Trzy n

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
harleyquinn
Posty: 994
Rejestracja: czw wrz 13, 2012 4:04 pm
Numer GG: 1877527

Re: Trzy n

Post autor: harleyquinn »

Ojej :(
Leoś, Czarek, Enzo oraz Oskar

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=45350
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Trzy n

Post autor: Megi_82 »

Biedna malutka :( Strasznie mi przykro, pamiętam młodą, rozbrykaną... tak niedawno :(
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
margot1408
Posty: 350
Rejestracja: wt lip 06, 2010 10:01 am
Lokalizacja: Warszawa/Łódź

Re: Trzy n

Post autor: margot1408 »

Ostatnio nie mam czasu pisać na forum, w wolnym czasie siedzę w kolejkach u weta ::) Każdej z dziewczyn coś jest - Uszatka ma krwiomacicze, właśnie skończyła brać antybiotyk i mam nadzieję, że obejdzie się bez sterylki. Przy okazji okazało się, że Puchata nie zrosła się w środku po cesarce i to co wydawało się być ropniem/odczynem po szwach jest w rzeczywistości przepukliną, przez którą wychodzą sobie jelita... Jest tak duża, że mogą sobie spokojnie wychodzić i wracać, więc nie trzeba ciąć. Norka ma guzy gruczołu mlekowego pod pachą i przy tylnej łapce. Będzie cięta za tydzień :(
Z powodu operacji łączenie Norki z Szarymi zostało odłożone, ale pierwsze spotkanie mamy już za sobą. Opis skrócony: Było lepiej niż się spodziewałam.

Opis pełny ;) :
Łączyłam je pod prysznicem, w brodziku i najtrudniejsze okazało się utrzymanie ich w środku ::) Najpierw do Norki wrzuciłam Puchatą. Puchata jest cudowna, podeszła i od razu polizała ją po pleckach :) Trzymała się blisko, przytulała, od czasu do czasu iskała po łepku i pod brodą i sama podsuwała się do iskania, aż Norka w końcu się przełamała i też ją poiskała. Spały przytulone.
Przez 4 godziny Uszatka siedziała osobno, a Puchata i Norka były razem. W końcu dorzuciłam Uszatkę. Od razu popędziła do Puchatej (jestem pewna, że krzyczała po szczurzemu "Puchata! Znalazłaś się!") rzuciła się na nią z iskaniem. Potem podeszła do Norki (Norka leżała płasko z zamkniętymi oczkami, przerażona) i polizała ją po pleckach. Później na przemian iskała ją i sama dopraszała się iskania (nie doczekała się) oraz chodziła po Norku (a Szare są wyraźnie większe i cięższe >:( ).
W wymytej (ale zapach musiał zostać :-\ ) klatce Norki Uszatka nastroszyła się jak szczotka i zanim ich nie zapakowałam do transportera rzuciła się na Norkę i zaczęła przewracać ją na plecy i dominować. Puchata interweniowała, wpychając się pomiędzy nie, ale i tak Norka zarobiła dziaba. U weta dowiedziałam się, że guza Norki trzeba będzie ciąć, więc wróciły do swoich klatek.

Puchata mogłaby z miejsca zamieszkać z Norką, od razu się polubiły (codziennie mają spotkanie-iskanie na moich kolanach). Ale Uszatka potrzebuje więcej czasu (i Norka się jej boi). Plusem jest to, że Uszatka już się nie puszy, kiedy wyczuje na mnie zapach Norki.

Norka z Puchatą w brodziku:
Obrazek Obrazek
[/color]
[*] Sonia, Maksiu, Frideluch, Lotka, 3N: Nessie-Serdelek, Maleństwo, TurboNorka - mój prosiaczek i dwie szare śliczności: Uszatka i Puchatka, Rudasek, Myszorek[/b]
Awatar użytkownika
margot1408
Posty: 350
Rejestracja: wt lip 06, 2010 10:01 am
Lokalizacja: Warszawa/Łódź

Re: Trzy n

Post autor: margot1408 »

