[Samce] - Dorosły i maluch - czy można połączyć?

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Yoriyn
Posty: 4
Rejestracja: pt lut 17, 2006 6:00 pm

[Samce] - Doros?y i maluch - czy mo?na po??czy??

Post autor: Yoriyn »

Witam.
Chciałbym zapytać czy można połączyć dwa samce, w różnym wieku. Dzikus to dorosły samiec ma około 1,5 roku, przygarnąłem go ze sklepu zoologicznego, gdzie był wystawiony na pokarm dla węży. Jest ze mną od kilku tygodni, szybko się osfoił i teraz tylko czeka kiedy go wyciągnę z klatki. Być może dlatego iż był w kiepskim stanie, pogryziony kark i ogon, przednia łapa i brak pazura w tylniej. Rany już się zagoiły, a Dzikus to najlepszy pieszczoch.
Dzisiaj zakupiłem malucha (urzekł mnie), bo szkoda mi się go zrobiło (pogryziony ogonek, uszy i skóa pod sierścią - pasożyty). Po wizycie u weterynarza i nasmarowaniu malucha mazidłem, lekarz zalecił izolację (wiadomo).
Czy można spróbować połączyć oba, by mieszkały w jednej klatce?
Ostatnio zmieniony pt mar 24, 2006 11:06 am przez Yoriyn, łącznie zmieniany 1 raz.
czukukkcza
Posty: 544
Rejestracja: czw sie 18, 2005 11:16 am

[Samce] - Dorosły i maluch - czy można połączyć?

Post autor: czukukkcza »

pewnie że tak:)
a jak połączyć,znajdziesz w tym dziale:)
powodzenia:))!
Pabluś i Stachanek razem na Niebieskiej Łące...
Yoriyn
Posty: 4
Rejestracja: pt lut 17, 2006 6:00 pm

[Samce] - Dorosły i maluch - czy można połączyć?

Post autor: Yoriyn »

Niestety nie udało się. Staruszek tak bardzo jest zazdrosny, że niepozwala małemu nigdzie zagrzeć miejsca w klatce. Rzuca się na malucha i gryzie go. Krwi na szczeście nie było, ale bierze go za fraki (czytaj: kark) i wyrzuca z klatki.
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[Samce] - Dorosły i maluch - czy można połączyć?

Post autor: limba »

A czu przeprowadzilas laczenie zgodnie z instrukcja czy wsadzilas malucha poprostu na terytorium "starego" samca?
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Samce] - Dorosły i maluch - czy można połączyć?

Post autor: Lulu »

Niestety nie udało się.
hmmmm. cos mi sie wydaje, ze za wczesnie wydajesz sady ;)
sam napisales, ze krwi nie ma... czyli laczenie nie przebieglo fatalnie... teraz tylko trzeba sie nie poddawac...
Yoriyn
Posty: 4
Rejestracja: pt lut 17, 2006 6:00 pm

[Samce] - Dorosły i maluch - czy można połączyć?

Post autor: Yoriyn »

No i okazało się że szczurki nie będą razem w jednej klatce. Podczas wnikliwego badania malucha odkryłem iż to samiczka :) Całe szczęście iż niezdążyłem ich złączyć :? Skutki były by pewnie malutkie i bez sierści :)
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[Samce] - Dorosły i maluch - czy można połączyć?

Post autor: ESTI »

Yoriyn, to co teraz planujesz?
Bo szczurki beda samotne... moze zwiekszysz stadko. 8)
Obrazek
Masterton
Posty: 1153
Rejestracja: czw paź 28, 2004 2:20 pm
Kontakt:

[Samce] - Dorosły i maluch - czy można połączyć?

Post autor: Masterton »

Oczywiście zwiększysz przygarniając dla towarzystaw a nie dopuszczając to małych skutków bez sierści ;)
i odszedl syjamski kawalek mnie...
przydeszł balijski...
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[Samce] - Dorosły i maluch - czy można połączyć?

Post autor: ESTI »

[quote="Masterton"]Oczywiście zwiększysz przygarniając dla towarzystaw a nie dopuszczając to małych skutków bez sierści ;)[/quote]
No Mast oczywiscie, kurcze faktycznie moje slowa mozna by roznie interprerowac. :jezor2:
Obrazek
Yoriyn
Posty: 4
Rejestracja: pt lut 17, 2006 6:00 pm

[Samce] - Dorosły i maluch - czy można połączyć?

