RE: W kieszeni...?

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

the_dark
Posty: 56
Rejestracja: pt lip 20, 2007 11:08 am

W kieszeni...?

Post autor: the_dark »

Hm... Nuka wchodzi mi na rękę w klatce ale tylko jak mam jakieś jedzonko ale to już coś... A jak chce go wyciągnąć w ogóle to on wskakuje do takiej rurki a ja muszę ją wyciągnąć z klatki itd... Ale nie o to mi chodzi... Kiedyś wzięłam go i wsadziłam do kieszeni bluzy... i siedział tam cały czas... jak coś jadłam to mu dawałam i też chrupał i potem ciężko mu było wracać do klatki... Więc dziś postanowiłam zrobić to samo...po długiej przerwie... Wsadziłam go do tej bluzy i siedzi w niej cały dzień... siedzi ze mną przy kompie... ja mu śpiewam on tam zasypia ;D... Dawałam mu nawet wodę polizać z palców... I chciałam żeby coś zjadł w klatce... no to podkładam kieszeń pod drzwiczki klatki a on ani mi się śni wychodzić z niej... :shock:... I sama nie wiem czy dobrze robie, biorąc go do tej kieszeni, bo potem się nauczy w niej siedzieć i nie będzie chciał wracać do klaty, a na noc to na pewno trzeba...
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

RE: W kieszeni...?

Post autor: Wilczek777 »

Hm szczurek pewnie źle kojaży klatke... warto sprubować powyciągnięciu go z kieszeni dać mu w klatce coś pysznego i tam go wygłaskać?? Może zacznie chętniej wracać do klatki??
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
the_dark
Posty: 56
Rejestracja: pt lip 20, 2007 11:08 am

RE: W kieszeni...?

Post autor: the_dark »

właśnie w klatce też mu dobrze [chyba]... Bo jak chce go wyciągnąć to nie chce... I muszę kombinować ;], a potem znowu mu dobrze tam gdzie jest czyli w kieszeni... Wszędzie mu dobrze ;]... A mi chodzi o to czy dobrze robie pozwalając mu siedzieć w tej kieszeni...
Ostatnio zmieniony śr sie 01, 2007 8:46 pm przez the_dark, łącznie zmieniany 1 raz.
Villemoo
Posty: 111
Rejestracja: sob lip 21, 2007 1:46 pm
Lokalizacja: Kraków

RE: W kieszeni...?

Post autor: Villemoo »

Mój szczuras prawie non stop siedzi w rękawie albo na ramieniu i w obu tych miejscach zawsze zasypia, a potem nie chce wracać do klatki... Może twój szczur nie kojaży jeszcze zapachu twoich rąk z zapachem bluzy w której kieszeni siedzi i kiedy próbujesz go wyjąć z klatki to czując zapach twojej ręki nie wie jeszcze, że zaraz trafi do tego cudownego miejsca, którym jest kieszeń xP Moze twoja kieszeń nie jest przesiąknięta twoim zapachem tylko np zapachem proszku albo jakiegoś płynu do płukania. Kiedy w niej śpi staraj się go głaskać to wtedy dobrze bedzie kojarzył też zapach twojej dłoni :):) I nie robisz źle, że go trzymasz w kieszeni :) Skoro tam przesiaduje tzn, ze ją lubi i czuje się w niej bezpiecznie :) Ciesz, że śpi i siedzi w niej spokojnie, a nie próbuje za wszelką cenę uciec :):)
Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji.
hubiko
Posty: 88
Rejestracja: pn cze 11, 2007 11:20 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

RE: W kieszeni...?

Post autor: hubiko »

Szczury zawsze będą woleć ciemnie, ciche i ciepłe miejsca...
I zawsze się w takie miejsca będą wciskać :mykrat:

Co do oswajania - w innym wątku napisałaś, że masz go dopiero kilka dni - daj mu czas - to może potrwać nawet kilka tygodni..
Jest dużo wątków na forum o oswajaniu (nie musiałaś zakładać tylu nowych)..
Przeczytaj też >TO<

Poza tym jak najszybciej spraw mu przyjaciela - ale tym razem nie ze sklepu - na forum jest mnóstwo ogonków do przygarnęcia
Po pierwsze - będzie im raźniej razem i się nudzić nie będą
Po drugie - razem się szybciej oswoją
Po trzecie - Ty będziesz mieć więcej do kochania :-D
Ostatnio zmieniony czw sie 02, 2007 8:34 am przez hubiko, łącznie zmieniany 1 raz.
Aj em emejzing hiubi a to moje emejzing tiszerty:
Tiszert (RIP ['])
Mysza (mojego skarba)
Spock (u mnie od 27-05-2007)
Samurai (u mnie od 15-06-2007)
>TISZEROWA GALERIA<
the_dark
Posty: 56
Rejestracja: pt lip 20, 2007 11:08 am

RE: W kieszeni...?

