Trzy n

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Trzy n

Post autor: Megi_82 »

Szkoda, mimo wszystko :( Biedne misiaki :(
Kciuki ogromne za Puchatą...
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trzy n

Post autor: olgapsiara »

Puchatka i uszatka ( czy jak tam im :P ) szukają jeszcze domów ?
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
Awatar użytkownika
margot1408
Posty: 350
Rejestracja: wt lip 06, 2010 10:01 am
Lokalizacja: Warszawa/Łódź

Re: Trzy n

Post autor: margot1408 »

Tak, dziewczyny wciąż czekają na swojego człowieka.
[/color]
[*] Sonia, Maksiu, Frideluch, Lotka, 3N: Nessie-Serdelek, Maleństwo, TurboNorka - mój prosiaczek i dwie szare śliczności: Uszatka i Puchatka, Rudasek, Myszorek[/b]
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trzy n

Post autor: olgapsiara »

Wzięła bym, ale jeśli już na DT . Bo ustaliłam że nowe szczury za pół roku czyli na urodziny.
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
Awatar użytkownika
margot1408
Posty: 350
Rejestracja: wt lip 06, 2010 10:01 am
Lokalizacja: Warszawa/Łódź

Re: Trzy n

Post autor: margot1408 »

olgapsiara, dziękuję za propozycję DT :) ale nie chcę stresować ich kolejnymi DT, już wystarczająco wiele ostatnio przeszły - trzy "domy" (jeśli pomieszczenie w którym przedtem przebywały można uznać za dom...) w ciągu czterech miesięcy. Ich następnym przystankiem musi być już DS, mam nadzieję, że w końcu się znajdzie ;)
[/color]
[*] Sonia, Maksiu, Frideluch, Lotka, 3N: Nessie-Serdelek, Maleństwo, TurboNorka - mój prosiaczek i dwie szare śliczności: Uszatka i Puchatka, Rudasek, Myszorek[/b]
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trzy n

Post autor: olgapsiara »

Gdyby nie to że mieszkam w Warszawie i moje urodziny dopiero za pół roku to bym je wzięła na DS , chyba że DT skończy się DS.
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
Awatar użytkownika
harleyquinn
Posty: 994
Rejestracja: czw wrz 13, 2012 4:04 pm
Numer GG: 1877527

Re: Trzy n

Post autor: harleyquinn »

Olga, moim zdaniem w ogóle nie powinnaś myśleć o doszczurzaniu. Ale skoro już to robisz - i to za pół roku - to nie pytaj wszystkich możliwych osób, skoro jeśli już przygarniesz to za dobre kilka miesięcy. Skup się w tej chwili na tych szczurach, które masz.

Wybaczcie za offtop. Mam nadzieję, że szczurcie znajdą dom :)
Leoś, Czarek, Enzo oraz Oskar

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=45350
Awatar użytkownika
margot1408
Posty: 350
Rejestracja: wt lip 06, 2010 10:01 am
Lokalizacja: Warszawa/Łódź

Re: Trzy n

Post autor: margot1408 »

Maleństwo i Norka żyją i mają się dobrze. Chociaż tydzień temu myślałam, że już po Maleństwie - miała duży guz pod tylną łapką, który w ubiegły poniedziałek otworzył się i zaczął krwawić... Guz był wielkości prawie jej łepka, ale Maleństwo ma niedowład tylnych łapek i porusza się jakby pływała żabką (zaskakująco szybko), więc niezbyt jej przeszkadzał. W jej przypadku operacja jest równoznaczna z uśpieniem, na szczęście okazało się, że to był ropień. Ranka już się zagoiła.
Maleństwo waży 240 g (ważyła 400 :-\ ), jej serce jest w bardzo kiepskim stanie, ale w ogóle się tym nie przejmuje - cały czas jest aktywna, "biega", domaga się wybiegów, buduje gniazda. Ma w sobie dwa razy więcej życia niż Norka.

Szare znalazły dom - u mnie. Postanowiłam, że zostaną, chociaż chciałam zrobić sobie przerwę ze szczurami... Ale dziewczyny są u mnie już 1,5 miesiąca i zdążyły się przyzwyczaić. Jest ogromna różnica pomiędzy tym, jak zachowywały się na początku, a jak teraz, dopiero niedawno pokazały swoją prawdziwą naturę ;) Przestały się czołgać po pokoju i przemieszczać od mebla do mebla, a w Puchatej odezwała się wariatka ::) Biega w kółko, podskakuje, nagle zrywa się do galopu, rzuca się na siostrę i bawi się w łapanie sznureczka, jak kotek :D I ostatnio przestały mnie skubać w stopy...

