[Samiczki] - Starsza nie akceptuje nowej.

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Ayumi
Posty: 1105
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 3:51 am

[Samiczki] - Starsza nie akceptuje nowej.

Post autor: Ayumi »

A może poprostu Kira jest zazdrosna o Lu?
ze mną: Mysh
20 aniołków po drugiej stronie tęczy: Mr Happy; Harry; Floyd; Ramzes; Mia; Baby; Lucy; Elsa vel Elly; Alex; Pandora vel Panda; Dolls; Zazu; D; Shanti; Salomea Nine vel Sally; Antehai vel Anti; Elmer vel Elmo; Salem; Oskar; Tigra [']
Mimysia
Posty: 373
Rejestracja: czw mar 31, 2005 1:52 pm

[Samiczki] - Starsza nie akceptuje nowej.

Post autor: Mimysia »

[quote="BLANKA"]Do rozlewu krwi nie doszło, byłam zbyt szybka:). [/quote]
Jak nie doszło to po je rozdzielałaś?Póki nie ma krwi zostaw je w spokoju, muszą ustalić hierarhie, jak sie biją to bądź w pogotowiu ale nie oddzielaj ich od razu
This is the night
this a beautyfull night
and we call Bella Notte.

Miłość to coś co jest zawsze ale nie wszędzie.Taki przyjaciel, co się można zkichać wysyłając zaproszenia, bo nigdy nie przychodzi.
I tak się tydzień później wprosi ;)
pani_rotten
Posty: 219
Rejestracja: czw sie 11, 2005 3:30 am

[Samiczki] - Starsza nie akceptuje nowej.

Post autor: pani_rotten »

ja mam podobny problem :( trudno mi na to patrzec ale reaguje dopiero jak jeden za glosno pisnie...mam nadzieje ze jak kupie wieksza klatke to mniej bedzie takiego walczenia
ukochany fredzio 24.7.2003-11.8.2005
Franco
Posty: 42
Rejestracja: śr lis 09, 2005 1:05 am
Lokalizacja: Płock

[Samiczki] - Starsza nie akceptuje nowej.

Post autor: Franco »

To już stary temat, ale może kmuś się przyda takie spostrzeżenie, odnośnie zdania
a ja radze postawić je obok siebie (w klatkach) żeby się przyzwyczaiły do swojego zapachu, no i bierz małą często na ręce i potem daj je Kirze do powąchania, niech kojarzy, że Lu należy do stada.
To dość ryzykowne- te branie na ręce. Moja Kira (prawie 6 miesięcy) małą Lumi ignorowała (z daleka). Po tygodniu brania wymiennie na ręce jednej i drugiej wydawało się, że Kira przyzwyczaiła się do zapachu małej. Obwąchiwała mnie, lizała, lekko pazurkiem drapała, było podniecona. Aż pewnego dnia bez ostrzeżenia boleśnie mnie ugryzła- bez ostrzeżenia. Na pewno powodem był właśnie zapach (Kira biegała po łóżku, kiedy mnie zobaczyła podbiegła jak zwykle, a kiedy wyciągnąłem rękę ciapnęła). Była tak zawzięta, że drugą ręką musiałem jej otwierać pyszczek, bo nie chciała puścić mojej dłoni. Nadmienię, że nigdy nie ugryzła- ani przy zastrzyku, ani w kąpieli, ani kiedy musiałem ją zmusić do doustnego podawania leków.
C00la
Posty: 17
Rejestracja: pn kwie 10, 2006 10:32 am

[Samiczki] - Starsza nie akceptuje nowej.

Post autor: C00la »

Mam 2 samiczki: 1,5 latnią Małą i 2 miesięczną Łatkę. Młodą kupiłam prawie 2 miesiące temu ale niestety neutralny grunt nie pomaga zaprzyjaźnieniu sie. Od miesiąca wkładam je do wanny, ale Mała atakuje nową a potem już ją lekceważy. Najlepsze jest to że nowa jest strasznie upierdliwa co do starej bo w wannie wskakuje jej cały czas na grzbiet i popiskuje. Był nawet moment ze po wyjęciu z wanny były razem na moich kolanach ale stara zachowywała sie jakby chciała uciec jak najdalej. Jak juz stara jest w klatce to roznosi ją wściekłośc kiedy nowa lata po pokoju.
mateusz16
Posty: 142
Rejestracja: śr mar 22, 2006 1:30 pm

[Samiczki] - Starsza nie akceptuje nowej.

Post autor: mateusz16 »

Ja też mam problem :( MAm dwie samiczki od 3 dni gdy są poza terytorium starszej to jest luuz starsza trochę poszarpie małą i ona strasznie piszczy :( I to jest takie głupie bo się żali mi jej robi i odrazu biore na ręce czy mam tak nie robić ?? A jeszcze jedno wsadziłem je razem do klatki a starsza pierw rzuciła się na małą a później poszła i tak w kółko ona ją tak zebami czy to pyszczkiem bije ale jeszcze mała nie ma rzadnego rocięcia i żadnej rysy
MOja szczurcia
turybiusz
Posty: 354
Rejestracja: wt lis 01, 2005 3:00 pm

[Samiczki] - Starsza nie akceptuje nowej.

