problem z pazurkami :/

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Matylda
Posty: 526
Rejestracja: wt cze 06, 2006 7:41 pm

problem z pazurkami :/

Post autor: Matylda »

Patha obcinac czyli obgryzac, radze przejzec caly temat a nie zadawac pytania na ktore juz byly odpowiedzi!
POSZUKUJE OSOBY KTORA ODBIERZE SZCZURKA Z POCIAGU I GO PRZENOCUJE (wiecej informacji w ssa)
Awatar użytkownika
Guślarka
Posty: 1124
Rejestracja: czw sty 05, 2006 12:47 pm
Lokalizacja: Krosno

problem z pazurkami :/

Post autor: Guślarka »

Tak, potrafią. Sama wczoraj widziałam jak Fuf sobie obgryzał ;)
"Dawno, dawno temu..."

Jedna z nielicznych osób nie chorujacych na GMR.
MANIAK90
Posty: 336
Rejestracja: pt cze 09, 2006 3:00 pm

problem z pazurkami :/

Post autor: MANIAK90 »

Ja swojej ostatnio sama obcięłam ale tylko tylnie. Przednich nie byłam w stanie obciąc wyrywała się i wogóle. Na allegro widziałam specjalny obcinak do pazurków http://allegro.pl/item120086510__obcina ... rzat_.html tylko nie wiem czy jest sens zamawiać taki sprze. Dodałam link dla zainteresowanych.
Czy ja zawsze muszę sobie tłumaczyć o zachowanie mojego rodzeństwa jako niepełnosprawność??
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

problem z pazurkami :/

Post autor: Lulu »

my mamy obcinacz specjalny... co prawda troche inny niz ten z allegro. i obcina sie nim bez porownania lepiej niz takim zwyklym 'ludzkim'. a i drogi nie byl, bo kosztowal ok 10zl. w kazym zoologicznym powinien byc ;)
nowicjuszka;)
Posty: 25
Rejestracja: czw lip 13, 2006 8:20 pm

problem z pazurkami :/

Post autor: nowicjuszka;) »

Hmm ja sie musze zabrać za obcięcie pazurków mojemu potworkowi /chociaż pani weterynarz stwierdziła, że nie ma takiej potrzeby/. Chciałam poczekać, aż może sam sobie zacznie je obgryzać, ale nic z tego. Ma już takie szpilki, że nie moge go wpuszczać pod bluzke /cała moja szyja i część pleców są już masakrycznie podrapane :? /. A noszenie bluzek z golfem nic nie daje, bo cfaniakowi zawsze sie uda wejść pod /a wtedy to tylko słychać moje "ała! wyłaź!" :P /
Tak więc jutro operacja "Pazur" :P
Mam nadzieje że przy szybkości szczurka, w pół godzine obetne chociaż jednego pazurka ;)
Awatar użytkownika
maggie
Posty: 223
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 9:43 am
Lokalizacja: pod Poznaniem

problem z pazurkami :/

Post autor: maggie »

[quote="Patha"]maggie, naprawdę potrafią obcinać same? bo wiesz ostatnio tak nie zawadza o dywan...[/quote]

Tak czytałam... myślę że to brawda i albo je zobie ścierają albo tak właśnie- w chwili gdy im to przeszkadza same sobie obcinają ząbkami to w końcu mądre stworzonka ;)
A jeżeli widać że szczurek już sobie nie radzi i pazurki mu wadzą no to niestety chyba trzeba wziąść sprawy w swoje ręce ;) Meg narazie nie ma problemu :)
Obrazek
Od lewej:Maggie['],Pestka['],Mela['],Kropka :)
Maggie[']-moje słońce ;( (20.07.07r.)
Pestka[']-moje serduszko ;( (29.04.08r.)
Mela[']-moja siostra (10.12.08r.)
olga m
Posty: 5
Rejestracja: czw lip 27, 2006 11:59 am

problem z pazurkami :/

Post autor: olga m »

ja się zabieram za obcinanie pazurków w środku dnia, kiedy szczurki są najbardziej zaspane. jak widzę że szczurek śpi to biorę go na kolana, chwytam łapkę w palce i szybko ciacham pazurki. czasem zdążę wszystkie cztery łapki zanim szczurek się rozbudzi i rozrusza. jak nie to zapamiętuję ile zrobiłam i odkładam szczurka, czekam aż przyśnie i znów biorę i obcinam resztę, zwykle nie ma z tym kłopotu :)
Awatar użytkownika
maggie
Posty: 223
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 9:43 am
Lokalizacja: pod Poznaniem

problem z pazurkami :/

Post autor: maggie »

OoO Ty to masz fajnie ;) Meg właściwie nigdy nie jest spokojna i przyśnięta w czasie jakiegokolwiek "dotykania" ;)
Obrazek
Od lewej:Maggie['],Pestka['],Mela['],Kropka :)
Maggie[']-moje słońce ;( (20.07.07r.)
Pestka[']-moje serduszko ;( (29.04.08r.)
Mela[']-moja siostra (10.12.08r.)
Awatar użytkownika
guziczek
Posty: 51
Rejestracja: śr maja 03, 2006 2:14 pm
Lokalizacja: kraków

problem z pazurkami :/

Post autor: guziczek »

ja poczytałam porady i wczoraj się odwarzyłam... nie było łatwo...
co prawda jedna osoba musiała trzymać szczura a druga obcinać, ale się udało. ;)
ja używałam obcinaczek do paznokci (dla ludzi). moja szczurzyca się lęka takich użądzeń, tak więc obcinałam jedną łapke i robiłam przerwy na myzianki. ;)
Wampiria
Posty: 60
Rejestracja: pn sie 07, 2006 10:12 pm

problem z pazurkami :/

Post autor: Wampiria »

moja mała paskuda strasznie drapie przy łażeniu po szyji i dekolcie... ehh... kiedyś miałam takie cążki, królikowi sama obcinałam pazurki... ale szczurcia jest taka malutka, boje sie że jej krzywde zrobie... Czas udać sie do weta
Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

problem z pazurkami :/

Post autor: Elbereth »

Wczoraj wreszcie obcięłam pazurki moim paskudom :D . Z Korą było wspaniale, nawet jej nie musiałam owijać jej szmatką, tylko przytrzymywać łapkę 8) . Za to Bella tak się wierciła, wyrywała, piszczała. Było ciężko, ale w końcu się udało :D .
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
fafik
Posty: 14
Rejestracja: sob sie 26, 2006 8:10 am
Kontakt:

problem z pazurkami :/

Post autor: fafik »

a moim nigdy nie trzeba było obcinać pazurków, same obgryzały ;)
odeszły: Wacek ['] Karol [']
Jarek
Posty: 2
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 3:05 pm

problem z pazurkami :/

Post autor: Jarek »

A ja wole jak najpierw weterynarz obetnie mojemu szczurkowi pazurki :D
Ja zobacze jak on to robi i pote sam sobie juz poradze :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”