Zygmunt i Inka :)

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Tavienne
Posty: 35
Rejestracja: sob gru 10, 2005 1:29 pm
Kontakt:

Zygmunt i Inka :)

Post autor: Tavienne »

Chciałabym przedstawić Wam moje dwa kochane gargulce :) Ten biało-czarny łotrek to Zygmunt (ma już 4 latka), a biała samiczka nazywa się Ineczka(2,5 m-ca).Czyż nie są cudowne ?;D



Obrazek

Obrazek

Temat przeniesiony/ESTI
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Zygmunt i Inka :)

Post autor: mataforgana »

śliczne... Inka ma duże ślepka :)

mieszkają razem, czy oddzielnie? Zygmuś jest wykastrowany?
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Zygmunt i Inka :)

Post autor: ESTI »

Zygmunt ma 4 lata??? Mozesz cos blizej i wiecej na pisac, bo jestem zaskoczona wiekiem?
Obrazek
Tavienne
Posty: 35
Rejestracja: sob gru 10, 2005 1:29 pm
Kontakt:

Zygmunt i Inka :)

Post autor: Tavienne »

Szczureczki mieszkają we 2 (od wczoraj !) i JUŻ bardzo się pokochały.Zygmunt odmłodniał przy Ince--> szaleją razem,biegają ( o ile to "bieganie" w wykonaniu Zygmusia mogę nazwac "bieganiem".. ale bardzo sie stara :wink: widać, że jest szczęśliwy :wink: ).Inka trafiła do mnie wczoraj z pobliskiego sklepu zoologicznego, a Zygmusia wzięłam rok temu ze Schroniska dla zwierząt.Miał wtedy 3 lata.Też jestem zaskoczona wiekiem, ale ponoć zdarzają się też szczury, które dożywają nawet lat 7 (!)
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Zygmunt i Inka :)

Post autor: mataforgana »

ponoć.... cos mi sie wierzyć nie chce....

myślę, że w schronisku sami nie wiedzieli ile może mieć lat i powiedzieli byle co, bo to mało prawdopodobne, żeby już wtedy miał 3 lata.
hmm, a ty chcesz mieć młode, znaczy chcesz, żeby Inka miała...?
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
Tavienne
Posty: 35
Rejestracja: sob gru 10, 2005 1:29 pm
Kontakt:

Zygmunt i Inka :)

Post autor: Tavienne »

Szczur był oddany przez właściciela, więc on napewno powiedział tak pracownikom.Wet dodał, że szczuras jest faktycznie bardzo stary i wiek, który podano--> prawdopodobny.No, ale nie jest to oczywiście 100% pewność.

Odnośnie Twojego pytanka--> absolutnie nie chcę, żeby Inka miała młode ! Szczurzyca jest jeszcze na to zbyt młoda, ale jak tylko skonczy 6 m-cy chcę ją wysterylizować..
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Zygmunt i Inka :)

Post autor: mataforgana »

o czym ty mówisz??? :| jakie 6 miesięcy??? :|

dziewczyno... ona na dobrą sprawę JUŻ może mieć młode.... i już może być zaciążona...
ty poczytaj lepiej na forum najpierw i jak najszybciej rozdziel te szczury...
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
Tavienne
Posty: 35
Rejestracja: sob gru 10, 2005 1:29 pm
Kontakt:

Zygmunt i Inka :)

Post autor: Tavienne »

Powiedziano mi, że 5-6 m-cy to dobry wiek na sterylizację ! Skoro tak mówisz.. rety, jestem przerażona ! Chyba jeszcze dzisiaj polecę do weta...CO RADZISZ ?!
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Zygmunt i Inka :)

