[Akcesoria] - Galazki-wyparzanie

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
EmDżi
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 29, 2005 3:20 pm

[Akcesoria] - Galazki-wyparzanie

Post autor: EmDżi »

Witam
Dorwałam wreszcie w miare nadajcy sie "patyczek" do klatki (jablon oczywiscie) ale pytanie jest takie bo zawsze w tematach o tym pisze ze albo wygrzac (wyparzyc) w piekarniku lub goraca woda - chodzi mi o to w jakich stopniach w piekarniku poprostu ile stopni ma byc a jezeli woda to czy on pozniej nie zgnije za nim nie wyschnie i czy kore zdrapac??? i ktory sposob lepszy piekarnik czy woda...
Z gory dzieki za pomoc
Ostatnio zmieniony pn lut 13, 2006 8:48 pm przez EmDżi, łącznie zmieniany 1 raz.
Moja kochana malutka z Aniołkami lata :(:(
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

[Akcesoria] - Galazki-wyparzanie

Post autor: Kaka »

ja bym na twoim miejscu wsadziła do piekarnika nagrzanego mniej więcej do 200 stopni celcjusza tak na ok. 30 minut nie więcej. Gałązka się nie spali bo nie jest to bardzo wysoka tempertura, a powoli od środka się wyparzy
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[Akcesoria] - Galazki-wyparzanie

Post autor: ESTI »

Ja zawsze wyparzałam w wannie, pod goroącą wodą z prysznica, bo rozmiar moich gałązek przekraczał rozmiary garnków i piekarników. I szorowałam szczotką, i długo pod wodą trzymałam...to wystarczało.
Obrazek
EmDżi
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 29, 2005 3:20 pm

[Akcesoria] - Galazki-wyparzanie

Post autor: EmDżi »

hmmm...a jezeli pod woda to nie zgnije?? bo chyba jak nasiaknie to...moze zgnic i nie wysuszyc sie do konca czy z tym nie ma problemu i ladnie schnie...?
Moja kochana malutka z Aniołkami lata :(:(
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[Akcesoria] - Galazki-wyparzanie

Post autor: ESTI »

U mnie ładnie schło i nic nie gniło - nigdy. Poza tym jest ciepło, więc wykładasz na słoneczko i gotowe. :D
Obrazek
EmDżi
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 29, 2005 3:20 pm

[Akcesoria] - Galazki-wyparzanie

Post autor: EmDżi »

OK a wiec dzieki za pomoc - nototo zabieram sie za szorowanie ;] mam nadzieje ze ogon to doceni ;)
Moja kochana malutka z Aniołkami lata :(:(
Licha
Posty: 24
Rejestracja: pn sie 08, 2005 7:50 am

[Akcesoria] - Galazki-wyparzanie

Post autor: Licha »

Jezeli da sie szczurasowi klocek z drzewa nie owocowego to moze m to jakos zaszkodzic , jak bedize gryzl czy cos ?
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Akcesoria] - Galazki-wyparzanie

Post autor: Lulu »

ech, skoro daje mu sie kawalek drzewa owocowego do gryzienia, to chyba mu nie zaszkodzi nie ;)

to nie jest do ozdoby....
Lolek_2110
Posty: 102
Rejestracja: ndz sie 07, 2005 7:57 am

[Akcesoria] - Galazki-wyparzanie

Post autor: Lolek_2110 »

A z jakiego drzewa najlepiej dac galazke szczurkowi?
Kira (16.08.05)
Roxi (16.08.05)
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Akcesoria] - Galazki-wyparzanie

Post autor: Lulu »

Lolek_2110, opcja szukaj nie gryzie. bylo to wiele razy pisane na forum...
Awatar użytkownika
Maugosia
Posty: 829
Rejestracja: pn lip 11, 2005 1:39 pm
Lokalizacja: Tychy

*^____^*

Post autor: Maugosia »

U mnie, przed balkonem rosnie wiśnia... mama ma zamiar ją ściąć... teraz nie wiem czy to moze nadawac sie dla szczurka jako kij do wspinaczek, bo tutaj LISTA TRUJĄCYCH ROŚLIN wymieniona jest: "Prunus sp. - wiśniowate (wiele odmian, m.in. dzika wiśnia, morela, brzoskwinia...)" ... i nie wiem czy ta wiśnia jest dzika, czy normlana i czy moge ją dać szczurom, bo sobie od tak wyrosła (jedzenie wiśni na balkonie : ). Tu kiedys Wildmoon napisała, że mozna, więc się waham. :roll:

PS. Sorki, za wtrącenie sie do tematu... w sumie to prawie o to samo chodzi : ]
Obrazek
Obrazek
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

[Akcesoria] - Galazki-wyparzanie

Post autor: falka »

Myślę, że trujące są liście :). Gałązka będzie cudowna :).
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

[Akcesoria] - Galazki-wyparzanie

Post autor: Fam »

sorkia ale wisniowate sie nie nadaja, drewno wisni ma szkodliwe fenole i dardzo klejaca zywice, oradzam stanow\czo, najbespieczniejsz jest jakblon, ja tam nie wypazam ani nic bo tne z sadu mojego chlopaka, gdzie nic nie jest pryskane, ani nawet drogi nie ma w poblizu, tylko tak grontowka (jak dobrze mnieszkac na wsi!!!)
za tęczowym mostem: Karolcia
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

[Akcesoria] - Galazki-wyparzanie

Post autor: falka »

A to przepraszam za wprowadzanie w błąd :). Ja osobiście miałam z jabłonki i była super :).
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[Akcesoria] - Galazki-wyparzanie

Post autor: ESTI »

Ja mam właśnie z wiśni i nic się nie dzieje, ja zawsze taki konar wyparzam we wrządku i jak wkładam do klatki to już bez żywicy.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”