Robaki, muchy, chrząszcze, karaczany

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Agnes
Posty: 36
Rejestracja: pt kwie 14, 2006 9:19 pm

Robalki

Post autor: Agnes »

Hmm musze sprubować nakarmić swoją szczurcie jakimś owadem - tylko sęk w tym, że ja się brzydze tych insektów :D ale może Wiki sama jakiegoś złapie;)
turybiusz
Posty: 354
Rejestracja: wt lis 01, 2005 3:00 pm

Robalki

Post autor: turybiusz »

A właściwie jaki jest sens w karmieniu szczurow owadami, skoro białko zwierzece można im dostarczać w inny sposób? Moze owady nie są niesamowicie inteligentne, ale są w stanie odczuwać ból. Zabawa w obserwowanie, jak szczur pożera żywą larwę muchy, przypomina mi zabawę w wyrywanie muchom skrzydełek...
...
tarantulek
Posty: 75
Rejestracja: wt lut 14, 2006 1:21 pm

Robalki

Post autor: tarantulek »

A są jakieś robaki i owady szkodliwe dla szczurów?
q*_*p Każdy szanujący się użytkownik powinien mieć podpis. (prawda?)
Klaudyna
Posty: 45
Rejestracja: czw mar 30, 2006 4:21 pm

Robalki

Post autor: Klaudyna »

CHYBA nie :drap: ale nie jestem pewna :cry:
turybiusz
Posty: 354
Rejestracja: wt lis 01, 2005 3:00 pm

Robalki

Post autor: turybiusz »

Na pewno szczurom moga zaszkodzic wszelkie jadowite stawonogi (rowniez niektore pajaki, wije, pluskwiaki). Poza tym wszystko co jaskrawo ubarwione może zawierać substancje szkodliwe dla szczura, znajdować się ona może też na włoskach gąsienic motyli. Ale nie wiem na ile jest to dla szczura niebezpieczne. Na pewno istnieje pewne ryzyko gwałtownej reakcji alergicznej.
...
mery666
Posty: 161
Rejestracja: pn mar 06, 2006 4:05 pm
Kontakt:

Robalki

Post autor: mery666 »

moja paskuda okrutnie wzgardziła mymi zmaganiami z dżdżownicą i po krótkiej, ale jak znaczącej wymianie spojrzeń ja-ona-robak, ten ostatni został wykapultowany z powrotem na ogródek :roll:
A myślicie, że takie muszki owocówki mogą zjadać??pamiętam, jak w tamtym roku, kiedy owocówek był ogrom i latały wszędzie, moja szciura jedną, czy dwie złapała...
Merrry
<3D--...-'''-...
[*]Matrix[*]Bereta[*]Uzzi[*]Mozarini
Wackowa
Posty: 208
Rejestracja: wt lip 26, 2005 8:11 am
Kontakt:

Robalki

Post autor: Wackowa »

hehe szukałam tematu i znalazłam ;) Pamiętam że mój śp. chomik także lubował się w muszkach ;) nieraz jak jakaś wparowała do klatki złapał i zjadł z wielkim smakiem. Mój zaś także śp. pies jamnik także lubił różne owady hehehe nieraz jak po pokoju latała mucha wołałam Figa łap muchę a ona już biegała aż złapała, lubiła też chrabąszcze, pająki nie no po prostu wszystko co jadalne hehehe myślę że moje szczury dostaną wkrótce jakąś grubiutką pożywną dżowniczkę :) :hihi:
Joanka
Posty: 340
Rejestracja: pt maja 27, 2005 4:08 pm

Robalki

Post autor: Joanka »

Chrabąszcze są pod ochroną. :P
Muszki owocowe szczur może jeść bez przeszkód, tylko nie wiem, czy dla zabawy nie wolałby czegoś większego. :) A dżdżownicę przed podaniem należy przegłodzić przynajmniej dobę, lepiej, żeby szczur nie żarł ziemi.
Some men like the fishing
And some men like fowling
And some men like to hear
The cannonballs are roaring
Me - I like sleeping
Awatar użytkownika
Nietoperzyca
Posty: 76
Rejestracja: pn sty 30, 2006 8:13 pm
Lokalizacja: Piła

Robalki

Post autor: Nietoperzyca »

Ech... dla mnie to jest dziwne. Takie straszne jest dla was dawanie wężom żywych szczurów jest złe i straszne ale dawanie szczurom żywych owadów już nie. Wiem, że owady są nizej w stopniu ewolucji i w ogle... ale jak dla mnie w koncu zycie to zycie...
Wackowa
Posty: 208
Rejestracja: wt lip 26, 2005 8:11 am
Kontakt:

Robalki

Post autor: Wackowa »

Niestety takie jest życie. My możemy mówic że to złe, ze tak nie powinno byc, ale ci co hodują węże mają to centralnie w ..... . Tu masz racje, to też życie, taki jest tok życia, tego ze zwierzęta sie nawzajem pożerają nic nie zmieni, i to ze podamy jednego robaczka na miesiąc szczurowi też nic nie zmieni... Wiadomo że nikt znas nie da rady uratowac każdego zwierzaka, każdej roślinki... w takim razie co byśmy jedli?? kamienie?? no bo chyba kamienie to martwa częśc przyrody...
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Robalki

Post autor: Lulu »

Na prawde nie potrzebujemy na forum nastepnej dyskusji o wezach, zwlaszcza, ze temat o czyms innym. Wiec prosze sie nie zbaczac z tematu, nastepne offtopy beda usuwane.
marchewa
Posty: 1272
Rejestracja: śr lis 02, 2005 1:05 pm
Kontakt:

Karaczany brazylijskie

Post autor: marchewa »

No sami zobaczcie: karaczany brazylijskie
Czy rzeczywiście jest tak jak pisze ten pan i nasze małe kochane ogonki jedza takie paskudztwa??? :shock:
I wish I was a punk rocker with flowers in my hair, In 77 and 69 revolution was in the air
I was born too late to a world that doesn’t care, I wish I was a punk rocker with flowers in my hair
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Karaczany brazylijskie

Post autor: Lulu »

a czemu nie? ;)

co prawda nie wygladaja zbyt apetycznie... ale to samo moge powiedziec o innych owadach (czy tez 'robaczkach'), ktore w szczurzej diecie sie moga znalezc...
Yshia
Posty: 499
Rejestracja: czw kwie 20, 2006 10:14 pm

Karaczany brazylijskie

Post autor: Yshia »

ja tam nie wiem, ale myślę że skoro nie chcemy by węże zjadały nasze ogonki, to chyba równie niehumanitarne jest podawanie naszym podopiecznym innych żywych stworzeń..
Cytuję tekst z opisu tego Pana:
"Myszy i szczury(i inne gryzonie) wprost uwielbiaja polować na tego typu zwierzaczki. Nie męczmy ich w kółko zbożem i marchewką. Gwarantuję niesamowite widowisko!"
No nie wiem.. Pewnie terraryści hodujący węże też uważają że podawanie żywego pokarmu jest "niesamowitym widowiskiem" ...
~~jestem chora~~
lenalove
Posty: 557
Rejestracja: wt sty 31, 2006 10:07 pm

Karaczany brazylijskie

Post autor: lenalove »

aż mam odruch wymiotny.. :sad3:
moje aniołeczki: Natka ['], Miszel [']- zawsze w moim serduchu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”