Wczoraj Norce wypadła pochwa i kawałek macicy (nawet nie chcę myśleć co następnego mi te puszyste paskudy wykombinują ::)). Lekarkom ze Sfory udało się umieścić je z powrotem na swoim miejscu i zabezpieczyć szwem. Niestety Norka, mimo przeraźliwych pisków protestu, musi nosić kołnierz, bo gdyby wyjęła sobie ten szew i sytuacja by się powtórzyła, to skończyłoby się sterylką... Turbonorka jest wkurzona, nie chce jeść, nie chce pić, a usunięcie (rosnących) guzków przesunęło się w nieokreśloną przyszłość :-\

Obrazek
[/color]
[*] Sonia, Maksiu, Frideluch, Lotka, 3N: Nessie-Serdelek, Maleństwo, TurboNorka - mój prosiaczek i dwie szare śliczności: Uszatka i Puchatka, Rudasek, Myszorek[/b]
Awatar użytkownika
margot1408
Posty: 350
Rejestracja: wt lip 06, 2010 10:01 am
Lokalizacja: Warszawa/Łódź

Re: Trzy n

Post autor: margot1408 »

Obrazek
Norka jest już po operacji usunięcia guzów, ma długie cięcia i wiele szwów (guzy szybko urosły, były większe od jej łepka). Miała płytką narkozę iniekcyjną i znieczulenie miejscowe, ale wybudziła się dopiero 10h po operacji. Wszystko było w porządku, poza tym że w kołnierzu jest bardzo nieszczęśliwa i schudła, bo nie chce w nim jeść (a jak go zdejmę to też nie, bo najpierw musi się umyć ::) ). Aż do wczoraj - wyszło ropomacicze... No i nie wiem, co teraz, od operacji minęło dopiero 6 dni, to chyba jeszcze za wcześnie na następną... Z drugiej strony boję się, że mimo dodatkowego antybiotyku to ropomacicze ją w końcu wykończy :(
[/color]
[*] Sonia, Maksiu, Frideluch, Lotka, 3N: Nessie-Serdelek, Maleństwo, TurboNorka - mój prosiaczek i dwie szare śliczności: Uszatka i Puchatka, Rudasek, Myszorek[/b]
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Trzy n

Post autor: Megi_82 »

Jak się Norka czuje? Misiu śliczny :)
Niestety ropomacicze to badziewie nawracające :( Nic lepszego od sterylki w tym temacie nie wymyślono :( Była operowana w narkozie wziewnej?
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
margot1408
Posty: 350
Rejestracja: wt lip 06, 2010 10:01 am
Lokalizacja: Warszawa/Łódź

Re: Trzy n

Post autor: margot1408 »

Megi_82 pisze:Była operowana w narkozie wziewnej?
Nie, bo nie trzeba było jej całej znieczulać, była tylko uśpiona i znieczulona miejscowo.

Na szczęście okazało się, że to jednak nie ropomacicze, ale narządy rozrodcze wypadły Norce już drugi raz, a teraz szykuje się trzeci, bo szew puścił i wszystko się rozeszło... :-\ Cały czas siedzi w kołnierzu, w małej klatce, nie je nic oprócz Sinlacu i to tylko z łyżeczki, hrabianka ::) W jej przypadku sterylka nie rozwiąże problemu, bo pochwa nie będzie do niczego przyczepiona i tym bardziej będzie wypadać. Tak niewiele już jej czasu zostało, a nie może sobie normalnie pożyć po szczurzemu :(

Szare mają się dobrze. Uszatka kilka razy nie ugryzła mnie, chociaż miała okazję, przyzwyczaiła się do podnoszenia i cierpliwie zwisa w powietrzu, a nawet daje się pomiętosić. Puchata nadal jest słodka i sapie, jak się wkurzy ;) Coś sobie ostatnio wymyśla, wczoraj bała się wyjść na wybieg, a przedwczoraj uciekała przed Uszatką...
[/color]
[*] Sonia, Maksiu, Frideluch, Lotka, 3N: Nessie-Serdelek, Maleństwo, TurboNorka - mój prosiaczek i dwie szare śliczności: Uszatka i Puchatka, Rudasek, Myszorek[/b]
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Trzy n

Post autor: Megi_82 »

A czemu w kołnierzu? Biedna mała :( Paskudna jest starość :(
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
margot1408
Posty: 350
Rejestracja: wt lip 06, 2010 10:01 am
Lokalizacja: Warszawa/Łódź

