[klatka] wybór klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: yss »

Fakt, ta z recenzji zagęszczona, nie zaglądałam wcześniej na recenzję - ale pamiętaj też, że hamak się w dół naciąga i jeśli wisi sobie hamak tuż pod półką, to jak szczur do niego wejdzie, hamak wybrzuszy się w dół i będzie w sam raz fajnym schowankiem do spania. Jest w tej zapchanej klatce sporo miejsc do naciągnięcia się i przeciągnięcia mimo wszystko. Sama się zresztą przekonasz, że jeśli zagęścisz jedną połowę klatki a drugą zostawisz dla lotników, to szczury będą siedzieć raczej w tej ciasnej połowie, one to lubią i już - tak samo na wybiegu jak mają do wyboru poskakać sobie po podłodze lub bobrować w pofałdowanym kocu, wybiorą koc. :)
Moja klatka poniekąd przypomina frodo z recenzji pod względem zagęszczenia, bo mam minimum dwuszczurowe (70x40x65) i chciałam je porządnie wyposażyć, żeby zwiększyć metraż i dać szczurom możliwość odpoczynku od siebie nawzajem - mam dwie półki, tunel, rurę, dwa lub trzy hamaki, sputniczek i w ten sposób klatka jest górą zapchana (no, mała jest i to ją zapycha ;) ) a kuweta jest pusta do sikania, jedzenia i pogrzebania w ściółce :)

Wracając - małe te drzwiczki w tym Frodzie, jakoś tego, bez sensu trochę.... pomyliłam chyba z jakimś innym modelem klatki... u siebie mam klapkę przednią ok 20x15 i klapę górną dużą i bez tego nie wyobrażam sobie obsługi klatki :D
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Fancy
Posty: 105
Rejestracja: wt kwie 14, 2015 1:39 pm
Lokalizacja: Bytom

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Fancy »

Smeg, takie urządzenie klatki jak u Ciebie podoba mi się jak najbardziej - jest zagęszczone, ale nie do przesady ;) Do tego będę zmierzać, bom uparta i chcę raz za czas widzieć wolne przestrzenie w klatce na wypadek gdyby szczury jednak dostały skrzydeł i zechciały polatać ;D Zaraz idę przeglądać ten wątek i się inspirować bo w porównaniu z kilkoma zdjęciami, na które zdążyłam rzucić okiem, to moje szczury mają tak ubogo w swoim mieszkanku, że tylko czekać aż strajk ogłoszą i się wyprowadzą (najchętniej pewnie za meble ;)).

Jakoś nie pomyślałam o tym, że faktycznie szczurki wolą na wybiegu ciasne rękawy bluzy i fałdy koca niż duużo miejsca na materacu (puszczam je na razie tylko po łóżku), dopiero jak Ty, Yss, mi o tym napisałaś to sobie uświadomiłam że nie ma co im dawać za dużo wolnej przestrzeni, bo i tak mają to głęboko... ;) Muszę się jeszcze sporo nauczyć o ich upodobaniach, namiętne studiowanie forum mam nadzieję da efekty ;) Ale wracając do klatki - faktycznie, drzwi są moim zdaniem zdecydowanie za małe, ale za tę cenę chyba jestem w stanie to przeboleć - w podobnych cenach są niestety tylko klatki podobne wielkościowo, nawet z większymi drzwiczkami, ale też z odległością między prętami 2 cm ;/
Ze mną: Wink, Whisper, Monkey <3
Za TM: Sneezie i Pepe :( śpijcie słodko, maluszki <3
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: yss »

W zdrowym zwierzaku są fajne klatki, ale ocynkowane. Z fajnymi drzwiami. Odstęp 14 lub 12 mm. :) Ten sam format.
Lepsza malowana, wiadomo, ale to już zależy co dla kogoś ważniejsze, dla mnie drzwi ;)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Fancy
Posty: 105
Rejestracja: wt kwie 14, 2015 1:39 pm
Lokalizacja: Bytom

