[Wyposazenie] - Z czego mozna zrobic domek

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

[Wyposazenie] - Z czego mozna zrobic domek

Post autor: Dixi »

Ja swoim też kiedyś takie robiłam, ale szybko je ścinały ząbkami :)
Pozdrawiam,
Aguśka
Silas
Posty: 29
Rejestracja: sob mar 18, 2006 8:45 am

[Wyposazenie] - Z czego mozna zrobic domek

Post autor: Silas »

Mój Tuptuś miał domek, który mu zrobiłem z głośnika [tworzywo sztuczne]. Jest dosyć spore a mycie nie jest trudne, odkręcam 4 śrubki otwieram, płukam i susze. Naprawdę fajnie to wygląda
Drapieżne chmury nad miastem wiszą, a ja siedzę tutaj sam otoczony ciszą, a w gazetach o mnie piszą że jestem RAPiszon, a ja dalej siedzę otoczony tą właśnie ciszą.
A ja otoczony moją ciszą, dziś cisza moją niszą, ona nie czeka aż marzenia się ziszczą, na nic nie liczę, siedzę i milczę, otoczony przez tą ciszę.
Iza
Posty: 58
Rejestracja: pt mar 31, 2006 2:42 pm

[Wyposazenie] - Z czego mozna zrobic domek

Post autor: Iza »

Ja moemu szczurasowi zrobiłam domek z kartonu, jak narazie jest zadowolony, myśle nad zrobieniem hamaku, może zaraz go zrobie ;)
sechmet
Posty: 555
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 11:32 am
Lokalizacja: Warszawa

[Wyposazenie] - Z czego mozna zrobic domek

Post autor: sechmet »

na początku miały kupiony drewniany domek ale tak go zasikały że się rozwalił, klej puścił i cały dach odpadł...
potem zrobiłam z glinianej domiczki z wyciętym otworem, ale ten pomysł miał jedną wadę, bo jak postawiłam go na półce to następnego dnia lądował na dole. co by było jakby jakiś szczur został przygnieciony... w końcu taka doniczka coś waży.
teraz mają domki z plastikowych doniczek przyczepionych do prętów, więc nie da rady zrzucić na dół, nie gryzą ich i jest super ;)
a na parterze, w kuwecie maja te stare gliniano- doniczkowe domki.
kiedyś robiłam im kartonowe ale przetrwały one tylko jeden dzień... a mi się nie chce
codziennie robić trzech domków od nowa ;)
she's got the devil in her heart ...
moje szczurki
Awatar użytkownika
ciufcia
Posty: 70
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 8:05 pm

[Wyposazenie] - Z czego mozna zrobic domek

Post autor: ciufcia »

Jak miałam Leośka to miał domek z donicy (plastikowej) przysłoniety kotarą, zawsze tam spał :) . Teraz jak bede miała szczurasa to zamierzam zrobic z glinianej doniczki, bo drewniana i plastikowa sie raczej nie sprawdzi (obgryzione...).
Na zawsze w moim sercu-[']Leon (Albinos) - 15 VI 2005r.[']

Klatka stoi pusta. I czeka...
Iza
Posty: 58
Rejestracja: pt mar 31, 2006 2:42 pm

[Wyposazenie] - Z czego mozna zrobic domek

Post autor: Iza »

czytałam, że szczurki niejedzą swoich domków, jednak widze, że w necie się mylili, bo wiekszość z was miała szczurki, które obgryzały domki. Fredziu naszczęście niezjada swojego domku, ze wzglegów osfajalnych domek został wyciagniety-to skutkuje!
Awatar użytkownika
ciufcia
Posty: 70
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 8:05 pm

[Wyposazenie] - Z czego mozna zrobic domek

Post autor: ciufcia »

Mój obgryzał, tzn dostałam go z tym 'domkiem' i był wyszczerbiony. U mnie w domu juz nie obgryzał, moze tam był zestresowany bo dzieciaki go męczyły? A może dla rozrywki? Sama nie wiem co mogło być przyczyną.
Na zawsze w moim sercu-[']Leon (Albinos) - 15 VI 2005r.[']

Klatka stoi pusta. I czeka...
Fatty
Posty: 878
Rejestracja: wt kwie 04, 2006 4:24 pm

[Wyposazenie] - Z czego mozna zrobic domek

Post autor: Fatty »

