Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Czyli jak przekonać innych domowników do szczura w domu.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Ratata »

Ależ żaden problem. Zapewnij szczurowi teraz dużo swojego towarzystwa, porozpieszczaj go :hihi: I tak przez te dwa i pół roku zdążył zapomnieć o istnieniu szczurów, więc nie ma sensu teraz - zwłaszcza, że jest chory - burzyć mu tak dawno ustalony obraz świata ;)
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
Nika_One
Posty: 14
Rejestracja: sob lis 18, 2006 12:34 am
Kontakt:

Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Nika_One »

[quote="Ratata"]Ależ żaden problem. Zapewnij szczurowi teraz dużo swojego towarzystwa, porozpieszczaj go :hihi: I tak przez te dwa i pół roku zdążył zapomnieć o istnieniu szczurów, więc nie ma sensu teraz - zwłaszcza, że jest chory - burzyć mu tak dawno ustalony obraz świata ;)[/quote]

No właśnie... też mam podobny problem, bo zaadoptowałam ok 2 letnią szczurzycę, która została przyniesiona do sklepu zoo. Jest bardzo oswojona. Dowiedziałam się, ze wczesniej tez zyła sama. Próbowałam nawet na neutralnym terenie połączyć ją z młodym samcem, ale goniła go okropnie... :sad3:
Mam możliwości, żeby wziać drugiego ogonka... ale czy ona bedzie zadowolona na takie zmiany na starość?
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Anita »

[quote="Nika_One"]Próbowałam nawet na neutralnym terenie połączyć ją z młodym samcem[/quote]
Więcej lepiej nie próbuj ;)

Widziałam w innym temacie, rzeczywiście szczurka wygląda na dość dojrzałą w wieku, nie wiadomoczy zaakceptuje młodego szczura.
Możesz spróbować z jakąś znajomą samiczką i zobaczyć co będzie :)

[ Komentarz dodany przez: LuLu: Pon Sty 08, 2007 9:31 am ]
OT wydzielony: >>klik<<.
/ mod. Lulu
Strzyga87
Posty: 23
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 12:23 am

Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Strzyga87 »

witam.
Słyszę różne opinie nt. doboru partnera - i teraz nie wiem już sama - młodszy?starszy? moja Euzebia ma pół roku, ale jest mała jak na swój wiek i strasznie smutna ostatnio...chcę jej sprawić towarzyszkę i bardzo się obawiam o akceptację takowej. Zupka ma charakterek, potrafi ugryźć nawet mnie (co nie zdarzało mi się z chłopakami) więc trochę się martwię o jej przyszłą kumpelkę...no i jak z klatką? czy wymiary: 55- 50 - 30(dł- wys-szer) będzie odpowiednia dla dwóch ogonków? :drap:
Ostatnio zmieniony pn sty 08, 2007 10:39 pm przez Strzyga87, łącznie zmieniany 1 raz.
:) Euzebia -ponad pól roku i maleństwo -7 tygodni

:( Jabuś i Tester [']
Awatar użytkownika
szpaczek
Posty: 877
Rejestracja: sob gru 09, 2006 10:43 pm
Lokalizacja: Sosnowiec rulezz:D

Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: szpaczek »

Euzebia jakoś wydaje mi sie za mała na dwa szczury... ale znawca nie jestem
od 07.03.2008 Mgiełka :)
od 20.12.2008 Iris:)

za TM:Pixi ['] (14.01.2007-17.11.2008) ;(
quagmire
Posty: 49
Rejestracja: wt sty 17, 2006 5:26 pm

Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: quagmire »

Niestety na pewno za mała na 2, szczególnie szerokość. Tutaj możesz sprawdzic, na ile szczurków nadaje się Twoja klatka.
malenka007
Posty: 47
Rejestracja: sob lis 25, 2006 5:19 pm

RE: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: malenka007 »

Hmm ja mam jednego szczurcia i ciagle staram sie namowic mame na drugiego ale to niestety nie dziala, ale az serducho mi sie kraja jak widze zcasem jak Mała siedzi zamulona... widzialam ostatnio w sklepie sliczną szczurcie i mysle zeby jutro sie przejsc i ja poprostu zabrac z tamtad :) Mala sie ucieszy..byleby sie nie gryzly:P
~> Do we do we go when we fly when we when we go do we die? <~
Natalia_1222
Posty: 358
Rejestracja: pt maja 12, 2006 10:48 pm
Lokalizacja: Kraków