Post autor: the_dark »

[quote="hubiko"] Po trzecie - Ty będziesz mieć więcej do kochania :-D
[/quote]

Taaaak... 5 zwierzaka :-D...Hehe... Nie wiem na razie, czy mi mama pozwoli na 2 szczurka, bo jak Tego w ogóle nie widuje bo się boi :-D

Villemoo :Hm... Też racja to co powiedziałaś... ;)

Teraz dałam go do tej kieszeni i wsadziłam palce, zaczął je lizać. Już kilka razy jak wsadzałam palce to je lizał... Znaczy to coś???
Ostatnio zmieniony czw sie 02, 2007 11:03 am przez the_dark, łącznie zmieniany 1 raz.
Madzialena
Posty: 16
Rejestracja: pn cze 04, 2007 7:51 am

RE: W kieszeni...?

Post autor: Madzialena »

to znaczy że albo miałaś słone/słodkie paluchy, albo mały Cie lubi i akceptuje. a co do siedzenie w kieszeni to normalne: pamietaj 3xC: cicho ciemno ciepło. :hmmrat:
co trzy ogony to nie jednen.
hubiko
Posty: 88
Rejestracja: pn cze 11, 2007 11:20 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

RE: W kieszeni...?

Post autor: hubiko »

znaczy, że masz dobre palce ;)

co do większej ilość zwierzaków - ja też mam w domu cały zwierzyniec :-D
jasne - walczę z familią strasznie bo chciałem przygarnąć trzeciego ogona (wacika z interwencji)
ale dwa to bezwzględne minimum - jak Ty byś sie czuła sama pośród innego gatunku....
Aj em emejzing hiubi a to moje emejzing tiszerty:
Tiszert (RIP ['])
Mysza (mojego skarba)
Spock (u mnie od 27-05-2007)
Samurai (u mnie od 15-06-2007)
>TISZEROWA GALERIA<
the_dark
Posty: 56
Rejestracja: pt lip 20, 2007 11:08 am

RE: W kieszeni...?

Post autor: the_dark »

[quote="hubiko"]
co do większej ilość zwierzaków - ja też mam w domu cały zwierzyniec :-D
jasne - walczę z familią strasznie bo chciałem przygarnąć trzeciego ogona (wacika z interwencji)[/quote]

do mnie to zwierzaki same przyłażą :-D, hm... zastanowić się trzeba :-D

[quote="hubiko"]ale dwa to bezwzględne minimum - jak Ty byś sie czuła sama pośród innego gatunku....
[/quote]

rozniosła bym ich ;> :-D ;P

P.S. Jak szczurek siedzi u mnie i ociera ząbki, to co, to znaczy?? :)
Ostatnio zmieniony czw sie 02, 2007 4:36 pm przez the_dark, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: W kieszeni...?

Post autor: yss »

szczur to zwierzę STADNE.
trzeba brać takie rzeczy pod uwagę, zanim weźmie się samotnego szczura albo np pojedynczą papużkę nierozłączkę itp. albo wsadzi rybki do pustego akwarium, bo może to taki mit, że im trzeba wody :P albo np dwa chomiki syryjskie do jednej klatki, bo może to nieprawda, że to samotniki [i dostaje się chomika i hm potrawkę z drugiego chomika]. nie bierzmy zwierzątek na hurra, jeśli nie możemy zapewnić im podstawowych dóbr życiowych :> bo tylko one potem za to płacą..

jak szczur ociera ząbkami, to - zależnie od rodzaju ocierania - albo jest zirytowany, albo zadowolony. moje jak zgrzytają, to znaczy, że się złoszczą, bo np czegoś im nie wolno. a kłapią z zadowolenia jak np rozciągają się na moich kolanach i są głaskane na płasko. wtedy mrużą też oczka. polecam słowniczek szczurzego języka, gdzieś tam jest w tematach...
ten się nie myli, kto nic nie robi
Polaczka
Posty: 127
Rejestracja: wt sie 01, 2006 5:58 pm
Lokalizacja: Szczecin

RE: W kieszeni...?

Post autor: Polaczka »

Moj Kuba zgrzytal zebami jak tylko wyczul Pinkiego. Oboje to robili. Mialo to charakter agresywny, ostrzegali sie i byli niezadowoleni.
Zupelnie inaczej ogonek zgrzyta jak jest zrelaksowany i zadowolony. To trzeba po prostu wyczuc, jesli nigdy nie slyszalas obu wersji :)

Zeby nie offtopowac - moj szczur jest duzy i nie mieszcze go raczej do kieszeni - nigdy nie probowalam go wciskac, nawet do duzej. Ma charakter bardzo zywiolowy, nie jest pieszczochem i w miejscu dlugo nie usiedzi. A jak jest zmeczony szuka ciemnego kata. Jesli leze z nim kladzie sie blisko, zwija w kuleczke i spi co chwile bedac glaskanym.
:loverat:
Ostatnio zmieniony czw sie 02, 2007 6:27 pm przez Polaczka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: W kieszeni...?

