Moje kochane zwierzaki!

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Chesti
Posty: 266
Rejestracja: czw lip 21, 2005 6:32 pm
Kontakt:

Moje kochane zwierzaki!

Post autor: Chesti »

I co tam u Ciebie i chłopaków?
Kiedy przyjeżdża mały Draconek? 8)

Duuuużo buziaków od nas :hihi:
Katie
Posty: 170
Rejestracja: sob kwie 08, 2006 7:02 pm

Moje kochane zwierzaki!

Post autor: Katie »

Ooooch, już jestem, jestem ;)

Ten rok szkolny zapowiada się baaardzo pracowicie :-(
Poszłam do nowej szkoły (liceum, heh) i po prostu się przeraziłam :shock: Jestem na profilu matematyczno-fizyczno-informatycznym i większość nauczycieli jest miła, ale trafił mi się fanatyk od historii (pyta 6 osób na jednek lekcji...) i egzorcysta z religii (sprawdziany?!) :cry: Już na wstępie widać, że z obu przedmiotów czeka mnie najwyżej 2.... Do tego dochodzą mi zajęcia dodatkowe :-( . Jestem pewna, że z nauką po prostu się nie wyrobię...
No, poza tym, mam w klasie 32 osoby. Niby normalnie, ale przez całe gimnazjum było nas 15, więc za nic nie mogę się przyzwyczaić, codziennie wracam do domu z bólem głowy. Wczoraj mieliśmy integrację (od 8.00 do 16.00!!!) i w miarę dobrze poznałam ludzi, ale...
No, tak wygląda moja sytuacja. Z tego też powodu wpadam na to forum tylko jakiś raz dziennie, żeby sprawdzić wiadomości :-(

Chesti, bardzo dziękuję za zainteresowanie ;)

Chłopaki mają się nieźle, Seth jest spragniony zabawy. Nie mogę się doczekać, aż będzie miał kolegę, bo mnie głupol zamęczy ;) Spędzam z ogonami niestety mało czasu, bo zaledwie jakieś 3 godziny dziennie, więc czarnuszek kiedy tylko mnie widzi, od razu zaczepia ;) Wczoraj obsikał mnie 7-8 razy, bo zamiast go gonić, czytałam książkę :roll: Oczywiście trochę podrósł, je za trzech i ma znakomitą kondycję - jest niesamowicie ruchliwy i skoczny :D
Zauważyłam tylko, że oprócz czarnych, w sierści ma też białe włosy...Takie normalne, długie, chociaż przykrywane warstwą czarnych. Przez to na grzbiecie wygląda jak zmokła kura :shock: Nie wiem, czemu on tak ma, trochę mnie to martwi :? Mam nadzieję, że to nie jest żaden brak witamin???
http://i84.photobucket.com/albums/k5/Ka ... mmniam.jpg

Neo cały czas śpi. Mam już wątpliwości, co do jego wieku. Weterynarz ocenił go po kupieniu na około 4 miesiące. Więc teraz miałby jakieś 31 miesięcy-niewiele ponad 2,5 roku. OK, ma oznaki starzenia. Zrudział, wyłysiał, no dobrze, rozumiem. Ale on ma straszne problemy z tylnymi łapkami :-( Bardzo mu osłabły, chodzi jak taka (przepraszam, za idiotyczne porównanie) nakręcana zabawka z gumowymi nóżkami, które po nakręceniu zataczają koła i głośno kłapią o podłogę. W sumie i tak prawie nie chodzi, ale kiedy się przemieszcza, po prostu kraja mi się serce :-( .
Czy jest coś, co mogłabyym dla niego zrobić, żeby mu pomóc? :-( Do weterynarza z nim nie pójdę-"mój" wet mówi, że to po prostu oznaka starzenia i tak musi być, a inny ostatnim razem wysłuchał mnie ze zniecierpliwieniem i zafundował Noskowi zastrzyk w pupę. Nigdy więcej :evil:
http://i84.photobucket.com/albums/k5/Ka ... ioszek.jpg

