_rotten
Posty: 219
Rejestracja: czw sie 11, 2005 3:30 am

[Samce] - Bracia

Post autor: pani_rotten »

a jak tam z jedzeniem jest? albo z braniem na rece? nie chodzi mi o samiczki bo z nimi wiadomo jest inaczej
ukochany fredzio 24.7.2003-11.8.2005
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Samce] - Bracia

Post autor: Lulu »

a jak ma byc? jezeli sa w tym samym wieku to nie bedzie tak, ze jeden bedzie stary i niedolezny i mlodszy bedzie mu zabieral jedzenie ;) tak samo, jezeli ktorys bedzie chory i slabszy to i tak powinien byc oddzielnie.

ja sypie ziarenka do miseczki i czesto nawet trzy szczurki staja rownoczesnie i jedza ;) a jak daje np kawalek jablka to na poczatku daje kazdemu do pyszczka (tak by kazdy mial swoje) ale najczesciej i tak ich kawalek im sie znudzi i pokradaja sobie nazwajem. nie bija sie przy tym. poprostu np Cloude sie na chwile odwroci, to Hesus ciach, zabiera jego jablko, Cloude to widzi to idzie dalej i bierze sobie jablko, ktora najpierw bylo Hesusa :lol:

a co z braniem na reke? mi sie zdarza trzymac na rekach dwa szczury i ma problemu... chociaz najczesciej jest jeden, bo rzadko kiedy sama je biore tylko czekam az ktorys wskoczy mi na kolana. a na prawde rzadko sie zdarza, zeby wszystkie wpadly na ten sam pomysl w jednym czasie ;)
pani_rotten
Posty: 219
Rejestracja: czw sie 11, 2005 3:30 am

[Samce] - Bracia

Post autor: pani_rotten »

czyli nie sa az tak zazdrosne i nie walcza o twoje wzgledy........a czy domki dwa czy jeden wiekszy? i hamak,karmnik,poidelko jedno czy dla kazdego po jednym?
ukochany fredzio 24.7.2003-11.8.2005
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

[Samce] - Bracia

Post autor: Anita »

Jedno raczej. Będą razem spać w domku/hamaku [to bardzo słodko wygląda]

[quote="LuLu"]a na prawde rzadko sie zdarza, zeby wszystkie wpadly na ten sam pomysl w jednym czasie [/quote]

A moje wszystkie mnie obłażą [aż czuję się osaczona...] jak np. wejdę do pokoju po dłuższej nieobecności. Fajne uczucie :)
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[Samce] - Bracia

Post autor: limba »

Wszystko zalezy jak sie beda dogadywac...ja mam jeden domek (duzy) ale w nim spia zazwyczaj dwie dziewczyny bo Żelcia koffa hamaczek ..hamaczek tez mam jeden ale planuje zamontowac drugi (dla urozmaicenia) rekaw tez mam jeden i spokojnie 3 moje dziewuchy spia w nim..poidelka mam 2 ale to tak na wszelki...jedno jest na dole a drugie na pietrze...dwie miski na pokarm nie podstawowy :wink: bym polecala no chyba ze beda zgodne (przy 3 ogonkach posiadam dwie takie miseczki) ale na pokarm suchy mam jedna tylko ze duza...
więc wydaje mi sie ze to wlasciwie w wiekszej mierze zalezy jak sie dogadaja i jak bedzie im wygodnie :D ...
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
pani_rotten
Posty: 219
Rejestracja: czw sie 11, 2005 3:30 am

[Samce] - Bracia

Post autor: pani_rotten »

tez tak myslalam..mam duzy karmnik na nasionka i planuje kupic male na dodatki swieze..poidelko w takim razie kupie jedno bo mam tylko takie do akwarium....jak bede miec dalej pytanie ( a pewnie bede :P ) to zagladajcie w ten topic ;)
ukochany fredzio 24.7.2003-11.8.2005
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

jedzonko

Post autor: merch »

Zawsze daje po kawałku każdemu, i zawsze cierpliwie czekaja na swój kawalek i go konsumują , natomiast potrafia zjeść i zgłosić się po następny ale to do mnie. Pozatym czasem niektóre maja lenia i wtedy wysyłaja jednego :), ale to rzadko , staram się dawać dopiero jak wszystkie lenie się wynurza :)
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”