[KICHANIE] stres

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[KICHANIE] stres

Post autor: ESTI »

Termitka zle robisz, powinnas:
- nakladasz troszke masci na palec wskazujacy,
- rozsmarowujesz miedzy nim a kciukiem,
- bierzesz szczurka,
- trzymasz ostroznie, ale mocno,
- jednym szybkim ruchem wcierasz w nosek i okolice, a druga reka podtrzymujesz, zeby nie uciekl,
- dajesz szczurkowi dropsa w nagrode,
- puszczasz go wolno.
;)
Obrazek
turybiusz
Posty: 354
Rejestracja: wt lis 01, 2005 3:00 pm

[KICHANIE] stres

Post autor: turybiusz »

Martyna93 napisała:
jak zobaczyc zapalenie płuc u ogonków, czy jak ogonek psika mokrym katarkiem czy to jest zapalenie płuc u ogonków
Katar to jeszcze nie powód do paniki, trzeba podawać szczurkowi cos wzmacniajacego organizm i po kilku dniach powinien przejść. Może być też objawem alergii. Jesli jednak katar nie mija lepiej zgłosic się do weterynarza, nim rozwinie się z niego coś poważniejszego.
Przy poważniejszych chorobach układu oddechowego szczur często wydaje z siebie dziwne dźwięki przy oddychaniu (różnego rodzaju świsty, grzechotanie, bulgotanie itp.). Zapalenie płuc może przebiegac bezobjawowo. Wiele chorób objawia się wyciekami porfiryny, więc nawet jeśli szczur wygląda dobrze, ale ciągle pojawiają się te wycieki, lepiej go przebadać, ale bez wpadania w panikę, niektóre szczury zdaje się maja taką urodę, że wydzielają tej porfiryny więcej niz inne.
...
Termitka
Posty: 35
Rejestracja: pt gru 30, 2005 11:22 am

[KICHANIE] stres

Post autor: Termitka »

ESTI zdaję sobie sprawę że mója metoda raczej nie jest poprawna:(
Ale udało mi sie posmarować nochala palcem jak mały spał więc może jakoś dojde do wprawy.
W ogóle to zauważyłam pozytywne objawy, Amperek biega więcej niż dotychczas, więcej je i pije i chyba ciut mniej kicha...tak mi sie przynajmniej wydaje...oby tak dalej:)
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[KICHANIE] stres

Post autor: ESTI »

Termitka to nie mialo zabrzmiec jak krytyka, tylko jako pomoc.
Ja wiem, ze radzisz sobie wspaniale jak tylko potrafisz.

Oby to byly tylko trociny...niech maly szybciutko powraca do zdrowia. ;)
Trzymam mocno kciuki.
Obrazek
Termitka
Posty: 35
Rejestracja: pt gru 30, 2005 11:22 am

[KICHANIE] stres

Post autor: Termitka »

[quote="ESTI"]Termitka to nie mialo zabrzmiec jak krytyka, tylko jako pomoc.
Ja wiem, ze radzisz sobie wspaniale jak tylko potrafisz.[/quote]

Ale ja wcale nie odebrałam tego jako krytykę:)
Jestem wdzięczna za pomoc i za informacje co jest dobre dla mojego szczurasa:)
Termitka
Posty: 35
Rejestracja: pt gru 30, 2005 11:22 am

[KICHANIE] stres

Post autor: Termitka »

Mój maluch ma się coraz lepiej, już prawie wcale nie kicha, oddycha bez efektów dźwiękowych no i już bez problemu daje sobie nochala posmarować palcem:)
Dziękujemy Wam wszystkim za cenne uwagi i porady:)
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[KICHANIE] stres

Post autor: ESTI »

Termitka bardzo sie ciesze, ze z maluszkiem lepiej. Oby tak dalej. ;)
Obrazek
Dani-kun
Posty: 5
Rejestracja: wt sie 17, 2010 9:59 pm

Re: [KICHANIE] stres

Post autor: Dani-kun »

