Straszne głupoty o szczurach

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Nisia »

Co do podejścia do nowych - proszę http://szczury.org/viewtopic.php?t=8837

Dodano po 57 sekundach:

I nic więcej nie napisze, choć mnie korci. Życie powie.

Dodano po 2 minutach:

Ja tylko chciałam obronić swój ulubiony sklep i wytłumaczyć, czemu uważam krytykę sklepu za bezzsadaną. A przy okazji wyjaśnić, jak to jest z tymi trocinami i siankami. Skoro uznałas moje zdanie sprzeczne z Twoim za obrażające Ciebie - Twoja sprawa.
ifuritka
Posty: 62
Rejestracja: czw lis 03, 2005 10:53 am

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: ifuritka »

I brawo... jednego forumowicza mniej... a na spokojnie daloby sie tyle wyjasnic.. mowisz ze masz dosc niemyslacych studentow a sama nie myslisz o tym co piszesz i ranisz ludzi... przeprosiny po czasie jak widac o kant stolu mozna potluc... Szkoda.. a niby taka mila atmosfera na forum...
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: ESTI »

Chcialam sprostowac:
[quote="niunia83"]ps. takie wycieki moga rownie z wynikac z braku wit. K (chyba K-tej co wystepuje w masle), tak mi powiedzial kiedys weterynarz od malych zwierzat [/quote]

Wedlug dr Bieleckiego, to nie jest prawda, bo ilosc witaminy K ma sie do krwi a porfiryna to nie krew.
Obrazek
t-k-a
Posty: 29
Rejestracja: wt gru 13, 2005 10:56 pm

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: t-k-a »

Nie no to co ja slyszalem to to ze szczury maja trucizne w ogonach, ze po zjedzeniu miesa robia im sie czerwone oczy i zaczynaja gryzc ii..... no nie wiem to chyba wszycho :P
Bo każdy z nas ma ukryty talent ... :)
Obrazek
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Nisia »

I mam nadzieję, że w to nie uwierzyłeś, bo to jedne z najgorszych bzdur, które kształtują opinię publiczną nt. szczurów.
turybiusz
Posty: 354
Rejestracja: wt lis 01, 2005 3:00 pm

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: turybiusz »

Wedlug dr Bieleckiego, to nie jest prawda, bo ilosc witaminy K ma sie do krwi a porfiryna to nie krew.
To prawda, ale wycieki krwi spowodowane brakiem wit. K wygladaja podobnie jak wycieki porfiryny pod wpływem stresu i mogą się pomylić. Diagnozuje się to przy pomocy lampy ultrafioletowej (porfiryna pod nią świeci).
...
t-k-a
Posty: 29
Rejestracja: wt gru 13, 2005 10:56 pm

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: t-k-a »

[quote="Nisia"]I mam nadzieję, że w to nie uwierzyłeś, bo to jedne z najgorszych bzdur, które kształtują opinię publiczną nt. szczurów.[/quote]
------------------------------------------
Nie no co ty taki glupi nie jestem ....ee.... :?: ......to nie tak mialo wygaldac :P :wink:
Bo każdy z nas ma ukryty talent ... :)
Obrazek
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Mycha »

http://zachert-online.de/Wylatowo/wycinek-szczury.jpe
A co sądzicie o tym?
Poddaję weryfikacji.
Ja nie wierzę...
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Darek
Posty: 13
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 4:13 pm

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Darek »

Aciekawe kto by wierzył :?: :?:
Takie głupoty piszą wgazetach :wink:
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Mycha »

[quote="Darek"]Aciekawe kto by wierzył
Takie głupoty piszą wgazetach[/quote]
Skoro ktoś wierzy w to, że szczur - mały gryzoń ma truciznę w ogonie to hmm... Nic mnie nie zdziwi ;-)
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Shady Lane
Posty: 279
Rejestracja: sob cze 04, 2005 4:53 am

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Shady Lane »

Słuchajcie, tej głupoty nic nie pobije! Otóż wczoraj byłam u znajomej, miałyśmy iść na maisto. Magda się jeszcze szykowała, a ja w tym czasie wdałam się w pogawędkę z jej mamą. No i ona coś mówi, żebym przypomniała magdzie, że przed 15 ma być w domu, bo przychodzą goście, na co ja mówię, że oczywiście, zresztą sama muszę o tej porze wracać, bu muszę wyczyścić szczurom klatkę. Mama Magdy zakrztusiła sie herbatą, popatrzyła na mnie jak na przybysza z innej planety i mówi : "Szczury?! To ty masz szczury?! Taka porządna dziewczyna?! Szczury?! Przecież to niezgodne z prawem !!! Szczurów nie wolno trzymać w domu, bo ich obecność powoduje raka, a pozatym jest duże prawdopodobieństwo, że przeniosą na człowieka AIDS! Szczury można trzymać tylko w placówkach naukowych, żeby przeprowadzać na nich doswiadczenia!"
Ludzie, i to mówi matka trojga dzieci, dorosła kobieta, która skończyła studia ... Na początki myślałam, że nie wytrzymam i wybuchnę śmiechem, ale potem po prostu głos mi odebrało. Jednak zgodnie z moją zasadą "głupszym się ustępuje" powiedziałam "Tak? No co pani nie powie? Nie wiedziałam...W takim razie zastanowie sie, czy nie oddać szzcurów do jakiegoś labolatorium". Kobietę tę wypowiedź usatysfakcjonowała, bo dłużej nie drążyła.
Ja nie wiem skąd sie takie mity biorą...
nezu
Posty: 1686
Rejestracja: ndz maja 23, 2004 3:59 pm
Kontakt:

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: nezu »

Jesli wierzyc tej kobiecie to juz powinnam nie zyc... :shock:


Slyszalam o jadzie w ogonie, o przenoszeniu chorob i tede..
Ale zeby AIDS? O_O(swoja droga, AIDS sier nie przenosi, przenosi sie HIV, przedszkolak powinien to wiedziec a co dopiero kobieta po studiach, bez wzgledu na to jakich, trabi sie o tym od bardzo dawna. AIDS jest nastepstwem HIV).
Raka? Rak zarazliwy? O_O

Kto dal tej kobiecie studia skonczyc? W lape dala czlowiekowi czy jak?


A potem sie dziwic ze spoleczenstwo jest takie skamieniale jesli idzie o szczurze poglady...
Shady Lane
Posty: 279
Rejestracja: sob cze 04, 2005 4:53 am

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Shady Lane »

wlasnie nezu, też tak myślę. Ale za takimi ludźmi nie nadążysz. Oni mają swoją filozofie, i wszystko wiedzą najlepiej. Przykre ...
anka
Posty: 10
Rejestracja: śr gru 21, 2005 6:53 pm

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: anka »

cytat:szczury trzymane parami lub nawet wwiększej liczbie dają się rownie dobrze oswoić i dlatego w zasadzie nie powinny być hodowane pojedyńczo (bezsęsu)
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Korlis »

Eh,i inni sie dziwia dlaczego ludzie nie lubia szczurów
Jka takie głópoty słysza to im sie nie dziwie
:P
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”