Draconek będzie chyba dopiero pod koniec miesiąca :-( To zależy o tego, kiedy wróci z rejsu mój tata. No, ale jest też szansa, że odwiedzi nas niedługo ciotka z Sochaczewa i może wtedy... :twisted: Ale na razie nie chcę zapeszać ;) W każdym bądź razie, ja już umieram ze zniecierpliwienia :-(

Pozdowienia :thumbleft:
Nie ma mnie i raczej nie będzie.
Kontakt proszę przez PW - tak będzie najszybciej.
Chesti
Posty: 266
Rejestracja: czw lip 21, 2005 6:32 pm
Kontakt:

Moje kochane zwierzaki!

Post autor: Chesti »

[quote="Katie"]Jestem na profilu matematyczno-fizyczno-informatycznym [/quote]
szaaaaaalooooona baba ;) matma i fizyka zawsze były moją zmorą... do "warunków" panujących w LO się przyzwyczaisz, na początku to zawsze jest taki szok... pamiętam, ehhh jak to dawno już było :?

[quote="Katie"]Zauważyłam tylko, że oprócz czarnych, w sierści ma też białe włosy...Takie normalne, długie, chociaż przykrywane warstwą czarnych. Przez to na grzbiecie wygląda jak zmokła kura Nie wiem, czemu on tak ma, trochę mnie to martwi Mam nadzieję, że to nie jest żaden brak witamin??? [/quote]

yyyy... gdzie te białe włosy? Bo mnie się wydaje, że Seth jest czarny jak węgielek. Mój Batman jest dużo dużo jaśniejszy. Zresztą pozwolę sobie wkleić linka [url=http://rats_varieties.w.interia.pl/Black.htm]>>KLIK<<[/url] do strony o odmianach szczurów, przeczytaj co piszą (osoby które wiedzą co piszą :hihi: ).

Ehhh... i wymiziaj odemnie Noska, boże jak strasznie mi go żal :cry: Katie, nie wiem, znajdź lepszego weta, popytaj w dziale o chorobach... Ja się nie zgadzam!!! Nosku wyzdrowiej, ciotka bardzo prosi :|
Katie
Posty: 170
Rejestracja: sob kwie 08, 2006 7:02 pm

Moje kochane zwierzaki!

Post autor: Katie »

[quote="Chesti"]szaaaaaalooooona baba ;) matma i fizyka zawsze były moją zmorą...[/quote]
No cóż, z tych przedmiotów jestem dobra, może nie są moimi ulubionymi, ale za to dzięki nim będę mogła się kiedyś wybrać na jakieś ciekawe studia. Jeszcze nie wiem, na jaki kierunek, ale na pewno będę do tego potrzebować matematyki :hihi:

[quote="Chesti"]Zresztą pozwolę sobie wkleić linka >>KLIK<< do strony o odmianach szczurów, przeczytaj co piszą (osoby które wiedzą co piszą :hihi: ).[/quote]
Dziękuję, strona super :thumbleft: Przydałyby się tylko jeszcze fotki niektórych odmian barwnych.
Bo ja wciąż mam problemy z zakwalifikowaniem Setha :roll: Ja już nie wiem, co z niego za numer... Kiedy był mały, był ciemnoszary, potem sierść mu zczarniała, został tylko jaśniejszy spód, no i te nieszczęsne włosy pod czarną okrywą.
Coś takiego. Zresztą, mnie to tam wszystko jedno, z daleka jest black i tyle ;) Dzięki nim ślicznie się błyszczy...chociaż przez to mam problem ze zdjęciami robionymi z lampą :roll:
Dopiero kiedy mu przeczesuję sierściuchę palcami, widać, że sprawcami zamieszania są białe włoski :flex:
Tuptak raz jeszcze :roll:

