UWAGA - TERRARYSCI WYLUDZAJA GRYZONIE!

Ogłoszenia dotyczące oddania/sprzedaży/kupna zwierzaków (nie tylko szczurów).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: Lulu »

I po raz kolejny powtarzam: to nie jest temat traktujacy o tym czy weze musza jesc szczury. To temat o tym o oszustwie i wyludzaniu zwierzat. I skupiamy sie tu na tym jak czemus takiemu zapobiec. Jezeli ktos chce sobie podyskutowac o kwestii moralniej karmienia jednego zwierzecia drugim to od tego jest tez temat na forum - prosze sie udac tam.
szczurzynka
Posty: 123
Rejestracja: pn paź 30, 2006 5:04 pm

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: szczurzynka »

[quote=""Joanka""][quote="Pituophis"]Nie rozumiem jaka jest różnica pomiędzy mięsem z kurczaka a martwym szczurem. I jedno i drugie jest to zwierzę, które trzeba zabić przed zjedzeniem.[/quote]

Pitu ja mam pytanie czemu Ty ciągle wypierasz się wegetarianizmem że gady/pająki/wije jedzą gryzonie a my np. krowy
CHODZI NAM O STOSUNEK TERRARYSTÓW DO NAS !! ŻE KŁAMIĄ ZE MYSZ IDZIE DO KOCHANIA A NIE DO PASZCZY WĘŻA !!!
,,Któregoś dnia Pitu, te baby wydrapia ci oczy:) '' ja będę pierwsza :zlosc:

[quote=""lukaszmilicz""]. Niech taki hodowca "wypuści" węża do piwnicy i ten sobie upoluje co nieco . Nie chcę bronić terrarystów ale może ty wypóść szczura do piwnicy żebym sobie co nieco zjadł pomyśl logicznie węże to nie psy które chodzą grzecznie na smyczy pozatym chciałbyś żeby ktoś wypuścił jakiegoś jadowitego węża do piwnicy a Ty byłbyś w niej ???

Ania z Wrocławia ostrzega opiekunów z jej okolic, aby uważali na Łukasza z Oleśnicy, który chętnie adoptuje króliki. Istnieje podejrzenie, że Łukasz karmi nimi swojego węża.

Wszystkich oddających do adopcji swoje króliczki ostrzegamy przed Błażejem z Katowic. Działa on na terenie całego Śląska, szuka króliczków na forach i aukcjach internetowych. Jest przebiegły, ma rozległa wiedzę na temat tych zwierząt, posługuje sie różnymi numerami GG, czesto zmienia imiona i "płeć".

Jeśli ktokolwiek z Was, będzie miał podobne podejrzenia z innych rejonów Polski, prosimy o sygnał.

Szczególną uwagę należy zwracać na osoby przygarniające gryzonie i króliki, które niechętnie zgadzają się na utrzymanie kontaktu lub odwiedziny u oddawanych podopiecznych w nowym domu. Zwierzęta niekoniecznie muszą być przygarniane w ilościach hurtowych - mogą być to pojedyńcze pseudoadopcje z kilku różnych źródeł... Uważajcie komu oddajecie swoje zwierzęta!

Stowarzyszenie Pomocy Królikom szczególnie dba o to, by przyszłymi opiekunami króliczków przechodzących przez nasz System Adopcyjny nie były osoby anonimowe.

http://www.kroliki.net

stąd mam myszy i szczury rasowe. Mam też gryzonie egzotyczne, których już zupełnie nie traktuję jako karmy, zamierzam mieć jeszcze świnki morskie hmm a jaka hodowla myszy ??? :| POdaj przydomek myszki jak i hodowlę...


Posty scalone. Po raz kolejny prosze o edytowanie swoich postow oraz przypominam o tym, ze cierpliwosc Moderatora ma swoje granice.
Przypominam rowniez:

[quote="Lulu"]To temat o tym o oszustwie i wyludzaniu zwierzat. I skupiamy sie tu na tym jak czemus takiemu zapobiec.[/quote]

/ mod. Lulu
Ostatnio zmieniony wt sty 02, 2007 1:00 pm przez szczurzynka, łącznie zmieniany 1 raz.
tak sie gryzie !!! http://s2.bitefight.pl/c.php?uid=100963 :* Vaxuś i Vaxinko trzymajcie się :'(
szczurzynka
Posty: 123
Rejestracja: pn paź 30, 2006 5:04 pm

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: szczurzynka »

[ciach!]

