Ulubione przysmaki Waszych milusińskich ;)

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Patha
Posty: 372
Rejestracja: pn mar 27, 2006 6:42 am
Kontakt:

Ulubione jedzonko

Post autor: Patha »

ja polecam kolbe!!! mój szczur ją uwielbia! a tak w ogóle to kolba ma plusa bo przyczepia się ją do klatki i szczur nie jest w stanie nigdzie jej wynieść :hihi:
Venio
Posty: 152
Rejestracja: wt kwie 18, 2006 9:01 pm
Kontakt:

Ulubione jedzonko

Post autor: Venio »

[quote="Patha"]a tak w ogóle to kolba ma plusa bo przyczepia się ją do klatki i szczur nie jest w stanie nigdzie jej wynieść[/quote] hehe dobrze powiedziane ;) ;) ;) ale gdyby jeszcze moje szczurki ją lubiły :P ani nie tkneły ani jednej. Serowej równiez nie...
Obrazek
[*] Psychol
Fatty
Posty: 878
Rejestracja: wt kwie 04, 2006 4:24 pm

Ulubione jedzonko

Post autor: Fatty »

[quote="Venio"] ale gdyby jeszcze moje szczurki ją lubiły ani nie tkneły ani jednej. Serowej równiez nie...[/quote]
to może zasmakowałyby w kolbie wyrobu domowego ? Są gdzieś przepisy na forum.
Ja swoim takową pyszotę przyrządzilam( z ziaren i suszonych owoców) i wszyscy
:moje szczurasy, jak i ja( bo kolbę zaserwowałam im w nocy, co by je czymś zająć aby nie było upierdliwego gryzienia prętów mającym mi dać do zrozumienia,że chciałyby sobie na wolności pośmigać- i miałam chwilę spokoju ;) ) byliśmy zadowoleni. Tak więc polecam :)
Panowie szczurowie: Ikon & Fabio <3

Dzięki długoletniej wprawie, sama siebie trawię (:
niebieskooka
Posty: 9
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 10:33 am

Ulubione jedzonko

Post autor: niebieskooka »

Speedy najbardziej lubi chyba takie kolorowe kołka co są w karmie i sałate, a Oskar chrupki kukurydziane i takie brązowe kulki^^ :D
KaRa
Posty: 819
Rejestracja: pn gru 22, 2003 10:11 pm

Ulubione jedzonko

Post autor: KaRa »

Wczoraj byłam w pewnym sklepie zoologicznym i mieli tam najrozniejsze pokarmy na wage, najrozniejszych firm i wybralam trzy najlepsze jest w nich naprawde duzo pysznosci!
Co o tym sadzicie sa suszone banany,truskawki,jablka,chrupeczki sa, orzechy,najrozniejsze ziarna itp
http://i64.photobucket.com/albums/h180/ ... 0/tn10.jpg
http://i64.photobucket.com/albums/h180/ ... 0/tn11.jpg
Obrazek
Shurka
Posty: 414
Rejestracja: czw mar 02, 2006 6:07 pm
Kontakt:

Ulubione jedzonko

Post autor: Shurka »

u nas w sklepie nie ma niestety suszonych warzyw, natomiast znalazlam takowe w ROSSMANIE (suszone banany) oraz w Silesii w Katowicach (suszone ziola i owoce chyba również).
zapraszamy do naszej galeryji ;)

oraz na temat poświęcony nam
Fatty
Posty: 878
Rejestracja: wt kwie 04, 2006 4:24 pm

Ulubione jedzonko

Post autor: Fatty »

[quote="KaRa"]Co o tym sadzicie sa suszone banany,truskawki,jablka,chrupeczki sa, orzechy,najrozniejsze ziarna itp
http://i64.photobucket.co...aera10/tn10.jpg
http://i64.photobucket.co...aera10/tn11.jpg[/quote]

Kara!! bo się sama ślinić zaczęłam ! ;)
U mnie czegoś takiego nie ma niestety, ale po suszone bananki to jestem skłonna wybrać się na drugi koniec miasta, bo tylko tam je mają a jestem ich zwolenniczką na stopniu równym,co moje ogony ;)
Panowie szczurowie: Ikon & Fabio <3