Włąśnie rozpoczełam pracę nad masą papierową z której to mam zamiar ulepić sczurzą chałupkę... tak, zdaję sobie sprawę,że do trwałych tego rodzaju domek nie należy(dlatego też przygotowałam sporą porcję papieru-od razu na kilka domków), ale za to jaką mam przy tym frajdę :D
Panowie szczurowie: Ikon & Fabio <3

Dzięki długoletniej wprawie, sama siebie trawię (:
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

[Wyposazenie] - Z czego mozna zrobic domek

Post autor: mazoq »

Fatty, świetny pomysł z tym domkiem-kulą! też tego spróbuję :)
Awatar użytkownika
Oleczka
Posty: 1338
Rejestracja: wt lut 07, 2006 11:15 pm
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Kontakt:

[Wyposazenie] - Z czego mozna zrobic domek

Post autor: Oleczka »

ja tez taki robilam ale mi nie wyszedl nie trzymalo sie balonika :/ chyba malo zdolna plastycznie jestem :P
Mój Sklep dla Gryzoni - Gryzoland
http://www.gryzoland.pl
Dory
Posty: 1268
Rejestracja: sob lut 04, 2006 3:38 pm

[Wyposazenie] - Z czego mozna zrobic domek

Post autor: Dory »

Fatty podaj proszę proporcję masy ;)
Grubasy zapraszają do galerii -> http://szczury.org/album_personal.php?user_id=2925
Ami (07.05.2006) ze mną od 12.06.2006
Caspuś (07.09.2006) ze mną od 11.10.2006
Docencik (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
Dziekaniątko (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
Awatar użytkownika
Maugosia
Posty: 829
Rejestracja: pn lip 11, 2005 1:39 pm
Lokalizacja: Tychy

[Wyposazenie] - Z czego mozna zrobic domek

Post autor: Maugosia »

O takim domku juz kiedys pisano: =[TUTAJ]=
Obrazek
Obrazek
Dory
Posty: 1268
Rejestracja: sob lut 04, 2006 3:38 pm

[Wyposazenie] - Z czego mozna zrobic domek

Post autor: Dory »

Dzięki ;)
Grubasy zapraszają do galerii -> http://szczury.org/album_personal.php?user_id=2925
Ami (07.05.2006) ze mną od 12.06.2006
Caspuś (07.09.2006) ze mną od 11.10.2006
Docencik (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
Dziekaniątko (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
Fatty
Posty: 878
Rejestracja: wt kwie 04, 2006 4:24 pm

[Wyposazenie] - Z czego mozna zrobic domek

Post autor: Fatty »

Co do proporcji to ja robiłam na oko ;) odsączyłam mase, połączyłam z klejem zrobionym z z mąki, oblepiłam balonik..tylko,że nie wyjdzie mi z tego kula :P nadmuchałam za duży balonik i zrobiłam zbyt mało masy( a wydawało mi się,że wystarczy na przynajmniej 2 domki ;) )... w kazdym razie jest domek w kształcie połówki kokosa, i aktualnie suszy sie na parapecie.

Strasznie przyjemna taka robota :D ciapałam się w tej masie i miałam radochę, jak dziecko . Dziś na noc, namaczam kolejną porcję papieru(tym razem wiecej) i jutro słodkiego powrotu do lat dzieciństwa, ciąg dalszy ;)
Panowie szczurowie: Ikon & Fabio <3

Dzięki długoletniej wprawie, sama siebie trawię (:
Awatar użytkownika
ciufcia
Posty: 70
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 8:05 pm

[Wyposazenie] - Z czego mozna zrobic domek

Post autor: ciufcia »

Ja ostatnio taką pisanke robiłam :lol: świetny pomysł :D . Mój przepis: ;)
1. Dmuchamy balona i baardzo dokładnie zawiązujemy (ja na 2 petelki :P), bo gdyby uszło powietrze to cala robota by sie na nic nie zdała
2. Rozrabiamy mąke i wode na mase, podobną do nalesnikowej (dosyć rzadka, lejąca)
3. Drzemy gazety na kawalki ok 5x5cm, obklejamy z 1 strony i przyklejamy na balona
4. po przykryciu calego balona jedną warstwą równamy 'klejem' powierzchnie i przyklejamy kolejne gazety
5. Po nałozeniu 4-5 marstw wieszamy balona na sznurku i czekamy do calkowitego przeschniecia

PS. nie polecam przebijac balona, nawet jak warstwa zaschnie ;)
Na zawsze w moim sercu-[']Leon (Albinos) - 15 VI 2005r.[']

Klatka stoi pusta. I czeka...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”