Post autor: turybiusz »

Na szczury trudne w łączeniu polecam sposób Makarony i dużo cierpliwości:
Konkretnie to chodzi mi o laczenie szczurów wciaglo paru godzin.
Tu w niemcech na to mówia "Blitzinteration", czyli laczenie blyskawiczne, i to moze prowadzic do problemów.
Nie jeden szur stracil przes to swoje zycie, a inne zostala ranne.
A to, co na pierwszy rzut oka wydaje sie byc harmonijnym stadem moze sie okazac bombom z zpusnionym zaplonem.
Z wlasnego doswiadczenia wiem, do czego moze to prowadzic: Jimba, chlonek mojego pierwszego stada, po takim blyskawisznym polonczeniu zaczela "golisz" inne chlonki stada, a jej ulubiona ofira byla Pina.

W Niemcech odradzaja od tego, zamiast tego proponujom:
1. Postawic klatki starych i nowych szczurów obok siebie, zeby mogly sie przyswyczaic do zapachu.
2. Wymieniac sciólki miedzy klatkami.
3. Wybiegi razem, oczywiscie pod nadzorem i na neutralniej ziemi.
4. Wybiegi w terytorium starych szczurów.
5. Potem wymienic klatki.
6. Dopiero gdy nie dochodzi juz do zadnych klótni, mozna polaczyc stado na stale.

Takie laczenie trwa od dwóch tygodnie, gdy ma sie spokojne szczury, az do czetrech miesiecy.
Gdy po 4 mies dalej dochodzi do powaznych bójek (czyli sa wyrwane wlosy, czy nawet rany do krwi), nie powinno sie kontinuowac laczenia, i albo trzymac 2 grupy (co moze byc stersujace dla szczurów) lub oddac grupe.
Moje trwalo 2 mies, co jest raczej przecietne.
Metoda ta jest zamieszczona tutaj:
http://szczury.org/viewtopic.php?t=1149 ... c&start=30

mateusz16 3 dni to bardzo krótko! Musisz uzbroic się w cierpliwość.
...
mateusz16
Posty: 142
Rejestracja: śr mar 22, 2006 1:30 pm

[Samiczki] - Starsza nie akceptuje nowej.

Post autor: mateusz16 »

Uzbroje sie na pewno ale moje szczury zauważyłem jak są na stole to stara tylko przyciśnie łapą a tak to później młoda w tula się w nią i jest dobrze :) A szczurka starsza ja za sierść gryzie :( //dalczego :(Why)
MOja szczurcia
turybiusz
Posty: 354
Rejestracja: wt lis 01, 2005 3:00 pm

[Samiczki] - Starsza nie akceptuje nowej.

Post autor: turybiusz »

Nie ufa jej i chce pokazać na wszelki wypadek smarkuli kto tu rządzi.
...
mateusz16
Posty: 142
Rejestracja: śr mar 22, 2006 1:30 pm

[Samiczki] - Starsza nie akceptuje nowej.

Post autor: mateusz16 »

No tak a ta smarkula to się podlizuje a moja starsza rządzi jeszcze i ją troche gryzie ale nie groźnie :! Mała kładzie się na plecy a tamta smyra JĄ :khihi: :|
MOja szczurcia
C00la
Posty: 17
Rejestracja: pn kwie 10, 2006 10:32 am

[Samiczki] - Starsza nie akceptuje nowej.

Post autor: C00la »

Juz nie wiem co robić. W wannie młoda cały czas w zabawie wskakuje na starą i rani jej oczy a stara się za to wkurza i atakuje młodą gryząc w zadek, brzuch no i ogon, który ma duzo ranek. Mam wrażenie że zachowanie starej jest coraz brutalniejsze i ze nie bedzie juz lepiej a mija prawie 2 miesiące.
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

[Samiczki] - Starsza nie akceptuje nowej.

Post autor: pomarańczowy jelcz »

Często stary szczur, który całe życie spędził sam nie jest w stanie zaakceptować żadnego nowego osobnika. Poza tym, jak widać dzieli je wielka różnica temperametów i musisz pogodzić się z możliwością, że to łączenie już się nie uda.
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
C00la
Posty: 17
Rejestracja: pn kwie 10, 2006 10:32 am

[Samiczki] - Starsza nie akceptuje nowej.

Post autor: C00la »

tego własnie się boję, ze sie nie oswoi. Młodą kupiłam żeby stara miała towarzystwo a tu moze byc nic z tego. jak sie nie uda to czeka mnie zakup juz trzeciej klatki (drugiej dużej bo trzecia mniejsza bedzie niedługo za mała dla dorastającego szczurka). Płakać mi sie chce jak widzę starą szczurkę smutną - tak jakby straciła chęć do zabawy i do życia. Zeby wypuszczać starą po pokoju musze wynosić klatke z młodą na przedpokoj, bo w przeciwnym razie byłaby brutalnie zaatakowana:(
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

[Samiczki] - Starsza nie akceptuje nowej.

Post autor: pomarańczowy jelcz »

W innym temacie piszesz, że starsza szczurka zrobiła się bardziej antypatyczna i agresywna po spotkaniach z młodszą- mieliśmy taką sytuację z samcami (starszego przygarnelismy gdy mial juz ok 1,5 roku)- i ostatecznie starszego-agesywnego musial zabrac do siebie moj chlopak i chociaz potem sie uspokoil do juz do konca zycia nie byl pieszczochem i zdazalo mu sie gryzc do krwi.

W takiej sytuacji klatki szczurek nawet nie powinny stac blisko siebie, bo to im przypomina o swojej obecnosci.



A mniejszą klatkę możecie potem sprzedać na allegro.
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”