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Fancy »

Też już je oglądałam, ale mają dla mnie jeden wielki minus - drewniane półeczki. Czyli prawdopodobnie wszystkie do wymiany szybciej niż później, a plastikowe półeczki nie są aż takie bardzo tanie niestety jak się tak wszystko zbierze. Startując od plastikowych mogę dokupić jedną czy dwie jeśli będzie potrzeba, od zera - więcej.
Jeszcze jedno pytanie - czy wielkość kuwety ma znaczenie? Jaką najlepiej kupić? Chciałabym zamówić razem z klatką bo w lokalnych zoologach ceny potrafią powalić, a moja tymczasowa dla maluchów się sprawdza, ale dorosły ciur to raczej do niej nie wlezie ;p
Ze mną: Wink, Whisper, Monkey <3
Za TM: Sneezie i Pepe :( śpijcie słodko, maluszki <3
Awatar użytkownika
harleyquinn
Posty: 994
Rejestracja: czw wrz 13, 2012 4:04 pm
Numer GG: 1877527

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: harleyquinn »

http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/wyp ... rzat/30595 Takie wymiary najlepiej. Nie mniejsze :) Żeby szczur mógł cały wejść do niej.
Leoś, Czarek, Enzo oraz Oskar

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=45350
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: yss »

mam zbędną kuwetę narożną dużą :) kupiłam za 4 zł tutaj na forum :D
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Fancy
Posty: 105
Rejestracja: wt kwie 14, 2015 1:39 pm
Lokalizacja: Bytom

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Fancy »

Dziękuję, taką właśnie kupię ;)
4 zł? Grosze ;) Też muszę zaglądać czasem kto co sprzedaje, może uda mi się za jakiś czas skompletować cały zestaw do nowej klatki ;) (a jak nie to będą mieli wszystko hand-made - mniejszy ból jak coś rozwalą ;))
Ze mną: Wink, Whisper, Monkey <3
Za TM: Sneezie i Pepe :( śpijcie słodko, maluszki <3
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: yss »

ZBĘDNĄ, zapraszam na pw bo mam tez miseczkę odstąpić... :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: olgapsiara »

Polecacie jakieś ok. 5 szczurowe klatki, które się w miarę łatwo sprząta ? ::) ( XL się sprząta w skali trudności 1-10 ...... 8-9 )
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
Awatar użytkownika
harleyquinn
Posty: 994
Rejestracja: czw wrz 13, 2012 4:04 pm
Numer GG: 1877527

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: harleyquinn »

Perfect :) Drzwiczki ogromne jak pół klatki ;)
Leoś, Czarek, Enzo oraz Oskar

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=45350
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: olgapsiara »

I łatwo się sprząta ? ;D
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
Awatar użytkownika
harleyquinn
Posty: 994
Rejestracja: czw wrz 13, 2012 4:04 pm
Numer GG: 1877527

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: harleyquinn »

Bardzo, bardzo :) Jak chcesz mogę Ci zdjęcia podesłać, czy coś ;)
Leoś, Czarek, Enzo oraz Oskar

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=45350
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: olgapsiara »

To chętnie :)
Czekam na PW. Tylko nwm. Małą czy dużą ???
Bo ja jestem fanką wolier i wolieropodobnych klatek :P
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: olgapsiara »

Którą :

1. Zostawić XL ( masakra ze sprzątaniem )
2. Perfect ( mały czy duży ? )
3. Zwykła Pyko
.....
Mam samiczki 200-320g ;)
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: olgapsiara »

Po prostu chcę wziąść taką klatkę, której później ( nie jak XL ) nie będę żałowała, że kupiłam bo coś.
Chciałabym, żeby była to ładna i trwała klatka, której nie będę musiała znowu za miesiąc, dwa wymieniać :(
Zastanawiam się więc na Perfectem, ale potrzebuje zdania od tych, którzy go mają ( głównie tych którzy trzymają w nim samice ( np. Paulinya ) )
Czekam na recenzję :P
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”