[Sciolka] Ściółka z iglaków, ale bez fenoli...?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
marchewa
Posty: 1272
Rejestracja: śr lis 02, 2005 1:05 pm
Kontakt:

[Sciolka] ?ció?ka z iglaków, ale bez fenoli...?

Post autor: marchewa »

Co sądzicie o tej ściółce ? Piszą na niej, że pozyskiwana jest z iglaków, ale pozbawiona szkodliwych fenoli. I do tego bardzo tania - 9 zł/7 litrów.
Ostatnio zmieniony pn lut 13, 2006 2:07 pm przez marchewa, łącznie zmieniany 1 raz.
I wish I was a punk rocker with flowers in my hair, In 77 and 69 revolution was in the air
I was born too late to a world that doesn’t care, I wish I was a punk rocker with flowers in my hair
Dona
Posty: 2033
Rejestracja: pt lip 09, 2004 3:45 pm

[Sciolka] Ściółka z iglaków, ale bez fenoli...?

Post autor: Dona »

W sumie to chyba trzeba by było wypróbować, ja myślę że można. Ale nie wiadomo jak dany szczur zareaguje, jeden może dostać alergii, innemu może pasować...
Awatar użytkownika
Eruntale
Posty: 1089
Rejestracja: pt maja 21, 2004 1:18 pm
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

[Sciolka] Ściółka z iglaków, ale bez fenoli...?

Post autor: Eruntale »

ta ściółka to nic innego niż poczciwa pigwa którą stosuje z powodzeniem od półtorej roku- sprzątanie wywalonych na zewnątrz klatki trocin bylo prawdziwym koszmarem. osobiście polecam- bardzo ładnie pochłania zapachy, wylatuje poza klatkę tlyko w przypadku największych bitew (czyt. kiedy jest zamach na Łezulową składnice jedzenia ==' ) i to pojedynczo. Moja pigwa jest marki "Pigwa", spory wór starcza na +- miesiąc dla trzech szczurów (jutro będzie czwarta szczura, więc ocenię przydatność dla większego stadka ;) ), kosztuje nieco drożej, bo około 10 zł- ale IMHO warto ^^
alergia rzadna na pigwe nie wystąpiła, kichanie takoż, chyba że przy końcu paczki, kiedy niestety się wsypuje trochę pyłu z dna.

http://animalia.pl/produkt.php?kat=41&id=3923
tak wygląda ta którą ja używam :)
"Nie jest umarłym ten, który może spoczywać wiekami
Nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"

Do what thou Wilt, but harm none
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[Sciolka] Ściółka z iglaków, ale bez fenoli...?

Post autor: Ania »

A ja nie polecam - tak pyli, że moim szczurom o mało co nochy od kichania nie poodpadały.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
czukukkcza
Posty: 544
Rejestracja: czw sie 18, 2005 11:16 am

[Sciolka] Ściółka z iglaków, ale bez fenoli...?

Post autor: czukukkcza »

a ja z czystym sumieniem polecam http://flipper24.pl/go/_info/?id=473 Cat's uni natura,firmy Pabemia:)
polski odpowiednik gloryfikowanego Cats dream,dużooo tańszy...
za paczkę 8,5l zwyczajowo płacę ok.8zł.
sprawdza się doskonale.
Pabluś i Stachanek razem na Niebieskiej Łące...
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[Sciolka] Ściółka z iglaków, ale bez fenoli...?

Post autor: limba »

czukukkcza a czy Tobie to nie smierdzi chemia? Raz kupilam i wywalilam tak dziwnie smierdzialo.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Sciolka] Ściółka z iglaków, ale bez fenoli...?

Post autor: Lulu »

my tez raz kupilismy (jako, ze nie bylo niczego innego w sklepie a ciurom trzeba bylo posprzatac). i potwiedzam, ze nie zauwazylam roznicy miedzy nim a cats dream.

i nie smiedzial ;)
Dona
Posty: 2033
Rejestracja: pt lip 09, 2004 3:45 pm

[Sciolka] Ściółka z iglaków, ale bez fenoli...?

Post autor: Dona »

Mnie te żwirki nawet służą, nie zauważyłam żeby jakoś dużo pyliły... Ciurom nic nie jest w każdym razie, one i tak zazwyczaj przebywają na górze jeśli siedzą w klatce... ;)
czukukkcza
Posty: 544
Rejestracja: czw sie 18, 2005 11:16 am

[Sciolka] Ściółka z iglaków, ale bez fenoli...?

Post autor: czukukkcza »

[quote="limba81"]czukukkcza a czy Tobie to nie smierdzi chemia? Raz kupilam i wywalilam tak dziwnie smierdzialo. [/quote]
mi...pachnie;)odkażaczem Certech;D
może Tobie dziwnie pachniało,bo używałaś samo?
ja najpierw sypięCertech,potem żwir bentonitowy,a potem właśnie Cats uni...i nic a nic nie śmierdzi,najwyżej zasikane szmatki;)
Pabluś i Stachanek razem na Niebieskiej Łące...
ula_cz
Posty: 65
Rejestracja: pt gru 30, 2005 12:23 am

trociny

Post autor: ula_cz »

wlasnie ostatnio kupiłam trociny firmy animals jeszcze ich nie uzywalam ale są starsznie aromatyczne. co zrobic zeby pozbyc sie tego zapach?Może wyprażyć w piekarniku albo wystawić na balkon? z jakiego drzewa są zrobione to nie wiem bo nie ma napisanego na opakowaniu.
"Niech mój oddech życia znajdzie się w Twym sercu, kiedy zniszczysz miłość pozwól mi odejść razem z nią"
czukukkcza
Posty: 544
Rejestracja: czw sie 18, 2005 11:16 am

[Sciolka] Ściółka z iglaków, ale bez fenoli...?

Post autor: czukukkcza »

zasikane troty śmierdzą już po dwóch dniach,nawet przy młodych szczurach-oszczędź sobie cierpień i kup żwirek,ew. na żwirek troty :D
Pabluś i Stachanek razem na Niebieskiej Łące...
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[Sciolka] Ściółka z iglaków, ale bez fenoli...?

Post autor: limba »

[quote="czukukkcza"]może Tobie dziwnie pachniało,bo używałaś samo?[/quote]
nie uzywalam w ogole. Bo po otworzeniu smierdzialo. Po jakims czasie zapach nie wywietrzal wiec poszlo do smieci. Moze na jakas trefna partie trafilam.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

[Sciolka] Ściółka z iglaków, ale bez fenoli...?

Post autor: sachma »

[quote="ula_cz"]kupiłam trociny firmy animals jeszcze ich nie uzywalam ale są starsznie aromatyczne[/quote]

z firmy animals mozna kupic trociny zapachowe, wiec moze poprostu sie pomylilas i kupilas te perfumowane a nie zwykle?
Obrazek
czukukkcza
Posty: 544
Rejestracja: czw sie 18, 2005 11:16 am

[Sciolka] Ściółka z iglaków, ale bez fenoli...?

Post autor: czukukkcza »

[quote="limba81"]po otworzeniu smierdzialo[/quote]

ta ściółka ma specyficzny zapach,mi się kojarzy z lasem i drewnem...ale ja mam dziwne preferencje olfaktoryczne,więc to co innym śmierdzi,mi pachnie[nie,jeszcze nie próbowałam w prosektorium;>];)
każdym razie Super Cat's Dream sprawdza się rewelacyjnie,szczurom zapach w żadnym razie nie przeszkadza...
a może kupiłaś perfumowany?
Pabluś i Stachanek razem na Niebieskiej Łące...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”