Nie tylko terraryści są okrótni ( UWAGA FILMY NIE SĄ MIŁE : KOT BAWI SIĘ(RACZEJ ZABIJA ) MYSZ I SZCZURA...)
Ja myślę żeby zapobiec trzeba :
: a) gadać z tydzień przed oddaniem
b) opóźnić o co najmniej dwa tyg. termin oddania ( jeśli zależy to poczeka najczęściej terraryści mogą zrezygnować i wziąsć od kogoś innego :P tak myślę :P)
c) Szczura nie oddać za darmo : (powiedzmy że od 10zł)
d) Jeśli nie ma możliwości zobaczenia mieszkania (w jakich będzie szczur warunkach , klatka itede) poprosić o foty ....
e) Albo wziąść z podstępu ,, cześc a hodujesz oprócz np. nie wiem świnek morskich węże/ pająki ??? ja tak bardzo lubię terrarystykę...:P)
Mam nadzieje że takie działanie chociaż zniechęci w pewnym stopniu ,,branie nas na naiwność''

[ Komentarz dodany przez: ESTI: Sro Sty 03, 2007 5:27 pm ]

Skoro filmy sa drastyczne, to po co je zamieszczasz?
Po raz kolejny lamiesz Regulamin. Dostalas wiadomosc na PW - kolejnego upomnienia nie bedzie, jedynie pojawi sie zakaz pisania.
Post wyedytowany i poprawiony, linki skasowane.
ESTI adm.
Ostatnio zmieniony śr sty 03, 2007 5:27 pm przez szczurzynka, łącznie zmieniany 1 raz.
tak sie gryzie !!! http://s2.bitefight.pl/c.php?uid=100963 :* Vaxuś i Vaxinko trzymajcie się :'(
Asia
Posty: 51
Rejestracja: pt mar 25, 2005 6:24 pm

RE: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: Asia »

[CIACH!]
Zapraszam do zapoznania sie zarowno z tym tematem (i o czym tu piszemy) jak i z zasadami dzialu.
/ mod. Lulu
Ostatnio zmieniony ndz lut 04, 2007 9:39 pm przez Lulu, łącznie zmieniany 1 raz.
szedł facet koło koparki i dał sie nabrac :P
szczurzyce Wiola i Lena
magda18
Posty: 859
Rejestracja: śr cze 28, 2006 5:55 pm
Lokalizacja: SadyCity

RE: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: magda18 »

Tak sobie myślę. Dużo osób adoptuje szczurki przez forum. Może warto prowadzić ich spis. Kiedy niektóre dane będą powtarzać sie zbyt często, można 'skontrolować' osobę, ot np forumowicze mieszkający w okolicy mogli by się zainteresować i dowiedzieć czy wszystko jest okey.... taki ogólny zarys;)
['] Fufa, Czarnullka, Mariolka, Biscuit i Pooja za Tęczowym Mostem [']
Ze mną: Mojra i Kitraszek vel Zuź
zet_erka
Posty: 92
Rejestracja: ndz kwie 16, 2006 5:57 pm

RE: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: zet_erka »

Dobry pomysl
Moje Skarby :
Cerata, Akia, Sekansa


Juz odeszly :
[']Dżuna,['] Sofizmat['], Frawaszi[']
Awatar użytkownika
sue
Posty: 376
Rejestracja: pn gru 05, 2005 9:23 pm
Lokalizacja: Lublin

RE: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: sue »

I można by też zwracać uwagę na osoby, które po wzięciu czy kupieniu z forum zwierzaka nagle znikają, nie ma z nimi kontaktu.
Nobody is perfect. My name is nobody.

['] Pestka [II 2006 - 31 VIII 2007]


Obrazek
magda18
Posty: 859
Rejestracja: śr cze 28, 2006 5:55 pm
Lokalizacja: SadyCity

RE: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: magda18 »

A jak najbardziej;) tylko zastanawiam się jak dokładnie to zrobić, gdzie umieścić te dane (publiczne przetwarzanie bez zgody interesanta jest nielegalne), ktoś musiałby tego pilować, ...hem, hem, czekam na sugestie...
['] Fufa, Czarnullka, Mariolka, Biscuit i Pooja za Tęczowym Mostem [']
Ze mną: Mojra i Kitraszek vel Zuź
Awatar użytkownika
sue
Posty: 376
Rejestracja: pn gru 05, 2005 9:23 pm
Lokalizacja: Lublin

RE: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: sue »

Spis użytkowników, kiedy od kogo, jakie zwierze, ktoś mógłby być 'odpowiedzialny' za nich, pisał by, kontrolował zalogowania na forum, etc.
Nobody is perfect. My name is nobody.