[quote="Chesti"]Ehhh... i wymiziaj odemnie Noska, boże jak strasznie mi go żal :cry: Katie, nie wiem, znajdź lepszego weta, popytaj w dziale o chorobach... [/quote]
Nosek wymiziany, ostatnio tuli się znacznie chętniej, niż kiedyś...
Niestety, lepszych wetów u nas po prostu nie ma :-( A nawet gdyby byli, nie mam pojęcia, czy cokolwiek mogliby zdziałać...
Bo leki raczej tego nie poprawią, tym bardziej zastrzyki, których strasznie się boję :-( Od czasu, kiedy Śp.Śnieżek miał od nich bezwład łapek, zawsze strasznie blednę, kiedy widzę, jak wet wbija igłę w pupę szczura. Podobno jestem wtedy bardziej wystraszona, niż sam pacjent... :?
Dział o chorobach przeczytałam chyba już cały... Wychodzi na to, że to dlatego, że Neoś się starzeje. Ale ja nie chcę! Nie pozwolę! :sad2:

Na razie dodaję Noskowi do karmy po kropelce Cebionu Multi, do picia co jakiś czas dostaje oprócz wody zieloną herbatę z miodem. Starałam też się masować mu łapki, ale chyba nie przypadło mu to do gustu :roll:
Najgorzej patrzy mi się na to, jak usiłuje się umyć obiema łapkami :-( Przewraca się, ale kiedy chcę go podtrzymać, to zamiast wracać do mycia siebie, zaczyna czochrać mnie :|
Kochany ogonek :zakochany:
Nie ma mnie i raczej nie będzie.
Kontakt proszę przez PW - tak będzie najszybciej.
Chesti
Posty: 266
Rejestracja: czw lip 21, 2005 6:32 pm
Kontakt:

Moje kochane zwierzaki!

Post autor: Chesti »

[quote="Katie"]Dziękuję, strona super Przydałyby się tylko jeszcze fotki niektórych odmian barwnych. [/quote]

Będą foteczki, będą... dziewczyny są w trakcie robienia strony więc jeszcze nie wszystko wygląda tak jak powinno.

[quote="Katie"]Kiedy był mały, był ciemnoszary, potem sierść mu zczarniała, został tylko jaśniejszy spód, no i te nieszczęsne włosy pod czarną okrywą. [/quote]

Mój Batman ma identycznie 8) W metryce ma black self więc takie srebrno-białe włoski to norma.

Wycałuj te swoje miziaczki... mam nadzieję, że Neosiowi się polepszy.
Katie
Posty: 170
Rejestracja: sob kwie 08, 2006 7:02 pm

Moje kochane zwierzaki!

Post autor: Katie »

Ech, dawno mnie nie było...
Wydarzyło się tyle rzeczy...nie wiem, od czego zacząć...

Oczywiście Draconek już od dawna ze mną. Kolejny szczurek-anioł, grzeczny i słodki, uwielbia lizać wszystkich po twarzy :lol:
Z Sethem dogadują się świetnie, są nierozłączni...

Chłopcy
Chłopcy2

No i...5 października odszedł ode mnie mój ukochany chłopiec, Neo, Nosek, Niunio, "mężczyzna mojego życia"... :sad2:
Znalazłam go dopiero po powrocie ze szkoły...wyglądał, jakby spał. Bo zasnął. Gdybym tylko wcześniej wiedziała, że już się nie obudzi... :cry:
Z całego serca chciałam spędzić z nim ostatnie godziny, być przy nim, kiedy będzie musiał odejść... I nagle, bez żadnego ostrzeżenia... Zawsze był, a teraz go nie ma...
Zakopałam go sama. Śpi w moim ogródku przy domu, owinięty w swój ulubiony niebieski ręczniczek. Obok niego leży maleńka miseczka z jego ulubionym jedzonkiem :cry:

Śpij, Słoneczko...[*]