Dzięki długoletniej wprawie, sama siebie trawię (:
lenalove
Posty: 557
Rejestracja: wt sty 31, 2006 10:07 pm

Ulubione jedzonko

Post autor: lenalove »

super ta karma na wagę... Ja zawsze robiłam sama mieszanki.. tj pokarm dla gryzoni + pestki+ suszki i teraz mieszam jeszcze z ziołami dla szczurków..
moje aniołeczki: Natka ['], Miszel [']- zawsze w moim serduchu
Wackowa
Posty: 208
Rejestracja: wt lip 26, 2005 8:11 am
Kontakt:

Ulubione jedzonko

Post autor: Wackowa »

Moje kochane maleństwa uwielbiają gotowany ryż z gotowanym mięskiem. To wszystko wymieszane i oczywiście nie solone ;-) mam młodego psa i jak był szczeniakiem jadł takie obiadki, i często podkradałam mu z miski i dawałam ogonom :) to ich ulubione danie :)
violet
Posty: 279
Rejestracja: pt kwie 21, 2006 7:07 am

Ulubione jedzonko

Post autor: violet »

tak - gotowany ryz i makaron :) A moje szurki nie chca cos zjadac tych ziolek - niechetnie, ewentualnie wybiora mleczyki, a poza tym to zostawiaja wszystko :( Za to przescigaja sie w zjadaniu kolb - serowa znika po niecalych dwoch dniach :D Jak patrze jak sie z nimi mocuja mam wrazenie ze szybko wymysla jak ja sobie zdjac ;)
Obrazek
standard black hooded i blue berkshire oraz dumbo cocoa spotted :)

"Let go of complicated feelings, than there's no price to pay "
heckler
Posty: 3
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 7:03 pm

Ulubione jedzonko

Post autor: heckler »

Mój szczuras uwielbia jeść paluszki. :hihi: A także salate,ryż i mleko.(na szczęscie po spożyciu tego ostatniego pokarmu nie zauważyłem niczego złego,chociaż podaje sporadycznie i w wersji odtłuszczonej).
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

Ulubione jedzonko

Post autor: pomarańczowy jelcz »

[quote="heckler"]Mój szczuras uwielbia jeść paluszki.[/quote]
Szczury powinny unikać raczej takiego ludzkiego jedzenia, zwłaszcza gdy są z solą...
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
heckler
Posty: 3
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 7:03 pm

Ulubione jedzonko

Post autor: heckler »

[quote="pomarańczowy jelcz"][quote="heckler"]Mój szczuras uwielbia jeść paluszki.[/quote]
Szczury powinny unikać raczej takiego ludzkiego jedzenia, zwłaszcza gdy są z solą...[/quote]

Specjalnie nie kupuje im z solą,bo podobno sól działa szkodliwie na nerki.
"ludzkie jedzenie"..hmm..masz na myśli żarcie pełne E-ileś tam,chemii i itd. :drap:
Szczerze powiedziawszy,nie patrzyłem nigdy na skład paluszek,ale pewnie składniki byłyby podobne do precli czy chleba. :hihi:
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

Ulubione jedzonko

Post autor: pomarańczowy jelcz »

Zawsze możesz sprawdzić skład- a jako alternatywy paluszkó używać pełnoziarnistego chleba.
Mówiąc "ludzkie jedzenie" mam też na myśli wszystkie E-... (chociaż to raczej oczywiste, że nie jest zdrowe ani dla szczurów ani nawet dla ludzi ;) ), chociaż głownie właśnie rzeczy przyprawiane, solone, smażone itp itd
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
marysia
Posty: 46
Rejestracja: sob mar 25, 2006 9:52 am

Ulubione jedzonko

Post autor: marysia »

surowy kalafiorek...To jest właśnie TO!!!
Uwielbiamy go obydwie Niuta i ja, wiec se robimy takie uczty na podlodze kalafiorkowe...
no i piwo... kolejny szczurzy menel rośnie...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”