['] Pestka [II 2006 - 31 VIII 2007]


Obrazek
magda18
Posty: 859
Rejestracja: śr cze 28, 2006 5:55 pm
Lokalizacja: SadyCity

RE: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: magda18 »

tylko użytkownika zawsze można stworzyć...i z kilku kont ciągnąć:/ przydałyby się takie dane jak choćby numer fona:/z resztą prowadzenie spisu wszystkich użytkowników to trochę za dużo jak dla jednej osoby. Proponuję zrobić podział na województwa, do wglądu dla każdego. Każde województwo miałoby swojego 'opiekuna'. Hodowcy oddający szczurki przysyłaliby opiekunowi listę, kiedy-komu-ile-jak, w momencie 'transferu' międzymiastowego (np z Poznania do Szczecina) adoptujący trafia na listę opiekuna miasta docelowego. Listy adoptujących byłyby dostępne na forum, może jako temat? ew. dane personalne (jak choćby ten nieszczęsny nr fona;))znalazłyby się na kompie 'opiekuna' który mógłby je ew porównać, aby wykryć oszustwo...
Ostatnio zmieniony pn lut 05, 2007 5:27 pm przez magda18, łącznie zmieniany 1 raz.
['] Fufa, Czarnullka, Mariolka, Biscuit i Pooja za Tęczowym Mostem [']
Ze mną: Mojra i Kitraszek vel Zuź
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: yss »

eeeh... wy tu dywagujecie, a nawet na forum nadal siedzą terraryści... i pewnie dalej reklamują nasze "darmowe" gryzonie adopcyjne na swoich forach... :>
jestem bardzo za książeczką zdrowia szczura.
ponieważ nie ma ich jeszcze, podpowiedzcie, jak takową zrobić? mały notesik ze zdjęciem i danymi na pierwszej stronie wystarczy?
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

RE: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: Ania »

Kiedyś jeden z wetów na moją prośbę bez żadnych problemów takową książeczkę wyrobił dla Ogonów. Książeczka "psia" - ale jednak jest.
Wybrać się z całym stadem jednorazowo do weta i założyć książeczki.
Ostatnio zmieniony pt lut 09, 2007 2:48 am przez Ania, łącznie zmieniany 1 raz.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Kora
Posty: 139
Rejestracja: pt lis 17, 2006 3:40 am

RE: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: Kora »

Nie będę komentować, bo nie mam sił...łzy bezsilności!
Chciałam podsunąć pewną myśl(coś już padło w tym temacie, ale jakoś mało zauważone), możliwe, że dość zaskakująca czy jak kto zwał, ale jednak to od nas zależą kolejne losy maluchów czy szczurzyc do rozrodu.
Przed zakupem Korka w sklepie(mój syn miał dostać na urodziny) zastanawiałam się, jakie zwierze będzie najodpowiedniejsze(pies i rybki odpadały) a że z dziećmi wiadomo wiedziałam, że to ja poniosę całą odpowiedzialność wychowywania, więc mnie też musi pasować.
Padło na szczurka(dlaczego to kiedy indziej:D), no i dochodzę do meritum wiecie co mnie uderzyło najbardziej - CENA zwierzaka!!!
10zł to jak za darmo, rewelacja tylko brać i kupować :-(:-(:-(
Każdy może zostać właścicielem gryzonia ale już nie każdy węża, araruny, kapucynki czy rasowego psa bo cena samego zwierzęcia jest kosmiczna a gdzie utrzymanie !?
Długość życia chyba nie jest znacznikiem cen w handlu bardziej liczebność i dostępność.
Gdyby szczuras kosztował 60/80zł też bym go kupiła, ale nie kupiłby go małolat, który ma drobniaki od mamy.
W tedy zwierzak- mielibyśmy większą pewność był z zamiłowania nie jako pokarm, ile osób by się zastanowiło czy dopuścić samice do rozrodu która kosztuje 100zł?
Dochodząc do pierwotnej myśli mojego postu(tudzież wywodu ;-) ) Może gdyby hodowcy domowi żądali sobie za każdą sztukę maluchów jakaś kwotę na tyle wysoka by odstraszyc oszustów ale na tyle zrównoważona by kupowali prawdziwi miłośnicy.
Widzę las sprzeciwów tych, którzy nie maja pieniędzy a maja dobre serce i chcieliby przygarnąć stworka...ale po co? Jak nie maja pieniędzy na zwierzaka to, co będą go karmić suchym chlebem i trzymać w słoiku??!!
Tym samym zmniejszyłby się rozród gryzoni z braku tak wielkiego popytu.
Nie znam właściciela psa, który zapłacił 1500zł za pupila i go źle traktował(jeśli już się taki trafił to jak wszędzie są śliwki robaczywi).
Może warto by było bardziej uszanować też gryzonie skoro tyle jest oszustów i żądać określonej zapłaty i podpisanej umowy.
"Pomyśl czasami o cierpieniu, którego wolisz nie widzieć"
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