Stwierdziłam, że ponowna zmiana miejsca i ludzi nie wyjdzie im na dobre. Pomyślałyby, że znowu je ktoś wyrzuca :( Każda nowa rzecz jest dla nich przerażająca - wczoraj postawiłam im nową klatkę w pokoju i nie chciały wyjść na wybieg. Moi rodzice nie są zbyt szczęśliwi. Mama boi się Szarych, bo kiedy wchodzi do pokoju, biegną do niej ile sił w nogach i skubią po stopach. Dziwne, bo mieliśmy Lotkę, która rzucała się i gryzła do krwi, a Mama w ogóle się jej nie bała...

Poza tym dziewczyny łapią zębami za palce i każdy skrawek gołego ciała. Lekko, nie zostawiają nawet śladu, ale nie przepuszczą żadne okazji ::) Nie wiem dlaczego - na kolana się pchają, włażą pod bluzę, wspinają się po nodze, jedzenie biorą bardzo delikatnie. Na początku nie skubały (może się bały?), potem myślałam, że to przez ciążę. Przeciwko oddaniu dziewczyn przemawiał też brzuszek Puchatej - w miejscu po cięciu ma okrągłe wybrzuszenie, nie wiadomo, czy nie tworzy się jej kolejny ropień :(

I muszę się pochwalić prezentami świątecznymi. Wiem, że już połowa stycznia, ale w tym roku dostałam "szczurze" :)

Maleństwo, Norka, Puchata, Uszatka i prezenty
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
[/color]
[*] Sonia, Maksiu, Frideluch, Lotka, 3N: Nessie-Serdelek, Maleństwo, TurboNorka - mój prosiaczek i dwie szare śliczności: Uszatka i Puchatka, Rudasek, Myszorek[/b]
Awatar użytkownika
margot1408
Posty: 350
Rejestracja: wt lip 06, 2010 10:01 am
Lokalizacja: Warszawa/Łódź

Re: Trzy n

Post autor: margot1408 »

Zdjęcia zniknęły ??? wrzucam więc ponownie + zdjęcie Puchatej w czymś, co uważa za gniazdo... ^-^ :
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Maleństwo, Norka i przede wszystkim Serdelek urządzały/urządzają sobie koszyk z wielką starannością: papiery muszą być pocięte na malusieńkie kawałeczki i odpowiednio ułożone. Tymczasem Szare kładą kilka papierów na stosik i już, mają gniazdo ::)
(na drugim zdjęciu Norczyn sprawdza, czy ten kawałek papieru nadaje się do wyścielenia domku ;) )
[/color]
[*] Sonia, Maksiu, Frideluch, Lotka, 3N: Nessie-Serdelek, Maleństwo, TurboNorka - mój prosiaczek i dwie szare śliczności: Uszatka i Puchatka, Rudasek, Myszorek[/b]
Awatar użytkownika
harleyquinn
Posty: 994
Rejestracja: czw wrz 13, 2012 4:04 pm
Numer GG: 1877527

Re: Trzy n

Post autor: harleyquinn »

Obrazek Cudne :D Czarek też się tak myje :D
Leoś, Czarek, Enzo oraz Oskar

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=45350
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Trzy n

Post autor: madziastan »

Jak dobrze że wsyzstko jest ok :) Maleństwo troszke zje i przytyje :) U Cherry wszystko dobrze, ale wydaje mi się że pojawia się kolejny guzek :/ Póki co, bierze codziennie cabaser, jednak zdarza mi się zapomnieć :/

Jak fajnie że Szare znalazły u Was dom :) Są naprawdę piękne :)

Pozdraawiam gorąco :)
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
margot1408
Posty: 350
Rejestracja: wt lip 06, 2010 10:01 am
Lokalizacja: Warszawa/Łódź

Re: Trzy n

Post autor: margot1408 »

madziastan pisze:U Cherry wszystko dobrze, ale wydaje mi się że pojawia się kolejny guzek :/ Póki co, bierze codziennie cabaser, jednak zdarza mi się zapomnieć :/
:-\ Mogłyby już te guzki dać spokój naszym szczurom... Norce też się coś robi między przednimi łapkami, na razie obserwujemy. Cieszę się, że Cherry dobrze się czuje, Norka i Maleństwo pozdrawiają przyrodnią siostrę ;)

Tak, Szare wszystkie niedostatki nadrabiają urodą ;) A są bardzo, bardzo psotne... Puchata została już zupełnie oswojona, łapie zębami już tylko kiedy się bawimy (a bawimy się cały czas, bo uwielbiam jak kica :D ).
[/color]
[*] Sonia, Maksiu, Frideluch, Lotka, 3N: Nessie-Serdelek, Maleństwo, TurboNorka - mój prosiaczek i dwie szare śliczności: Uszatka i Puchatka, Rudasek, Myszorek[/b]
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Trzy n

