czy pozwalacie im wolno biegać?

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
AmericanIdiot
Posty: 261
Rejestracja: pt lip 28, 2006 8:01 pm

czy pozwalacie im wolno biegać?

Post autor: AmericanIdiot »

a ja puściłam Green'a rzeby sobie pobiegał po pokoju. Co na to mój szczurek? Najpierw zaczał się bac a potem... wskoczył na łóżko :P I na nim siedział :P :jezor2:
"Jedynym dowodem na to że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja jest to że się z nami nie kontaktuje" :D

"Wielkośc narodu i jego postęp moralny można poznac po tym w jaki sposób obchodzi się ze swoimi zwierzętami"

Za Tęczowym Mostem: Stef ['], Karmel ['], Pusio ['], Markiz [']
Blue
Posty: 96
Rejestracja: sob lip 22, 2006 12:37 pm

czy pozwalacie im wolno biegać?

Post autor: Blue »

Ja moim nie pozwalam po tarasie biegac, w koncu to niebezpieczne, jesli którys by uciekl, ale luzko kochaja (i wgryzanie sie w poduszki hihi) i chetnie spia na grzejniku lub pod luzkiem. Nie lubie tylko gdy Campino mi ucieka z pokoju ale jak mnie widzi, odrazu wraca :D
Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

czy pozwalacie im wolno biegać?

Post autor: Elbereth »

[quote="Blue"]Ja moim nie pozwalam po tarasie biegac, w koncu to niebezpieczne, jesli którys by uciekl[/quote]
Kiedyś Bella zeskoczyła mi na tarasie, na szczęście dorwałam ją przy doniczce z gazaniami 8) . Ostatnio Nevis wlazł na parapet i umazał się sadzą z lampy naftowej :evil: . Nie dało się tego domyć i w końcu musiałam mu obciąć to zabrudzone futerko :| .
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
AmericanIdiot
Posty: 261
Rejestracja: pt lip 28, 2006 8:01 pm

czy pozwalacie im wolno biegać?

Post autor: AmericanIdiot »

mm to kot mi kiedyś wpadł w coś... cały się kleił ale udało się go umyc....
A Green nadal sie boi biegac po pokoju. Jak go pusze to jest hop na łóżko :P Trudno jak chce to niech sobie siedzi :D :jezor2:
"Jedynym dowodem na to że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja jest to że się z nami nie kontaktuje" :D

"Wielkośc narodu i jego postęp moralny można poznac po tym w jaki sposób obchodzi się ze swoimi zwierzętami"

Za Tęczowym Mostem: Stef ['], Karmel ['], Pusio ['], Markiz [']
Szakal
Posty: 24
Rejestracja: ndz sie 20, 2006 1:12 pm

czy pozwalacie im wolno biegać?

Post autor: Szakal »

Na początku jak puszczałem szczury, to szukały sobie jakiej dziury, np wchodziły pod szafki i ciężko było mi je wyciągnąć, a nie były jeszcze na tyle oswojone, żeby wrócić samemu do klatki. Zacząłem stopniowo zaklejać wszystkie szpary taką szeroką taśmą klejącą a jak trzeba było to podklejałem tekturki. To zmusiło je do poszukiwać i teraz to ja się bardziej boję, żeby nie wymyśliły czegoś zwariowanego, bo tak się rozbestwiły, że wyłażą gdzie się da, np wspinają się po głośnikach i chcą wejść do środka przez te dziury do cyrkulacji powietrza. Poza tym opracowały sobie wyjście na parapet i muszę okna zamykać jak je puszczam, a przez lato zwykle mam od góry uchylone...
byle przeciąć kurz na pół...
tygrys1985
Posty: 615
Rejestracja: wt cze 06, 2006 10:09 pm

czy pozwalacie im wolno biegać?

Post autor: tygrys1985 »

ja dziś puściłam je po pokoju, zakryłam szpary książkami, i poduszkami, ale one nie bardzo się do tego paliły... wolą łóżko, każdy zakątek znają i wiedzą co mogą obgryźć (najczęściej moje spodnie,mam takie specjalne :jezor2: ) a czego ruszyć nie wolno, no i oczywiście wspinają się z lubością po mnie :roll:
Kasiula
Posty: 30
Rejestracja: ndz lip 23, 2006 8:17 am

czy pozwalacie im wolno biegać?

