Lista trujących roślin

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
ajlii
Posty: 459
Rejestracja: śr gru 01, 2004 12:58 pm

Lista trujących roślin

Post autor: ajlii »

tak, myślę że nie będzie problemu... :)
dziołchy: Nona, Kira, Oliwka, Sue, Tika, Fatima, Zulejka, Maszka, Latina, Penelopa, Kasjana

kawalery: Czarnul, Eliasz, Borys, Klimek, Ziemek, Milan, Dylan, Pedro, Cedrik, Maksim
Dziabka
Posty: 16
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 2:21 pm

Lista trujących roślin

Post autor: Dziabka »

A mój Szczurasek uwielbiał pestki z jabłek... A ja mu ich nie zabierałam. Ale on głupi nie był- wyjadał tylko biały środek (czyli zarodek), a zostawiał brązową skórkę (okrywa nasienna). Z tego co wiem, to właśnie okrywa jest szkodliwa, zawiera np. związki fenolowe, glikozydy cjanogenne (jak sama nazwa wskazuje powstają z nich cjanki... A cjanowodór to znana trująca substancja) itp. :!:
Nawet nie mam zdjęcia mojego Szczurkosia...
Agatonek
Posty: 17
Rejestracja: pn wrz 26, 2005 8:29 pm

Lista trujących roślin

Post autor: Agatonek »

Nie jestem pewna gdzie mogę o to zapytać - czy grubosz jest trujący? To moja ukochana roślinka i nie mam zamiaru pozbywać się jej z pokoju. Wczoraj żabcia nawcinała się tego, spalonej zapałki, ziemi i trochę wymiotowała... nie jestem pewna po czym... (naprawdę odrobinę, nie zauważyłabym na pewno, gdybym akurat nie spojrzała na nią - trzymała łapki przy pyszczku jakby się myła, ale po chwili usunęła je, wypluła co miała do wyplucia, przeszła się po klatce i wróciła do molestowania mnie wzrokiem ;)). Mam też w pokoju wielką jukkę, ale jak już zdoła wejść do doniczki to kopie w ziemi i zupełnie nie przejmuje się tym wielkim pniem ;). Czasem jeszcze dobiera się do maminego beniaminka i szeflery, ale zazwyczaj natychmiast jest przez właścicielkę "przestawiana" ;)
(\ /)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Lista trujących roślin

Post autor: mataforgana »

fikus benjamin jest trujący - jego liście i łodygi zawierają mlecznobiały sok, który jest szkodliwy :/ co do grubosza, nie wiem. ale z fikusem - OSTROŻNIE.
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
an
Posty: 1480
Rejestracja: pn lip 11, 2005 5:03 pm

Lista trujących roślin

Post autor: an »

grubosz... mojej kolezanki szczurcia nazarla sie kiedys "drzewka szczescia" i umarla... nie wiem, czy to byla bezposrendia przyczyna zgonu, ale wszystko na to wskazuje...
Black American Irish, Black Hooded, Dumbo Topaz, Dumbo Rex Black, Dumbo Rex Merle Lilac Aguti, Dumbo Blaze Beige Fuzz
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Lista trujących roślin

Post autor: Mycha »

Groszek- wyłącznie łodygi, nasiona zjadalne/inna sprawa w przypadku groszku ozdobnego
Wiśniowate- dla szczurów na pewno nie- brzoskinie dla przykładu są przysmakiem w moim stadku, a wiśnie tylko lekko spróbowane, bo są kwaśne, ale soczki z wiśni jak najbardziej
Rabarbar- jem ja i moje szczury dostały raz czy dwa, ale np. dla papug jest trujący
Rącznik- 10 ziaren to śmiertelna dawka dla człowieka- stosowany w lecznictwie po ugotowaniu. Działa przeczyszczająco, ale nie polecam testować na ogonkach...
Pokrzywa- napary szczurki piły i będą pić i najwyraźniej całkiem im smakuje. Jednak korzeń pokrzywy dla człowieka może wywołać nudności.
Sonchus arvensis<- dodać, mlecz polny, trujący
Ostatnio zmieniony sob lis 12, 2005 5:31 pm przez Mycha, łącznie zmieniany 1 raz.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
jagas
Posty: 119
Rejestracja: ndz maja 22, 2005 10:11 pm

