[Sciolka] - Za drobne trociny

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
vedzion
Posty: 32
Rejestracja: ndz wrz 12, 2004 9:05 pm

[Sciolka] - Za drobne trociny

Post autor: vedzion »

Witam Szczurzą Brać!
Bardzo jestem szczęśliwa, że znalazłam tę stronę, ale do rzeczy...
Dziś pojawił się w moim życiu kolejny, piąty już szczurek, a właściwie szczurzyczka, jest malutka i bardzo piękna. Chciałam przygotować na jej przybycie wszystko jak należy, więc kupiłam klatkę, całe wyposarzenie, domek, smakołyki i te nieszczęsne trociny... Jak tylko wsadziłam szczurka do transporterka, żeby zabrać ją ze sklepu do domu, zaczęła kichać a cały nosek oblepiony miała właśnie tymi trocinami. Zauważyłam, że znaczna część nabytych przeze mnie trocin jest bardzo drobna- jak pył czy piasek, więc bez problemu wdziera się do szczurzego pyszczka i noska powodując reakcje kichania. Trociny natychmiast po przyjeździe do domu zostały wyrzucone i zastąpiąne narazie miękkimi chusteczkami, szczurek nadal troszkę kicha i to mnie niepokoi. Przestrzegam więc, aby przed zakupem jakiejkolwiek ściółki upewnić się czy nie jest ona za drobna dla naszego pupila i czy mu nie zaszkodzi. Mam nadzieję, że kichanie mojej szczurki ustanie , bo bardzo mnie to smuci.
Pozdrawiam serdecznie.
vedzion@op.pl
Ostatnio zmieniony sob lut 18, 2006 2:35 am przez vedzion, łącznie zmieniany 1 raz.
Agata :-)
gg 4322496
vedzion@op.pl

Moje szczęścia:
Vedzia- Alaskan Malamute- 19.10.1994
Myszka-Piszka- ------------- 16.08.2004 (data umowna)
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[Sciolka] - Za drobne trociny

Post autor: ESTI »

Jeżeli odstawiłaś to dobrze.
Możesz spróbować żwirku, bo on się nie pyli.

Poczekaj spokojnie do jutra i obserwój, powinno przestać, jeśli to przez trocinki.

Powodzenia. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

[Sciolka] - Za drobne trociny

Post autor: lajla »

zapewne kupilas trociny animals? one sa tak starsznie male, i jeszcze takiej jedej firmy hmm ale nie wiem jak ona sie nazywa, wiesz najlepiej kupowac takie bezfirmowe, zadko sie spotyka przykre niespodzianki a sa duze i tez sie nie pyla.
vedzion
Posty: 32
Rejestracja: ndz wrz 12, 2004 9:05 pm

trociny

Post autor: vedzion »

Witam,
Dziękuję za rady. Rzeczywiście, dziś szczurek kicha dużo mniej, prawie wcale, więc mam nadzieję, że wszystko będzie ok. A trociny rzeczywiście były firmy Animals. Teraz przez parę dnibędę używać zwykłych mięciutkich, bezzapachowych chusteczek higienicznych jako ściółki, żeby nie było możliwości żadnego pylenia z podłoża i żeby szczurek całkiem wydobrzał po tym jak nawdychał się pyłu z tamtych trocin.
Dziękuję i pozdrawiam.
vedzion@op.pl :D
Agata :-)
gg 4322496
vedzion@op.pl

Moje szczęścia:
Vedzia- Alaskan Malamute- 19.10.1994
Myszka-Piszka- ------------- 16.08.2004 (data umowna)
Santa99
Posty: 121
Rejestracja: pn lis 07, 2005 1:40 pm

Drobna ?ció?ka

Post autor: Santa99 »

Ostanio w zoologicznym kupiłam taką drobną ściółkę. :roll: Czy możecie mi powiedzieć czy ona się różni od tej grubszej? :drap: Może tylko wielkością :drap:
Bandyta