Zdjęcie1
Zdjęcie2
Zdjęcie3

15 października przyszła do mnie sąsiadka z prośbą... Dowiedziała się, że mam pustą klatkę i chciała, żebym coś zobaczyła. Poszłam z nią do jej znajomej.
I wróciłam z dwoma maleńkimi, 5 tygodniowymi, czarnymi kapturkami... Kinderniespodzianki. Samiczka kupiona była w Szczecinie, jeśli dobrze zrozumiałam, w Galaxy. Właściciele sklepu powiedzieli, że młode można zwrócić :? Echhh.....
Co miałam zrobić? Samczyki trzeba było oddzielić od mamy i sióstr. Dobrze, że nie było ich więcej :roll: Moi rodzice na szczęście tylko wzruszyli ramionami.
Maluchy zdrowe, wesołe. Nieufne, strachliwe, ale szybko się przyzwyczajają... Z jednym się zaprzyjaźniłam, drugi wciąż się boi. Szukam dla nich domku wśród znajomych... I jestem pewna, że w końcu się znajdzie. Być może, jeśli nikt nie będzie chciał obu, jeden ze mną zostanie... Sama nie wiem, czy to źle, czy dobrze :roll:
Nazwałam je Thor i Ix`Chello :roll: Na tego drugiego wołam Iszu...
Thor ma niemal równy pasek przechodzący przez grzbiet, Ix`Chello ma kaptur, przerwę, czarną plamkę, przerwę i znów czarną plamkę tuż nad ogonkiem. Na brzuszku też ma czarną, podłużną plamkę. Oba są prześliczne.

Ix`Chello i mordka Thora

Nie wiem, kiedy znowu tutaj będę... Minęło już 10 dni od śmierci Nea, a ja wciąż nie mogę się pozbierać :cry: Dobrze, że mam Setha i Dracona, no i Iszu z Thorem, wszystkie rozbrykane i wiecznie domagające się zainteresowania... Bez nich bym chyba zwariowała...
Ostatnio zmieniony wt paź 17, 2006 6:58 pm przez Katie, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie ma mnie i raczej nie będzie.
Kontakt proszę przez PW - tak będzie najszybciej.
Awatar użytkownika
Guślarka
Posty: 1124
Rejestracja: czw sty 05, 2006 12:47 pm
Lokalizacja: Krosno

Moje kochane zwierzaki!

Post autor: Guślarka »

[*][/b] dla Neośka. Bardzo go lubiłam, mam sentyment do kapturów :cry:
I jednocześnie gratuluję nowych szczuraśnych, są śliczni :zakochany:
"Dawno, dawno temu..."

Jedna z nielicznych osób nie chorujacych na GMR.
Chesti
Posty: 266
Rejestracja: czw lip 21, 2005 6:32 pm
Kontakt:

Moje kochane zwierzaki!

Post autor: Chesti »

O boże :( Neoś, sobowtór mojego Bakusia :cry: Płaczę...

Żegnaj Noseczku [`] będziemy pamiętać...


Kapturki prześliczne, mam nadzieję, że szybko znajdą dobre domki... trzymam kciuki :thumbleft:
Katie
Posty: 170
Rejestracja: sob kwie 08, 2006 7:02 pm

Moje kochane zwierzaki!

Post autor: Katie »

Dziękuję bardzo za słowa otuchy :przytul:

Najbardziej żałuję tego, że Nosek nie zdążył poznać Draconka :-(
Uznałam, że zaczekam, aż mały trochę podrośnie, żeby je sobie przedstawić, ale nie zdążyłam...

No i mam teraz problemy z Ix`Chello i Thorem :?
Potencjalne domki wśród znajomyc niby były, ALE... Po wypytaniu tych osób o warunki z przykrością stwierdziłam, że nie są nawet na tyle odpowiedzialne, żeby im pożyczyć chociażby ołówek :evil:
A jeśli już ktoś odpowiedni by chciał ogonka, to tylko jednego :-(
Tak więc ciągle szukam... Ostatnia nadzieja w mojej cioci, ale ta musi się naradzić z rodziną i na odpowiedź będzie trzeba poczekać :-(
A ogonki rosną jak na drożdżach... :|
Zostawiaby je już u siebie, ale... Już zaliczyłam o to ostrą kłótnię z tatą :bije: I nic nie wskóram :sciana2:
Problem w tym, że mogę mieć w domu w jednym czasie najwyżej 4 szczury :evil:
I najlepsze jest w tym wszystkim to, że czekam na 2 maluchy z hodowli już dobrych kilka miesięcy :sciana2: A w dodatku zdążyłam już pokochać łobuza Ix`Chello...
Grrrr..... Co ja mam zrobić?! :bije:

Zdjęcia chłopaków sprzed około tygodnia (nie lubią pozować niestety):
W klatce
Znów w klatce
Kochana bródka Ix`Chella
Brzusio Ix`Chella
Jak mi się uda, to porobię im niedługo porządne fotki ;)

Oba są kochane i prześliczne ale bardzo się od siebie różnią.
Ix`Chello jest odważny, nieco bezczelny i wszędzie wpycha noska. Do tego ma nawyk spania w misce :roll: Nie potrafi usiedzieć w miejscu dłużej niż parę sekund, więc o głaskaniu nie ma mowy.
Thor jest nieśmiały, ostrożny, boi się gwałtownych ruchów, ale za to można go miziać ile się chce ;) Co ciekawe-dominuje nad bratem :shock:

Jak tak dalej pójdzie, to zacznę szukać im domku też na forum... Chociaż dla mnie to ostateczność. Najbardziej chciałabym znaleźć im takiego opiekuna, do którego będę mogła zaglądać, żeby sprawdzić, jak sobie radzą :oops:
Masakra, ale te szczurki do złudzenia przypominają mi Nea i Śnieżka... Auć.

Na pożegnanie fotka Seciątka ;)
Maleństwo :lol:
No i Draco (to zdjęcie już było w innym wątku, ale co tam
:jezor2: :
Draco
Nie ma mnie i raczej nie będzie.
Kontakt proszę przez PW - tak będzie najszybciej.
Awatar użytkownika
Guślarka
Posty: 1124
Rejestracja: czw sty 05, 2006 12:47 pm
Lokalizacja: Krosno

Moje kochane zwierzaki!

Post autor: Guślarka »

Piękny Ix`Chello i Thor :zakochany: A założyłaś temat w oddam/sprzedam/kupię? Może coś pomoże? Nie może być, że nikt nie chce takich pięknych chłopów :-(

A Setha wymizaj od Szasia, podobni są :) Draconka też wygłaszcz ;)
"Dawno, dawno temu..."

Jedna z nielicznych osób nie chorujacych na GMR.
Katie
Posty: 170
Rejestracja: sob kwie 08, 2006 7:02 pm

Moje kochane zwierzaki!

Post autor: Katie »

[quote="Guślarka"]Piękny Ix`Chello i Thor :zakochany: A założyłaś temat w oddam/sprzedam/kupię? Może coś pomoże? Nie może być, że nikt nie chce takich pięknych chłopów :-([/quote]
Właściwie jeszcze nie dostałam wiadomości od cioci, no i jeszcze wypytuję ewentualnych znajomych... Dałam im wszystkim maksymalnie czas do końca tygodnia, więc jeśli nic się nie znajdzie, wtedy najwyżej dam ogłoszenie na forum ;)

[quote="Guślarka"]A Setha wymizaj od Szasia, podobni są :) Draconka też wygłaszcz ;)[/quote]
Seth wymiziany, Draco też, obaj pozdrawiają Fufka i Szasia ;)

Aż trudno uwierzyć, jaki z Draconka miziak się zrobił... Ciapciolek kochany :zakochany:
W roli szaliczka na ramieniu taty
Draco, Iszu i Seth (Thor uciekł z kadru)
Nie ma mnie i raczej nie będzie.
Kontakt proszę przez PW - tak będzie najszybciej.
Awatar użytkownika
Guślarka
Posty: 1124
Rejestracja: czw sty 05, 2006 12:47 pm
Lokalizacja: Krosno

Moje kochane zwierzaki!

Post autor: Guślarka »

Jeszcze raz napiszę, że szczuraśni piękni :zachwyt: I w miarę możliwości proszę o bis zdjęciowy ;)
"Dawno, dawno temu..."

Jedna z nielicznych osób nie chorujacych na GMR.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”