RE: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: Ania »

Rację masz Koro, a sprzeciwu raczej nie będzie - bo,jeśli kogoś niestać na szczura (15 zł) to tym ardziej nie stać Go na trzymanie tego zwierzęcia (klatka, ściółka, DOBRA karma, witaminy, wet).
ALE nadal są ludzie, którzy oddają za darmo, zupełnienie zalezy im na tym gdzie zwierzę trafi, po prostu lubią sobie patrzeć jak samica się wykańcza rusz co rusz kolejnymi porodami, bo to fane glizdeczki, bo takie urocze, bo miłe w dotyku.
I niestety TU leży problem głównie.
Terraryści bedą dzięki takim osobom. - monitorować fora. A zbanowanie ich jak ktoś już proponował - nic nie zmieni. Co to za problem wejść z innego kompa, z innego miejsca, zarejestrować się ponownie?

Ja spisuję umowę adopcyjną i biorę przy tym ksero dowodu. Jeśli ktoś mi marudzi no na gg, że po co mi to, że nie da, że coś tam - to nie ma zmiłuj. Nie ma szczura.To też jakieś wyjście.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Kora
Posty: 139
Rejestracja: pt lis 17, 2006 3:40 am

RE: UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: Kora »

[quote="Ania"]
Rację masz Koro, a sprzeciwu raczej nie będzie - bo,jeśli kogoś niestać na szczura (15 zł) to tym ardziej nie stać Go na trzymanie tego zwierzęcia (klatka, ściółka, DOBRA karma, witaminy, wet).
ALE nadal są ludzie, którzy oddają za darmo, zupełnienie zalezy im na tym gdzie zwierzę trafi, po prostu lubią sobie patrzeć jak samica się wykańcza rusz co rusz kolejnymi porodami, bo to fane glizdeczki, bo takie urocze, bo miłe w dotyku ale i do nich trafiły jakoś zwierzęta.
I niestety TU leży problem głównie.
Terraryści bedą dzięki takim osobom. - monitorować fora. A zbanowanie ich jak ktoś już proponował - nic nie zmieni. Co to za problem wejść z innego kompa, z innego miejsca, zarejestrować się ponownie?

Ja spisuję umowę adopcyjną i biorę przy tym ksero dowodu. Jeśli ktoś mi marudzi no na gg, że po co mi to, że nie da, że coś tam - to nie ma zmiłuj. Nie ma szczura.To też jakieś wyjście.
[/quote]

DOKŁADNIE :D
Wiem, że są ludzie i ludzie, są przypadki, że ktoś musi oddać zwierzaka no i wtedy ktoś inny go adoptuje za darmo albo przysłowiową 1. To ok-jakiś przypadek losowy.
Ja myślę tylko, że ogólnie gdyby ceny wszystkich zwierząt wzrosły nie były by tylko zachcianką (mnie na konia też stać -wcale nie są takie drogie gorzej z resztą) było by mniej porzuconych zwierzaczków, zakatowanych, maltretowanych.
Najczęstsze zwierzaki które cierpią : psy,koty, konie, drób, gryzonie(nie słyszałam o rybkach-to też ciekawe)a dlaczego?!!?  
Każdy zastanowiłby się tak jak ja 10X zanim podejmie decyzje, co do gatunku i dalszego go chowania w domu.
Może warto zacząć niszczyć znieczulice ludzką by później było lepiej.
Wiem, wiem że świata nie zmienię i snobizm ludzki będzie istniał puty póki sami się nie zjemy ;-P


sorry jesli offtopowo
"Pomyśl czasami o cierpieniu, którego wolisz nie widzieć"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zwierzaki”