Za tęczowym mostem:
Cezar [*][/b]- jedna sekunda potrafi zmienić wszystko ;(
Atos [*][/b]- choroba nie dała ci szansy ;(
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Sciolka] - Za drobne trociny

Post autor: Lulu »

Santa99, ja jak na razie nie rozumiem o co Ci chodzi? :drap:
moze daj zdjecie? podaj strone gdzie mozna zobaczyc to o czym mowisz? lub chociaz podaj firme i nazwe produktu...
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[Sciolka] - Za drobne trociny

Post autor: limba »

Od razu prosze o korzystanie ze schematu do zakladania nowego tematu. i tak jak LuLu nie rozumiem o co chodzi dokladnie.. :drap:
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Lagoona
Posty: 119
Rejestracja: śr lip 06, 2005 6:27 pm
Lokalizacja: Kraków

[Sciolka] - Za drobne trociny

Post autor: Lagoona »

Wydaje mi się że Santa99 chodzi o trociny. Ja też ostatnio kupiłam trociny firmy ANIMALS i były strasznie drobne i był to prawie pył. Nie byłam zadowolona, więc żeby je jakoś wykorzystać robiłam ich niewielkie domieszki do grubszych trocin.
Ale może Santa99 nie chodzi akurat o trociny, nie wiem.
'Lubie te pory o zmierzchu, gdy świat wygląda jak przekrojona pomarańcza' ;)
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

[Sciolka] - Za drobne trociny

Post autor: pomarańczowy jelcz »

Odgrzebuję
nie polecam tej ścióły: klik klik

pyli tak, że kichają nie tylko szczury, ale i ludzie.

Tylko co ja zrobię z resztą tego wielkiego opakowania :roll:
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Sciolka] - Za drobne trociny

Post autor: Lulu »

troszke, zbocze z tematu, ale ta druga fotka mnie rozwalila...

jak ja lubie takie rzeczy 'dla gryzoni', gdzie na opakowaniu jest krolik i fretka :lol:
to juz chyba swiadczy o tym, ze facet, ktory to produkuje raczej sie na tym nie zna ;)
bobi i hagala
Posty: 23
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 7:48 pm

[Sciolka] - Za drobne trociny

Post autor: bobi i hagala »

ja tez nie polecam trocin animalsa!!! ostatnio kupilem z braku laku i po nim moje ogonki zaczely kichac i od czasu do czasu sie drapac( pewnie ta pozostalosc pylu wchodzila im w futerko). trociny dobrze wyprazylem wiec raczej zadnych pchel tam nie moglo byc. mimo to ze wybralem te bardzo drobne wiorki to jednak gdzieniegdzie pyl pozostal , wiec zapene stad to kichanie.

w moim przypadku swietnie sie sprawdzil zwirek dla kotow :)
czukukkcza
Posty: 544
Rejestracja: czw sie 18, 2005 11:16 am

[Sciolka] - Za drobne trociny

Post autor: czukukkcza »

ja ostatnio spotkałam się z trocinami firmy MEGAN
jak głosi nadruk na woreczku są bez pyłowe i z zapachu wnioskuję że na te akurat trociny złożyły swą ofiarę drzewa liściaste.belka takowych wiórków ma rozmiary standartowe,cena ok.1,53zł :)
na razie chłopaki ich próbują:)[do spółki że żwirkiem bentonitowym i odkażaczem certech]
Pabluś i Stachanek razem na Niebieskiej Łące...
Awatar użytkownika
guziczek
Posty: 51
Rejestracja: śr maja 03, 2006 2:14 pm
Lokalizacja: kraków

[Sciolka] - Za drobne trociny

Post autor: guziczek »

Z trocinami jest dużo problemu.
bo te które mają duże trociny są często bez firmowe i różnie z nimi bywa...
ja kiedyś znalazłam w opakowaniu filtr od papierosa, a znajomy ma chorą szczurzyce od trocin (jakiś grzyb tam był)

Radze bardzo dokładnie przyglądać się trocinkom!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”