Lista trujących roślin

Post autor: jagas »

nie wiedziałem gdzie wrzucić więc poszło do roślin. O czosnku http://www.petalia.com.au/Templates/Sto ... o=257#ct-4
Obrazek
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

Lista trujących roślin

Post autor: Korlis »

Moje dawne szczurki to się kiedyś zatruły liściem klonu
Ale grzybki,bez czarny i szałwie uwielbiały.....
:P
Joanka
Posty: 340
Rejestracja: pt maja 27, 2005 4:08 pm

Lista trujących roślin

Post autor: Joanka »

Czy ktoś może wie, jak się nazywają takie rośliny o kwiatach podobnych do róż, tylko delikatniejsze, białe, czasem niebieskie (farbowane), sprzedawane na wiosnę? Nie umiem tego lepiej opisać, może ktoś zrozumie i trafi na zdjęcie... Bo Falka mi ukradła bukiet z wazonu :/, co prawda suszony i stojący tam od pół roku, ale na wypadek, gdyby się okazało, że coś z niego zjadła, chcę się upewnić, że ta roślina nie jest trująca.
Some men like the fishing
And some men like fowling
And some men like to hear
The cannonballs are roaring
Me - I like sleeping
Awatar użytkownika
guziczek
Posty: 51
Rejestracja: śr maja 03, 2006 2:14 pm
Lokalizacja: kraków

Lista trujących roślin

Post autor: guziczek »

ja w książce o szczurach wyczytałam, że paprotka jest trująca.

Joanka czy chodzi o frezje? na jednej gałązce takie gęste dzwoneczki. mają bardzo intensywny zapach i często są sprzedawane jako farbowane...
Joanka
Posty: 340
Rejestracja: pt maja 27, 2005 4:08 pm

Lista trujących roślin

Post autor: Joanka »

Nie, nie frezje. Białe kwiaty, na pierwszy rzut oka wyglądają jak róże.
Some men like the fishing
And some men like fowling
And some men like to hear
The cannonballs are roaring
Me - I like sleeping
Viss
Posty: 928
Rejestracja: sob maja 06, 2006 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa Grochów

Lista trujących roślin

Post autor: Viss »

Moze uda Ci sie znalezc foto?
I am not from your tribe.
Joanka
Posty: 340
Rejestracja: pt maja 27, 2005 4:08 pm

Lista trujących roślin

Post autor: Joanka »

Jak znajdę foto, znajdę i nazwę, wtedy sama poszukam o właściwościach. Problem w tym, że pod hasłem "rośliny ozdobne" mogę szukać w nieskończoność.
Na szczęście na razie nic złego się nie dzieje.
Some men like the fishing
And some men like fowling
And some men like to hear
The cannonballs are roaring
Me - I like sleeping
Awatar użytkownika
guziczek
Posty: 51
Rejestracja: śr maja 03, 2006 2:14 pm
Lokalizacja: kraków

Lista trujących roślin

Post autor: guziczek »

długo myślałam i już chyba wiem o co chodzi. goździk (tylko ten z dużych)

http://www.ogrody.cvd.pl/pliki/kwiaty2.html
jak zjedziesz niżej to tam jest foto.
Joanka
Posty: 340
Rejestracja: pt maja 27, 2005 4:08 pm

Lista trujących roślin

Post autor: Joanka »

Nie goździk. Białe, wygląda jak róża. :>
W każdym razie albo nie trujący, albo nic z niego nie zjadła, bo wszystko z nią w porządku. Chyba przejdę się do kwiaciarni i sama sprawdzę, jak ta roślina się nazywa.
Some men like the fishing
And some men like fowling
And some men like to hear
The cannonballs are roaring
Me - I like sleeping
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”