Re: Trzy n

Post autor: margot1408 »

Była w kołnierzu, żeby sobie nie wyciągnęła szwu i nie rozlizała. Ale w sumie nie miało to sensu - dzisiaj znowu jej wypadła i okazało się przy okazji, że weszła martwica.
Jeśli nie znajdę weta, który podejmie się sterylizacji z usunięciem pochwy (podobno u suczek jest to trudne, to co dopiero u szczurów), to będę musiała ją uśpić... :'(
[/color]
[*] Sonia, Maksiu, Frideluch, Lotka, 3N: Nessie-Serdelek, Maleństwo, TurboNorka - mój prosiaczek i dwie szare śliczności: Uszatka i Puchatka, Rudasek, Myszorek[/b]
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Trzy n

Post autor: Megi_82 »

Zadzwoń do Zwierzętarni, doktor Tomek wykonuje różne takie ciężkie zabiegi... MUSi się udać :(
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
margot1408
Posty: 350
Rejestracja: wt lip 06, 2010 10:01 am
Lokalizacja: Warszawa/Łódź

Re: Trzy n

Post autor: margot1408 »

Norka została uśpiona. :'(
Dr Tomek powiedział, że mógłby zrobić taką operację, ale nie był optymistycznie nastawiony. Przez jej wiek, duże prawdopodobieństwo późniejszych problemów z sercem i powikłań operacja nie przedłużyłaby jej za bardzo życia, za to na pewno Norka by się męczyła. Nie wiem, czy dobrze zdecydowałam :( ale nie chciałam przedłużać jej życia o ten tydzień, miesiąc czy dwa, skoro i tak przez większość czasu by cierpiała.
[/color]
[*] Sonia, Maksiu, Frideluch, Lotka, 3N: Nessie-Serdelek, Maleństwo, TurboNorka - mój prosiaczek i dwie szare śliczności: Uszatka i Puchatka, Rudasek, Myszorek[/b]
Awatar użytkownika
diana24
Posty: 816
Rejestracja: wt maja 11, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trzy n

Post autor: diana24 »

Czasami takie decyzje są najtrudniejsze, ale najbardziej słuszne...
Dla Norki [*]
Trzymaj się... :(
Z nami : Kreska, Tosia (http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=41343)
Przetransportowane: 8 przystojniaków i 8 samiczek
Za TM [*][/b]: Lucy, Hera, Topej, Fiona, Całka, Aria, Albert, Iskierka, Gabi, Safi, Plamka
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Trzy n

Post autor: madziastan »

O nie Norka... Przykro mi :(
Trzymaj się Anetko!
Cherry mocno starzeje, no i guzka ma pod łapką.
Nie rośnie szybko, więc nie chcę operować. Za miesiąc skończy 3 latka...
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Trzy n

Post autor: Megi_82 »

Biedna malutka, przykro mi :'(
Odeszły wszystkie "moje wczasowiczki" :(
Nie gryź się decyzją, zawsze się gryziemy, ale wiadomo, jak jest, kiedy szczurek ani młody, ani zdrowy... :(
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
margot1408
Posty: 350
Rejestracja: wt lip 06, 2010 10:01 am
Lokalizacja: Warszawa/Łódź

Re: Trzy n

Post autor: margot1408 »

Sztafeta idzie dalej... Chorobówka tylko jeden dzień stała pusta ::) Sinlacu też nie chowam. Uszatce odnowiło się krwiomacicze i w czwartek miała sterylkę. W narkozie iniekcyjnej (niestety - ale szybko się wybudziła). W Sowie - w Zwierzętarni termin był dopiero po weekendzie, a w Sforze nie ma obecnie chirurga. Powodem zapalenia był fragment niewchłoniętego płodu. Na szczęście na niej się skończy, bo Puchata jest już wysterylizowana...

Uszatka karmiona kaszką (w tym kołnierzu przypomina mi ET):
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Puchata zamknięta w transporterze z ET:
Obrazek
[/color]
[*] Sonia, Maksiu, Frideluch, Lotka, 3N: Nessie-Serdelek, Maleństwo, TurboNorka - mój prosiaczek i dwie szare śliczności: Uszatka i Puchatka, Rudasek, Myszorek[/b]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”