DOLFOS KR

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

bobek
Posty: 138
Rejestracja: wt cze 28, 2005 11:27 am

DOLFOS KR

Post autor: bobek »

http://www.dolfos.com.pl/frame_pl/tresc ... liki_1.htm

Dziś kupiłem to w zoologu, Pani bardzo mi to polecała i ja sądze że to może coś jest warte, ponieważ skład extra - PEŁNIA ZDROWIA DLA NASZYCH MILUSIŃSKICH :) . Co wy otym myślicie. Cena niewielka 10 zł. Tylko moim to niesmakuje i musze kombinować z czym to rozrobić by zjadły. (ps. ma dziwny nieprzyjemny zapach, ale cuż może to zapach witamin :) )
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

DOLFOS KR

Post autor: mazoq »

człowieku, przecież to tylko dodatek do karmy :shock:
Dawkowanie:
1 kg premiksu na 1 t paszy.
wyobrażasz sobie jak duża zawartość witamin tam musi być? zmieszaj to z jakąś normalną karmą! tak wielkie dawki mogą być niebezpieczne!
bobek
Posty: 138
Rejestracja: wt cze 28, 2005 11:27 am

DOLFOS KR

Post autor: bobek »

przecie niedaje im tylko tego do żarcia bo mają normalną karme, a daje im tyle co jest napisane na opakowaniu, a oni I WTETERYNARZ chyba lepiej wiedzą ile nalezy dać od ciebie MAzOqU
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

DOLFOS KR

Post autor: mazoq »

w takim razie napisz jak się dawkuje i nie pokemonuj mojego nicka
bobek
Posty: 138
Rejestracja: wt cze 28, 2005 11:27 am

DOLFOS KR

Post autor: bobek »

Dziewczyno (chyba) nieczep sie wszystkiego!!
Dawkowanie to 0,5 miarki na szczura chomika 1 miarka na 2 szczury (płaska na młode a czubata na starsze). Miarka jest wielkości hymm trochu mniejsza od zakrętki do butelek. na kłębokość taka sama tylko ze w kształcie kuli. Podawanie "co dziennie 1 miara na 2 szczurki", zaraz wrzuce fotke miarki.

http://szczury.org/album_page.php?pic_id=6796 foto miary
Layla
Posty: 1052
Rejestracja: pt sty 20, 2006 2:57 pm
Lokalizacja: Gdańsk

DOLFOS KR

Post autor: Layla »

[quote="bobek"]Dziewczyno (chyba) [/quote]

Płeć jest pod nazwą miasta :roll:

Co do tematu, ja jestem nieufna do takich nowości akurat. Panie w zoologu zazwyczaj wszystko "polecają" ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

DOLFOS KR

Post autor: limba »

Ja Dolfos stosowalam ale tylko u koni. jak na swoja cene byl/ jest niezly. Nie jest to nowa firma na rynku, ale chyba dopiero teraz zrobili dodatki witaminowe dla mniejszych futrzakow.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
bobek
Posty: 138
Rejestracja: wt cze 28, 2005 11:27 am

DOLFOS KR

Post autor: bobek »

to jak sądzicie mam przestać im to dawać, przecież według producenta są tam same witaminy. Co im sie może stać????
Mona
Posty: 83
Rejestracja: czw cze 03, 2004 6:19 pm
Lokalizacja: Elbląg

DOLFOS KR

Post autor: Mona »

Witaminy też można przedawkować z przykrymi konsekwencjami, ale jeśli dawkujesz tak jak napisano... po prostu obserwuj ogonki czy wszystko gra.
Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

DOLFOS KR

Post autor: Elbereth »

bobek, przedawkowanie witamin, czyli hiperwitaminoza (tutaj możesz o tym więcej poczytać) może być bardzo przykre w skutkach :-( .
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
bobek
Posty: 138
Rejestracja: wt cze 28, 2005 11:27 am

DOLFOS KR

Post autor: bobek »

Kurde mam to gdzieś niedaje im już tego, dziśsą jakies nietomne to znaczy jakoś mało biegają. Może jestem przwrażliwiony ale wole im tego niedawać, choć wczoraj zjadły tak jak pisało 1 miarka na 2 szczury kurcze :(
miska
Posty: 213
Rejestracja: czw cze 30, 2005 3:05 pm

DOLFOS KR

Post autor: miska »

cos mi nie pasuje na tej stronie... na gorze jest napisane, ze to preparat dla zwierzat roslinozernych, a na dole, ze dla miesozernych :?
za Tęczowym Mostem: Funia['] Gutek['] Mila['] Blacky[']
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

DOLFOS KR

Post autor: limba »

Po przypatrzeniu sie miarce mam wrazenie ze 1 miarka na dwa szczury to za duzo. Twoje szczurasy to tez mlodziaki jeszcze.
Lepiej kup im vibowit.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
bobek
Posty: 138
Rejestracja: wt cze 28, 2005 11:27 am

DOLFOS KR

Post autor: bobek »

właściwie biorą to poniewarz mają bardzo tłustą sierść co prowadzi do świądu i drapania. Właśnie wyleczyłem je ze wszołów, i nadal sie drapią i wet powiedział ze to przez przetłuszczoną sierść. Wiec odłorzyłem wszystko tłuste i czekam na poprrawe.
Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

DOLFOS KR

Post autor: Elbereth »

bobek, na przetłuszczoną sierść może pomóc kąpiel.

Sprawdź, czy nie mają pomarańczowego łupieżu. Rozgarnij im futerko i zobacz, czy na skórze nie ma takiego jakby pomarańczowego nalotu (tak to mniej więcej wygląda). Jeśli jest, to jest właśnie pomarańczow łupież. Tutaj możesz o tym poczytać. Jest to częste u samców, może zacząć się już u bardzo młodych (moje maluchy mają chyba ok. 6 - 7 tygodni i już u Kita się zaczyna :sad2: ).
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”