Post autor: Kasiula »

moje szczuraski uwielbiaja biegac po podlodze 8) lozko i te sprawy nie sprawiaja im juz frajdy ale poznawanie nowych zakatkow mojego mieszkania ?? to dopiero zabawa ;) nawet zakrywanie szpary do wejscia za szafe nic nie dalo...wchodza jedna strona a wychodza druga.a jak sie znudzi to szybciutko do klateczki :D
Zagubiona pośród myśli
Zagubiona pośród pragnień
Zagubiona pośród głosów
Zagubiona pośród zagubionych
Awatar użytkownika
szpaczek
Posty: 877
Rejestracja: sob gru 09, 2006 10:43 pm
Lokalizacja: Sosnowiec rulezz:D

Re: czy pozwalacie im wolno biega??

Post autor: szpaczek »

ja nie puszczam bo mam głupi pokój...poza tym mama sie panicznie boi szczurów i gdyby nagle jej cos przebiegło...ehh
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: czy pozwalacie im wolno biega??

Post autor: Landrynka »

szpaczek, wiesz, że szczur tego potrzebuje? mamie można powiedzieć: uwaga, teraz biega szczur. i tyle.
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Awatar użytkownika
szpaczek
Posty: 877
Rejestracja: sob gru 09, 2006 10:43 pm
Lokalizacja: Sosnowiec rulezz:D

Re: czy pozwalacie im wolno biega??

Post autor: szpaczek »

niestety nie mam jak zabezpieczyc pokoju bo tak go mam "zrobiony"
Awatar użytkownika
Nya
Posty: 53
Rejestracja: wt paź 24, 2006 8:33 pm

Re: czy pozwalacie im wolno biega??

Post autor: Nya »

To może wymyśl jakiś "wybieg" dla szczurów?... albo po prostu ich pilnuj.

Ja moja paskudy moge zostawić samym sobie. Nie robią jakichś znaczących szkód, a to co mogły zniszczyć, już zniszczyły, więc sie o to raczej nie boje :] No i wiedzą kiedy im dośc ;) jak naprawde nie mam czasu, to je puszczam, ide robić swoje, a gdy wracam zazwyczaj albo śpią w łóżku, albo siedza już w klatce... kochane paskudy :)
Awatar użytkownika
szpaczek
Posty: 877
Rejestracja: sob gru 09, 2006 10:43 pm
Lokalizacja: Sosnowiec rulezz:D

Re: czy pozwalacie im wolno biega??

Post autor: szpaczek »

uwierzcie ze nie mam jak bo nie dość że mam kable na wierzchu to mam dość wysoko szafki nad ziemią wiec nie ma jak ich zabezpieczyć a tam mam plątanine kabli od kompa, poza tym mam takie łóżko że jest wycete od dołu wiec tam mozna wejść i sobie mogą cos zrobić:P

ale żem sie rozpisała
Awatar użytkownika
Nya
Posty: 53
Rejestracja: wt paź 24, 2006 8:33 pm

Re: czy pozwalacie im wolno biega??

Post autor: Nya »

w takim razie spędzaj z nimi troche więcej czasu, pilnuj, zabawiaj... i patrz gdzie są, co robią. To na prawde nie boli ;) A godzina w ta czy w tamtą chyba nie ma aż takiego znaczenia.
Awatar użytkownika
szpaczek
Posty: 877
Rejestracja: sob gru 09, 2006 10:43 pm
Lokalizacja: Sosnowiec rulezz:D

Re: czy pozwalacie im wolno biega??

Post autor: szpaczek »

na prawde nie chodzi o to ze mi sie nie chce ale nie mam jak zabezpieczyc tych dziur,wejść i szczelin
Awatar użytkownika
Nya
Posty: 53
Rejestracja: wt paź 24, 2006 8:33 pm

Re: czy pozwalacie im wolno biega??

Post autor: Nya »

To siedź koło szczurów i pilnuj żeby nie wlazły do tych "dziur i szczelin" ;) Dla chcącego nic trudnego...
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”