Post autor: mataforgana »

oj, napisałam nieprecyzyjnie. wiek na sterylizajcę ok, ale chodzi mi o to, że do tego czasu, to twoja Inka juz moze miec pare razy młode.... całkiem możliwe, ze Zygmunt jest już za stary na zapłodnienie, ale ja bym w żadnym wypadku nie ufała w to. bo kto go tam wie... poza tym, on wcale nie musi mieć tych 4 lat. faktycznie, nie przecze że to staruszek, ale naprawde... nie znasz jego losów od poczatku, nie wiesz, ile razy przechodził z rak do rąk i kiedy sie tak naprawde urodził, a prawdziwe dane zagineły po drodze. po prostu dla mnie złym pomysłem było dokupienie samiczki...
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
Tavienne
Posty: 35
Rejestracja: sob gru 10, 2005 1:29 pm
Kontakt:

Zygmunt i Inka :)

Post autor: Tavienne »

Myślałam, że prędzej zgodzą się szczury odmiennej płci.No, a teraz już Iny nie oddam.Odnośnie zapłodnienia: napisałam to już w wątku o steryli.Inka była w tej samej klatce ze swoim bratem.. więc.. czyżby kwestia odnośnie ciąży była już przesądzona ?! Boże..
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Zygmunt i Inka :)

Post autor: mataforgana »

naprawde nie chce cie stresowac, ale to sie zdarza... nadzwyczaj często. sama byłam w kinderniespodziankowej sytuacji...
szkoda, że nie poczytałaś na forum zanim zdecydowałaś o kupnie drugiego szczurka. domyslam się, że zdążyłaś ją pokochac, jest śliczna... skoro masz 2 klatki, proponuje jak najszybciej rozdzielic szczury. i... obserwować dziewuszkę.

cóż. nie ma co teoretyzować. poszukaj na forum o objawach ciąży, uzbroj się w cierpliwość i... obserwuj.

mam nadzieję, że nie będziesz mieć problemu.
aha, nawet jesli jest zaciążona, to istnieje realna szansa, że miot nie będzie duży, Ina jest jeszcze młoda... moja Agrafcia urodziła tylko 7 maluchów...
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
Tavienne
Posty: 35
Rejestracja: sob gru 10, 2005 1:29 pm
Kontakt:

Zygmunt i Inka :)

Post autor: Tavienne »

Dzięki Ci.. ale nie potrafię być cierpliwa w takiej sytuacji ! Zawsze byłam przeciwniczką bezmyślnego rozmnażania,a tutaj.. i mnie taki niewdzięczny los spotkał !! ( jeszcze nie wiadomo.. i tym sie pocieszam).Długo szukałaś domów dla szczurzątek ? Oby się okazało, że wszystkie dobrze trafiły..
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Zygmunt i Inka :)

Post autor: mataforgana »

cóż... sama yłam zupełnie zielona na początku. i 5 maluchów powędrowało do węża, tuż po narodzinach... zostały 2 maluchy, Niteczka jest ze mną do dziś, Tajson bardzo szybko ( w dniu narodzin... ) miał zapewniony świetny domek.
jakiś czas temu wplatałam się w akcję ratowania maluchów z zoologa, były śliczne i znalazły się domki dla kilkunastu maluchów wśród forumowiczów... dasz radę, coś wymyślimy, jakby coś.
pamiętaj - dużo zdjęć bąbelków i systematyczne relacje z ich życia to podstawa do znalezienia chętnych.
:)

no ale miejmy ciągle nadzieję, że to nie będzie konieczne...
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
Tavienne
Posty: 35
Rejestracja: sob gru 10, 2005 1:29 pm
Kontakt:

Zygmunt i Inka :)

Post autor: Tavienne »

Będę robić co w mojej mocy.Relacje tez pojawią się na 100%.. jeśli będą musiały.A Inka od kiedy zbudowała to gniazdo.. nie rusza się z niego nawet na krok.Czy to o czymś świadczy?

Osnośnie twojej szczurki:szkoda strasznie tych maleństw.Nie mniej jednak cóż--> siła wyższa.. skąd moglaś wiedzieć...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”