[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: falka »

[quote="martusiamm"]zuzia miała praktycznie takie same po wizycie u lekarza okazało się że to alergia na orzechy[/quote]

ja jestem ciekawa jak to się okazało?
Kapka
Posty: 18
Rejestracja: pn mar 28, 2005 9:33 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Kapka »

Cześć wszystkim,
moja zorka tez ma od jakiegoś czasu takie strupki na karku i za uszkami :-( jak przeczytałam te wszystkie wypowiedzi to sama nie wiem co myśleć... faktem jest ,że ona napewno dostaje za dużo białka, odstawiam więc prędko te wszystkie jogurciki, serki... itp... dostaje od jakiegoś czasu też kolbę i wcina ją z zapałem, może w niej jakieś cholerstwo siedzi, klej czy coś innego... nie wiem tylko czy to czymś smarowac i leczyć?? Czy zmienić dietę i poczekać co się będzie działo?? :cry:
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: falka »

Na razie odstaw TYLKO białko zwierzęce, czyli jogurty, serki, ser żółty, mięsko, mleko itp. Resztę zostaw bez zmian (kolby też). Jeśli strupki zejdą po około 2 tygodniach to trafiłaś, a jeśli nie trzeba będzie szukać dalej. Ja nie znalazłam od czego to, ale przynajmniej wiem, że nie od białka i nie od ściółki. Na razie zastrzyki poprawiły bardzo sytucję.
olaihekate
Posty: 97
Rejestracja: sob sie 20, 2005 7:49 am

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: olaihekate »

Mój szczurek miał podobne strupki okazało się, że to świerzb.
A ja i tak Cię kocham...malutka:*
wolv
Posty: 2
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 2:45 pm

Ma?e strupki na ciele ogonka...

Post autor: wolv »

mam taki problem bo mój mały ma małe strupy na plecach. Nie wiem czy to poprostu jakieś zadropanie które sie zbliżniły czy jakieś parchy czy choroba skóry. Dostałem go i już taki był. Ma 1,5 roku. To miniaturka. Te strupki są 3.
Kia113625
Posty: 23
Rejestracja: śr cze 08, 2005 5:22 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Kia113625 »

Na twoim miejscu przeszłabym się do weta!!! Jeden z moich szczurków też miał kiedyś pełno strupów i okazało się że to choroba skóry!!!
Kia113625
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Kaka »

Na Twoim miejscu najpierw bym użyła opcji szukaj w celu przeszukania forum, bo tych tematów jest mase. Widze, ze jestes nowy dlatego odpowiem Ci na pytanie. przypuszczam, zę moze byc dto od ściółki, jeśli używasz trocin zmień na sioano lub granulat, jeśli siana zmień na granulat lub trociny, ja używam trocin zmieszaych z torfem, albo siankiem, bo moje szczurki nie mają uczulenia na trociny. Poprostu zmień rodzaj ściółki i zobaczysz jakie będa efekty. Moze byc to tez wynik przebialczenia, jeśli szczurek jadł za duzo wysokobiałkowych produktów, moze być to jakiś grzybek lub świerzb, same strupki mogsa naprawdę wiele oznaczac, moze to byc jjeszcze cos innego. W pierwszej kolejności zmieniłabym rodzaj ściółki, wproqwadziła do diety dużo warzyw i owoców, ale ograniczyłą produkty zawierające białko (tzn. duzo iałka np. mleko, jogutrty, sery itp.) Jeśli to nie pomoze to udaj się do weta. Takie leczenie strupków z tego co wiem nie jest drogie
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: falka »

Kilka przykładowych tematów:

http://szczury.org/viewtopic.php?t=6707

http://szczury.org/viewtopic.php?t=7177

http://szczury.org/viewtopic.php?t=7575

Powinny Ci pomóc w zorientowaniu się, co dolega szczurkowi, jeśli nie - szukaj na własną rękę, podobnych tematów jest wiele. Możesz też napisać więcej danych: rodzaj ściółki, jakie dajesz mu jedzenie. Pozdrawiam!
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: ESTI »

[quote="wolv"]To miniaturka[/quote]

Możesz rozwinąć myśl, bo piersze słyszę o takim okazie. :?:
Obrazek
wolv
Posty: 2
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 2:45 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: wolv »

[quote="ESTI"]Możesz rozwinąć myśl, bo piersze słyszę o takim okazie. [/quote]

Poprzednia właścicielka tak mi powiedziała. Jest nieco większy od nawet sporych myszek, ale mniejszy od normalnego szczurka. Ma 1,5 roku i jest naprawde mały. Weterynarz stwierdził że to taki "szczur miniaturka, karzełek".

Dzięki za pomoc!!
douchee
Posty: 236
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 10:58 am

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: douchee »

W takim razie ja też mam taką miniaturkę :D Tutaj nie ma czym się chwalić, ale jest to spowodowane zbyt wczesnym odjęciem szczura od matki. Takie dzieciaki wyrastają na mniejsze niż te, które spędziły z mamusią przynajmniej 5 tygodni. Cola została zabrana już po 3... No i zrobiła się z niej "miniaturka", ale podoba mi się w niej to, ze jest taka drobna.
:)
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: ESTI »

[quote="douchee"]W takim razie ja też mam taką miniaturkę Tutaj nie ma czym się chwalić, ale jest to spowodowane zbyt wczesnym odjęciem szczura od matki. Takie dzieciaki wyrastają na mniejsze niż te, które spędziły z mamusią przynajmniej 5 tygodni. Cola została zabrana już po 3... No i zrobiła się z niej "miniaturka", ale podoba mi się w niej to, ze jest taka drobna.[/quote]

Albo jest z hodowli wsobnej.
Obrazek
douchee
Posty: 236
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 10:58 am

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: douchee »

Nie, o to się nie martwię i mam pewność, że jej rodzice nie byli spokrewnieni. Tyle zdążyłam się zorientować.
:)
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: ESTI »

[quote="douchee"]Nie, o to się nie martwię i mam pewność, że jej rodzice nie byli spokrewnieni. Tyle zdążyłam się zorientować.[/quote]

Nie pisałam tego konkretnie do Ciebie, tylko ogólnie do tematu. ;)
Obrazek
douchee
Posty: 236
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 10:58 am

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: douchee »

A, to spoko, bo zacytowałaś moją wypowiedź :D
:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”