Post autor: Megi_82 »

No i czworostadko jednak :) Fajnie, że dziewczyny zostały :)
Jak się czuje maleńkie Maleństwo?
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
margot1408
Posty: 350
Rejestracja: wt lip 06, 2010 10:01 am
Lokalizacja: Warszawa/Łódź

Re: Trzy n

Post autor: margot1408 »

Megi_82 pisze:No i czworostadko jednak :) Fajnie, że dziewczyny zostały :)
Tak wyszło :) Ale w ogóle nie czuję, że mam 4 szczury, klatki stoją w oddzielnych pokojach, więc zawsze widzę tylko dwa na raz ;)

Maleństwo zbliża się do końca, jak to ujęła dzisiaj pani dr w Sforze... Jest chudziutka, prawie nie je, robi boczkami i ma praktycznie bezwładne tylne łapki. Dotychczas jakoś udawało jej się drapać po pyszczku, ale przedwczoraj zauważyłam, że stópka drapie, ale nie podnosi się na wysokość pyszczka :( Jak Maleństwo leży mi na kolanach i widzę, że chodzi jej stópka, to drapię ją pod brodą, a ona, zamiast stópki, ślini mi palec.Ostatnio bardzo lubi leżeć na moich kolanach ze zwieszonym łepkiem, pulsuje oczkami. Pod warunkiem, że jej nie dotykam i kucam przy klatce ::) Jak ośmielę się oprzeć o ścianę, albo nie daj Boże usiąść, to Maleństwo zeskakuje z kolan.
Poza tym zdarza jej się poświstywać/skrzypieć przy oddychaniu. No i w ciągu kilku dni urósł jej się nowy ropień?, w tym samym miejscu co poprzedni tylko jeszcze większy :-\ Wczoraj zrobiła jej się w nim wielka dziura, mam przemywać rivanolem i balsamem Szostakowskiego. Antybiotyku na razie nie dostała, bo za bardzo by ją osłabił.

I pierwszy raz widzę szczurzego dziaba na szczurze, a nie na sobie ::) Uszatka ma długą ranę na karku. Musi to być sprawka Puchatej, chociaż nigdy nie widziałam najdrobniejszej sprzeczki pomiędzy nimi... Nawet największe smakołyki jedzą przytulone do siebie, a Puchata nie jest typem wojowniczki - raz, na początku, rzuciła mi się na dłoń jak prawdziwy atakujący szczur, a nawet śladu nie zostawiła. Uszatka też łapie tak, że nic nie widać. Myślałam, że może nie wiedzą, jak porządnie ugryźć.
Ale w klatce, poza nimi, nie ma nic, o co mogłyby się uszkodzić... ???

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
[/color]
[*] Sonia, Maksiu, Frideluch, Lotka, 3N: Nessie-Serdelek, Maleństwo, TurboNorka - mój prosiaczek i dwie szare śliczności: Uszatka i Puchatka, Rudasek, Myszorek[/b]
Awatar użytkownika
margot1408
Posty: 350
Rejestracja: wt lip 06, 2010 10:01 am
Lokalizacja: Warszawa/Łódź

Re: Trzy n

Post autor: margot1408 »

W poniedziałek pożegnaliśmy Maleństwo.
Myślę, że serduszko wytrzymałoby jeszcze jakiś czas (w końcu od kwietnia ubiegłego roku weci mówili, że "z sercem jest źle i zostało jej jeszcze kilka miesięcy", a w końcu minęło 10 i serce dawało radę), ale drugi "ropień" okazał się guzem nowotworowym. W sobotę byłyśmy w lecznicy i Maleństwo zachowywała się jak zwykle, a już noc z niedzieli na poniedziałek spędziła na moich kolanach. Obudziła mnie waląc łepkiem od spodu w górne pięterko. Tłukła się po klatce i po wybiegu, nie chciała siedzieć w żadnym ze swoich pudełek, dopiero na kolanach się uspokoiła. Widać było, że ma już dość :(
Obrazek

Norka została sama... Wczoraj dałam jej kukurydzę z puszki - przybiegła i jedząc popiskiwała, jakby chciała powiedzieć "Chodź, jest kukurydza!" :(
[/color]
[*] Sonia, Maksiu, Frideluch, Lotka, 3N: Nessie-Serdelek, Maleństwo, TurboNorka - mój prosiaczek i dwie szare śliczności: Uszatka i Puchatka, Rudasek, Myszorek[/b]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”