pies i zęby

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
curcio
Posty: 38
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 3:29 pm

pies i z?by

Post autor: curcio »

Czy wie ktoś czym psu można myć zęby?
Czarna20
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 07, 2004 10:26 pm
Kontakt:

pies i zęby

Post autor: Czarna20 »

są specjalne szczotki i pasty dla psów w sklepach zoologicznych
w domu szaleją --> Czika (psica), i ogoniaste: Brązowa, Nika, Lilith,Dara i Tavi

gdzieś tam --> Szatan, Czedar, Gałka,Zuzu, Kremówka, Gryzelda,Mamuśka, Cykorka i Kreska.....
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

pies i zęby

Post autor: ESTI »

Poza tym należy dawać zpecjalne kostki lub suche jedzonko, które pomaga w utrzymania higieny w pyszczulku psiaka. ;)
Obrazek
curcio
Posty: 38
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 3:29 pm

pies i zęby

Post autor: curcio »

są. u mnie w zoologicznym nie ma. a czy jest jakiś domowy sposób?
Awatar użytkownika
Kasiek
Posty: 218
Rejestracja: śr mar 23, 2005 9:45 am

pies i zęby

Post autor: Kasiek »

Naljepszym domowym jest zwykła kość...tylko uważaj jeżeli pies nidgy nie jadł to pierwsze co to dostanie rozwolnienia...potem jelita sie przyzwyczajają
curcio
Posty: 38
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 3:29 pm

pies i zęby

Post autor: curcio »

jadł, jadł. ale potwornie pachnie mu z pyska, poza tym ma kamień nazębny...
Shady Lane
Posty: 279
Rejestracja: sob cze 04, 2005 4:53 am

pies i zęby

Post autor: Shady Lane »

Oczyiście, że psom można myć zęby. Jeżeli nie ma past i szczoteczek z zoologiku lub u weta, to proponuję przejżeć oferty sklepów internetowych.
Powinno sie też psom dawać "pseudokości", do nabycia w zoologiku. Są też takie specjalne kostki które czyszczą psu zęby, np z Pedigree.
Zdecydowanie nie polecam dawania psu zwierzęcych kości, zwłaszcza psu po 5 roku życia. Jeżeli pies ma mniej niż 5 lat od czasu do czasu można dać kość cielęcą, ale to nie jest dobre rozwiązanie jeżeli chce się zlikwidować kamien nazębny i brzydki oddech.
Awatar użytkownika
Kasiek
Posty: 218
Rejestracja: śr mar 23, 2005 9:45 am

pies i zęby

Post autor: Kasiek »

Shady Lane co Ty opowiadasz????? To prędzej nie nakleży dawac psom tych sztucznych, pseudo zapachowych.... :roll:

Na brzydki zapach....najlepiej natkę do jedzenia dawać.
Shady Lane
Posty: 279
Rejestracja: sob cze 04, 2005 4:53 am

pies i zęby

Post autor: Shady Lane »

nie chodzi mi o, jak to określiłaś, pseudo zapachowe, tylko takie ze skórki. Mój pies jada tylko takie.
Czasami siedze sobie w gabinecie u weterynarza, gadam z doktorką, no i się dowiedziałam, że "prawdziwe" kośc są zwłaszcza dla starszych psów niewskazane. Zresztą byłam świadkiem, jak ludzie przynieśli 10-cio letniego psa który zjadł jakieś kości spod śmietnika i miał całe jelita podziurawione.
Mój pies nigdy prawdziwej kości w pysku nie miał, i żyje, a na dodatek nie ma żadnych problemów z układem pokarmowych, w przeciwieństwie do wielu psów które kości jadają nagminnie.
Awatar użytkownika
Kasiek
Posty: 218
Rejestracja: śr mar 23, 2005 9:45 am

pies i zęby

Post autor: Kasiek »

:lol: :lol: ....taaaa....kości spod śmietnika pewnie były kurzęce :roll:

a to co ty mówisz to są zazwyczaj świńskie uszy i suszona skóra....tylko że tym pies może się zadławić :roll:
Shady Lane
Posty: 279
Rejestracja: sob cze 04, 2005 4:53 am

pies i zęby

Post autor: Shady Lane »

hmm ... moja sunia doskonale sobie z nimi radzi ... ale tak w ogóle, to najczęściej daje jej takie twarde nibykości z Pedigree, te które ząbki czyszczą. Ooo, to już w ogóle w mgnieniu oka znika.
Tak jak napisałam, normalnej kości nigdy jej nie dałam i nie dam, sama wetka mi to odradza, a jej w 1000000% ufam (tak na wszelki wypadek, to nie ta konowałka która mi tak "leczy szczury", to inna pani, ale ona niestety sie gryzoniami nie zajmuje...)
Awatar użytkownika
Kasiek
Posty: 218
Rejestracja: śr mar 23, 2005 9:45 am

pies i zęby

Post autor: Kasiek »

hura
curcio
Posty: 38
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 3:29 pm

pies i zęby

Post autor: curcio »

Shady Lane
Dzięki, popatrzę w internetowym sklepie. Poza tym mój piesio ma z 9 lat, dokładnie nie pamiętam ;)
Shady Lane
Posty: 279
Rejestracja: sob cze 04, 2005 4:53 am

pies i zęby

Post autor: Shady Lane »

więc jeżeli ma jakieś 9 lat to ABSOLUTNIE nie powinien jeść kośći zwierzęcych, pamiętaj.
A jak znajdę coś interesującego w sklepach internetowych, to napewno Cię tu powiadomię.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”