RE: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Natalia_1222 »

Uważam, że szczury powinny być trzymane razem. Fakt, niektórzy maja taką sytuację, że nie mogą mieć dwóch, ale z racji tego, że kochają szczury, nie powinny brać w ogóle, bo można powiedzieć, że w pewnym sensie robią zwierzakowi krzywdę. Nie chcę nikogo urazić... Ale skoro zwierzak jest stadny, to nie powinien być sam. Człowiek nigdy zwierzakowi nie zastąpi towarzysza jego gatunku - bo i jak? Nie będzie się przecież bawił ze szczurem w klatce, spał z nim w hamaczku i robił wiele innych rzeczy.

malenka, jeśli prawidłowo je połączysz( więcej możesz przeczytać w dziale Stadko) to nie powinno być problemów :). Słowem, trochę się dziwię rodzicom, że się nie zgadzają na drugiego szczura. Przecież on niewiele wiecej je i w ogóle... No chyba, że zakup drugiego łączy się z zakupieniem większej klatki. ( proszę o połączenie postów, bo jakoś nie widzę opcji "Edytuj" :|).

Posty polaczone.
/ mod. Lulu
Ostatnio zmieniony pn sty 22, 2007 1:54 pm przez Lulu, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje szczurki:
Luna [*]...
Bebe u Nisi.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: yss »

ja wam powiem, że te klatki wcale nie sa takie drogie, a to frajda sprawić zwierzaczkowi większy domek... myślicie, że rodzice nie chcą większych klatek dla zasady? że niby dzieciak ma zachciewajki? szczur, potem drugi szczur, potem większa klatka, a nie będzie się nimi zajmował?
szczerze mówiąc, też mam często wątpliwości, czy nastoletnie osoby będą się należycie opiekować zwierzęciem. czy aby nie dajecie rodzicom powodu do takich protestów? :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
dziuch
Posty: 10
Rejestracja: pt sty 05, 2007 12:45 pm

RE: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: dziuch »

hej kupilam dzis 2 szczurka:) dla mojej sarusi. Ale niusia nowy szczurek ja olewa jest malutka i nie wiem co sie dzieje narazie:P a sara sie jej boi:) a wlasnie niby sara ma 2 miesiace a jest duza jak na szczurasa juz ; /
podobno niusia ma ok 2 miesiecy a jest 2 razy miejsza.. teraz prosze o rady jak zrobic zeby szczurki sie zaakceptowaly. A i pytanie nie na temat dzis kupilam im trawke i porozkladalam w klatce nie bedzie ich kula? jestem podniecona:)

czekam na odp:)
kocham moje 2 skarby
_fox_
Posty: 121
Rejestracja: wt lis 07, 2006 11:32 pm

RE: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: _fox_ »

Spokojnie trawa nie będzie im przeszkadzac.


yss - tego nigdy nie przewidzisz do kogo trafi ciuras i czy będzie należycie traktowany. Pozostaje tylko mieć nadzieję że obecni i przyszli właściciele będą do sprawy podchodzić poważnie.
Nothing is sacred to the rats.
Everything is simply another meal.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: yss »

fox wiem przecież. ale czasem dzieciak narzeka że rodzice się nie zgadzają na drugiego, a np nie zajmuje się tym pierwszym [tylko się nikomu nie przyznaje :)]
i nie mam na myśli kogoś konkretnego, po prostu - zdarza się.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Głupia
Posty: 6
Rejestracja: wt sty 30, 2007 4:32 pm

RE: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Głupia »

Moi rodzice nie mają nic do gadania i tym oto sposobem,całkiem niedawno przytargałam im do domu 3 szczurka :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Telimenka »

ja sie zastanawiam jak wyglada takie łączenie klatek?:p bo mam jedna szczurzyce ktora jest chora na nowotwor gruczolu mlekowego ;/ ale to nie o tym tu mowa.i teraz juz chyba nie dopukie jej drugiego malucha bo nie chce jej meczyc.nie wiem czy to dobrze?powiecie cos wiecej o tym łaczeniu klatek?
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

RE: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: ESTI »

Telimenka czy to jeszcze akualne?
Sprawianie nowego kompana chorej szczurzycy to kiepski pomysl. Daj jej dozyc ostatnich chwil w spokoju...
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uszczurawianie”