Post autor: Telimenka »

Tak jak powiedziała yss,zwierzatko stadne w tym wypadku szczurek nie moze zyc sam :).towarzysz to koniecznosc!.

a siedzenie w kieszeni tyle czasu to naprawde nic zlego :)
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Polaczka
Posty: 127
Rejestracja: wt sie 01, 2006 5:58 pm
Lokalizacja: Szczecin

RE: W kieszeni...?

Post autor: Polaczka »

Jesli chodzi o samotnosc szczurka, podpisuje sie rekami i nogami pod postem Basial, ktorego napisala w innym temacie

[quote="Basial"]
mari_anna, ja miałam jednego szczurka. Mój Ziutek był cudowny, spokojny, kochany, łagodny - teraz dopiero wiem, że był nieszczęśliwy i całe życie samotny:cryrat:, i strasznie mi z tym źle, że go tak unieszczęśliwiłam :upsrat:. Zrozumiałam to, jak zapoznałam się z dużą ilością postów doświadczonych opiekunów. Poczytaj wypowiedzi zawarte na forum o tym dlaczego szczur nie powinien być sam, poczytaj o szczęśliwych stadkach żyjących w naszych domach.
Obecnie mam trzy szczurki i dopiero teraz przeżywam prawdziwą radość z obserwacji ich zachowań. To coś wspaniałego móc patrzeć jak śpią te małe ciałka poplątane i przytulone do siebie, jak bawią się w klatce, zajmują sobą, kiedy ja nie mam dla nich dużo czasu lub wyjdę z domu, boksują się, wyrywają sobie smakołyki, choć jest ich tyle, że wystarczyłoby na dobrą imprezę ... Z oswojeniem dwóch też nie ma problemu, a wręcz jest jeszcze łatwiej - odważniejszy dopinguje strachulca.
Jak wynagrodzić szczurkowi samotność - nie uda się tobie. Powtarzam to za doświadczonymi opiekunami: nie przytulisz się do niego w nocy i nie ogrzejesz go, nie pogadasz z nim w ultradźwiękach, nie posiedzisz z nim w klatce, bo będziesz musiała wyjść do szkoły czy pracy. Co mu pozostanie - być łagodnym i spokojnym, a tak naprawdę nieszczęśliwym i samotnym
[/quote]

U mnie proba polaczenia Kuby z innym szczurem ktorego mialam zakonczyla sie niepowodzeniem. Mialam wiec 2 ogony w osobnych klatkach, Pinky zdechl. Zostal mi wiec samczyk Kubus, ktorego wzielam z tego forum. Ma 17 miesiecy. Powaznie mysle nad zapewnieniem mu towarzysza, nie wiem jednak, czy nie jest za pozno. Czy nie jest zbyt stary na laczenie, jesli cale zycie byl z czlowiekiem. Prosze o porade w tej sprawie, najlepiej osob, ktore maja doswiadczenie w praktyce. Mam swiadomosc ze ranie ogonka, a oczywiscie chce, aby byl w pelni szczesliwy. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony czw sie 02, 2007 7:00 pm przez Polaczka, łącznie zmieniany 1 raz.
the_dark
Posty: 56
Rejestracja: pt lip 20, 2007 11:08 am

RE: W kieszeni...?

Post autor: the_dark »

:/ ... przez was beczeć mi się chce... Dlaczego? Bo non stop mi piszecie [z resztą nie tylko mi], że najlepiej by było gdyby były dwa szczurki... a np. moi rodzice [i niektórych osób z forum] nie wiem czy się zgodzą na dwa szczurki i mam wyrzuty sumienia przez to... :/... Nie wszyscy są tak zgrani z mamą czy tatą, że mogą rozmową wytłumaczyć, ubłagać czy tam wyprosić ... Bo oni powiedzą raz NIE to NIE i takie gadanie... a tłumaczenie "jemu będzie raźniej...", "nie będzie sam, jak pójdę do szkoły..." to nic nie da... Bo jak NIE o NIE... Więc teraz mam takie dziwne uczucie i beczeć mi się chce z tego co widzę, że piszecie o tym, że mój szczurek jest nieszczęśliwy... [chyba]... ;/... sorry za to ale mówię prawdę... Przykro mi i, to bardzo... :(;(

Sorry za off-top :/

Tak teraz nikt nie ma nic do powiedzenia... Tak myślałam... Mądrzy, ale jak przyjdzie co do czego to lepiej nie gadać...
Ostatnio zmieniony pt sie 03, 2007 1:59 pm przez the_dark, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pamelka666
Posty: 255
Rejestracja: ndz cze 17, 2007 12:44 pm
Lokalizacja: Kobyłka
Kontakt:

Odp: W kieszeni...?

Post autor: Pamelka666 »

the_dark, a nie moglas od razu kupic dwoch? ja tak zrobilam (tj. wzsielam jedna szczurke od alainaprv, a druga bezowa ze sklepu)...?
U mnie: Mafia, Cappuccino, oraz Blues ;) Oraz tymczasowo: Kler i Tiru :)
(*)Chilli, maleństwo, które zbyt wcześnie odeszło na drugą stronę...
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”