Post autor: Yoriyn »

Nie no oczywiście, rozmnażania nie borę nawet pod uwagę. A co do stadka to sprawa predstawia się następująco. Szczury są dwa, Dzikus (ten starszy) jedzie jutro ze mną do Irlandii. (Ciekawe jak przedstawia sie tam sprawa ze szczurami, chodzi mi o geny oczywiście). A Pchełka (mała samiczka - mam tylko nadzieję że nie kupiłem malucha w ciąży), zostaje w Polsce z żoną. Żona raczej nie zechce towarzysza dla małej. A Dzikus spędza ze mną niemal 24h na dobę, jeśli niedam rady dalej tyle z nim przebywać, wtedy pomyślę nad anglojęzycznym:) towarzyszem dla niego.
Pudzianica
Posty: 191
Rejestracja: czw lut 02, 2006 12:37 am
Kontakt:

[Samce] - Dorosły i maluch - czy można połączyć?

Post autor: Pudzianica »

Chyba mamy podobny problem, tylko, ze u mnie jest tak, ze ten starszy dosłownie bierze za chabety :) młodego, ten maluszek ma tylko 3 tygasy i nim tarmosi...Kiedy robie takie sysysy albo pukam w coś to tamten go zostawia. Moze to dlatego, ze Chuck szuka ciagle cycka, no dosłownie, zresztą wdrapuje się na niego. Teraz niestety chowa sie w domku, a starszy rządzi. Na początku było dobrze, Vassilij nie reagował, ale teraz..Ponadto mały cchyba jest osikany...

PS. Próbowałam starszego kłaść na łopatki, ale nic nie daje, nadal czuje sie jak lew!
Moje cioorki:
Vassili(a) Zaitsev (od 22.12.05-27.04.06)
Chuck Norris (od 17.O3.2006)
____________________________________
Wybaczcie, że tak rzadko tutaj bywam :*
Mikulinka
Posty: 434
Rejestracja: czw lut 02, 2006 2:19 pm

[Samce] - Dorosły i maluch - czy można połączyć?

Post autor: Mikulinka »

Chuck jest rzeczywiście malutki.W wieku trzech tygodni szczurek powinien być jeszcze karmiony przez matkę, więc nic dziwnego, że próbuje szukać pokarmu u swojego nowego kolegi, co notabene może tego drugiego trochę denerwować...Miejmy nadzieję, że z czasem wszystko się jakoś ułoży
Od lewej: Małpka, Borsusia, Kretusia, Bimbla
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[Samce] - Dorosły i maluch - czy można połączyć?

Post autor: merch »

Pudzianica ztego co piszesz to wydaje mi esię ze jest ok , nie kładź starego szczura na łopatki jeśli maly przyjmie pozycje szczura zdominowanego wszystko sie powinno ułozyć, tylko mały musi dać sie zdominować a ty wtym nie przeszkadzaj za bardzo , oczywisci ejak widzisz ze starszy stara sie za bardzo możesz krzyknać czy klasnac i to powinno wystarczyć . Pow. w łaczeniu
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Pudzianica
Posty: 191
Rejestracja: czw lut 02, 2006 12:37 am
Kontakt:

[Samce] - Dorosły i maluch - czy można połączyć?

Post autor: Pudzianica »

czyli starszy ma górowac? Ale ja nie mogę patrzeć, mam wrażenie że Vassili zrobi Chuckowi krzywde..to straszne brr://
Moje cioorki:
Vassili(a) Zaitsev (od 22.12.05-27.04.06)
Chuck Norris (od 17.O3.2006)
____________________________________
Wybaczcie, że tak rzadko tutaj bywam :*
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Samce] - Dorosły i maluch - czy można połączyć?

Post autor: Lulu »

czyli starszy ma górowac? Ale ja nie mogę patrzeć, mam wrażenie że Vassili zrobi Chuckowi krzywde..to straszne brr:
ktorys musi... teraz skoro starszy jest wiekszy/silniejszy to zapene on bedzie dominowal. musza w koncu ustalic hierarchie, taka naturalna kolej rzeczy. a jezeli krew sie nie leje to krzywdy nie ma. nierozkladaj szczura na lopatki! to juz jest sprawa miedzy nimi... tylko tylko patrz czy nie robi ran malemu... jezeli nie to staraj sie nie ingerowac..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”