Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Joga
Posty: 95
Rejestracja: wt gru 26, 2006 11:17 am

RE: koniecznie dwa ? czy   może być jeden ?

Post autor: Joga »

Po pierwsze - nowi uzytkownicy przedstawiają się w dziale "Podaj łapkę". Po drugie - takich tematów było już naprawdę tysiące. Proszę Cię, użyj opcji "szukaj", albo przynajmniej przejrzyj FAQ - tam napewno znajdziesz odpowiedź na Twoje pytanie.
Pozdrawiam :)
Ze mną:
Od 30.07.06 r. Ogonek i Wąsik
Od 19.01.07 r. Silver :)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: koniecznie dwa ? czy  jednak może być jeden ?

Post autor: yss »

seven witaj.
twoje pytanie przypomina mi pytanie "może jednak klatka chomicza wystarczy, może szczur będzie mało ruchliwy i nie urośnie zbyt wielki? może mu wcale nie będzie źle?" :D

dlaczego tak bardzo upierasz się, żeby miec jednego i zbierasz argumenty za swoim pomysłem? czasami nie rozumiem ludzi :( chcą mieć szczęśliwe, kochane zwierzątko, a pewnych rzeczy nie chcą przyjąć do wiadomości...

ja miałam jednego szczurka. dręczą mnie wyrzuty sumienia, bo widzę różnicę między jednym a stadem. widzę, że była samotna. wiele bym dała, żeby cofnąć czas i wziąć ją od razu z koleżanką... widzę, jakie wyluzowane, ciekawskie i przyjazne są maluchy w stadzie i ile znajdują sobie wspólnych zajęć.

ci, którzy z jakichś powodów mają jednego, a nigdy nie mieli stada, nie mają porównania - czego się od nich dowiesz? :> a ci, którzy mają porównanie będą na pewno przeciwni singlom.
Ostatnio zmieniony wt mar 13, 2007 9:11 pm przez yss, łącznie zmieniany 1 raz.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Seven
Posty: 25
Rejestracja: pn mar 12, 2007 11:56 pm

RE: koniecznie dwa ? czy  jednak może być jeden ?

Post autor: Seven »

nie moge miec niestety 2 ogonow... wiec chyba jestem zmuszony zrezygnowac :/
MaLaGa
Posty: 184
Rejestracja: wt mar 28, 2006 10:27 pm

RE: koniecznie dwa ? czy  jednak może być jeden ?

Post autor: MaLaGa »

tez mialam jednego szczurka..teraz kupilam jeszcze dwa, mieszkaja razem i widze ogrooomna roznice..juz nigdy nie kupie jednego szczurka, jest smutny, nie bawi sie, siedzi w klatce..ja nie jestem w stanie zapewnic mu tego wszystkiego, co moze dac mu inny szczurek. wiec tez jestem za tym, ze albo dwa albo wcale, bo zwierzak bedzie nieszczesliwy
magda18
Posty: 859
Rejestracja: śr cze 28, 2006 5:55 pm
Lokalizacja: SadyCity

RE: koniecznie dwa ? czy jednak może być jeden ?

Post autor: magda18 »

Albo dwa, albo wcale.....niestety, jeśi chcesz mieć szczęśliwego gryzonia, to musi on mieć towarzystwo:)
['] Fufa, Czarnullka, Mariolka, Biscuit i Pooja za Tęczowym Mostem [']
Ze mną: Mojra i Kitraszek vel Zuź
Seven
Posty: 25
Rejestracja: pn mar 12, 2007 11:56 pm

RE: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Seven »

no to niestety :( rezygnuje ehh
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: yss »

seven ale właściwie dlaczego może być tylko jeden? jeśli rodzice się nie zgadzają, to poczytaj dział uszczurawianie, może znajdziesz argumenty :) a jesli klatka za mała, obejrzyj "wyszperane na allegro" albo po prostu allegro. i dział o klatkach - tam sa porady na ten temat. :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
monika skibicka
Posty: 23
Rejestracja: czw mar 15, 2007 9:40 pm

RE: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: monika skibicka »

kurcze moja mała Kleo urodziła 11 małych ogonków i nigdy bym nie pomyślala o zostawieniu maluszka ale po przeczytaniu tego forum zostawie kleo córeczke by nie była sama
BAKER, FIKUś, FELIX, MAX HASAJą Z INNYMI ANIELSKIMI OGONKAMI
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: yss »

monika: może być i tak, że i kilka maluchów ci zostanie... :/ niestety, jak zwykle mioty sypnęły się naraz i może być problem z chętnymi.... eh.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
szpaczek
Posty: 877
Rejestracja: sob gru 09, 2006 10:43 pm
Lokalizacja: Sosnowiec rulezz:D

RE: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: szpaczek »

mi też tak mówiono "albo jeden albo wcale" niestety nie wszyscy mają tak dobrze ze mogą miec po 12 czy wiecej szczurów:/ pozatym nie każdy ma tyle kasy...ja np. nie dostaje kieszonkowego od rodziców...jakbym dostawała to miesiąc lub dwa i mam porządną klatke. Ja mam jednego ale spędzam z nią bardzo dużo czasu,a drugiego szczura dokupie za jakis czas
od 07.03.2008 Mgiełka :)
od 20.12.2008 Iris:)

za TM:Pixi ['] (14.01.2007-17.11.2008) ;(
Awatar użytkownika
PaulinaK
Posty: 489
Rejestracja: sob lis 11, 2006 1:40 pm

RE: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: PaulinaK »

pozatym/ort nie każdy ma tyle kasy
No to wybacz, ale skoro nie możesz mieć dwóch, to pozostaje jedna rada- nie mieć wcale. Bo choćbyś nie wiem jak dużo czasu poświęcił to szczur żyjący samotnie nigdy nie będzie do końca szczęśliwy. Mam nadzieję, że  twój szczurek będzie miał przyjaciela...
Ostatnio zmieniony pn mar 19, 2007 3:51 pm przez PaulinaK, łącznie zmieniany 1 raz.
U mnie: Vincent i Duke ♥
Odeszły: Misia [*], Gaja [*], Chisa [*]
Awatar użytkownika
szpaczek
Posty: 877
Rejestracja: sob gru 09, 2006 10:43 pm
Lokalizacja: Sosnowiec rulezz:D

RE: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: szpaczek »

po pierwsze-jestem nią :]
po drugie- byc może bedzie miała przyjaciółke ale to za jakiś czas
po trzecie-mam pytanie: czy jak sie ma 2 szczury to nie trudniej nad nimi zapanowac i wogule?
od 07.03.2008 Mgiełka :)
od 20.12.2008 Iris:)

za TM:Pixi ['] (14.01.2007-17.11.2008) ;(
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: yss »

szpaczek: ja mam 5 i daję radę, nawet jak biegają... :> mam wrażenie, że mnożysz trudności :P
ten się nie myli, kto nic nie robi
koza892
Posty: 27
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 1:47 pm

RE: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: koza892 »

szpaczek robisz problem... gdzie go nie ma.
moim zdaniem jak sa dwa lub wiecej szczurków to nawetr szybcnoej sie je łapie bo jeden chodzi za drugim, przynajmniej u mnie tak jest :)

nic sie nie musisz bac:)
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Telimenka »

ja mam 3 co prawda to nie 5 ale jakos nie jest zle:D.przeciez nie musisz sie kazdym pokolei zajmowac mozesz wziac dwa i z nimi chodzic po domu,mozesz dwa puszczac i przyjda jak beda chcialy byc miziane.zdecydowanie nie jest to jakos duzo bardziej uciazliwe ;)
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”