[Niszczenie]jak oduczyć niszczenia? Czy to w ogóle możliwe?

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

Czym zniechęcić szczura do gryzienia różnych rzeczy?

Post autor: Nisia »

A nie zaszkodzi to mu? W sumie... Fata lubi ogryzać mi paznokcie, jak mam polakierowane i jakoś żyje. No ale własnie, ona LUBI.
Próbowałam posmarować kremem Nivea, bo Henia (o Henię mi w tym momencie chodzi), jak była dzieckiem nie lubiła go. No, ale krem Nivea zaczęła zlizywać.
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

Czym zniechęcić szczura do gryzienia różnych rzeczy?

Post autor: Kaka »

gorzki pazurek :D można dostać w aptece, nie sądzę aby mu zaszkodziło
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

Czym zniechęcić szczura do gryzienia różnych rzeczy?

Post autor: Nisia »

A co to jest?? Pierwsze słyszę.
Meggy
Posty: 803
Rejestracja: śr paź 13, 2004 9:16 pm
Kontakt:

Czym zniechęcić szczura do gryzienia różnych rzeczy?

Post autor: Meggy »

to taki specyfik dla ludzi, którzy obgryzają paznokcie, paskudny w smaku... dostępny w aptekach bez większych problemów :)
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

Czym zniechęcić szczura do gryzienia różnych rzeczy?

Post autor: Nisia »

Jeżeli moje małe obgryzają mi paznokcie, zlizują wazelinę z ust i namietnie obryzają doniczki, tudzież gryzą kable, to chyba im to nie zaszkodzi? Tym bardziej wydaje mi się, że jak stwierdzą, ze niedobre to nie powinny jeść.
Jadę dziś do centrum handlowego (przez nieuwagę siostry Fata pożarła kabel od głośników - znuff), więc może tam będzie.
Ależ to byłoby rozwiązaniem powszechnych problemów kablowych! Wystarczy posmarować kabel. Tym bardziej, że moje gustują w takich podwójnych, które są przy głośnikach lub antenach. Więc pole do popisu wielkie nie jest.
knautia
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 4:33 pm

Czym zniechęcić szczura do gryzienia różnych rzeczy?

Post autor: knautia »

ciekawe, czy to by pomogło?
ale szczury nie gryzą kabli dlatego, że im smakują... choć, kto wie?
warto spróbować :wink:
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

Czym zniechęcić szczura do gryzienia różnych rzeczy?

Post autor: Nisia »

Kupiłam to. Wygląda jak lakier, z tym, że mocno rozwodniony (kosztował mnie 6 zł z groszami). Pomalowałam wszystkie newralgiczne punkty i przy okazji prysnęłam sobie na usta - w życiu czegoś równie obrzydliwego nie próbowałam! A ręce do tej pory nie chcą się domyć.
I jedna małpa i druga przetestowały to na takiej paczce chusteczek higienicznych, która uszczelnia barykadę z książek zasłaniającą wejście za komputer. Zazwyczaj paczkę tę wyciągały, a wtedy wystarczało się troszkę postarać i barykada się przewracała. A teraz? Jedna i druga tam niuchała, być może i polizała, Henia nawet próbowała wziąć w zęby, ale szybko rezygnowały. A Henia już nawet na sam zapach odchodzi ze wstrętem. Wczoraj polizała z pędzelka, jak malowałam kabel od nowonabytych głośników. Żebyście widzieli jak oblizywała się ze wstrętem!
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

Czym zniechęcić szczura do gryzienia różnych rzeczy?

Post autor: Kaka »

mówiłam, ze pomoze :wink: cieszę się, ze pomogłam :D
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

Czym zniechęcić szczura do gryzienia różnych rzeczy?

Post autor: Nisia »

Nie wiem jeszcze jak kable ;) Byc może pociąg do kabli zwycięży. Osobiście wolę zapobiegać dostawaniu się tam szczura.
wastin_the_dawn
Posty: 5
Rejestracja: śr cze 08, 2005 7:43 pm

Czym zniechęcić szczura do gryzienia różnych rzeczy?

Post autor: wastin_the_dawn »

Witam

Chodzi o smarowanie rzeczy tym gorzkim palcem. Mam pytanie co ile powtarza sie nacieranie przedmiotow. Mam juz dosc lutowania i sklejania i wymiany kabli. W akcie desperacji wykorzystam pomysl KaKi ale przez ile nie bede musial martwic sie ze mi poraz kolejny "przegryzie" mi sie polaczenie z netem :] (szczegolnie ten kablel sobie upodobala).

pozdrawiam
wastin_the_dawn
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Czym zniechęcić szczura do gryzienia różnych rzeczy?

Post autor: ESTI »

Ja wszystkie kable włożyłam w takie specjalne rurki - nazywa się to PESZEL. Można je kupić w sklepach budowlanych, są różnej grubości. Ja mam takie najcieńsze-jeden peszel na jeden kabel. Nie pamiętam dokłądnie ceny, ale za około 30 m płaci się koło 15zł.
To trochę trwa, żeby wszystkie kabelki pochować, ale za to będą całe.
Są także takie platikowe rynienki, które także mocuję się do ściany i tam też można włożyć część kabli.
Polecam, ja mam tak zabezpieczone wszystki kable (po stracie internetu powiedziałam STOP ) i naprawde moje panny straciły zainteresowanie.
Obrazek
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

Czym zniechęcić szczura do gryzienia różnych rzeczy?

Post autor: Kaka »

wastin_the_dawn chyba sam będziesz musiał sprawdzać :D mogę Ci tylko jedynie powiedzieć, ze jak uzywałam to na swoje paznokcie, które codziennie podlegały różnym czynnością (mycie, kremowanie itp.) to ten gorzki pazurek w tych warunkach utrzymywał się przez około 5 dni. Wydaje mi sie, ze poprostu co jakiś czas podejdź do tego kabla, poliż swego palucha, muśnij nim kabla i znów poliż czy jest gorzki :D
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
knautia
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 4:33 pm

Czym zniechęcić szczura do gryzienia różnych rzeczy?

Post autor: knautia »

no prosz proste i może byc skuteczne :)
muszę się zaopatrzyć w taki specyfik :wink:
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

Czym zniechęcić szczura do gryzienia różnych rzeczy?

Post autor: Kaka »

mnie jak wweźmie napad obkryzania smokniętych skórek i paznokci to zaraz tym smaruykję i pomaga :D

[ Dodano: Pią Sie 19, 2005 9:05 am ]
a ja na szczęście nie mam takeigo problemu ze swymi szczuraskami, jakoś niczego nie obgryzają, moze czasami wchodzą do mojego szkolnego plecaka i wyjadaja okruchy
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
wastin_the_dawn
Posty: 5
Rejestracja: śr cze 08, 2005 7:43 pm

Czym zniechęcić szczura do gryzienia różnych rzeczy?

Post autor: wastin_the_dawn »

Raczej skorzystam z obu propozycji jak sie da to pochowam w peszele i plastikowe rynienki a co sie nie da schowac to natre gorzkim palcem. Musze znajomym powiedziec o takiej opcji ich szczur Grzesiu lubi siusiac do przedluzacza :). Moja Masza jednak gustuje w przekąskach z kabla. Wiec nie zostaje nic innego jak pomajstroawc z kablami i co jakis czas pocierac i lizac :D dziekuje za wszystkie propozycje pozdrawiam serdecznie.
wastin_the_dawn
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”