Witam.
Swoje szczurki mam od 3 dni. Martwi mnie ciągłe kichanie u jednego z nich i wydawanie dziwnych "pochrumkiwań" - w klatce robi to dość rzadko, natomiast kiedy wyjmę go na ręce kicha, psika i chrumka praktycznie cały czas. :-[ Nie wiem, czy to ze stresu, czy może coś poważniejszego. Na nosku pojawił mu się też ten "krwawy wyciek (nie dużo, ale jednak). Przeglądałem forum i przeczytałem jakie lekarstwa i preparaty należy podawać szczurkom żeby je wzmocnić, niestety mieszkam w UK (Nie do wszystkiego mam dostęp, ciężko mi szukać odpowiedników). W każdym bądź razie dodałem do wody ogonom (1/3 - 1/4 tabletki na 100ml) Rutinoscorbin, szczurki dostały również truskawkowego Actimela i świeżą truskawę(zawierają dużo wit. C). Czy to wystarczy? Co jeszcze mogę im podać z owoców/warzyw lub bardziej popularnych produktów, żeby zaleczyć katar ( A może to tylko katar "stresowy"?). Dodam jeszcze, że oba szczurki nie są szczególnie zainteresowane jedzeniem (szczególnie w dzień) - zjedzą coś, bo zjedzą, ale nawet truskawkę ciężko im ruszyć, czy tego Actimela, mam nadzieję, że to ze stresu, a nie z powodu choroby.

PS. Nie chce przedobrzyć, proszę o rady.
PS2. Chciałbym usłyszeć jakieś konkretne wskazówki, więc nie odsyłajcie mnie do wyszukiwarki i nie "chowajcie" się za nią.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [KICHANIE] stres

Post autor: Paul_Julian »

Kichają, bo są w nowym domku :) Dlatego tez moga nie jesc okreslonych rzeczy, bo po prostu ich nie znają. Ale pełna miseczka suchego musi być :) W dzień nie jedzą , bo w dzień pewnie śpią.
Mogą pochrumkiwać , bo mają troszkę zatkane nochalki. Na Twojej ręce jest coś ciekawego (wielki świat! ) , więc zaczynają niuchać , albo sie ekscytują , i wtedy chrumkają . Mogą też kichac od trocin czy siana -zmień na żwirek i reczniczki papierowe.

Woda z rutinoscorbinem jest pewnie kwasna, więc nie wiem czy wypiją . Mozesz dawać kropelkę Echinacei albo Rutinacee czy Bioaron (syropki) . Ja daję 1 kroplę 3 x dziennie.
To wszystko to nie są zabiegi jednorazowe, więc ciezko oczekiwac od razu poprawy :)

Jesli by te wszystkie objawy nie przeszły po tygodniu, albo sie pogorszyły - najeżona sierść, pogorszenie dzwięków, większa ilość porfiryny- wtedy idz do weterynarza . W dziale "Weterynarze" ktoś był z UK (zresztą mamy na pewno kilku użytkowników z UK). I tak warto by było sie przejśc z nimi na kontrolę , zeby lekarz je osłuchał i sprawdzil czy nie mają pasozytów.

No, a na resztę pytań powinieneś znaleśc odpowiedzi w spisach treści i w szukajce u góry :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Dani-kun
Posty: 5
Rejestracja: wt sie 17, 2010 9:59 pm

Re: [KICHANIE] stres

Post autor: Dani-kun »

Paul_Julian pisze:Mogą też kichac od trocin czy siana -zmień na żwirek i reczniczki papierowe.
Jako podłoże stosuje właśnie żwirek. ;)

Ok, dzięki, trochę się uspokoiłem - teraz w nocy szczuraski się ożywiły i skaczą po swoim domku (co-nieco przekąszając).

Pozdrawiam i jeszcze raz serdeczne dzięki! ;D
Sharkyy
Posty: 1
Rejestracja: pt lip 08, 2011 8:25 pm

Re: [KICHANIE] stres

Post autor: Sharkyy »

Witam jestem tu nowy pozwólcie że się dołączę z moim problemem. Mam mojego ogonka dopiero 2 dzień dzisiaj rano zauważyłem
że co chwile kicha i przeciera łapkami ryjek zaczyna mnie to martwić jak myślicie będzie to alergia na trociny czy raczej stres?
Przypominam że wczoraj mu nic nie było.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [KICHANIE] stres

Post autor: Paul_Julian »

Moze być i alergia na trociny i stres.
No i potrzebuje 2go szczurka tej samej płci, możesz zaadoptowac z forum, zeby nie kupowac ze sklepu http://szczury.org/viewtopic.php?f=2&t=22032
http://szczury.org/viewtopic.php?f=2&t=24678

Poczytaj temat o kichaniu i o zwirkach ( nie uczulają i nie przenosza pasozytów) , o klatce i o stadku, tam pisze jak łączyc szczury. No i inne tematy tez.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”